صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارسال پارازیت برای ماهواره و آسیب رسانی به سلامتی مردم ظلم نیست؟

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

ارسال پارازیت برای ماهواره و آسیب رسانی به سلامتی مردم ظلم نیست؟

به نام خدا

سلام

مدتی است که حکومت به ارسال پارازیت بر روی امواج ماهواره همت گماشته

بعضی از رسانه های خارجی و داخلی هم اعلام کردند که این پارازیت ها برای سلامتی بدن ضرر دارد

مخصوصا برای نوزادان

آیا این ظلم و ستمی بر سلامتی مردم نیست؟

آیا این کار از نظر شرعی حلال است؟

سلامتی مردم جامعه تا چه حد مهم هست؟

منتظر نظرات شما خواهم بود

سپاس

حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

2.  

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

با سلام تشکر بخاطر ستارت زدن یک موضوع خوب ...

البته قبل از اینکه اجازه بدن نظرمون رو بگوییم باید عرض کنم که این تاپیک مانند سایر تاپیک ها بزودی حذف میشه و مجالی برای اظهار نظر دوستان نمیشه .
    بله متاستفانه این چیزی که نوشتید کاملا صحیح است ...
    این خبر قبلا منتشر شده بود که این کار ضرر داره برای سلامتی ولی متاستفانه صدا سیما به هیچ وجه روی این مسئله کاملا واقعی مانور نداد ...( و فقط مدتی کوتاه ، شبکه 3 برنامه ای گذاشته بود که به مردم ثابت کنه که امواج و تلفن همراه برای سلامتی ضرر ندارد ... )

بنده به عنوان یک مسلمان ، (با این اطلاعات کمی که در حوضه دین دارم) این کار رو حرام میدونم
    و مطمئنا اگر از مراجع استفتاء بشود یا سکوت میکنند یا حقیقت رو میگویند .

من هم منتظر نظر سایر عزیزان هستم.

4. تشکرها 2

نوشته
    223
    حضور
    11 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    0
    گالری
    6

شما از کجا میدونید که ضرر می رساند.
    بعدا هم با کدام ضرر موافقی (جسمی یا روحی)
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    واحفظ سیدنا و قائدنا سید علی خامنه ای

نوشته
    230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

عقل در مواقعی که بین دو چیز گیر کرده ایم و هر دو ضرر دارد یعنی بد و بدتر، بد را انتخاب می کند.
    به نظر شما اثرات مخرب جسمی این پارازیت ها اونقدر زیاده که ما به اثرات فوق العاده مخرب روحی این شبکه ها تن بدیم؟
    پس سریع فتوا ندهید!

جوانی پژمرده می شود، عشق سست می گردد، برگ های دوستی فرو می ریزند اما عشق پر رمز و راز مادر آنها را پشت سر می گذارد.

7. تشکرها 3

نوشته
    152
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام . یکی از دوستان آشناهامون یه بچه چند ماهه داره . تو شکمش غده در اورده . بردنش دکتر .گفت چند وقتیه که بچه های این جوری زیادی رو میارند . چون چند وقتیه که خارجی ها به خاطر اینکه بتونند با پارازیت های جمهوری اسلامی مقابله کنند ، امواجی رو می فرستند که پارازیت ها رو بشکونه . و فوق العاده این امجواج خطرناکه . مخصوصا برای نوزادان . یکی از دوستام که ماهواره داره هم قبل از این بهم این خبر رو داده بود .
    خبر ندارم که پارازیت ایران خطر داره یا نه . اگه داره ، چه قدر ؟ ولی چیزی که می دونم اینه که این پارازیت از خیلی سال پیش بوده و این بیماری هم از خیلی وقت پیش نبوده . دقیقا مصادف بوده با بعد از توطئه ی دشمن .
    هدفشون از این توطئه اینه کاری کنند که بعضی افرار ساده لوح بشینند پای چرندیاتشون . از یه طرف دیگه هم با تهمت گندشون رو توجیه کنند و جمهوری اسلامی رو هم بدنام کنند و تفرقه ایجاد کنند بعدش هم اگه خوب فکر کنید می فهمید چی کار می خوان بکنند . یعنی با یه تیر دو هدف .
    طرف این سخنام به دوستداران انقلابه که یه موقع گول این حرف ها رو نخورند . نه افراد مغرض که به خودی رحم نمی کنند و بیگانه پرستند .
    والسلام
    ویرایش توسط زهرایاس : ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ در ساعت ۰۰:۱۹ دلیل: ...
    حب حسین (ع) سرالاسرار شهداست
    فاین تذهبون
    اگر صرات مستقیم می جویی ، بیا
    از این مستقیم تر راهی وجود ندارد
    حب حسین (ع)
    شهید سید مرتضی آوینی

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط حقجو نمایش پست
    بنده به عنوان یک مسلمان ، (با این اطلاعات کمی که در حوضه دین دارم) این کار رو حرام میدونم
    و مطمئنا اگر از مراجع استفتاء بشود یا سکوت میکنند یا حقیقت رو میگویند .

من هم منتظر نظر سایر عزیزان هستم.
    با سلام
    دوست عزیز خوب برو اطلاعاتت رو کامل کن بعد فتوا بده
    این کار برای دفاع از اسلام و حکومت اسلامیه و تا پای جانم باید براش مایه بزاریم چه برسه تحمل پارازیت
    قبلا هم گفتم شما فکر کن بیمارید و پزشک داروی تلخی بهتون داده
    ایا برای سلامتی تون نمیخوریدش؟؟؟
    درسته پارازیت مشکلاتی داره اما در مقابل مشکلات تهاجم فرهنگی چیزی نیست و اصلا به چشم نمیاد
    من حاضرم جونمم بدم تو این راه بدم چه برسه به تحمل پارازیت که ...
    هر چه از دوست رسد نیکوست

یا یه جا دیگه میگه...

سر خم می سلامت شکند اگر سبویی
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ در ساعت ۰۰:۰۶
    الهی العفو...

10. تشکرها 2

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

تاثیر امواج الکترو مغناطیس بر زندگی انسان و طبیعت از دیر باز مورد توجه بوده است . فضای اطراف ما پر از امواج الکترو مغناطیس میباشد که تاثیرات مثبت و منفی برای انسان ها در بر داشته است. حضور این امواج در محیط اطراف ما جزء تفکیک ناپذیر از زندگی روزمره می باشد. از مغناطیس زمین ، امواج خورشیدی ،نور ستارگان تا وسایل خانگی (ماکروویو ، موتورهای الکتریکی و... ) سیم های برق ،شبکه های انتقال الکتریسیته ،رادیووتلویزیون و... همه و همه مولد امواج الکترومغناطیس هستند.این امواج وقتی خطرناک میشوند که تشعشع بیش از حد از سوی آنها به سلولها و بافتهای انسانی برسد و انرژی این تشعشعات به انسان ها منتقل شده و باعث ایجاد بیماریهای مختلف گردد. در بحث تشعشعات، میزان خطرناک بودن تشعشع برای انسان با توجه به توان فرستنده ای که در نزدیکی فرد قرار گرفته، مشخص می شود. فاصله کمتر از ۱۰ متر(دید مستقیم) از این فرستنده ها و توقف در برابر آنها به مدت نیم ساعت و بیشتر برای انسان مضر خواهد بود.

این طیف موج که به عنوان پارازیت ارسال می شود، قدرت عبور از بدن را ندارد. طبق استانداردهای بین المللی ، مـواردی مثل فاصله از امواج پارازیت و میزان توقف در برابر آنها مهم ترین موارد خطرآفرین محسوب می شوند که در این صورت سلامت افراد به خطر می افتد. بنابراین طرح ادعای ابتلا به نازایی یا انواع سرطان ها به دلیل این تشعشعات و پارازیت های ماهواره ای، منطقی نیست. باید توجه داشت که تشعشعات قدرتمندتری در تهران و شهرهای دیگر وجود دارد که یکی از آن ها فرستنده صداوسیماست.

فرکانسی که انعکاس مستقیم آن بر روی بدن موجب گرمای پوست و سوختگی شده و به شدت تاثیرگذار است، روی باندهای فرکانسی VHSوUHF ارسال می شود که این دو باند هم برای ارسال سیگنال های تصاویر تلویزیونی به کار برده می شوند. فرستنده های تلویزیونی بسیار قدرتمند بوده و چون تک هستند، باید همه نقاط یک شهر را پـوشـش دهـند. لذا در ایـن فرکانس شدت تشعشعات بیشتر است. در مجموع می توان گفت تاثیر مخرب امواج پارازیت در مقایسه با دیگر امواج کمتر میباشد البته این نظریه در صورتی درست است که طراحان سیستم های پارازیت بر اساس طراحی علمی فرستنده ها را ساخته باشند و از فرستنده های پر قدرت استفاده نکرده باشند. نکته دیگر که قابل توجه است آنکه هرچه فرکانس بالاتر میرود طول موج و نفوذ پذیری آن نیز بیشتر میشود و انرژی موج نیز بیشتر خواهد بود.

بنابراین در صورت بالا بودن تششع به دلیل این که امواج ماهواره در Range چند گیگا هرتز ارسال می شوند خطر انها نسبت به امواج تلویزیونی که در Range چند مگا هرتز ارسال می شوند بیشتر خواهد بود. در پایان بد نیست بدانید اگر بابت تشعشعات الکترومغناطیسی نگرانی دارید برای این که امواج در محل زندگی شما کمتر نفوذ کنند میتوانید پنجره ها ودیوار ها را با فلزاتی مانند آلومینیوم بپوشانید . البته در این صورت دستگاه هایی مانند تلفن همراه دچار اختلال می شوند. همچنین لازم به ذکر است که امواج الکترومغناطیس از فلزات و زمین عبور نمیکنند، اما دیوارها به دلیل خاصیت تخلخل درصدی از امواج را عبور میدهند.

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

آقای سخن حق که نمیدونم ملاک و میزان حق و ناحق برای شما چیه و تصور میکنم تنظیمات میزان شما به هم خورده . اگه مقاله بالا رو با دقت بخونید میبینید که اغراق آمیز برخورد میکنید .شما که به فکر سلامتی هموطنات هستی امواج شما مخربترین امواج است زیرا که یک سره داری موج منفی بخش میکنی ،واسه خودتونم خوبه که عینکتون رو جابجا کنید کمی هم امواج مثبت به محیطتون بدید .

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    با سلام
    این کار برای دفاع از اسلام و حکومت اسلامیه و تا پای جانم باید براش مایه بزاریم چه برسه تحمل پارازیت
    درسته پارازیت مشکلاتی داره اما در مقابل مشکلات تهاجم فرهنگی چیزی نیست و اصلا به چشم نمیاد
    هر چه از دوست رسد نیکوست

یا یه جا دیگه میگه...

سلام
    اصلا این مثالی که شما می فرمایید و به دارو تشبیه میکنید کاملا اشتباه است ....
    دارو برای سلامتیست ولی هیچ عقل سلیمی ارسال پارازیت رو برای سلامتی فرهنگی و گمراه نشدن مردم نمیدونه ....
    مطمئن باشید ضعفی هست که به دیگر رسانه ها توجه می شود ...

شما حاضرید ،من که حاضر نیستم سلامتیم رو به خطر بندازم باید چکار کنم ؟ حرف شما مصداق زورگویی است ...
    ویرایش توسط حقجو : ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ در ساعت ۰۰:۴۲

14. تشکرها 3

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط shima2 نمایش پست
    تاثیر امواج الکترو مغناطیس بر زندگی انسان و طبیعت از دیر باز مورد توجه بوده است . فضای اطراف ما پر از امواج الکترو مغناطیس میباشد که تاثیرات مثبت و منفی برای انسان ها در بر داشته است. حضور این امواج در محیط اطراف ما جزء تفکیک ناپذیر از زندگی روزمره می باشد. از مغناطیس زمین ، امواج خورشیدی ،نور ستارگان تا وسایل خانگی (ماکروویو ، موتورهای الکتریکی و... ) سیم های برق ،شبکه های انتقال الکتریسیته ،رادیووتلویزیون و... همه و همه مولد امواج الکترومغناطیس هستند.این امواج وقتی خطرناک میشوند که تشعشع بیش از حد از سوی آنها به سلولها و بافتهای انسانی برسد و انرژی این تشعشعات به انسان ها منتقل شده و باعث ایجاد بیماریهای مختلف گردد. در بحث تشعشعات، میزان خطرناک بودن تشعشع برای انسان با توجه به توان فرستنده ای که در نزدیکی فرد قرار گرفته، مشخص می شود. فاصله کمتر از ۱۰ متر(دید مستقیم) از این فرستنده ها و توقف در برابر آنها به مدت نیم ساعت و بیشتر برای انسان مضر خواهد بود.

این طیف موج که به عنوان پارازیت ارسال می شود، قدرت عبور از بدن را ندارد. طبق استانداردهای بین المللی ، مـواردی مثل فاصله از امواج پارازیت و میزان توقف در برابر آنها مهم ترین موارد خطرآفرین محسوب می شوند که در این صورت سلامت افراد به خطر می افتد. بنابراین طرح ادعای ابتلا به نازایی یا انواع سرطان ها به دلیل این تشعشعات و پارازیت های ماهواره ای، منطقی نیست. باید توجه داشت که تشعشعات قدرتمندتری در تهران و شهرهای دیگر وجود دارد که یکی از آن ها فرستنده صداوسیماست.

فرکانسی که انعکاس مستقیم آن بر روی بدن موجب گرمای پوست و سوختگی شده و به شدت تاثیرگذار است، روی باندهای فرکانسی vhsوuhf ارسال می شود که این دو باند هم برای ارسال سیگنال های تصاویر تلویزیونی به کار برده می شوند. فرستنده های تلویزیونی بسیار قدرتمند بوده و چون تک هستند، باید همه نقاط یک شهر را پـوشـش دهـند. لذا در ایـن فرکانس شدت تشعشعات بیشتر است. در مجموع می توان گفت تاثیر مخرب امواج پارازیت در مقایسه با دیگر امواج کمتر میباشد البته این نظریه در صورتی درست است که طراحان سیستم های پارازیت بر اساس طراحی علمی فرستنده ها را ساخته باشند و از فرستنده های پر قدرت استفاده نکرده باشند. نکته دیگر که قابل توجه است آنکه هرچه فرکانس بالاتر میرود طول موج و نفوذ پذیری آن نیز بیشتر میشود و انرژی موج نیز بیشتر خواهد بود.

بنابراین در صورت بالا بودن تششع به دلیل این که امواج ماهواره در range چند گیگا هرتز ارسال می شوند خطر انها نسبت به امواج تلویزیونی که در range چند مگا هرتز ارسال می شوند بیشتر خواهد بود. در پایان بد نیست بدانید اگر بابت تشعشعات الکترومغناطیسی نگرانی دارید برای این که امواج در محل زندگی شما کمتر نفوذ کنند میتوانید پنجره ها ودیوار ها را با فلزاتی مانند آلومینیوم بپوشانید . البته در این صورت دستگاه هایی مانند تلفن همراه دچار اختلال می شوند. همچنین لازم به ذکر است که امواج الکترومغناطیس از فلزات و زمین عبور نمیکنند، اما دیوارها به دلیل خاصیت تخلخل درصدی از امواج را عبور میدهند.

خواهر یا برادر گرامی ، قرار نشد بحث علمی کنیم ، کارشناسان این امر که بهتر از من و شما میدانند نظرات خودشون رو بیان کردند ....

قرار شد نظرمون رو بدیم ، اگر شما با این کار موافقید ، ایرادی ندارد ، مانند سایر کاربران عزیز مستقیما بفرمایید موافقم مثل این عزیز :

با سلام
    هر چه از دوست رسد نیکوست

یا یه جا دیگه میگه...

16. تشکرها 2

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری