جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: احکام جدید برای قرن جدید ؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  143
  مورد تشکر
  292 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3

  احکام جدید برای قرن جدید ؟
  از آنجا که فرقه بهائیت مدعی است که اسلام برای حدود 1400 سال پیش می باشد و احکام آن بسیار کهنه و اصلا متناسب با نیاز های امروز بشری نیست لذا باید دینی می آمد تا سروسامانی به این احکام ببخشد و نیازهای امروز بشری را ( بشر قرن اتم ) برآورده کند . و بهائیت آن دین آسمانی است که کامل کننده اسلام می باشد .
  با این مقدمه بر آن شدیم تا گذری زنیم بر دستاوردهای خدای قرن اتم و قضاوت را به دوستان نهیم تا به عمق پوچی و هیچی این فرقه پی ببرند .
  حال ببینیم جناب میرزا حسینعلی نوری که خود را پیغمبر جدید و مدعی دین مدرن و جدید برای بشر قرن بیست و یکم و قرون آتی می داند چه دستاوردهائی را به بشریت تشنه عدالت و آسایش به ارمغان آورده است و چگونه به تساوی حقوق زن و مرد و صلح و عدالت جهانی عمل می شود :
  ۱- طاهر کردن نجاسات در صورتی که آب موجود نبود با گفتن ۵ مرتبه ” الله اطهر” به طرف شیء نجس، پاک و طاهر می گردد.( صفحه ۵ کتاب اقدس)
  ۲- تحریم نماز جماعت ( در صفحه ۵): کتب علیکم صلوه فردی قد رفع حکم الجماعه

  ۳- تقسیم عجیب ارث و تفاوت میان زن و مرد در سهمیه ارث ( در صفحات ۷و ۸ ) :
  بهاالله وارث را به هفت طبقه و کل ارث را به ۴۲ سهم به شرح زیر تقسیم کرده است:
  ۱- اولاد پسر و دختر ۱۸ سهم ۲- شوهر یا زن ۵/۶ سهم ۳- پدر ۵/۵ سهم ۴- مادر ۵/۴ سهم ۵- برادران ۵/۳ سهم ۶- خواهران ۵/۲ سهم ۷- آموزگار ۵/۱ سهم!!؟(تساوی میان زن و مرد را مشاهده کنید!!؟؟)
  - خانه مسکونی و لباسهای مخصوص متوفی فقط به فرزندان پسر می رسد و دختران در آنها حقی ندارند.
  - اگر کسی فوت کرد و فرزندی نداشت تمام ماترک او نصیب بیت العدل ( در حیفای اسرائیل ) می شود!!؟
  ۴- زنان شایسته بجا آوردن حج بهائی نیستند: قد حکم الله لمن استطاع منکم حج البیت دون النساء(صفحه ۱۰)
  خوانندگان محترم مطلع باشند که حج در نزد بهائیان، زیارت خانه میرزا علی محمد باب!!؟ در شهر شیراز و باغ رضوان در بغداد ( محل اقامت و ادعای نبوت میرزا حسینعلی) و قبله آنان، قبر میرزا حسینعلی در عکای اسرائیل است. یعنی بهائیان دارای دو کعبه هستند!!؟؟ و برای اولین بار قبر یک انسان، قبله بشریت مدرن شده است.
  ۵- بشریت تا هزار سال بعد از نوشتن کتاب اقدس محکوم به پذیرش این
  احکام بوده و هر کس در طی این هزار سال مدعی دین جدیدی گردد دروغگوست( صفحه ۱۱)
  ۶- حکم جالب مجازات دزد و سارق ( اگر زن باشد حکمی در مورد وی گفته نشده)
  ( قد کتب علی السارق النفی و الحبس و فی الثالث فاجعلوا فی جبینه علامه یعرف بها( صفحه۱۴)
  اگر مردی دزدی کرد اول او را تبعید کنید برای بار دوم او را به زندان اندازید و برای مرتبه سوم علامتی در پیشانی اش بگذارید. اگر برای بار چهارم دزدی کرد حکمش چیست؟ مدت زندان چقدر است؟ علامت روی پیشانی دارای چه مشخصاتی است و آیا نمی توان این علامت را پاک کرد و اگر دزدی توبه کرد و تصمیم گرفت دیگر دزدی نکند آیا با این علامت روی پیشانی جائی در میان جامعه مدعی وحدت عالم انسانی دارد.
  ۷- بیت العدل محل جمع آوری پول زنا و روابط نامشروع میان زن و مرد به طور نامحدود است.
  ” قد حکم الله لکل زان و زانیه دیه مسلمه الی بیت العدل و هی تسعه مثاقیل من ذهب و ان عادا مره الاخری عودوا بضعف الجزاء”(صفحه۱۵)
  اگر مرد و زنی مرتکب زنا شدند مقدار ۹ مثقال طلا به بیت العدل می دهند و بخشیده می شوند و اگر هوس کردند برای بار دوم روابط نامشروع برقرار کنند مقدار دوبرابر ( ۱۸ مثقال) طلا به بیت العدل هدیه می کنند و با همین فرمول به روابط نامشروع خود ادامه می دهند و صندوق بیت العدل را با مثقالهای طلا پر می کنند و حدی براین عمل حرام متصور نیست.( یعنی ناموس بهائی ۹ مثقال طلا ارزش دارد؟؟)
  ۸- دستور سوزاندن و آتش زدن انسانها به جرم ایجاد حریق:
  من احرق بیتا متعمدا فاحرقوه و من قتل نفسا فاقتلوه ( صفحه ۱۸)
  کسی که عمدا خانه ای را آتش زد پس او را با آتش بسوزانید و اگر کسی مرتکب قتل شد او را بی درنگ بکشید.
  ۹- اجازه ازدواج یک مرد با دو زن و استفاده از کنیز و به استخدام در آوردن دختران دوشیزه برای خدمت رسانی به مردان!!؟؟
  قد کتب الله علیکم النکاح ایاکم ان تجاوزوا عن الاثنتین و الذی اقتنع بواحده من الاماء استراحت نفسه و نفسها و من اتخذ بکرا لاباس علیه
  آیا اینست مفهوم تساوی زن و مرد در بهائیت؟ آیا به نظر بهاالله، زن همچنان کنیز و مستخدم مرد باید باشد؟ آیا اینست مفهوم وحدت عالم انسانی؟؟
  ۱۰-اجسام و اشیاء نجس در نزد بهائیان طاهر و پاک هستند:
  وکذلک رفع حکم دون الطهاره عن کل الاشیاء( صفحه ۲۱)
  ۱۱-نا مشخص بودن ازدواج با محارم و عدم وجود حکم شرعی محارم در بهائیت
  قد حرمت علیکم ازواج آبائکم( صفحه ۳۰)
  جناب میرزا حسینعلی فقط ازدواج با زن پدر را حرام اعلام کرده و در مورد ازدواج با سایر محارم حکمی ذکر نکرده است. آیا عدم ذکر، دلیل بر جواز ازدواج با محارم نیست و اصولا محارم در بهائیت چه کسانی هستند.
  ۱۲- عدم وجود حکم لواط با غلامان و پسر بچه ها:
  انا نستحیی ان نذکر حکم الغلمان ( صفحه ۳۰)
  این پیامبر جدید می گوید من خجالت می کشم که حکم لواط را بیان کنم. بهر حال اگر یک بهائی مرتکب عمل زشت و نا پسند لواط و همجنس بازی گردید حکم مجازات وی در بهائیت چیست؟ جامعه نوین بشری که طالب عدالت و صلح است تکلیفش چیست؟ و با مفاسد اخلاقی ناشی از همجنس بازی چه باید بکند؟
  ۱۳- دفن اموات در تابوت بلور و سنگهای قیمتی و چوبهای گرانقیمت:
  قد حکم الله دفن الاموات فی البلور و الاحجار الممتنعه او الاخشاب الصلبه اللطیفه (صفحه ۴۴)
  تکلیف فقرای عالم انسانی و خانواده های ضعیف که قادر به تهیه این تابوتهای گرانقیمت نیستند چیست؟ آیا این نوع دفن اموات با اصول اولیه پزشکی و بهداشتی که موجب گسترش میکروبهای ناشی از تعفن اجساد می گردد مغایرت ندارد؟
  ۱۴- حکم غیر عملی در مورد ناراحت و محزون کردن دیگران :
  من یحزن احدا ان ینفق تسعه عشر مثقالا من الذهب (صفحه ۳۹ )
  اگر فردی را محزون و ناراحت کردید بایستی ۱۹ مثقال طلا انفاق کنید
  از همه حقوقدانان و دانشمندان علم قضاوت دعوت می شود نحوه اجرای این حکم را تبیین نموده و به بشریت عصر اتم و فضا و فنآوری اطلاعات هدیه کنند.
  جالب اینجاست که حکم زنا و هتک ناموس یک دختر ۹ مثقال طلا و حکم شکستن دل دیگران ۱۹ مثقال طلا می باشد!!؟ حکم نقص عضو در بهائیت چیست؟
  نتیجه عبرت آموز:
  خوانندگان محترم با نمونه هائی از
  احکام تشریعی بهائیت در کتب بیان فارسی و عربی ( نوشته میرزا علی محمد باب) و کتاب تشریعی بهائیت یعنی کتاب “اقدس” ( نوشته میرزا حسینعلی بهاالله)آشنا شدید.
  آیا این
  احکام مطابق با نیاز بشر امروزی است و آیا بهائیان از اینکه خود را حامی دین جدید که مدعی وحدت عالم انسانی است می دانند، شرمسار نمی باشند؟؟
  بنابراین طرح شعارهائی امثال شعار” وحدت عالم انسانی” مغلطه ای برای ” فریب دادن بهائیان” و “افراد نا آگاه” بوده و جرِیانات تاریخی و کتب احکام و دستورات بهائی همگی مغایرت بهائیت با امثال این شعارها را بصورت واضحی نشان می دهند.


  منبع : سایت حقیقت بهائیت
  لینک منبع : http://www.baharoom.com/82.html
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  974
  مورد تشکر
  1,074 پست
  حضور
  1 روز 6 ساعت 49 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  متاسفانه کتاب بیان را نتوانستم پیدا کنم. در جستجو برای کتاب بیان در اینترنت به کتاب هشت بهشت برخوردم که در شرح و تفسیر کتاب بیان است و چند مطلب از این کتاب را می آورم و قضاوت به عهده خوانندگان است :

  1. پس از طلاق تا نوزده بار رجعت ممکن است بدون محلل.
  2. تعدد زوجات مجاز است.
  3. جمع بین خواهران در شریعت بیان جایز است. یعنی می توان با دو خواهر به صورت همزمان ازدواج کرد.
  4. در توجیه ازدواج با خواهر که در بیان آمده است : نکاح خواهر مادام که برادر او را از هنگام تولد ندیده باشد جایز است و برخی تاویل کرده اند به اینکه چون نکاح با غیر اهل ایمان جایز نیست پس با هر زنیکه از مومنات نکاح نماید با خواهر حقیقی خود نموده.
  5. مبلغ مهریه برای زنان متمدن نوزده مثقال طلا و برای زنان مترستق نوزده مثقال نقره است.
  6. خوردن سیر و پیاز و ترب و ... حرام است.
  7. محبوب عندالله چنان است که به قسمی غذاها و نوشیدنها را در خارج از بدن تلطیف و تصفیه نمایند که پس از ورود به بدن به تمامی جذب شود و دیگر نیازی به هضم آن در معده و روده ها نباشد و در نتیجه مدفوعی هم تولید نشود که بدن به زحمت بیفتد.
  8. در شریعت بیان حکم خواب و کسالت و غفلت مطرح نشده است زیرا که خداوند همه نفوس را متخلق به اخلاق خود می خواهد لا تاخذه سنه و لا نوم.
  9. روز نوروز اشرف ایام است عندالله و بر هر کس واجب است که در هر شب و روز آن یوم به اقسام عیش و عشرت و لوازم جشن وسرور بپردازد زیرا در آن روز خدای تعالی خلق آسمان و زمین را فرموده و دین بیان در آن روز ظاهر شده است. مهمانیهایی که در این روز داده می شود باید مطنطن باشد و تعداد انواع غذاها نباید از 19 نوع کمتر باشد و از 361 تا 2001 نوع اجازه داده شده است. در توجیه این همه انواع غذا گفته است که یک دلیلش این است که طرز درست کردن انواع غذاها به باد فراموشی سپرده نمی شود.
  خواندن این کتاب برای انبساط خاطر توصیه می شود.

 3. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود