جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امنیت در اینترنت

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

امنیت در اینترنت

اینجا یک سایت تخصصی کامپیوتر یا امنیت نیست اما همه شما که الآن دارید این رو میخونید با کامپیوتر و اینترنت سر و کار دارید و ممکنه به سایتهای مربوط به امنیت نرفته باشید. اینها یی که الآن می نویسم سه گروه مخاطب دارد:
    1. کسانی که در کامپیوتر خود اطلاعات یا نرم افزارهایی دارند که خیلی براشون مهمه و نمی خواهند آنها پاک بشود یا کسی به آنها دسترسی پیدا کنه.
    2. کسانی که در اینترنت اطلاعات مهمی دارند. مثلا کسانی که نمی خواهند کسی بتونه وارد ایمیل شخصی اونها بشه یا صاحبان سایت که نمی خواهند یک روز صبح که از خواب پا می شن برن ببینن سایتشون هک شده. یا کسانی که از بانکهای اینترنتی استفاده می کنند و نمی خواهند یک روز ببینند که حسابشون توسط کسی غیر از خودشون خالی شده و. ....
    3. کسانی که حوصله هر روز ویندوز نصب کردن ندارند یا نمی خواهند سرعت کامپیوترشان کم بشه و ..

خوب کارهیی که باید کرد به ترتیب زیر است:
    1. اول از همه نصب آنتی ویروس کاسپرسکای
    این آنتی ویروس فوق العاده صفحات وب را هم چک می کند. زمانی من از نورتون استفده می کردم و یک ویروس هم نشان داده نمی شد ولی وقتی کاسپرسکای نصب کردم 2140 ویروس و تروجان را در کامپیوترم خفه کرد.(دستش درد نکند). تروجانها برنامه هایی هستند که پسوردهایی که شما وارد سایتها و پاهی مختلف می کنید دزدیده و به شخص مورد نظرشان ارسال می کنند. از این طریق می توانند سایت شما را هک کنند، ایمیلتان را هک کنند، حساب بانکی تان را خالی کنند و ...(البته ممکن است تروجانها کار های بد دیگر هم بکنند)
    واضح است که آپدیت(به روز رسانی) آنتی ویروس شما ضروری است.
    2. استفاده از یک مرور گر خوب: کسانی هستند که بدون نیاز به طراحی تروجان می توانند از طریق فیشینگ اطلاعات شما را بدزدند. برای مقابله با اینها اولا باید یک مرورگر خوب داشته باشید که سایتهای نامطمئن را به شما گزارش کند که من فایرفاکس را توصیه می کنم (فایرفاکس مزایای بسیار بیشتر و عالی دیگر هم دارد) دوما باید به علامت قفل در قسمت پایین یا نوار آدرس(برای فایرفاکس) مرورگرتان توجه کنید.
    3. نصب آنتی اسپای ویر .
    نرم افزارهایی هستند که در کامپیوتر ها به جاسوسی می پردازند و علاوه بر سرقت اطلاعات سرعت کامپیوتر را بسیار کند می کنند. برای مقابله با اینها علاوه بر آنتی ویروس به آنتی اسپای ویر هم نیاز دارید( البته راستش من خودم الآن ندارم ولی در اولین فرصت یکی نصب می کنم)
    4. ضمیمه ی ایمیلها را باز نکنید مگر اینکه اول آن را با یک آنتی ویروس قوی چک کرده باشید حتی اگر آن نامه از طرف فردی قابل اعتماد فرستاده شده باشد چون گاهی ایمیلها در بین راه آلوده می شوند یا ممکن است کامپیوتر ارسال کننده ویروسی بوده و خودش خبر نداشته.
    .5 پیغامهای مشکوک در یاهو مسنجر را اعتنا نکنید چون ممکن است از طرف هکرها فرستاده شده باشد و روی لینکها اصلا کلیک نکنید. (البته اگر کاسپرسکای داشته باشید معمولا اینها دیگر برای شما خطری نخواهد بود)

اطلاعات بیشتر و لینکهای دانلود در اولین فرصت قرار داده خواهد شد

2.  

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول : امنیت در اینترنت

به نظر من جایی برای مباحثی که در تالارهای دیگر نمی گنجد لازمه.
    اما سوالاتی که تخصصی است بهتر است در انجمنهای کامپیوتر مطرح شود مثل ترفندستان (که فعلا غیر فعاله) یا پرشین (بقیه اش را نمی نمویسم به دلیلی که در چند کلمه بعد می فهمید) ( که فعلا فیلتره) .
    من شخصا اگه جواب سوالی رو بلد باشم ان شا الله دریغ نمی کنم. البته اگر بخواهم سایتی که کار می کند معرفی کنم، کسانی که انگلیسی بلد هستند می توانند بروند به computerforumz.com

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ایمنی کامپیوتر،اینترنت و جلوگیری از هک شدن

در این مقاله قصد داریم تا دربارهء روش های افزایش امنیت کامپیوتر و اینترنت صحبت کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات و دانسته های خود را بالا ببرید تا از خطرات اینترنت و هک شدن در امان باشید.
    1.روش مهندسی اجتماعی نخستین حیله ای است که افراد به آن روی می آورند، کوین میتنیک هکر پیشین معروف جهان در این زمینه مهارت بسیار خوبی داشت و در این مورد کتابی نوشته است .روش مهندسی اجتماعی یکی از روشهای دشوار و راحت است که اگر شما کمی معلوماتتان را افزایش دهید این روش برای خود هکر هم سخت خواهد شد.

2.در انتخاب رمز و پسوردها دقت کنید زیرا بعضی افراد شماره شناسنامه،شماره تلفن،تارخ تولد،شماره کارت ملی و غیره را برای رمز خود قرار می دهند،زیرا به گفته خودشان پسوردها را خیلی سریع از یاد می برند. همیشه از کلیدهای Alt،shift ، Space و ... با طول زیاد انتخاب کنید ابن روش هک شدن شما را کم می کند.

3.دزدیدن رمز از روی حرکت دستهای شما یکی از راه هایی است که افراد هنوز از آن استفاده می کنند. هنگامی که رمزتان را وارد می کنید مراقب باشید کسی نبیند و یا از اطرافیانتان بخواهید کمی آن طرف تر بایستند.

4.تا جایی که ممکن است پسوردهایتان را ذخیره نکنید از جمله پسوردهای گوگل،یاهو و...

5.اشخاص حرفه ای رو به سرقت Cookie آورده اند این کلوچه ها داده های خیلی مهمی را به صورت کد نگه می دارند که با کمی زحمت و تلاش میتوان آن را از حالت کد شده بیرون آورد تا مطالب سودمندی بدست آورد.

6.هر وقت به Email و یا Gmail وارد می شوید تیک کنار گزینه My ID... Remember را بردارید و هنگام خارج شدن حتما Logout کنید تا از سرور سایت خارج شوید .همچنین بعد از Logout کردن یک رمز عبور الکی وارد کنید زیرا از ریجستری می شود ای دی و رمز شخص قبل را آشکار کرد.

7.وقتی که می خواهید وارد Mail Box خود شوید بعد از وارد کردن یوزرنیم و پسورد روی لینک Secure در پایین Sign in کلیک کنید با اینکار اطلاعات شما به صورت رمز شده به سرور سایت فرستاده می شود واگر کسی از Sniffing در منتقل کردن داده ها استفاده کند نمی تواند اطلاعات شما را بدزدد.

8.یکی از راه های معمول هک بین کاربران تروجان ها است هیچ وقت از شخصی در اتاق های چت عکس یا فایل دریافت نکنید اگر کسی می خواهد عکسش را برایتان ارسال کند به او بگویید که عکسش را در پروفایلش قراردهد.

9.همیشه از وب سایت های قابل اطمینان، برنامه هایتان را دانلود کنید و اگرهم امکان نداشت از سایت مورد نظرتان مطمئن شوید و بعد از اتمام دانلود فایل ها را ویروس یابی و ویروس کشی کنید .

10.مراقب ویروس وکردجان باشید چرا که بعضی وب سایت ها به این ویروس آلوده هستند و بدون اینکه کاربرمتوجه شود وارد کامپیوتر وی می شود.

11.اگر به اطلاعات History احتیاجی ندارید هر چند وقت یکبار آن را پاک کنید خصوصا هنگامی که در کافی نت و یا خانهء دوستتان هستید.

12.کیلاگر برنامه های جاسوسی هستند که می توانند داده های شما را ثبت و ذخیره کنند و اکثر آنها این توانایی را دارند که اطلاعات ثبت شده را هر چند روز یکبار به ایمیل شخص ارسال کنند .از نصب کیلا گرها نمی توان به طور 100درصد مطلع شد پس مراقب خود باشید . مثلا اگر دوست شما روی سیستم خودش کیلاگر نصب کند و شما هم امنیت را رعایت نکنید شخص میتواند براحتی اطلاعات شما را بدزدد ضمنا ویروس یاب ها کاری به کیلاگرها ندارند .

13.سعی کنید برای مطالب با اهمیت خود از کامپیوترهای عمومی استفاده نکنید. بعضی از افراد به این نکته توجهی نمی کنند و وقتی در جایی اینترنت مجانی پیدا می کنند بدون هیچ تامل و تردیدی شروع به وارد کردن اطلاعات خود می کنند.

14.در گزینش کافی نت ها دقت زیادی داشته باشید ممکن است با یک اشتباه اطلاعاتتان به سرقت رود.

15.از یک ویروس یاب به روز شده استفاده کنید اگر ویروس یاب شما به روز نباشد احتمال دارد لطمه غیر قابل جبرانی بخورید.
    www.sitesazi.com

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری