صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اشتباه در دوران عقد

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اشتباه در دوران عقد

به نام خدا
    ضمن عرض سلام خدمت کاربران و مشاوران محترم
    من دختری هستم 25 ساله که به لطف الهی 5 ماه است که به عقد جوان متدینی در آمده ام.
    در این مدت در ابتدا به دلیل تربیت خانوادگی و مذهبی بنده و اینکه به جز با محارم با مرد دیگری رابطه خاصی نداشتم ایجاد ارتباط با همسرم برایم بسیار دشوار بود ولی بعد از چندین ماه و با لطف الهی و کوشش های همسرم رابطه ما بسیار خوب و بهبود پیدا کرد.
    خانواده من به دلیل تفکرات سنتی که دارند با ایجاد رابطه نزدیک در دوران عقد مخالفند و اجازه شب کنار هم ماندن و مسافرت را به من نمی دهند، در این مدت من برای اینکه رابطه بین همسرم و خانواده ام به هم نریزد این موضوع را پنهان می کردم و همیشه وقتی ایشان از من درخواستی در این رابطه داشتند که از حد معمول فراتر می رفت من عدم آمادگی برای این رابطه را بهانه کرده و قضیه را فیصله می دادم.
    تا چند هفته پیش که ایشان سر صحبت را باز کرد و بالاخره با بحثی که بین ما پیش آمد متوجه شد که خانواده من مخالف این رابطه هستند. البته قابل ذکر است که خود من هم میزانی از این موضوع واهمه دارم ولی علت اصلی مخالفت من خانواده به حساب می آمد.
    ایشان بعد از آن جر و بحثی که داشتیم و به خاطر حرفی که من در موقع عصبانیت در مورد این رابطه زدم کلا با من سرد شده و به قول خودش دور این موضوع را به طور کلی خط کشیده است و اصلا به این موضوع احتیاجی ناداشته و همانطور که قبل از ازدواج روال زندگیش ادامه داشت ادامه می دهد.. حتی از ایجاد رابطه کلامی و احساسی هم خودداری می کند.
    می گوید من از این رابطه متنفر شده ام و دلیل اصلی این موضوع هم تو هستی که اجازه این رابطه را به من ندادی.
    من هم از طرف خانواده و هم همسرم به شدت تحت فشار روانی هستم و احساس می کنم به افسردگی دچار شده ام. همسرم دیگر به من ابراز علاقه نمی کند و رفت و آمدش را با ما بسیار کم کرده است.
    احساس خستگی روحی می کنم، خیلی سعی کردم که حرفی را که زدم از دلش بیرون بیاورم و بارها معذرت خواهی کرده ام اما فایده ای نداشته و ایشان همچنان روند خود را ادامه می دهد.
    از شما مشاوران و دوستان عزیز می خواهم که مرا راهنمایی کنید.
    التماس دعا

2.  

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام
    به نظر من دوران عقد و نامزدی برای شناخت بیشتر طرفین هست
    و دلیل نمی شه که چون خانواده شما همچین اصراری دارند از روی تفکرات سنتی و...باشه
    اتفاقا اون آقایی که برای همچین چیز کوچکی سریع تغییر عقیده و نظر میده و...واینقدر زود رنج و...خلاصه مواظب باشید و با چنتا مشاور خوب در میون بزارید
    کاش تو این 5 ماه سعی میکردید کامل بشناسیدش
    اگر جوان متدین باشه فکر نمی کنم همچین چیزی اینقدر براش سخت جلوه کنه
    درسته وقتی شما عقد هستید از لحاظ قانونی زن وشوهر هستین
    ولی خوب هم به خاطر عرف ما وهم برای شناخت بیشتر و حساب شده تر باید این چیزها تا حدودی رعایت بشه
    طرف اگر کمی منطقی باشه و شما رو جای خواهر خودش بزاره و...ایا دوست داره وقتی خواهر خودش با یه آقای وقتی نامزده بدون محدودیت ....آخرشم یک دفعه پشیمون شن که ما با هم تفاهم نداریم
    حداقل وقتی این حریمها رعایت بشه بعد از عدم تفاهم راحت میشه با طلاق تا حدودی جریان رو ساده تموم کرد و مهریه هم نصف میشه وو....
    اما خوب اگر شما خوب شناختینش و مشکلی باهاش ندارین و روانشناسا هم تو مشاوره اشکالی نگرفتن میتتونید به فکر جشن عروسیتون باشید و این نامزدی و دوران عقد رو تمومش کنید
    ............
    یا علی(ع)
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ در ساعت ۰۸:۳۵
    الهی العفو...

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام برشما
    این رابطه حلال بوده و خانواده نمی توانند منع کنند و اگر منع کنند باعث گناه می شوند که حلال را حرام کرده و باعث چنین مشکلی می شوند. خدا با ان پسر صبر بده و همچنین شما که به خاطره خانواده کج اندیش خود دچار مشکل شدید.......... این دلزدگی رو فقط با محبت زیاد و یا برقرار کردن حداقل یک رابطه در دوران عقد می توانید جبران کنید. و بدانید که همین طور که شما در مورد خواسته های خود توقع دارید ایشان هم توقع دارند و توقع ایشان نه حرامه و نه بد.

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد گل پسر نمایش پست
    سلام برشما
    این رابطه حلال بوده و خانواده نمی توانند منع کنند :labkhand: و اگر منع کنند باعث گناه می شوند که حلال را حرام کرده و باعث چنین مشکلی می شوند. خدا با ان پسر صبر بده و همچنین شما که به خاطره خانواده کج اندیش خود دچار مشکل شدید.......... این دلزدگی رو فقط با محبت زیاد و یا برقرار کردن حداقل یک رابطه در دوران عقد می توانید جبران کنید. و بدانید که همین طور که شما در مورد خواسته های خود توقع دارید ایشان هم توقع دارند و توقع ایشان نه حرامه و نه بد.
    با سلام دوست عزیز
    کاش شما کمی با آسیب شناسی این جور چیزا اشنا بودین...
    هر حلالی مگه باید بی چون و چرا و سریع اجرا شه؟؟؟
    طلاق هم یکی از چیزای حلال هست میدونی؟؟
    اما چیز خوبیه؟؟؟
    خوب طرف اگه اینقدر تو فشاره بره جشن عروسی بگیره و این محدودیت ها رو تمومش کنه

چون بر خلاف غریزه وخواست شماست این کار اشتباهه؟؟
    لطفا هیچوقت حکم صادر نکنید
    تو تاپیک ازدواجم بهتون گفتم نظرات خودتونو خیلی قاطع بیان نکنی
    تازه فکر نکن اینارو یه پیرمرد 80 ساله داره میگه نه!!!
    من 24 سالمه
    حدود 5 سال مجردی زندگی کردم
    با خیلی از جوونای هم سن خودم با افکارات مختلف در تماس بودم
    یکی از رفیقای دوران دانشگاه من تو همون دوران عقد از زنش زده شده بود و میگفت پشیمونم اما حیف که دیگه طرف دختر نبود!!!
    حالا یکی مثل شما نیومده میگه این کار اشتباه است و.....
    ببین هیچ وقت مخالفت خانواده ها رو از رو جهلشون نبین
    شایدم بعضیاشون امیخته با جهل باشه
    اما تجربه کم چیزی نیست
    من تقریبا شرایط بدی ندارم واسه ازدواج
    مدرک تحصیلیم خوبه کار اگه بخوام سراغ دارم خدارو شکر از لحاظ قیافه اونقدرا هم زننده نیستم و تا حدودی مطالعات مذهبی و روانشناسی هم دارم و.....
    اما هنوز میگم ازدواج برای من زوده
    میدونی چرا؟؟؟
    قبلا هم گفتم دوست دارم اگرم قراره فرزندی داشته باشم میخوام یکی مثل علامه طباطبایی رو تر بیت کنم ...
    قراره یه خلیفه الله تحویل جامعه بدم
    من ازدواج رو مثل اکثر جوونا برای خنثی شدن حس غریزی نمیخوام بلکه برای کامل شدن میخوام
    پس باید به بلوغ فکری کامل برسم بعد.....
    اون جوونی که بخاطر محدودیتهای خانواده طرف از الان کم اورده مرد زندگی شاید نباشه
    مرد باید با مشکلات بزرگتر از این کنار بیاد
    حالا بازم متخصصین و مشاوران باید نظر بدن
    که ما هم استفاده خواهیم برد
    یا علی(ع)
    الهی العفو...

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    با سلام دوست عزیز
    کاش شما کمی با آسیب شناسی این جور چیزا اشنا بودین...
    هر حلالی مگه باید بی چون و چرا و سریع اجرا شه؟؟؟
    طلاق هم یکی از چیزای حلال هست میدونی؟؟
    اما چیز خوبیه؟؟؟
    خوب طرف اگه اینقدر تو فشاره بره جشن عروسی بگیره و این محدودیت ها رو تمومش کنه

چون بر خلاف غریزه وخواست شماست این کار اشتباهه؟؟
    لطفا هیچوقت حکم صادر نکنید
    تو تاپیک ازدواجم بهتون گفتم نظرات خودتونو خیلی قاطع بیان نکنی
    تازه فکر نکن اینارو یه پیرمرد 80 ساله داره میگه نه!!!
    من 24 سالمه
    حدود 5 سال مجردی زندگی کردم
    با خیلی از جوونای هم سن خودم با افکارات مختلف در تماس بودم
    یکی از رفیقای دوران دانشگاه من تو همون دوران عقد از زنش زده شده بود و میگفت پشیمونم اما حیف که دیگه طرف دختر نبود!!!
    حالا یکی مثل شما نیومده میگه این کار اشتباه است و.....
    ببین هیچ وقت مخالفت خانواده ها رو از رو جهلشون نبین
    شایدم بعضیاشون امیخته با جهل باشه
    اما تجربه کم چیزی نیست
    من تقریبا شرایط بدی ندارم واسه ازدواج
    مدرک تحصیلیم خوبه کار اگه بخوام سراغ دارم خدارو شکر از لحاظ قیافه اونقدرا هم زننده نیستم و تا حدودی مطالعات مذهبی و روانشناسی هم دارم و.....
    اما هنوز میگم ازدواج برای من زوده
    میدونی چرا؟؟؟
    قبلا هم گفتم دوست دارم اگرم قراره فرزندی داشته باشم میخوام یکی مثل علامه طباطبایی رو تر بیت کنم ...
    قراره یه خلیفه الله تحویل جامعه بدم
    من ازدواج رو مثل اکثر جوونا برای خنثی شدن حس غریزی نمیخوام بلکه برای کامل شدن میخوام
    پس باید به بلوغ فکری کامل برسم بعد.....
    اون جوونی که بخاطر محدودیتهای خانواده طرف از الان کم اورده مرد زندگی شاید نباشه
    مرد باید با مشکلات بزرگتر از این کنار بیاد
    حالا بازم متخصصین و مشاوران باید نظر بدن
    که ما هم استفاده خواهیم برد
    یا علی(ع)

ببینید تعصبات رو به جای دین به مردم معرفی نکنید. وقتی چیزی حلاله ولی شما به علت غیرت بیجا و تعصب بی معنی که در دین جائز نیست و به پدر اجازه نمیده محدودیتی قائل بشه ولی قائل میشه اسمش چیه ؟ حالا یکی میاد پشیمون میشه به دیگری چه ربطی داره که اون هم سختی بکشه و شاید به گناه بیافته؟ وقتی ایشان میگه 5 ماه در عقده به نظره شما سریعه؟

این تعصبات بی جا باعث همچین مشکلاتی میشه و فقط راه جبرانش محبت زیاد و برقراری رابطه در دوران عقد . والا همیججور دورتر میشه از شما و شاید خیانت..... همین کارهای بی معنی من رو هم به ازدواج بدبین کرده.

شما هم اگر قیافه ادم بسیار با شعور را به خود می گیرید بدونید که خیلی سطحی صحبت می کنید.

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد گل پسر نمایش پست
    ببینید تعصبات رو به جای دین به مردم معرفی نکنید. وقتی چیزی حلاله ولی شما به علت غیرت بیجا و تعصب بی معنی که در دین جائز نیست و به پدر اجازه نمیده محدودیتی قائل بشه ولی قائل میشه اسمش چیه ؟ حالا یکی میاد پشیمون میشه به دیگری چه ربطی داره که اون هم سختی بکشه و شاید به گناه بیافته؟ وقتی ایشان میگه 5 ماه در عقده به نظره شما سریعه؟

این تعصبات بی جا باعث همچین مشکلاتی میشه و فقط راه جبرانش محبت زیاد و برقراری رابطه در دوران عقد . والا همیججور دورتر میشه از شما و شاید خیانت..... همین کارهای بی معنی من رو هم به ازدواج بدبین کرده.

شما هم اگر قیافه ادم بسیار با شعور را به خود می گیرید بدونید که خیلی سطحی صحبت می کنید.
    با سلام
    اینکه کی سطحی صحبت میکنه رو باید بقیه قضاوت کنن
    و اینکه شما پیوسته در حال حکم دادنید کسی انکار نمی کنه

من کجا گفتم غیرت؟؟؟
    گفتم تجربه
    گفتم دور اندیشی
    ولی شما هر طور که دوست داری رفتار کن
    من سطحی صحبت میکنم؟؟
    تو تاپیک ازدواج همه دیدن جه نظراتی داری....

شما هنوز شناخت درستی از دنای دختران و متدینان نداری....
    اگر باور نمیکنی برو تاپیک ازدواجت رو بببین
    شما تو این محیط نیومده فقط دارید نظر میدید
    احتمالا تو زندگی یه دختر چادری دیدید و دارای اخلاق رذیله بوده...
    اونوقت شما اونو به پای همه دختران مذهبی میزارید
    سطحی نگری به جز اینه؟؟

اقا طرف اگر اینقدر احساس نیاز داره سریع جشن عروسیشو برگزار کنه و...

شما معلومه که همه زندگی رو این میدونید

کاش بیشتر به معنای ازدواج و زندگی مشترک توجه میکردید

یکی از شبایی که دعا حتما میگیره و مستجاب میشه شب زفافه
    پس بدون الکی نیست

چرا میزاری به پای تعصب و غیرت بی جا؟؟؟

دوران نامزدی دوران خوبیه برای شناخت...

اونوقت ...
    و در اخر اگر قصدت کل کل و جواب دادن به من تحت هر شرایطیه پس بی زحمت یا تو پیام خصوصی بگو یا کلا بی خیال اینجور تاپیکا شو که اینجا برای تبادل افکار و رسیدن به نتیجه مطلوبه نه....

آخه وقتی طرف همسر قانونیشه دیگه چه غیرتی میتونه باشه؟؟؟
    پس بزارید به حساب دور اندیشی و تجربه و....

خوب نمونش همین الان تو مدت 5 ماه همین نقطه ضعفارو از طرف گرفته پس ایشون ادم ایده الی نیست!!!
    پس بی زحمت بزارید تا مشاورا هم نظراتشونو بدن که من خودم سعی میکنم یاد بگیرم تا توهین...
    الهی العفو...

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باعرض سلام و تشکر از کاربران و کارشناسان
    در جواب باید بگویم که اگر فرایند ازدواج از ابتدا به صورت منطقی بوده و شما و طرف مقابل به صورت منطقی احساس می کردید که به قول معروف به درد هم می خورید صحبتها و گفت و گو هایی که بین شما مبادله شده احساسی بوده و بعد از مدتی با کاهش احساسات منفی و منطقی فکر کردن اوضاع بهتر می شود البته شما بهتر بود قبل از ازدواج این موضوع را یعنی حساس بودن بیش از اندازه خانواده را بطور شفاف و مستقیم مطرح می کردید و به طرف مقابلتان پیش آگهی می دادید . اما به نظر می رسد که شما باید ابتدا افسردگی خود را با کمک مشاور درمان کنید زیرا افسردگی باعث می شود که افکار و احساساتمان با واقعیت ها فاصله بگیرند در مرحله بعد شما باید به سرعت از مستقل شوید و زندگی مشترک را شروع کنید ولی در وضعیت فعلی سعی کنید از بعضی از موقعیت هایی که با هم هستید در طول روز استفاده کنید موفق باشید.

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    اگر خانواده شما مخالفند چرا شما را به عقد آن آقا درآورده اند .
    در ثاني تعصب بيجا به درد نمي خوره چون عمر شما در حال گذر است
    همچنين اگر مخالفند چرا قبول كردند كه اون آقا به خواستگاري شما بيايد و شما نيز به او عقد كنيد .
    حتماً به يك مشاور خانواده مراجعه كنيد . يادآور مي شوم در مجله موفقيت مشاور خانواده نيز وجود دارد كه مي توانيد به ايشان نيز مراجعه كنيد .
    اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي دل بي تو به جان آمد وقت است كه باز آيي

نوشته
    60
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام سرآغازترین
    با سلام خواهر عزیز
    وقتی شما به عقد پسری در می آیید چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ شرعی همسر ایشان هستید و می بایست وظایف همسری خود را ادا کنید. این جشن عروسی یک رسم است که ممکن است خیلی ها اجرا نکنند. خانواده شما به هیچ وجه حق چنین کاری ندارند. شما در این زمینه خطاکار هستید و بهتر است شما و همسرتان از یک شخص که این موضوع را را درک میکند و خانواده از وی حرف شنوی دارند (مثلاً روحانی محل یا بزرگ فامیل) درخواست می کردید این موضوع را برای خانواده شما حل کنند. یا مثلاً سعی می کردید وسط قضیه را می گرفتید. مثلاً شما از مسافرتهای با اقامت شبانه صرفنظر می کردید و در عوض خانواده شما از ماندن همسر شما در شب در خانه شما (و یا بالعکس) جلوگیری نمی کردند. به هر حال حق کاملاً با شوهر شما بوده و ایشان نباید طرف شما در این مسئله قرار می گرفتید. خواهر عزیز بر اسا تحقیقات صورت گرفته در کشور ما این طور مسایل منشا بیش از 75% مشکلات خانوادگی است که متاسفانه علیرغم اطلاع رسانی ضعیف در رسانه ها، تدبیر شما دوست عزیز را میطلبد. به خانواده بگویید لازم نیست جلوتر از خدا و پیامبرش حرکت کنید که خداوند در قرآن می فرماید:
    يََّاءَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لاَتُقَدِّمُواْ بَيْنَ يَدَىِ اللّهِ وَ رَسُولِهِ وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَسَمِيعٌ عَلِيمٌ
    اى كسانى كه ايمان آورده ايد! برحكم خدا و پيامبر او پيشى نگيريد واز خداوند پروا كنيد، همانا خداوند شنوا و دانااست . (حجرات آیه 1)

نوشته
    78
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    منم اين برنامه رو داشتم
    "زشت ترين بي وفايي فاش كردن راز است"
    حضرت علي(ع)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری