صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پرسش و پاسخ پیرامون مسئله ی حجاب ...

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

پرسش و پاسخ پیرامون مسئله ی حجاب ...

پرسش و پاسخ پیرامون مسئله ی حجاب ...پرسش و پاسخ پیرامون مسئله ی حجاب ...پرسش و پاسخ پیرامون مسئله ی حجاب ...
    سلام دوستان بزرگوار با تشکر از سرکار نیلا و عذرخواهی بابت اینکه مجبور شدم از پستشون کپی بگیرم .

در این پست فهرستی از پرسشها و پاسخهای ارائه شده رو تقدیم حضورتون میکنم .

تا دوستانی که سوالی در این باره دارن ساده تر به پاسخشون دست پیدا کنن .

برای دست یافتن به پاسخ هر سوال کافیه روی سوال کلیک کنید و صبر کنید تا صفحه کامل لود بشه .

صفحه به خودی خود روی سوال مورد نظر فرود میاد . التماس دعا

تفسیر و معنی آیه 60 سوره نور:"وَ الْقَواعِدُ مِنَ النِّساءِ اللاّتی لا یَرْجُونَ نِکاحًا فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ جُناحٌ أَنْ یَضَعْنَ ثِیابَهُنَّ غَیْرَ مُتَبَرِّجاتٍ بِزینَةٍ وَ أَنْ یَسْتَعْفِفْنَ خَیْرٌ لَهُنَّ وَ اللّهُ سَمیعٌ عَلیمٌ‏‏" چیست ؟
    در دانشگاهی در آمریکا تعدادی دانشجوی مسلمان زن وجود دارد که روسری می پوشند، یا حجاب را رعایت می کنند، برخی دانشجویان غیر مسلمان دلیل حجاب زنان را سؤال می کنند. آیا می توانید دلیلهای بیشتری بخاطر حجاب زنان ذکر کنید؟
    حجاب اسلامی چگونه باید باشد؟
    آیا حجاب در اسلام اجباری است؟ اگر خانمی برای پوشش در کشورهای غیر اسلامی مورد بی احترامی و هتک حرمت واقع شود، باز هم پوشش برایش واجب است؟
    آیا چادر مشکی مکروه است ؟
    ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
    نظر اديان الهي درباره پوشش زن چيست؟ آيا آنان نيز حجاب را بر زن لازم مي‏دانند؟
    چرا با تشويق جوانان به استفاده از رنگ‏هاي تيره، نشاط و شادي آنها را به ياس و نااميدي تبديل مي‏كنيد؟
    چگونه با حجاب مبارزه میکنند و میخواهند آنرا از بین ببرند ؟
    فلسفه حجاب كامل در نماز چيست؟
    آیا حجاب مانع ازدواج هست ؟
    آیا آرامش روانی نیز از دلایل فردى مسئله حجاب است، رابطه این مقوله با حجاب چیست ؟
    چرا بدحجابي بين زنان ايران شيوع پيدا كرده است و چرا توبة فرهنگي سخترين توبه ها است؟
    چرا با حجاب باشم ؟ چون خوشگلم ؟
    چرا حجاب فقط براي زنان تعيين شده است ؟
    چرا حجاب و عفت براي يک زن لازم است؟

آیا حجاب برای زن محدودیت و حصار است ؟
    بهانه های بدحجابی چیست و پاسخ به هرکدام ، کدام است ؟
    بهانه های بدحجابی شماره 2 ...
    چرا چادرنمی پوشی؟
    چرا در دين اسلام حجاب وجود دارد، ولي در دين هاي ديگر وجود ندارد؟

چرا در مورد معضل بدحجابي در دانشگاهها كه به صورت عادت درآمده فكر وانديشه نمي‏شود ؟
    چند دلیل عقلی برای ضرورت «حجاب» بیان نمایید؟ جوانان جویای دلایل عقلی هستن .
    آیا ممکنه بدحجابی باعث تمایل یک زن به زن دیگر شود ؟
    آیا هر بی حجابی ای بی عفتی است ؟
    لطفا عفت و حیا و فطرت را تعریف کنید . در کنارش حجاب را هم تعریف کنید.

بین بی غیرتی وبی حجابی چه رابطه ای وجود دارد؟
    مرز محجبه بودن در مانتو چيست ؟ و كدام عناصر و فاكتورها را شامل مي شود ؟
    اگر روی مرز مانتویی بودن ، بوديم ، آيا مساله حجاب يك خانم مانتويي ، حل است ؟
    بررسی آیه 59 سوره ی احزاب ...
    اگر از ترس پدر و برخلاف نظر شوهرم چادری باشم ، این چادر ریا و دروغ نیست ؟

با توجه به صحبتهای خانم دکتر فرهمندپور هندسه قرآن كه ميگن ، چي هست ؟
    چطور با توجه به اين هندسه بايد مساله بد حجابي برخورد كرد ؟
    اگه حجاب خوبه پس این همه فساد و فحشا که در ایران هستش نشئت گرفته از چیه ؟
    می خواستم بگم ایا حجاب مراتب داره یا نه؟؟؟ اگه نداره پس حالت صفر و یک داره ؟؟؟
    به چه دلیل ادعا می کنید حجاب مصرح در قرآن چادر است؟ آیا بین دو مصداق چادر خلط نشده است؟

چرا پوشش و محدوديت پوششي تا اين حد براي خانم ها است؟
    چرا پوشاندن موهاي سر فقط براي زنان سفارش شده است؟
    چرا با تشويق جوانان به استفاده از رنگ‏هاي تيره، نشاط و شادي آنها را به ياس و نااميدي تبديل مي‏كنيد؟
    چرا امامان و معصومين گفته اند که حتماً بايد حجاب را رعايت کنيم و يا چادر بايد در پوشش زنان قرار گيرد؟
    چرا اسلام تاءکيد زيادي بر رعايت حجاب بانوان دارد؟
    چادر چه نقشي در حجاب دارد؟
    چادر بهتر است يا مانتو؟
    1ـ آيا پديده تجمل گرايي فقط مربوط به خانمها مي باشد؟ 2ـ تجمل گرايي چيست؟
    پوشيه زدن زنان چه حکمي دارد؟
    پوشيدن مانتو و مقنعه در بيرون منزل چه حکمي دارد؟

پوشش و حجاب در محيط خانواده چگونه بايد باشد؟
    بي حجابي زنان در آيه 55 سوره احزاب ،تا چه حدي است ؟
    آیا پوشش سر برای زنان در جوامع غربی لازم است؟
    به نظر شما راه هاي دروني كردن حجاب در افراد چيست؟
    دوست دارم حجابم را بهتر رعایت کنم ... چه کار کنم ؟

آیا خداوند گفته حجاب داشته باشید و نه لزوماً مثل عرب آن زمان سر را بپوشانید ؟ این عقیده درست است ؟
    سلام سوالم اینه که طی روز به افراد زیادی برخورد میکنم_چطوری می تونم از گناه دیدن افراد بد حجاب جلوگیری کنم اونا که میگن به خودشون مربوطه... ولی نمی دونن با ین کارشون بقیه رو هم با خودشون غرق می کنن من جوانی 21 ساله ام
    با اينكه حجاب از ضروريات دين اسلام است چرا در رديف فروع دين قرار نگرفته است!؟ خواهشمند است مبسوط و مستدل پاسخ دهيد.
    الف ـ آيا چادر براي زن الزامي است‌؟ و اگر چادر سر نکند چه مي‌شود؟ ب ـ آيا حجاب زن با چادر و مقنعة بلند کامل است‌؟ در صورت کامل بودن‌، پس چه الزامي در پوشيدن چادر مي‌باشد؟
    از نظر اسلام زن حق حضور اجتماعي با رعايت حفظ حجاب را دارد و همچون مردان در فعاليت هاي جامعه اسلامي و رهبري آن مشارکت مي کند. اگر چنين است ، پس چرا حضرت زهرا(س) مي فرمايند بهترين چيز براي زن اين است که کسي در جامعه او را نشناسد؟
    آيا کفش هاي پاشنه بلند خانم ها که توليد صدا مي کنند با خلخال هايي که زمان پيامبر زنان به پايشان مي بستند برابر نيست.
    آيا زن مسلمان مي تواند بي حجاب باشد ولي چون خود را قلبا مسلمان مي بيند نيازي به اين كار نبيند.آيا ايمان تنها به خدا كافي است؟يكي از مسايل مهم، كه از ديرباز، مورد بحث واقع شده اين است كه آيا هر يك از ايمان و عمل صالح، عامل مستقلي براي سعادت ابدي است يا مجموع آنها موجب سعادت است؟
    آيا رعايت حجاب اقليت‏هاي ديني در زمان پيامبر اجباري بود؟
    آيا در قران به صورت مستقيم به چادر به عنوان حجاب اشاره شده است؟
    آيا در قرآن يا حديث از چادر به عنوان حجاب برتر نام برده شده است؟ آيا مانتو و روسري نمي تواند پوشش کامل باشد؟
    ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯

تا حالا این تاپیک را نخوندم و چون الان تو سایت دیگه ای این جمله را دیدم اومدم ببینم درسته!!!!!! ......... آیا؟؟؟؟؟؟
    جمله: «روایات متعددی با رویکرد آسان‌گیرانه‌تر درباره‌ی پوشش و نگاه وجود دارد که چند نمونه از آنها ذکر می‌شود. در روایتی از امام صادق، از آشکار بودن مو و جلوه‌ی زیبایی ام سلمه همسر پیامبر اسلام در حضور پیامبر اسلام در برابر مردان نامحرم یاد می‌شود.»

اگه یه خانم حجابش کامل باشه ولی حجم موهاش مشخص باشه اشکالی داره؟؟

دوستان عزیز خواهشم اینه که برای راهنمائی و امر به معروف کردن یک خانم که علیرغم تلاوت قرآن و خواندن نماز رعایت حجاب را نمی کند ؛ چگونه برخورد کنیم تا ایشون پذیرش این موضوع را داشته باشد که با بی حجابی اعمال او ضایع و کم اثر است
    در قرآن جامعه ای به تصویر کشیده شده که در اون زنهای مومن به وسیله حجابشون از غیر اون شناخته میشن و گفته نشه که ای پیامبر به همه ی زنان جامعه بگو باید حجاب داشته باشن .
    آیا شنیدن صدای دختر همسایه که بلند میخندد اشکال دارد ؟
    این دانشجو ها چرا اینطوریین؟ همش صدای صحبت کردنشون خندیدنشون و جینگولک بازی هاشون این طرف دیوار که ما هستیم میاد
    قبل از اینا یه خانم محجبه بود که وقتی تو خونه بود اصلا یه ذره صدا هم نمیامد ما میگفتیم این دیگه کیه
    یک بار هم که من تنها بودم تو خونه چند روز پیش یه ادسه کردم یکی از این دخترا که داشتن صحبت میکردن بلند گفت عافیت باشه ولی من چیزی نگفتم
    الان من باید چی کار کنم ؟ اینجور صحبت کردن ها خلاف حیایه دیگه ؟مثلا اگه منم یه جوابی بهش میدادم و میخندیدیم این گناه داره دیگه؟
    راستی وایسادن و گوش کردن به حرفای دختر نامحرم همسایه گناه داره نه؟

تاسف بار است که بایدلباسهایم رابه میزان ایمان مردان تنظیم کنم . آیا سهم من با آنها از دنیا یکی نیست؟
    چرا باید زن به هنگام نماز و ایستادن درمقابل کسی که او را آفریده و از او محرم‌تر وجود ندارد حجاب داشته باشد؟
    چگونه می توان از فاطمه زهرا سلام الله علیها الگوگیری کرد، در حالی که ایشان چهارده قرن پیش می زیستند؟
    اگه به طور ناخود اگاه نگاهمون به یه زن نامحرم بد حجاب افتاد و نگاهمون رو برگردوندیم و شک کنیم که نگاهمون رو دیر برگردوندیم یا سریع برگردوندیم
    تکلیف چیست؟ایا کار حرامی انجام دادیم ؟
    ایت الله مکارم

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ در ساعت ۱۶:۱۳ دلیل: جزئی
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

2.  

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تفسیر آیه 60 سوره نور

پرسش:تفسیر و معنی آیه 60 سوره نور:"وَ الْقَواعِدُ مِنَ النِّساءِ اللاّتی لا یَرْجُونَ نِکاحًا فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ جُناحٌ أَنْ یَضَعْنَ ثِیابَهُنَّ غَیْرَ مُتَبَرِّجاتٍ بِزینَةٍ وَ أَنْ یَسْتَعْفِفْنَ خَیْرٌ لَهُنَّ وَ اللّهُ سَمیعٌ عَلیمٌ‏‏" چیست ؟

پاسخ:
    معنی این آیه با توجه به آیات قبل که درباره حجاب و پوشش زنان است روشن می‏شود. در آیات قبل طرز لباس پوشیدن ـ نگاه، آداب ورود به منازل و اتاقهایی که زن و شوهر در آنجا هستند، بیان شده است.
    این آیه شریفه پوشش و حجاب زنان سالخورده را استثنی نموده است و می‏فرماید: زنان سالخورده‏ای که از سن ازدواج آنها گذشته باشد و دیگر امیدی به ازدواج ندارند گناهی بر آنان نیست که لباسهای روئین خود را بر زمین بگذارند، در حالی که خود را آرایش و زینت ننموده باشند .
    در واقع برای این استثناء دو شرط وجود دارد:
    1 ـ اینکه در سن وسالی باشند که معمولا امیدی به ازدواج ندارند و به تعبیر دیگر جاذبه جنسی را کاملا از دست داده‏اند.
    2 ـ خود را زینت نکرده باشند.
    روشن است که با این دو قید، مفاسد کشف حجاب در مورد آنان وجود نخواهد داشت، و به همین دلیل اسلام این حکم را از آنان برداشته است.
    این نکته نیز روشن است که منظور از بر زمین گذاشتن لباس، برهنه شدن و بیرون آوردن همه لباسها نیست بلکه تنها کنار گذاشتن لباسهای رو است که بعضی از روایات از آن به چادر و روسری تعبیر کرده است.
    در حدیثی از امام صادق(ع) در ذیل همین آیه می‏خوانیم که فرمود:الخمار، و الجلباب، قلت بین یدی من کان؟ قال بین یدی من کان غیر متبرجة بزینة.»
    یعنی منظور (آیه شریفه) روسری و چادر است، راوی می‏گوید از امام پرسیدم برابر هر کس که باشد می‏توان روسری و چادر را برداشت؟ حضرت فرمود برابر هر کس که باشد در صورتی که آرایش و زینت نداشته باشد.(1)
    در پایان، آیه شریفه می‏فرماید: با همه این احوال اگر چنین زنانی باز جانب حجاب و عفت را رعایت کنند و خود را بپوشانند، پسندیده‏تر و به تقوا نزدیک‏تر است.(2)

[1]الکافی، ج 5، ص 522، باب القواعد من النساء

[2]با استفاده از تفسیر نمونه ذیل همین آیه.

منبع: پایگاه حوزه17601760

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب و دلیل آن

پرسش:
    در دانشگاهی در آمریکا تعدادی دانشجوی مسلمان زن وجود دارد که روسری می پوشند، یا حجاب را رعایت می کنند، برخی دانشجویان غیر مسلمان دلیل حجاب زنان را سؤال می کنند. آیا می توانید دلیلهای بیشتری بخاطر حجاب زنان ذکر کنید؟

پاسخ:

دلیل پوشش در اسلام چند چیز است:

1)- آرامش روانی
    روح بشر فوق العاده تحریک پذیر است. اشتباه است که گمان کنیم تحریک پذیری روح بشر محدود به حد خاصی است و از آن پس آرام می گیرد. هیچ مردی از تصاحب زیبا رویان و هیچ زنی از متوجه کردن مردان و تصاحب قلب آنان و بالأخره هیچ دلی از هوس سیر نمی شود. از طرفی تقاضای نامحدود خواه ناخواه انجام نشدنی است و همیشه مقرون به نوعی احساس محرومیت در نتیجه دست نیافتن به آرزوهاو به نوبه خود منجر به اختلالات روحی و بیماریهای روانی می گردد.
    اما علت اینکه در اسلام دستور پوشش اختصاص به زنان یافته است این است که میل به خودنمایی و خود آرایی مخصوص زنان است از نظر تصاحب قلبها و دلها مرد شکار و زن شکارچی و از نظر تصاحب جسم و تن، زن شکار و مرد شکارچی است.
    امام علی علیه السلام می فرماید:
    "رعایت کردن محرم نامحرمی برای انسان و همه زنان نامحرم مصونیت از افتادن در خیال گناه و خود گناه است." [i

2)- استحکام پیوند خانوادگی
    در جامعه ای که زنان آن پوشش اسلامی ندارند معاشرت مردان با آنان محدود به حد خاصی نخواهد بود و نتیجه این معاشرت غالبا تحریکات جنسی هست و مردها به کمتر از آن قانع نیستند در چنین شرایطی ازدواج بمعنای محدود کردن هر یک از زن و مرد در محیط خانواده است و هر کدام دیگری را مزاحم و رقیب خود در کامجویی از دیگر افراد می داند لذا بنیاد خانواده سست خواهد گشت و بدنبال آن هر فردی برای کامجویی بیشتر ازدواج را سدی بزرگ بر سر راه خود می بیند و از آن می گریزد.

3)- استواری اجتماع
    کشانیدن تمتعات جنسی از محیط خانه به اجتماع، نیروی کار و فعالیت اجتماع را ضعیف می کند. دختر و پسری که در کنار هم در محیط کار بدون پوشش مناسب مشغول کار می شوند، نمی توانند تمام حواس و همت خود را متوجه وظایف خود کنند.
    امام صادق علیه السلام فرمود:
    حضرت عیسی به اصحابش گفت: "بر حذر باشید از نگاه آلوده، که در زمین قلب، میل به حرام می کارد، و برای نظر انداز فتنه ایجاد می کند، خوشا به حال کسی که دیده اش را در دل قرار داده، و دیده ی سر را برای امور لازم قرار دهد."[ii]

4)- ارزش و احترام زن
    معمولا مرد از نظر جسمانی نسبت به زن برتری دارد و زن از نظر عاطفه برتری خود را بر مرد به اثبات رسانیده است. حریم نگه داشتن زن و متانت و وقار و عفت او در برابر مرد یکی از وسائلی است که زن برای حفظ مقام و ارزش خود می تواند از آن استفاده کند.
    زن گوهری است گرانبها و مملو از عشق و محبت که برای حفظ خود از تعرض مردان هوس باز، بهترین راه را باید برگزیند و آن حریم نگه داشتن از مردان است و این حریم جز در سایه حجاب و پوشش اسلامی بدست نمی آید.
    شما را برای مطالعه بیشتر به کتاب "مسأله حجاب" از شهید مرتضی مطهری دعوت می کنیم.

[i]- بحار الانوار، ج 77، ص 214
    [ii]- بحار الانوار، ج 78، ص 284

منبع: پایگاه حوزه31273127

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب اسلامی

پرسش:
    حجاب اسلامی چگونه باید باشد؟

پاسخ:
    اصولا در حجاب اسلامی زنان باید همه بدن به استثنای قرص صورت و دو کف دست، در مقابل نامحرم پوشیده شود ضمنا پوشیدن لباسهای کیپ که موجب پیدا شدن برجستگی های بدن شود یا پوشیدن لباسهای رنگی به شکلی که نظر نامحرم را جلب کند هم نمی تواند مصداق حجاب اسلامی باشد.

منبع: پایگاه حوزه56555655

ویرایش توسط نیلا. : ۱۳۸۹/۰۲/۱۲ در ساعت ۱۳:۲۹

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ضرورت حفظ حجاب در اسلام

پرسش:
    آیا حجاب در اسلام اجباری است؟ اگر خانمی برای پوشش در کشورهای غیر اسلامی مورد بی احترامی و هتک حرمت واقع شود، باز هم پوشش برایش واجب است؟

پاسخ:

حجاب یکی از احکام ضروری دین است و مادامی که عدم رعایت آن موجب مفسده شود، رعایت آن الزامی است. در مورد خانمی که مورد اهانت قرار می گیرد، در صورت امکان اولاً واجب است چنان محیطی را ترک کند و مهاجرت نماید و ثانیاً جز در حد ضرورت در جامعه ظاهر نشود. به هر حال حفظ حجاب واجب است.

منبع: پایگاه حوزه3563-43563-4

نوشته
    4,737
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 18 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    307

مراجع تقلید: چادر مشکی مکروه نیست

مراجع عظام تقلید با تأکید بر حجاب برتر چادر مشکی را مکروه نمی دانند.

به گزارش مهر، روزنامه ایران در ضمیمه مرداد ماه سال 1390 با عنوان «خاتون یک» به درج مطالبی راجع به حجاب و اعتقادات زن مسلمان ایرانی پرداخته و با حمله به چادر و طرح حجاب و عفاف با ترویج اباحه گری در حوزه پوشش اسلامی، مطالبی را درج کرده که جریحه دار کننده عفت و اخلاق عمومی است و طبق اعلام دادستانی مراتب جهت رسیدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه اعلام شده است.

اقدام روزنامه ایران جای تأسف دارد

دبیر هماهنگ کننده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: جای تأسف و تعجب است که یک روزنامه دولتی و منتسب به دولت اصولگرا در شرایطی که مردم نسبت به مظاهر بی‌حجابی و بدپوششی معترض هستند به چادر که برترین نوع پوشش زن ایرانی و میراث پرافتخار ملی و اسلامی است می تازد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی گفت: در «الدرالمنثور» ۲۰۴/۵ آمده است: ام سلمه یکی از زنان پیامبر اکرم(ص) می‌گوید: هنگامی که آیه حجاب نازل شد زنان انصار از منزل بیرون آمدند در حالیکه عبا (و چادر) مشکی بر سر داشتند و این ارتباطی به ناصرالدین شاه ندارد.

نظرات مراجع عظام تقلید: چادر مشکی مکروه نیست

مؤلف مجموعه پنج جلدی «مسائل جدید از دیدگاه مراجع عظام تقلید» در صفحه 35 جلد اول این کتاب نظر فقهی مراجع عظام تقلید را در این رابطه جویا شده است.

متن سوال از مراجع عالیقدر چنین است: عده ای همراه با تبلیغات فرهنگی دشمن در روزنامه ها و سخنرانی هایشان می‌گویند، چادر مشکی برای بانوان مکروه است و باید پوشش جدید مانند مانتو و کت و دامن با رنگ های متنوع جایگزین چادر مشکی شود آیا چنین حرف و اقدامی صحیح است یا خیر؟

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:

نظر مذکور صحیح نیست و مفاسد بسیار دارد. متأسفانه در این زمان عده ای اصرار بر آشکار شدن مفاتن زن و خروج او از عفاف که حافظ شخصیت و ارزش و متانت اوست دارند مع الاسف می خواهند این امر را اسلامی جلوه دهند در حالیکه اسلامی نیست.

مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی:

چادر مشکی بهترین نوع حجاب است و پوشیدن لباسهایی که جلب توجه کند حرام است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

با توجه به اینکه در حال حاضر رنگ مشکی برای حفظ پوشش زنان بهتر است کراهت آن ثابت نیست.

مرحوم حضرت آیت الله بهجت:

زن با چادر بهتر می تواند بدن و زینت را بپوشاند و چادر سیاه مثل عبای سیاه کراهت ندارد.

خامنه ای :
    این صحبت صحیح نیست و بهترین نوع حجاب پوشش و چادر است و چادر سیاه هم بی اشکال است و کراهت ندارد.

مراجع قانونی کشور باید در برابر این بی حرمتی ها مطابق قانون برخورد کنند.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: مراجع قانونی کشور باید در برابر این بی حرمتی ها مطابق قانون برخورد کنند.

قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:
    أوصاني ربي بتسع أوصيكم بها
    أوصاني بالأخلاص في السر والعلانية
    العدل في الرضا والغضب
    القصد في الفقر والغنى
    أن اعطي من حرمني
    أصل من قطعني
    أعفو عمن ظلمني
    أن يكون نطقي ذكراً
    أن يكون صمتي فكراً
    ونظري عبراً

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

مطالب جالب و مفیدی بود
    ممنون بزرگوار
    ولی واقعا توی جامعه ما تازگیها داره یک سری توجیهات نوآوریها توی دین میشه که خطرناکه
    خدا خودش رحم کنه ، چون داره انسانهای زیادی رو به گمراهی میکشونه

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

نوشته
    58
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    270
    آپلود
    0
    گالری
    0

چطوره روی این توجیهات و چگونگی مقابله با اون ها بحث کنیم؟
    کسی که دوستان و برادرانش را سبک بشمارد و نسبت به آن ها بی اعتنا باشد مروت و جوانمردیش فاسد گشته است.
    امام حسن مجتبی(ع)

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

مثلا همین فتواهایی که جدیدن در مورد کراهت چادر مشکی میدن
    تازگیها رسم شده بعضی از استادان عزیز دانشگاه هم کاسه داغ تر از آش شدند و خودشون رو روشنفکر میبینن و با توجیهات پوچ مثلا علمی دارن کم کم همه مسائل دینی مارو نسخ و رد میکنن
    گروهها و فرقه های زیادی تشکیل شدن که با شعار های عرفانی دارن مردم رو به گمراهی می کشونن
    و مثل همین مسائلی که عرض کردم خیلی مسائل دیگه ای هم هست

اعوذ باالله من همزات الشیاطین من الجن والانس

ویرایش توسط قاری قرآن : ۱۳۹۰/۰۶/۰۴ در ساعت ۱۴:۱۵

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

مطلبتون منو یاد این شعر انداخت
    هر کس به طریقی دل ما می شکند

بیگانه جدا دوست جدا می شکند

بیگانه اگر می شکند حرفی نیست

از دوست بپرسید چرا می شکند؟

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری