صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: >>>>>.... اینجا حریم خصوصیه لطفا وارد نشوید ./ممنون......<<<<<

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  >>>>>.... اینجا حریم خصوصیه لطفا وارد نشوید ./ممنون......<<<<<
  >>>>>.... اینجا حریم خصوصیه لطفا وارد نشوید ./ممنون......<<<<<
  دوستان سلام
  این تاپیک رو زدم تا اگه دوست داشتین در مورد حریم خصوصی افراد و اینکه چرا بعضی افراد توی حریم خصوصی بقیه سرک می کشن بحث کنیم وقتی می بینی بعضیها مثلا در محل کار یه دفعه پشت میزت میان و یا بدون اجازه و بدون درب زدن داخل اتاقت میان و یا موبایلت رو سیخ کاری می کنن چه حسی بهت دست میده حتی وقتی نزدیکترین افراد به شما باشن مثلا همسرشما یا بچه شما. من که فکر می کنم این کار یک کار خیلی ناپسندیه و کسی که این کار رو می کنه یک انسان بی فرهنگ و بی ادبه. البته در مورد این تاپیک و ورود شما استثناء وجود داره و قصد بی ادبی نسبت به شما عزیزان رو نداشتم.فقط می خواستم کمی شوکه بشین.
  ممنون


  ویرایش توسط جان بركف : ۱۳۸۹/۰۲/۰۱ در ساعت ۰۹:۰۶ دلیل: .
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  2,352
  مورد تشکر
  7,529 پست
  حضور
  28 روز 17 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  14  خوب این هم دردی ست البته واژه کنجکاو رو باید جدا کرد ولی ورود به حریم خصوصی باعث می شود فرد جایگاه اجتماعی خود رو تضعیف کند زیرا دیگر مورد احترام کسی نخواهند بود،ولی به عکس کسی که حریم های فردی را رعایت میکند مورد احترام وقابل اعتماد است .
  نهایتا" اینگونه افراد به نوعی بیمار محسوب می شوند و جهت پر کردن خلاء های درونی در مسیر غلطی حرکت میکنند،جلب اعتماد دیگران بسیار ارزشمند است فردی که تفحص میکند در حریم غیر مجاز ،این نعمت را از دست میدهد. 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  اون هم چه دردی
  نقل قول نوشته اصلی توسط shima2 نمایش پست

  نهایتا" اینگونه افراد به نوعی بیمار محسوب می شوند و جهت پر کردن خلاء های درونی در مسیر غلطی حرکت میکنند،.
  پس منم برای شفای این بیماران دعا می کنم
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی 4. تشکر


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  مقاله تخصصی
  حقوق حریم خصوصی

  >>>>>.... اینجا حریم خصوصیه لطفا وارد نشوید ./ممنون......<<<<<


  یکی از جدیدترین مباحث حقوقی که ابعاد گونه گون آن در زندگی خصوصی تک تک اشخاص قابل طرح است حقوق حریم خصوصی است.

  حقوق حریم خصوصی که معمولاً قرین عباراتی همچون آسودگی خاطر و امنیت اسرار و واژگانی از این قبیل بکار گرفته می شود از شاخه های علمی جدیدی است که نیازمند برخی پشتوانه های علمی است و به تعبیر برخی نویسندگان برای درک عالی و کامل مفاهیم این شاخه که به حقوق ارتباطات نیز مربوط می گردد لازم است شما:
  1. درک نمایید اصول و مبانی عقلانی وراء قانون را که به منظور حمایت از حریم خصوصی و آرامش خاطر اشخاص است.
  2. بیاموزید تمایز میان عناصر چهار شبه جرم حریم خصوصی اشخاص چیست؟
  3. بفهمید نقش شبه جرم های وابسته ای را که ممکن است با هم در راستای ادعاهایی درباره ی تهاجم به حریم خصوصی مطرح گردند.
  4. بشناسید برخی از قوانین کیفری خاص را که به منظور حمایت از حریم خصوصی و محدود نمودن محتوای رسانه ها می باشد.
  5.قادر باشید تحلیل کنید یک سری موضوعات ارائه شده را به منظور تعیین آنکه کدام یک از کارکردهای رسانه به حقوق حریم خصوصی اشخاص آسیب می رساند و کدام یک از آنها بلا اشکال است و کدام یک در مرز مهم و مخاطره آمیز میان این دو قلمرو قرار می گیرند و کدامیک می تواند در حقوق حریم خصوصی کاملاً معتبر تلقی گردند."
  به عنوان مثال وقتی در فقه امامیه که پایه حقوق موضوعه ایران نیز بر آن استوار گردیده است(1)گفته می شود : "شهود در جرم زنا باید بدون فاصله زمانی یكی پس از دیگری شهادت دهند ، اگر بعضی از شهود شهادت بدهند و بعضی دیگر بلافاصله برای ادای شهادت حضور پیدانكنند ، یا شهادت ندهند زنا ثابت نمی شود بلکه در این صورت شهادت دهنده مورد حد قذف(80 شلاق) قرار می گیرد " معنایش اهمیت فوق العاده به حقوق حریم خصوصی افراد است.


  کافیست به یک مساله خصوصی جالب توجه در یکی از کشورهای خارجی که نشانگر اهمیت و جذابیت این شاخه حقوقی است توجه نمایید؛ (البته این تنها نمونه کوچکی از اهمیت این شاخه حقوقی است):
  "فرض نمایید شما تهیه کننده برنامه ای خبری برای تلویزون می باشید و قطعه ای ویژه درباره ی زندگی خصوصی معلمین با عنوان «چه کسی فرزندان ما را آموزش می دهد؟» آماده می نمایید.
  شایعه های ناخوشایندی در مورد یکی از اساتید روان شناسی به نام خانم" ورا گراندی" از دو دانشجوی دانشکده ی محلی می شنوید؛ در پی شنیدن چنین خبری تصمیم می گیرید آن را مورد بررسی قرار دهید؛ پس از ساعتها کنکاش از طریق فهرستهای پلیس در اداره ی سوابق پلیسی شهر به این نتیجه دست می یابید که خانم «وراء گراندی» هشت سال قبل به دلیل جرم رانندگی در حین مستی بازداشت شده است؛ همچنین دوستی سابق از این خانم به شما می گوید که هنگامی که آنها دانشجویان جدید الورود در دانشکده بودند شبی در عقب خوابگاه دانشجویی پنهان شده و «ماری جوانا» مصرف کردند و البته این راز را به طور جدی تاکنون حفظ کرده بودند؛ این دوست قدیمی همچنین در مورد خانم گراندی می گوید که وی اخیراً ملاقاتهای متعددی برای درمان افسردگی با مرکز روان پزشکان داشته است.
  در نهایت شما در می یابید که خانم گراندی خانه ای خارج حومه شهر گرفته است که با حصار چوبی و سبزه تنکی حول آن احاطه شده است؛ لکن شما به همراه یک فیلم بردار از درختان آنسوی جاده بالا می روید بگونه ای که از این موقعیت، بخشی از حیاط پشتی منزل وی را می توانید مشاهده نمایید؛ در این حال شما با بکارگیری دوربین مجهز به لنزی قوی سرتاپای وی را که به طور....همراه مرد بیگانه ای که همسر قانونی او نیست، مورد فیلم برداری قرار می دهید.
  مرکز شما این قطعه فیلم را با ارزش تلقی می نماید و بر این پایه در بین چند نمایش احساسی و باور نکردنی، یکی از سه خبرگزاران بر روی آنتن تلوزیونی می آید و اعلام می کند «خانم وراگراندی، معلمی درحال....» و تمام ماجرای وی را در اخبار ساعت 11 شب بر روی کانال هفده بیان می کند.
  البته این قضیه سبب نگرانی های اخلاقی و چه بسا بعضاً قانونی جدی برای شما می شود ؛ از دیدگاه قانونی آیا شما کاملاً مجاز به پخش همه ی آن اطلاعات بوده اید؟ بخشی از آن چه طور؟ آیا شما یا مرکزتان قبلاً مراحل قانونی این قضیه را طی نموده اید؟ حتی اگر هرگزجزئیات آنچه در این مورد دانسته اید را پخش نمی کردید؟ چناچه خانم گراندی درصدد شرکت درشورای شهر باشد آیا شما بطور متفاوتی پاسخ نمی دادید؟ "

  ریشه ها و علل حقوق حریم خصوصی
  حقوق حریم خصوصی امروزه در میان بیشترین توجهات قانونی بالقوه ی نه چندان دور از دسترس و پیچیده قرار دارد که با توده اشخاص جامعه ارتباط دارد،همچنین این رشته از حقوق از قسمتهای نسبتاً بکر و بی ثابت از حقوق محسوب می شود وهرچند نکات بسیار قابل توجهی در حقوق و معارف اسلام حقیقی(شیعه امامیه) در تبیین این شاخه حقوقی قابل طرح است و قرآن ونهج البلاغه و صحیفه سجادیه و بسیاری از منابع امامیه سند این مدعاست .

  در این مقاله که بیشتر مد نظر ما تحلیل تطبیقی آن در برخی منابع غربی آن و تبیین ضعف آنهااست ؛ باید توجه نمایید که در واقع هنگامی که این رشته شکل گرفت نه حقوق عرفی (کا من لا) انگلستان ،برای بهره مندی آن سابقه ای را به ارث گذاشته بود و نه حقوق اساسی ایالات متحده امریکا حق حریم خصوصی شخصی را به طور خاص به رسمیت شناخته بود و نه قانون گذاران اولیه اساسا نیازی به شناسایی آن احساس کردند.
  اما نزدیک سال (1900م) زمانه به شدت تغییر کرد،چه بسا مهمترین مساله ظهور رسانه های جمعی تجاری بود که بسیار تاثیر گذار و در رقابت با هم بودند؛ بسیاری از موضوعات حقوق حریم خصوصی می تواند در طول شب بصورت عمومی درآید و به نظر می رسد که رسانه ها به شدت متمایل اند که فقط این کار را انجام دهند.
  امروزه مردم بخاطر تهاجم به حقوق حریم خصوصی که نه تنها از سوی رسانه جمعی بلکه همچنین از ناحیه پایگاه داده‌های کامپیوتری، پایگاه‌های خرید و فروش تلفنی و مراکز الکترونیکی به ‌طور جدی در مورد حمایت آنچه «حق تنها بودن» نامیده می‌شود، نگران است.
  دانش پژوهان حقوقی خارجی غالباً حقوق حریم خصوصی امروزه را به تبعیت از مقاله تاثیر‌گذاری که شرکای حقوقی (لویس براندیز و ساموئل وارن) در سال 1890 نگاشته‌اند و در نشریه حقوق هاروارد منتشر شده است مطرح می‌نمایند.
  این مولفین درصدد واکنش نشان دادن به جرائم شخصی روزنامه‌هایی بودند که در آن دوران روزنامه‌نگاری زرد، به نشر اکاذیب می‌پرداختند؛ دورانی که این مولفین پیشنهاد دادند که قانون، حریم خصوصی را به رسمیت بشناسد، آنها چنین نگاشتند:«مطبوعات از هر جهت، در حال عبور از مرزهای آشکار درستکاری و استانداردهای اخلاق در جامعه هستند، خبر چنینی دیگر صرفاً منبع اشخاص بی‌کار و شرور نیست بلکه تبدیل به تجارتی گردیده است که با صنعت و نیز دغلکاری و فریب بدست می‌آید وبا بکارگیری اشخاص بیهوده، ستون پشت ستون با داستان‌های دروغین در مطبوعات پر می‌شود، که صرفاً می‌تواند با فضولی کردن و تجاوز به حریم خصوصی تا سر حد خانگی دنبال شود!
  دشورای و پیچیدگی زندگی، که حاکم به مدنیت پیشرفته گردیده است، برخی انزوا طلبی و کناره‌گیری‌های اشخاص را ضروری کرده و مردم بر اثر متمدن شدن فرهنگ نسبت به تبلیغات حسا‌س‌تر گردیده‌اند به‌گونه‌ای که خلوت و حریم خصوصی برای اشخاص اساسی ‌تر شده است، لکن اقدام جسورانه و خلاقیت از طریق تهاجم به حریم خصوصی اشخاص بیش از صدمات بدنی صرف، ایشان را در معرض آسیب و رنج روانی قرار داده است! وکشورهای غربی (بر خلاف حقوق اسلام که در این مساله پیشگام بوده است) تازه در اوایل سده 1900 شناسایی حق مدنی حریم خصوصی را آغاز نمودند وبرخی از آنها قانون تصویب کردند و در برخی دیگر دادگاه‌ها حق مذکور را از راه" کامن ‌لا "توسعه بخشیدند واین قوانین اولیه، استفاده بدون رضایت از نام یا تصویر شخص را برای مقاصد تبلیغی ممنوع شمردند واز این زمان دادگاه ها به تدریج حقوق حریم خصوصی را حتی نسبت به انتشار حقایقی نیز که وقایع خصوصی شرمسار کننده‌ای را بیان می‌کند (یعنی همان نوع از حمایت که مولفین سابق الذکر یعنی «براندی» و «وارن»، پیشنهاد داده بودند) بسط و توسعه دادند.
  قانون گذاران غربی برای حمایت از حقوق حریم خصوصی اشخاص، مقررات کیفری را نیز برای برخی شرایط خاص ضمیمه آن نمودند وهنگامی که این قرن رو به اتمام بود، دعاوی مرتبط به حریم خصوصی علیه رسانه‌ها افزایش یافت؛ چنانکه در دهه‌های پیشین رسانه ها در مقابل اینگونه دعاوی در سده 1990 به صورت موفقیت‌آمیزی دفاع نمودند لکن هنوز پیروزی و غلبه خواهان دعاوی به اندازه کافی وجود داشت که شاکیان بیشتری را برانگیزاند و هنوز آنقدر مصادیق رفتار گستاخانه رسانه‌ها بروز نموده بود که قانون گذاری تازه‌ای را علیه دوربین‌های مخفی و تاکتیک‌های خبرنگاران موذی و مشتاق سوژه ‌های جنجالی، تحریک نماید.
  قابل توجه ترین نکته در اینجا ،چهار شبه جرم متمایزند که در اغلب کشورها و البته هر یک با قواعد مختلف و مقاصد گونه‌گون، توسعه یافته است؛
  1- تصاحب تجاری نام یا مشخصه.
  2- انشاء عمومی موضوعات خصوصی شرم‌آور.
  3- به‌طور غیرقانونی اشخاص را تحت نظر قرار دادن.
  4- دخالت و تجاوز به حریم خصوصی و خلوت فیزیکی اشخاص.
  در حال حاضر اکثریت ناچیزی از کشورها همه چهار نوع تجاوز به حریم خصوصی را خواه از طریق قوانین موضوعه و خواه حقوق" کامن لا" به رسمیت می‌شناسندحال آنکه در حقوق امامیه بسیاری از این مصادیق در قالب فقه و اخلاق طرح شده است به عنوان مثال جرم انگاری جرایمی همچون قذف و اشاعه فحشاء کاملا بر همین معنا منطبق می گردد و در واقع وقتی در فقه امامیه که پایه حقوق موضوعه ایران نیز بر آن استوار گردیده است(1)گفته می شود : "شهود در جرم زنا باید بدون فاصله زمانی یكی پس از دیگری شهادت دهند ، اگر بعضی از شهود شهادت بدهند و بعضی دیگر بلافاصله برای ادای شهادت حضور پیدانكنند ، یا شهادت ندهند زنا ثابت نمی شود در این صورت شهادت دهنده مورد حد قذف قرار می گیرد " معنایش اهمیت فوق العاده به حقوق حریم خصوصی افراد است یعنی حتی به لحاظ زمان این نکته مذکور در حقوق امامیه مورد توجه قرار گرفته است ؛ همین مساله به نحو دیگری در جرم اشاعه فحشا در فقه شیعه مورد نظر قرار گرفته است.
  لکن شمار قابل اعتنایی از کشورهای غربی وجود دارند که بصورتی هویدا و آشکار حتی چهار شبه جرم مورد اشاره را به طور کامل نپذیرفته‌اند و در بسیاری از مصادیق کشورها علناً پرونده‌های مربوط به مرحله استینا فی را که بطور مستقیم به حقوق حریم خصوصی مربوط‌ اند ،گزارش نکرده‌اند؛ این امر موقعیت این کشورها را مبهم ساخته است ودر شماری از موارد دادگاه‌ها از به رسمیت شناختن یک یا چند نوع از این شبه جرم‌های تهاجم به حریم خصوصی، بصورت خاصی اجتناب نموده‌اند،اوضاع و شرایط تهاجم به حریم خصوصی غالباً به ترکیب دعاوی شبه جرم پروبال می‌دهد که این امر نه تنها شامل شبه جرم‌های آسیب رسان به حریم خصوصی می‌شود بلکه دعاویی از قبیل فریب یا صدمه روانی را نیز در بر می‌گیرند واگر چه دعاوی شبه جرم‌های گونه‌گون غالباً توسط خواهان دعوی مطرح می‌شود لکن مهم این است که از ترکیب ذهنی آنها اجتناب شود و البته به منظور ترقی توانایی خود در زمینه تحلیل موقعیت‌های بالقوه خطرناک برای حریم خصوصی شما بایستی اهداف و عناصر متمایز از هم این شبه جرم‌ها را بدانید؛ بنابراین با یاد آوری اهمیت این بحث در ادامه مقالات، ان شاء الله با کنکاش پیرامون این چهار شبه جرم به جریم حقوق خصوصی آغاز می‌نماییم.
  پی نوشتها:
  (1).بنگرید به : دکتر ناصر کاتوزیان (استاد دانشگاه تهران)،مقدمه علم حقوق و مطالعه در نظام حقوقی ایران، چاپ چهل و یکم ،تهران: سهامی انتشار،ص217.
  (2).ماده 79 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375.
  ترجمه و تحلیل :زهرایی
  بخش حقوق


  گروه جامعه وسیاست سایت تبیان
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی 6. تشکر


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  3,614
  مورد تشکر
  8,840 پست
  حضور
  6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  124
  آپلود
  158
  گالری
  10  با سلام
  قبل از هر چیز من دلیل ورودم به این تاپیک رو بگم
  1 اومدم بگم که حریم خصوصی رو وسط پیاده رو نمیزنن!!!
  خیلی نکته مهمی هستا؟؟؟
  مثلا یکی که در خونشو باز میزاره دیگه نباید انتظار داشته باشه که کسی داخل خونه رو نگاه نندازه و....
  ما خودمون هستیم که حریم خصوصی مون رو میتونیم مستحکم کنیم

  وقتی طرف یه جورایی خوشش میاد مردم وارد حیرم خصوصیش بشن دیگه مشکل ار افراد نیست که...
  طرف میاد و همه ریز و درشت زندگیش رو واسه یه دوست ویا همکار ویا غریبه تعریف میکنه
  بعدش طرف از رو کنجکاوی و کامل شدن دیتا بیسش میاد یه نکته رو از زندگی شخص میپرسه و....
  اینجا طرف نبایدد بگه به حریم خصوصیم وارد نشو
  چون خودش تا حد زیادی حریم رو عمومیش کرده!!!

  البته من پستم در جواب شروع کننده محترم و عزیز تاپیک نبود چون که این حرفام به عنوان تاپیک میخورد لازم دونستم مواردی رو ذکر کنم
  یا علی(ع)
  ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۲/۰۵ در ساعت ۰۷:۰۴
  الهی العفو...


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  3,335
  مورد تشکر
  8,755 پست
  حضور
  13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0  معذرت میخوام من بی اجازه وارد حریم خصوصیتون شدم

  حالا باید چیکار کنم؟

  اللهم صل علی محمد و آل محمد

  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060


 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  نقل قول نوشته اصلی توسط کیا کرد نمایش پست
  معذرت میخوام من بی اجازه وارد حریم خصوصیتون شدم

  حالا باید چیکار کنم؟:gig:
  خواهش می کنم ما که دیگه خوابمون پرید مخصوصا با این جواب دندون شکن بهروز خان عزیز

  حالا که اومدین یه چایی نوش جان کنید  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 10. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  3,614
  مورد تشکر
  8,840 پست
  حضور
  6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  124
  آپلود
  158
  گالری
  10  نقل قول نوشته اصلی توسط جان برکف نمایش پست
  خواهش می کنم ما که دیگه خوابمون پرید مخصوصا با این جواب دندون شکن بهروز خان عزیز

  حالا که اومدین یه چایی نوش جان کنید

  با سلام
  جان بر کف عزیز من همونجا هم گفتم که ارادت داریم
  ای بابا...
  حالا چی میشد یه چایی هم به ما تعارف میزدی....
  نمیخوای نمک گیر کنی؟
  ایول میدونستم که سماورت به راهه
  یا علی(ع)
  الهی العفو...

 11. تشکرها 2


 12. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
  با سلام
  جان بر کف عزیز من همونجا هم گفتم که ارادت داریم
  ای بابا...
  حالا چی میشد یه چایی هم به ما تعارف میزدی....
  نمیخوای نمک گیر کنی؟
  ایول میدونستم که سماورت به راهه
  یا علی(ع)
  ما مخلصیم آقا بهروز
  دفعه دیگه که اومدی بهت قهوه میدم ولی جون من بذار الان بخوابم
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی 13. تشکرها 3


 14. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  3,335
  مورد تشکر
  8,755 پست
  حضور
  13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0  وا خواب چه موقع؟

  (اینم یه جور وارد شدن به حریم دیگرانه!کیف کردین!)

  اللهم صل علی محمد و آل محمد

  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

 15. تشکر


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود