زندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميري زندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميري

تاريخ تولد :1/1/1305
نام پدر :سيدمحمود
تاریخ شهادت : 22/11/1364
محل تولد :خراسان /بجنورد /-
طول مدت حیات :59
محل شهادت :اروندرود
مزار شهید :گلزارشهداي بجنورد

سيدمحمدعلي آقاميري فرزند سيدمحمود در اولين روز بهار سال 1305 در شهرستان بجنورد و در خانواده‌اي مذهبي و متديّن به دنيا آمد.

از دوران کودکي با معارف و تعاليم اسلامي آشنا شد. از آن‌جا که در رژيم پهلوي امکانات تحصيل و آموزش و پرورش وجود نداشت، وي موفق به سوادآموزي نشد و با انجام کارهاي گوناگون، دوران کودکي و نوجواني را پشت‌سر گذاشت.

با شروع انقلاب اسلامي، سيدمحمدعلي آقاميري همراه ساير مردم در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت مي‌کرد.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران و صدور فرمان امام خميني (ره) مبني بر تشکيل جهادسازندگي، سيدمحمدعلي آقاميري به عنوان نيروي رسمي رو به سوي اين نهاد آورد و تلاشي شبانه‌روزي جهت رفع محروميت و فقر و نيز سازندگي صورت داد.

با آن که کار قبلي او درآمد زيادي داشت، اما او جهادسازندگي را به خاطر کمک به مردم ترجيح داد و به کار و تلاش در اين نهاد پرداخت. در اموري که به وي محول مي‌شد، نهايت دقت را در جهت انجام بهتر آن به کار مي‌بست و در حفظ و نگهداري اموال بيت‌المال حساسيت ويژه نشان مي‌داد.

با ايجاد نهضت سوادآموزي، محمدعلي با وجود سن زياد به کسب دانش پرداخت و با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران به سوي جبهه‌ها شتافت.

او در اعزام اول در سال1360 به مدت يک ماه در پالايشگاه اهواز به عنوان گروه پدافند و در دومين اعزام در سال1364 به مدت پانزده روز از تاريخ 5/11/64 تا21/11/64 به عنوان نيروي تخصّصي پل‌ساز از طريق جهادسازندگي خراسان به جبهه اعزام گرديد و سرانجام در تاريخ 22/11/64 در عمليات والفجر 8 در اروندرود در سنّ 59 سالگي به شهادت رسيد.
پيکر وي در شهرستان بجنورد به خاک سپرده شد.


روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

زندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميريزندگی نامه شهيد سيدمحمدعلي آقاميري