صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج کنم؟

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ازدواج کنم؟

سوالاتی داشتم از کاربران:

من قصد ازدواج دارم ولی با دختری مذهبی و محجبه کامل اما از یک دختره تقریبا غیر محجبه ی و غیر چادری ولی نه زیاد بد حجاب مانتوئی معمولی خوشم اومده و اونها هم خانوادش راضی هستن ولی من به مقید بودن دختره کمی بدبینم و می خوام با کسی که محجبه باشه و قیافه ی معصومانه ای داشته باشه ازدواج کنم البته قیافه ی دختری که خوشم اومده هم کمی معصومانه هستش. موقعیت ازدواجم باهاش مناسبه ! ولی به نظر شما به دنبال دختری محجبه و مقید بگردم و یا اینکه بادختری که ازش خوشم اومده ازدواج کنم؟ من الان دانشجو هستم به نظر شما عاقلانه ازدواج کنم (عقد نه عروسی) ؟ شرط بزارم که محجبه و مقید بشه به نظر شما به خاطره من محجبه بشه ارزش داره؟ من زیاد خوش قیافه نیستم ولی قیافه و تیپی مذهبی دارم ولی از لحاظ مالی تامین هستم . چقدر به ازدواج با دختری محجبه و خوش قیافه امید داشته باشم؟ من به قدری ساده هستم که بعضی ها که من رو نمیشناسن تا حد یک فقیر پائین می بینند ولی عده ای که من رو از نزدیک می شناسم من رو مهندس و آدم پولداری می دونن تا چه حدی به نظر شما برای دختران مذهبی خاکی بودن من بد به نظر میرسه ؟ چون اهله بریز و و بپاش نیستم ممکنه به حساب نیارن من رو ؟

2.  

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد گل پسر نمایش پست

من قصد ازدواج دارم ولی با دختری مذهبی و محجبه کامل اما از یک دختره تقریبا غیر محجبه ی و غیر چادری ولی نه زیاد بد حجاب مانتوئی معمولی خوشم اومده و اونها هم خانوادش راضی هستن ولی من به مقید بودن دختره کمی بدبینم و می خوام با کسی که محجبه باشه و قیافه ی معصومانه ای داشته باشه ازدواج کنم البته قیافه ی دختری که خوشم اومده هم کمی معصومانه هستش. موقعیت ازدواجم باهاش مناسبه ! ولی به نظر شما به دنبال دختری محجبه و مقید بگردم و یا اینکه بادختری که ازش خوشم اومده ازدواج کنم؟ من الان دانشجو هستم به نظر شما عاقلانه ازدواج کنم (عقد نه عروسی) ؟ شرط بزارم که محجبه و مقید بشه به نظر شما به خاطره من محجبه بشه ارزش داره؟ من زیاد خوش قیافه نیستم ولی قیافه و تیپی مذهبی دارم ولی از لحاظ مالی تامین هستم . چقدر به ازدواج با دختری محجبه و خوش قیافه امید داشته باشم؟ من به قدری ساده هستم که بعضی ها که من رو نمیشناسن تا حد یک فقیر پائین می بینند ولی عده ای که من رو از نزدیک می شناسم من رو مهندس و آدم پولداری می دونن تا چه حدی به نظر شما برای دختران مذهبی خاکی بودن من بد به نظر میرسه ؟ چون اهله بریز و و بپاش نیستم ممکنه به حساب نیارن من رو ؟

یا الله
    سلام علیکم و رحمت الله
    من فقط اینو بهتون میگم که در این دوره تا از دینش مطمئن نشدی اقدام نکن و در ضمن این علاقه ها ممکنه برای فردی زیاد به وجود بیاد ولی از القاعات شیطانه پس بهش فکر نکن اصلا درست میشه بعد از چند روز.
    به نظر من ازدواج مسئله ای نیست که بشه توش ریسک کرد به نظرم توسل و توکل خیلی مهمه تو ازدواج.
    نترس به حسابت میارن ولی خودت نمی دونی.
    التماس دعا
    یاعلی
    یاعلی

الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

خندیدن

سلام برادر
    من یه دخترم
    ولی روی پسرایی با تیپ و اوضاع شما بیشتر حساب میکنم تا پسرایی که ..........
    مطمئن باشین خیلی از دخترا مثل من هستن ولی شما بی خبر هستین ....
    بعدشم قرار نیست که هر دختری ازتون خوشش میاد بهتون بگه که خبر داشته باشین ....
    یه مسئله ی دیگه ای هم هست : اونم سن و سالتونه
    اگه فکر میکنین که به اون سنی رسیدین که میتونین علاوه بر خودتون یکی دیگه رو هم نون بدین ، مسئولیت یه خانواده رو بدوش بکشین ، به علاقتون اعتماد دارین ، میدونین از روی احساس نیست و بعدا" پشیمون نمیشین خب معمولا" میگن در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست......
    ولی اونم شما رو میخواد؟
    حاضره به خاطر شما بعد سالها بیحجابی عوض شه؟
    من یه بنده خدایی رو میشناختم که عاشق یه دخترخانم بی حجاب شده بود
    ولی اون دختر خانم با وجود شناخت کاملی که از آقا پسر داشت حاضر به ازدواج باهاش نشد چون نمیتونست بعد از 20 سال زندگی حجابش رو درست کنه....
    و بر عکس اگه به منم بگن بعد این همه سال حجابتو باید برداری خب قبول نمیکنم....
    اینایی که گفتم تنها یه قسمت از چیزاییه که باید بهش توجه کنین و مدنظر بگیرین جناب....
    در کلام آخر هم فقط اینو میتونم بگم که توکلتونو از دست ندین
    هر چی خدا بخواد همون میشه حتی اگه شما نخوای....
    موفق باشین
    در پناه حق

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به شما سلام عرض می کنم خانم معز الاولیاء و آقای مهدی

در این مورد که به خاطره من با حجاب بشه تا قدری مطمئن هستم و می دونم ایشان هم من رو تا حدی دوست دارند. ولی در کل به این ازدواج نمیشه زیاد خوشبین بود ولی از طرفی حرف های خانم معز الاولیاء من رو امیدوار کرد به اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ولی چند سوال دیگه : من از اینکه جواب رد بشنوم خیلی ناراحت میشم چه کار کنم؟ از ساده و بی تجمل بودنم دختران مذهبی احساس بدی پیدا نمی کنن تا جواب رد بدن؟ من از حرف های معمول جامعه که بیشتر غیبت و دروغ و تهمته پرهیز می کنم و شخصیتی آروم و تا حدی با هیبت هستم (البته در خانواده شوخ ولی در بیرون کمی جدی). از ساکت بودنم بدشون نمیاد؟ آدم رکی هستم و برای ابراز علاقه واهمه ای ندارم که به کسی بگم دوستت دارم (البته به همسر) از رک بودم ناراحت نمیشن ؟ قیافه ی زیبائی ندارم ولی بعضی دوستام میگن تو اعتماد به نفس داشته باش چون قیافه ات بد نیست. می دونید چرا این ها رو میگم؟چون با موقعیت کنونی که دارم پذیرفته اون دختر خانم ازدواج با من رو . ولی نمی دونم دختران مذهبی هم می پذیرن یا نه؟

ویرایش توسط محمد گل پسر : ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۳:۴۳

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

توکلت به خدا باشه برادر ...

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi نمایش پست
    در ضمن این علاقه ها ممکنه برای فردی زیاد به وجود بیاد ولی از القاعات شیطانه پس بهش فکر نکن اصلا درست میشه بعد از چند روز.
    جناب محمد همه علاقه ها دروغين و بي پايه نيستند.اگه ملاك تشخيص و علاقتون رفتارها و اعمال باشه حرف اين دوستمون چندان درست از اب در نمياد معمولا.
    تا شقايق هست زندگي بايد....

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به شما سلام عرض می کنم خانم معز الاولیاء و آقای مهدی

در این مورد که به خاطره من با حجاب بشه تا قدری مطمئن هستم و می دونم ایشان هم من رو تا حدی دوست دارند. ولی در کل به این ازدواج نمیشه زیاد خوشبین بود ولی از طرفی حرف های خانم معز الاولیاء من رو امیدوار کرد به اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ولی چند سوال دیگه : من از اینکه جواب رد بشنوم خیلی ناراحت میشم چه کار کنم؟ از ساده و بی تجمل بودنم دختران مذهبی احساس بدی پیدا نمی کنن تا جواب رد بدن؟ من از حرف های معمول جامعه که بیشتر غیبت و دروغ و تهمته پرهیز می کنم و شخصیتی آروم و تا حدی با هیبت هستم (البته در خانواده شوخ ولی در بیرون کمی جدی). از ساکت بودنم بدشون نمیاد؟ آدم رکی هستم و برای ابراز علاقه واهمه ای ندارم که به کسی بگم دوستت دارم (البته به همسر) از رک بودم ناراحت نمیشن ؟ قیافه ی زیبائی ندارم ولی بعضی دوستام میگن تو اعتماد به نفس داشته باش چون قیافه ات بد نیست. می دونید چرا این ها رو میگم؟چون با موقعیت کنونی که دارم پذیرفته اون دختر خانم ازدواج با من رو . ولی نمی دونم دختران مذهبی هم می پذیرن یا نه؟
    جناب محمد من نميدونم رابطه شما با اون دختر خانم در چه حديه اما اگه هنوز تصميمتون رو نگرفتيد مراقب رفتارهاتون با اون باشيد.ايشون رو وابسته به خودتون نكنيد و بعد پشيمون بشيد از ازدواج باهاش.ادمها بازيچه دست ما نيستند.
    تا شقايق هست زندگي بايد....

نوشته
    1,639
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    2

من خودم بعضا کسی میشناسم که قبل ازدواج حجاب خوبی نداشت ولی بعد ازدواج به اجبار همسرش حجابشو کامل رعایت میکرد خودش میگفت اون موقع فقط دلیل حجاب داشتن من همسرم و وخواهش های اون بود ولی بعد که کتابای بیشتری خوند اطلاعاتش توی این زمینه بیشتر شد دیگه حجابشو به خاطر همسرش رعایت نمیکرد به خاطر خودش و مفهوم حجاب رعایت میکرد (البته همسر اون خانوم مزایا حجاب بهش میگفت)
    حالااااا
    یکی دیگرو میشناسم به اجبار همسرش حجاب داشت ولی هر وقت دعواشون میشد اون خانوم دیگه حجابشو رعایت نمیکرد چون اقا خیلی حساسیت به حجاب نشون میداد بعد که کارشون به طلاق کشید اون خانوم کلا حجابو گذاشت کنار....
    .
    شما باید طرز تفکر اون خانوم در مورد حجاب و مسائل مذهبی دیگه بدونید بعد تصمیم گیری کنین
    و البته با جناب تکرو موافقم
    ویرایش توسط گل اتش : ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۴:۲۰
    من در اين تاريکي پي چيزي هستم
    پي نوري شايد ,...لبخندي
    و براي همه ي شما ارزو مندم
    خوب بودن خوب ديدن خوب ماندن را
    دم ز راه و رسم سلمان مي زنيم
    لاف اسلام و مسلمان مي زنيم
    کاشکي از نسل سلمان مي شديم
    لحظه اي- يک دم- مسلمان مي شديم

نوشته
    230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام گل پسر
    به نظر من باید بری از نزدیک باهاش صحبت کنی ببینی چه جوریاس؟ یه کمی مشکوک میزنه حجاب ضعیفش! یعنی اگه من بودم شاید خیلی با شک و تردید کار رو ادامه می دادم. یعنی برو اساسی باهاش صحبت کن، از دوست و رفیقا و پایه های فکری مذهبی و رفتاریش بپرس ببین این حجاب یه خورده ضعیفش واسه چیه؟ دلیلش چیه؟
    من به شخصه از کسی خوشم میاد که حجاب واسش خیلی مهم باشه و از ته دل حجابش رو بخواد. به خاطر منم نخواد باحجاب بشه. به خاطر خود خدا حجاب داشته باشه.
    در مورد جواب منفی، والا همه همین جورین ولی درجه بندی داره. ما که تجربه زیاد داریم و جواب منفی هم شنیدیم و خیلی تو پرمون خورد ولی فکر می کنم الان اوضاعم خیلی بهتر و بالاتره! یعنی اگه یه گزینه خوب پیدا کنم فکر کنم ردخور نداره!
    ولی به نظر من برو دنبال بهتراش. اگه آبجی هم داشت حاضریم باجناقت بشیم!:biggrin:
    جوانی پژمرده می شود، عشق سست می گردد، برگ های دوستی فرو می ریزند اما عشق پر رمز و راز مادر آنها را پشت سر می گذارد.

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

سلام مگه پسری پیدا میشه دختر خوب و محجبی رو بخواد؟
    من که تا حالا ندیدم

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری