صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در مقابل ابراز علاقه نامحرم چکار کنم؟

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

در مقابل ابراز علاقه نامحرم چکار کنم؟

سلام.يه سوالي داشتم،اگه اجازه بدين.
    مدتيه يه خانم مطلقه با من تماس ميگيره كه من دوست دارم ،ميميرم برات و ....
    من بهش ميگم ارتباط ما گناه اما اون دست بردار نيست كه نه چون من دوست دارم پس نه واسه من گناه نه براي شما. حال من در مقابل اسرارهاي بي حد اين خانم كه خودش هم مذهبيه چه كنم؟
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ در ساعت ۱۵:۲۰ دلیل: اصلاح كلمه

2.  

نوشته
    1,095
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    3
    گالری
    17

به نام خدا و سلام بر شما

شما اگر به ایشون علاقه دارید و قصد ازدواج دارید، و اگر میدانید شرایط ازدواجتون با هم جوره، مشکلی نداره که با رعایت حد و مرز دو نامحرم، با یکدیگر و خصوصیت هم آشنا بشید.

ولی اگر قصدی برای ازدواج ندارید، این دوستی و رفاقت مخصوصا از نوع صمیمی با نامحرم، چه صورتی داره؟ و به چه هدفی هست؟ و آخر و عاقبتش به کجا خواهد رسید؟

اصلا صرف نظر از بحث شرعی، این نوع ارتباط عاطفی در حالیکه می دونید قرار نیست به هم برسید و بتونید ارتباط حلال داشته باشید، چه ثمره ای جز آسیب های روحی داره؟

در ارتباط بین دو نامحرم چند صورت متصور هست که از تمام این صور فقط یک صورت بدون اشکال هست. و البته در آن صورت هم سفارش شده است به قدر ضرورت و نیاز اکتفا شود.

که در این تاپیک اشاره شده است: http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20926

.

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط hh10ll نمایش پست
    سلام.يه سوالي داشتم،اگه اجازه بدين.
    مدتيه يه خانم متعلقه با من تماس ميگيره كه من دوست دارم ،ميميرم برات و ....
    من بهش ميگم ارتباط ما گناه اما اون دست بردار نيست كه نه چون من دوست دارم پس نه واسه من گناه نه براي شما. حال من در مقابل اسرارهاي بي حد اين خانم كه خودش هم مذهبيه چه كنم؟
    سلام
    جواب سوال شما را پاسخگوی احکام گرامی دادند من با اجازه یک نکته را فقط تذکر بدهم آن هم برای اینکه از واژگان فقهی درست استفاده کنید تا معنا عوض نشود
    فکر می کنم منظور شما از " خانم متعلقه" ، " خانم مطلقه" باشد.
    مطلقه---> یعنی خانمی که همسرش او را طلاق داده است. و این معنا از "متعلقه" فهمیده نمی شود.

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و تشكر از زحمات شما.من قصد ازدواج باهاش رو ندارم،بارها و بارها بهش هم گفتم،اما گوشش به اين حرفها نيست.مدام جلوم سبز ميشه حتي چندين بار هم سد راهم شده ،به محل كارم مياد و برام مشكل ساز شده،موندم چه كنم.در ضمن من ازدواج نكردم و اصلا باهم همخوني نداريم.او فردي است كه زياد دروغ مي گويد و قصم مي خورد

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام و تشكر از زحمات شما.من قصد ازدواج باهاش رو ندارم،بارها و بارها بهش هم گفتم،اما گوشش به اين حرفها نيست.مدام جلوم سبز ميشه حتي چندين بار هم سد راهم شده ،به محل كارم مياد و برام مشكل ساز شده،موندم چه كنم.در ضمن من ازدواج نكردم و اصلا باهم همخوني نداريم.او فردي است كه زياد دروغ مي گويد و قصم مي خورد
    با سلام
    دوست عزیز همچین خانومی که شما میگید اصلا مذهبی نیست
    شاید چادر بپوشه ولی دلیل به مذهبی بودنش نیست
    خوب چون تبریز شهر اصیلیه و مردمش غیورن چادر رو اکثرا میپوشن
    شما مواظب باش!!!
    همینی که شما میگید دوسش ندارید به مرور زمان باعث میشه تا بهش وابستگی پیدا کنید
    خیلی از اینجور زنا کارشونو خوب بلدن
    شاید یه روزم شنیدی که مثلا برای غم فراغ شما قرص انداخته و تو بیمارستان و ....
    که شما هم بگید ای خدا این چقدر عاشق من بوده و....
    همچین قضیه ای رو من از نزدیک تو همون تبریز((منظریه))دیدم
    و متاسفانه هم اتاقیم همچین بلایی سرش اومد
    مواظب باش!!!
    الهی العفو...

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزيز
    از اينكه لطف كرده مرا راهنمائي نموديد ممنونم.اما مشكل من سماجت و فشار و آزارهاي اين خانم مي باشد.به نظر شما من چه كنم.

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

دوست عزيز
    از اينكه لطف كرده مرا راهنمائي نموديد ممنونم.اما مشكل من سماجت و فشار و آزارهاي اين خانم مي باشد.به نظر شما من چه كنم.
    تنها راهش یه برخورد تند وزنندس
    البته بازم میگم دقیقا رفیق من وقتی با بد زبونی طرف رو طرد کرد
    طرف رفته بود چند بسته قرص انداخته بود و....
    پس مواظب باش گولشو نخوری رفیقم میگفت بعدا فهمیدم قرص و....همش ساختگی بوده و یکی دو تا بیشتر نخورده بوده و...
    اما رفیق ساده من سریع دلش سوخته بود و فکر کرده بود که هیچ کس تو دنیا مثل این خانوم دوسش نداره و...
    اما من اگه جای شما بودم تهدیدش میکردم که اگه ادامه بده برای خوشحالی خدا و..به خانوادش میگم و...
    چه معنی داره یه دختر گیر سه پیچ یه پسر مجرد بشه
    فقط هشدار میدم گولشو نخوری...
    خیلی شرایط سختی داری ولی به جز برخورد تند نمیتونی حتی خودت بی خیالش بشی
    چه برسه به اون
    سعی کن کاری کنی ازت زده شه
    معلومه تا الان خیلی باهاش عاطفی برخورد میکردی
    من اگه جای شما باشم یه کاری میکنم تا محبتم تو دلش نمونه و...
    اون واسه شما برنامه داره
    مواظب باش
    ...
    الهی العفو...

نوشته
    110
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    تنها راهش یه برخورد تند وزنندس
    البته بازم میگم دقیقا رفیق من وقتی با بد زبونی طرف رو طرد کرد
    طرف رفته بود چند بسته قرص انداخته بود و....
    پس مواظب باش گولشو نخوری رفیقم میگفت بعدا فهمیدم قرص و....همش ساختگی بوده و یکی دو تا بیشتر نخورده بوده و...
    اما رفیق ساده من سریع دلش سوخته بود و فکر کرده بود که هیچ کس تو دنیا مثل این خانوم دوسش نداره و...
    اما من اگه جای شما بودم تهدیدش میکردم که اگه ادامه بده برای خوشحالی خدا و..به خانوادش میگم و...
    چه معنی داره یه دختر گیر سه پیچ یه پسر مجرد بشه
    فقط هشدار میدم گولشو نخوری...
    خیلی شرایط سختی داری ولی به جز برخورد تند نمیتونی حتی خودت بی خیالش بشی
    چه برسه به اون
    سعی کن کاری کنی ازت زده شه
    معلومه تا الان خیلی باهاش عاطفی برخورد میکردی
    من اگه جای شما باشم یه کاری میکنم تا محبتم تو دلش نمونه و...
    اون واسه شما برنامه داره
    مواظب باش
    ...
    واقعا متاسفم شما چي فكر كرديد كه در مورد يك خانم اينطوري صحبت مي كنيد.
    اينجا مگه كارشناس ندارد كه شما انواع توهينها را به يك خانم مي كنيد در باب نصيحت.
    چقدر اطمينان داريد كه سوال كننده ريز اتفاقات را براي شما گفته باشد كه شما راي صادر كنيد.
    مشاوري كه بگه با بد دهني مشكل را حل كن نوبره

نوشته
    1,095
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    3
    گالری
    17

با سلام مجدد خدمت شما و دوستان

چیزی که مسلم هست و خودتون هم اشاره کردید، این هست که این نوع ارتباط بین شما نه تنها مشروع نیست، بلکه صرف نظر از بحث شرعی، آسیب های فراوان روحی نیز (برای هر دو طرف) در پی خواهد داشت.

اما اینکه در برابر سماجت و اصرار این خانم چه کنید، پیشنهاد می کنم با مشاوران مرکز گفتگو نمایید. یا در همین سایت و یا با مشاوران بخش آنلاین مرکز که لیست آی دی و ساعات کارشون را می توانید در «اینجا» ببینید. البته شماره تلفن 09640 نیز پاسخگوی سوالات مراجعین در بخش های مختلف مشاوره، احکام، عقاید و... هست.

پیشنهاد بنده این هست که صریح و شفاف موضع خودتون را با ایشون روشن کنید و به صراحت بهشون بگویید که این ارتباط به سرانجام حلالی نخواهد رسید. (چون می فرمایید که با ایشون قصد ازدواج ندارید) و اگر هم ایشون قصد حلال مدّ نظرش نیست، خیلی صریح و روشن بهشون بگویید که شما اهل ارتباط حرام نیستید.

و البته باز هم سفارش می کنم که در این خصوص با مشاورین نیز گفتگو کنید.

.

نوشته
    319
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    0

پاسخ به hh10

دوست من سلام

مسئله شما فقط به یه وضعیت شرعی ختم نمیشه. این مسئله باعث مشکلات اجتماعی هم میشه.
    اولا، پناه ببرید به خدا که خواسته باشه شما رو با یه زن ازمایش کنه و شما نتونید بنده سربلندی براش باشید.
    ثانیا، وضعیت این مطلقه ممکنه جوری باشه که چون احساس شکست در زندگی میکنه و میخواد دوباره شروع کنه، مورد مناسبی پیدا کرد که به هر وضعی میخواد اونو به دست بیاره. راههایی که ممکنه استفاده کنه، یکیش همین اظهار عواطف هستش تا عواطف تو نسبت به اون برانگیخته بشه. راه دیگه اینه که برات یه اجبار اجتماعی درست کنه. مواظب باش. یعنی کاری میکنه که دوروربری ها متوجه یه نوع ارتباط بین شما بشن (گرچه این ارتباط واقعی نیست،) و وقتی اینطوری بشه شما در شرائط تصمیم منفعلانه قرار میگیرید. یعنی اون سعی میکنه شما رو مجاب به پذیرش این ارتباط کنه. راه سومش اینه که با این عواطف شما رو به رابطه نزدیک بکشونه، البته نه لزوما غیر مشروع، بلکه مثلا، اولش با دوستی کم و به تدریج به ازدواج موقت و بعد هم که گردن شما هستش.
    ثالثا، باید حتما به این امر توجه بکنید که ممکنه قصد این خانم واقعی باشه و اظهار محبتش هم واقعی باشه و فقط رفتار خوبی نداشته باشه. در این صورت، اگه شما هیچ تمایلی به ایشون ندارید، این رو بدونید که حتما بایستی به این مسئله خاتمه داده بشه تا این خانم دچار مشکلات روحی و عاطفی نشه. چون ممکنه به خاطر علاقه شدید به شما، انتظار داشته باشه شما رفتار ملایم با اون داشته باشید و اگه شما هی پس و پیش کنید، امکان داره اون خانم دچار مشکل عاطفی و روحی بشه از این که پذیرفته نمیشه.

پایان دادن به این مسئله، اولا از راه معقول خانوادگی هستش. بهترین راه اینه که از طریق خانواده اون، مسئله رو خاتمه بدید. راه دیگه، اینه که به روشی عمومی به اون بفهمونید که طالب هیچگونه روابط نیستید. یعنی نیا رک بگی که تو به درد نمیخوری و من نمیخوامت و از این حرفا. بلکه بیا بهش بفهمون که مثلا از هیچ زنی خوشت نمیاد، یا مثلا، هرگز قصد ازدواج نداری،و از این حرفا. این برا اینه که دیگه امیدی به شما نبنده نه این که سرخورده بشه و دچار مشکل بشه. راه دیگه اش اینه که بهش از مشکلات اجتماعی این مسئله بگید و به شدت در باب این مسئله موضع نشون بدید یعنی بهش بفهمونید که موجب ابروریزی شما پیش دیگران شده و به این که همه فکر میکنن من ادم فلانی هستم و از این حرفا، تا اگه در رفتارش تجدید نظر کرد، که معلومه احتمالا در علاقه اش صادق هستش و اگه نه این یعنی اون فقط میخواد خودش رو به شما بچسبونه و اینطوری شما رو به دست بیاره.

1- مراقب همه چیز باشید و مخصوصا این که هرگز با ایشون خلوت نکنید و قرارهای دیدار نبندید، مگر این که از طریق روابط خانوادگی قرار شده باشه شما با ایشون ازدواج کنید.
    2- ابتدا رفتارهای خشن نشون ندید تا اگه علاقه اش صادقانه هستش، (گرچه رفتارهاش این رو نشون نمیده،) دچار سرخوردگی عاطفی نشه.
    3- تا میتونید از طریق فرد صالح خانواده (که ترجیحا زنان نباشن)، اقدام به صحبت و حل مشکل با خانوادشون بکنید.
    4- نشون بدید که شدیدا از این قضیه به خاطر مشکلات اجتماعی ای که به وجود اورده ناراحتید. این یک حرکت تاکتیکی در روابط هستش که ابتدا از وضعیت اجتماعی، اون رو خارج میکنید و وقتی کار فقط به تلفن و این چیزا رسید بهش بفهمونید که طالب هیچ ارتباطی نیستید.
    5- اگر با وجود همه اینها، سماجت کرد، مطمئن باشید که راهی جز تذکرات قانونی ندارید مبنی بر این که این مسائل برای شما مشکلات روحی و اجتماعی به وجود امده.

مراقب باشید که تمام این مسائل، باید با حفظ ابروی همه انجام بشه و خدای ناکرده موجب سرخوردگی کسی یا رفتن ابروی خانواده و غیره نشه.
    عشق،چشم بسته ما به روی هرچه غیر معشوق است.

عشق تنهای عملی است که بی اجازه، رواست.

دفتر عشق را تنها خداست که ورق می زند.

خدایا،
    تو آنی که آنی،
    برایم همان باش،
    برای دلم یاوری مهربان باش

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری