صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از دست دادن نعمات خدا

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از دست دادن نعمات خدا

نمی خواهم وارد جزیئات بشم، همین میگم که من تو دوران جاعلیت خودم بعضی از نعمتهای خوب خدا را از دست دادم. اما بعدش خیلی پشیمان شدم و توبه کردم و زاری کردم برای مدت خیلی طولانی، که خدا اون نعماتو پس بدهد. اما هنوز پس نداده است اون نعمتها را.
    سوال من این بود که آیا وقتی خدا نعمتی رو از آدم گرفت و اون آدم خیلی پشیمان شد، آیا ممکنه اون نعمتو پس بدهد یا باید تا آخر عمر بدون اون نعمت زندگی کند. اصلأ هم سخت نیست بدست اوردنش البته خدا بر همه چیز قادر هست اما این نعمت خیلی عقلانی هست پس بدست آوردنش.
    ویرایش توسط willyB19 : ۱۳۸۹/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۴۹
    increase your supplication for the acceleration of deliverance (and my appearance), because that is your deliverance and relief

Emam Mahdi

2.  

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط willyb19 نمایش پست
    سوال من این بود که آیا وقتی خدا نعمتی رو از آدم گرفت و اون آدم خیلی پشیمان شد، آیا ممکنه اون نعمتو پس بدهد یا باید تا آخر عمر بدون اون نعمت زندگی کند. اصلأ هم سخت نیست بدست اوردنش البته خدا بر همه چیز قادر هست اما این نعمت خیلی عقلانی هست پس بدست آوردنش. :motehayer:
    تا آن نعمت چه باشد و چطوری از دست داده باشیم گاهی با ناشکری و گاهی با زیاده خواهی وگاهی نادانی از دست می دهیم گاهی ما دل کسی را می شکنیم و باید تقاص پس بدهیم واینکه آن چه نعمتی است بعضی دیگر جبران ناپذیر هستند و باید در عوض آن برای توبه کفاره بدهیم اما بعضی جبران پذیر هستند اما امیدوارم هر چه هست این وسط به کسی ظلمی نکرده باشید و دل کسی را نشکسته باشید چون جبران آن بسیار مشکل است اما اگر مالی و دنیوی است با صرف زمان می توانید به دست بیاورید ولی همین که شما به خود آمدید و پشیمان هستید یعنی نزدیک شدن به خدا و توبه ،امیدوارم که قابل جبران باشد.
    ویرایش توسط mishi : ۱۳۸۹/۰۲/۰۳ در ساعت ۱۴:۵۲ دلیل: ......

نوشته
    677
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب نعمت های خدا رو نمیتونم بشمارم تا بدونم کدومو از دست دادم!!
    ان شاالله که فضل خداوند شامل حال ما بشود.

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حتما ناشکری کردی و قدر نعمت ندانستی و خدا مدتی از وجود آن نعمت محرومت کرده اما مطمئنا با توبه و پشیمانی به درگاه خدا دوباره عطی خواهد کرد اما اگر برای بار دوم ناشکری کنی و قدر ندانی مطمئنا دیگر برای بار سوم بدست نمی آوری این را من در زندگی تجربه کردم البته شاید خدا می خواهد که تو را به خودش نزدیک کند برای همین تو رو مدتی از آن نعمت محروم کرده

6. تشکر

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام گرامی

نعمتهای خداوند به دو دسته تقسیم میشوند .
    1- نعمتهای عامه ی خداوند که به واسطه ی صفت الرحمانیت خداوند بر بندگان عرضه میشود و خداوند علی الرغم اینکه ان بنده در چه مرتبه ای قرار دارد به صرف اینکه مخلوق او هستندمورد رحمتش قرار گرفته واز نعمتهای فراگیر خداوند بهره مند میشود
    مثلا" در این مرحله استفاده ی عام نعمات ، امام حسین (ع) با قاتلان ایشان در استفاده نعمات عامه برابرند چون هر دو مخلوق خداوند هستند و در سایه ی الرحمانیت خداوند از نعمتهای عامه ای چون هوا - اب- و..... در کمیت ؛ بهره ور هستند .

2- نعمتهای خاصه ی خداوند که به واسطه ی صفت الرحیمیت خداوند فقط به بندگان خاص تعلق میگیرد .ودیگران از ان نعمتها برخوردار نیستند . مثل آرامش دل مو من ، برخورداری از ضمیر حق پذیر و.......
    حال باید دقت کنید انچه را که از دست دادید در کدام گروه قرار داشته تا راهکار شایسته ارا یه شود .
    ........................................... حق یارتان ............................................

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

حکمت الهی رو باید بدونی تا بتونی به این سوال جواب بدی.
    ولی بدون حکمت الهی با عقل بندگی 2 احتمال هست
    اول اینکه هنوز از اشتباهتان کاملا نادم نیستید.
    واگر هستید و احتمال تکرار به حد اقله پس مقدر شما عوض شده و در عوض نعمت قبل نعمتی بهتر به شما عطا خواهد کرد. انشاالله تعالی
    و او خود می داند که چیز برای ما مناسب است و چه چیزی مضر والله خیر حافظ و معین
    یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعوت

ببخشید دیر جواب دادم،
    خب شامل دسته اول میشه
    increase your supplication for the acceleration of deliverance (and my appearance), because that is your deliverance and relief

Emam Mahdi

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پس اسراف و زیاده روی باعث شده .

11. تشکر

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تایپیک بسته شد !

13. تشکر

نوشته
    598
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاید که چو وابینی خیر تو دراین باشد

انشالا که همیشه شاکر باشید و بهترین نعمت های خدا برای شما باشه
    نگران نباشید اگر به حکمت خدا ایمان داریم باید این رو در نظر بگیریم که گاهی ندادن ها هم نعمت هست
    ما که خبر نداریموالله اعلم

ویرایش توسط طهورا فروزان : ۱۳۸۹/۰۲/۲۴ در ساعت ۱۶:۵۲
    سید ما مولای ما دعا کن برای ما.....

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری