صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفاوت لینوکس با ویندوز

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تفاوت لینوکس با ویندوز

من به اينکه بقيه چرا و به چه دليلي از لينوکس استفاده مي کنن کاري ندارم و صرفا جنبه هاي عمومي و جنبه هايي که خودم چرا از لينوکس استفاده مي کنم رو بيان مي کنم.

1- آزادي مهمترين دليل من براي استفاده از لينوکسه هرچي باشه تحت قوانين استفاده از نرم افزارهاي آزاد متن منتشر مي شه و اجتماع کاربران نرم افزارهاي آزاد رو دوست دارم

2- نيازي نيست بابتش هزينه هاي گزاف بدم مي تونم هر موقع که بخوام به صورت رايگان دانلودش کنم

3- وابستگي در لينوکس معناي نداره مي تونم خيلي راحت از يک توزيع به يک توزيع ديگه مهاجرت کنم درصورتي که مثلا اگر بخوام از ويندوز اکس پي به ويندوز ويستا مهاجرت کنم بايد هزينه ي زيادي رو پرداخت کنم

4- به آنتي ويروس احتياج ندارم .سيستمم هيچ وقت ويروس نمي گيره از اين جهت هميشه با خيال راحت انواع اقسام USB ها و فلش ها رو به سيستمم متصل مي کنم و بخاطر آپديت آنتي ويروس و نرم افزارهاي امنيتي وابسته اي که در ويندوز وجود داره هيچ وقت پهناي باند اينترنتم و منابع سيستمم رو هدر نمي دهم .

5- لينوکس مثل يه موم تو دستاي منه مي تونم به صليقه خودم به هر شکلي که دوست دارم ميزکارم رو تغيير بدهم.

6- براي هر نيازم ??? ها انتخاب (نرم افزار) دارم و اگر هم از هيچ کدوم خوشم نيومد از هسته يکي استفاده مي کنم و (مثلاً) متناسب با سليقه خودم براش رابط کاربري طراحي مي کنم!

7-هيچ موقع عذاب وجدان و نگراني از اينکه از نرم افزارهاي غير قانوني استفاده مي کنم رو ندارم !

8-ويندوز برام تکراري شده و هيچ جاي پيشرفتي نداره اما درلينوکس مي تونم با آزادي به هر کجا که دوست دارم سرک بکشم و آقا بالا سر نداشته باشم

9- مي تونم به دلخواه خودم يه سيستم رو Customize کنم و روي سي دي رايت کنم و به همه دوستام بدم اگر همه يه کم حرفه اي تر بهش نگاه کنم مي تونم يه توزيع جديد ايجاد کنم که به اين کار Remaster کردن مي گن … اين يعني اوج شگفتي در لينوکس

10- با خط فرمان لينوکس مي تونم هرکاري رو که به ذهنم مي رسه رو انجام بدهم.

11- همه نرم افزار ها رو مي تونم با يک کليک به روز رساني کنم!

12- اگه به نرم افزاري احتياج داشته باشم لازم نيست ساعت ها وقت بزارم و پيداش کنم و دانلودش کنم و از کرک غيرقانوني استفاده کنم … خود لينوکس با يک کليک به صورت قانوني برام نصبش مي کنه !

13- روي هر سيستمي با هر کانفيگي به راحتي نصب ميشه بدون اينکه در عمل کرد اون تغيير خاصي ايجاد بشه

14- ضعف هاي شديد امنيتي که در ويندوز مشاهده ميشه که بعضي ها به اون ميگن خوي ويندوز به هيچ وجه در لينوکس نيست.

15- شما نميدونيد در هسته ويندوز چه خبره! کي ميدونه ايا وقتي يه اينترنت متصل ميشيد ايا اطلاعات خصوصي شما براي ماکروسافت ارسال ميشه يا خير؟ اين انتقادي هست که به ماکروسافت سال هاست وارده. ولي در لينوکس اين طور نيست چون ما به هسته اون دسترسي داريم و ميبينيم که چه خبره. (:

اينا مهمترين دليل هاي استفاده من از لينوکس بود …

Open Mind--> Open Way--> Open Solution

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگم سر بزنید

اگه تفاوت های دیگه ی هم شما میدونید بگید
    I know One day everything will be okay

2.  

نوشته
    150
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

2- نيازي نيست بابتش هزينه هاي گزاف بدم مي تونم هر موقع که بخوام به صورت رايگان دانلودش کنم

3- وابستگي در لينوکس معناي نداره مي تونم خيلي راحت از يک توزيع به يک توزيع ديگه مهاجرت کنم درصورتي که مثلا اگر بخوام از ويندوز اکس پي به ويندوز ويستا مهاجرت کنم بايد هزينه ي زيادي رو پرداخت کنم
    خب اینا که تو ایران معنی نداره چون اصلا قانون کپی رایتی وجود نداره

4-به آنتي ويروس احتياج ندارم .سيستمم هيچ وقت ويروس نمي گيره از اين جهت هميشه با خيال راحت انواع اقسام usb ها و فلش ها رو به سيستمم متصل مي کنم و بخاطر آپديت آنتي ويروس و نرم افزارهاي امنيتي وابسته اي که در ويندوز وجود داره هيچ وقت پهناي باند اينترنتم و منابع سيستمم رو هدر نمي دهم .
    این فکر که لینوکس ویروس نمی گیره یه فکر اشتباه هست چون بیشتر کاربران خانگی کامپیوتر از ویندوز استفاده می کنند و به همین دلیل بیشتر برنامه نویس ها هم برای اون ویروس می نویسند و کلا لینوکس برای سرور ها استفاده میشه و به همین دلیل ویروس های کمتری برای اون وجود داره نه به این دلیل که لینوکس از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشه که ویروس نمی گیره این در هیچ سیستمی هنوز مشاهده نشده

5- لينوکس مثل يه موم تو دستاي منه مي تونم به صليقه خودم به هر شکلي که دوست دارم ميزکارم رو تغيير بدهم.
    خب در ویندوز هم (مخصوصا 7) ابزار های زیادی برای این کار وجود دارند
    8-ويندوز برام تکراري شده و هيچ جاي پيشرفتي نداره اما درلينوکس مي تونم با آزادي به هر کجا که دوست دارم سرک بکشم و آقا بالا سر نداشته باشم
    کلا این جمله گنگ بود.

10- با خط فرمان لينوکس مي تونم هرکاري رو که به ذهنم مي رسه رو انجام بدهم.
    میشه چندتا شو که در ویندوز نمیشه انجام داد بگید

11- همه نرم افزار ها رو مي تونم با يک کليک به روز رساني کنم!
    البته تمام نرم افزار هایی که برای لینوکس تهیه شده باشند و شامل قانون کپی رایت نباشند

12- اگه به نرم افزاري احتياج داشته باشم لازم نيست ساعت ها وقت بزارم و پيداش کنم و دانلودش کنم و از کرک غيرقانوني استفاده کنم … خود لينوکس با يک کليک به صورت قانوني برام نصبش مي کنه !
    یعنی لینوکس کاری رو انجام میده که از عهده برنامه نویس های مایکروسافت بر نمی یاد این یه دلیل دیگه داره جانم

13- روي هر سيستمي با هر کانفيگي به راحتي نصب ميشه بدون اينکه در عمل کرد اون تغيير خاصي ايجاد بشه
    خب ویندوز هم روی هر سیستمی نصب میشه تو این مورد خیلی فرق ندارند

در کل من فکر می کنم استفاده از لینوکس تو ایران در کنار ویندوز خوبه اما اگر توی خارج بودم حتما از لینوکس استفاده می کردم بعدشم فقط کاربرای حرفه ای کامپیوتر از لینوکس استفاده می کنند .
    مهديم من كه مرا گرمي بازاري نيست
    بهتر از يوسفم و هيچ خريداري نيست
    همه گويند كه در حسرت ديدار من اند
    ليك در گفته ي اين طايفه كرداري نيست
    اي كه دائم به دعايي كه بيني رخ من
    تا كه خالص نشوي با تو مرا كاري نيست

http://mahdiarrivals.mihanblog.com/

4. تشکرها 2

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    62
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام مي شه مراحل نصب لينوكس و اين كه چه جوري مي شه از ويندوز و لينوكس همزمان رو يك سيستم استفاده كرد ،توضيح بدين.
    با تشكر

6. تشکرها 2

نوشته
    150
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf693 نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام مي شه مراحل نصب لينوكس و اين كه چه جوري مي شه از ويندوز و لينوكس همزمان رو يك سيستم استفاده كرد ،توضيح بدين.
    با تشكر
    مراحل نصب رو میتونید از اینترنت بگیرید چون معمولا نسخه های مختلف یکم با هم فرق دارند شما هم قبل از نصب درباره نسخه ای که می خواهید نصب کنید یه تحقیق کنید ببینید به درد شما می خوره یا نه
    برای نصب در کنار ویندوز هم شما می تونید ویندوز رو نصب کنید بعد توی ویندوز برنامه virtual machine رو نصب کنید و توی اون هم لینوکس رو به طور مجازی نصب کرده و کار کنید بدون اینکه به کامپپیوتر شما کاری داشته باشه.
    مهديم من كه مرا گرمي بازاري نيست
    بهتر از يوسفم و هيچ خريداري نيست
    همه گويند كه در حسرت ديدار من اند
    ليك در گفته ي اين طايفه كرداري نيست
    اي كه دائم به دعايي كه بيني رخ من
    تا كه خالص نشوي با تو مرا كاري نيست

http://mahdiarrivals.mihanblog.com/

8. تشکر

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب اینا که تو ایرانمعنی نداره چون اصلا قانون کپی رایتی وجود نداره

دوست من شما حاظر هستید یهنرم افزار کرک شده را روی سیستم خودتون نصب کنید یا یه برنامه رایگان با همونکارایی؟!

این فکر که لینوکس ویروس نمی گیره یه فکر اشتباه هست چونبیشتر کاربران خانگی کامپیوتر از ویندوز استفاده می کنند و به همین دلیل بیشتربرنامه نویس ها هم برای اون ویروس می نویسند و کلا لینوکس برای سرور ها استفادهمیشه و به همین دلیل ویروس های کمتری برای اون وجود داره نه به این دلیل که لینوکساز امنیت بسیار بالایی برخوردار باشه که ویروس نمی گیره این در هیچ سیستمی هنوزمشاهده نشده

بهتره معلومات خودتون را افزایش بدید و یه جستجوی توی نت بکنیدتا بفهمید فقط تعدادی از سیستم عامل های لینوکس برای سرورها هستن. و سیستم عاملخانگی هم داره مثل اوبنتو و کوبنتو

خب در ویندوز هم (مخصوصا 7) ابزار هایزیادی برای این کار وجود دارند

بنده خدا تو گجت های وینودز را با دستور ها خطفرمان لینوکس مقایسه میکنی!

کلا این جمله گنگ بود.

به خاطراینه که از سورس ویندوز چیزی نمیدونی! پیشنهاد میکنم یه سری به گروه منتقدان ویندوزبزنی اونجا یه چیزهای گیرت میاد.

میشه چندتا شو که در ویندوز نمیشهانجام داد بگید

خوب دوست عزیز مثلا اینکه شما در لینوکس می توانید با یک دستوریک نرم افزار رو از سرور توزیع مورد نظر بگیری و نصبش کنی :d حالا بگو ببینم توویندوز چطور می شه این کار رو کرد

البته تمام نرم افزارهایی که برای لینوکس تهیه شده باشند و شامل قانون کپی رایت نباشند

ای بابا هنوزنمیدونی که اپن سورس یعنی چی! بنده خدا اولین قانون اپن سورس اینه که هر کسی کهبرنامه ی برای اون نوشت حق فروش اون را نداره. این مطلب رو میتونی توی سایتشونببینی.

یعنی لینوکس کاری رو انجام میده که از عهده برنامه نویس هایمایکروسافت بر نمی یاد این یه دلیل دیگه داره جانم

بنده خدا حرفت خیلی خندهاوره کلی منو خندوند. اینو جایی نگو ها.جوابت هم نمیدم تا در گمراهی بمونی.

خب ویندوز هم روی هر سیستمی نصب میشه تو این موردخیلیفرق ندارند

ای بابا ظاهرا شما هیچی از یه سیستم عامل نمیدنید. عزیزم شما لینوکس راشما میتونید روی سیستمی که رم اون 10 مگ هم هست نصب کنید یعنی سیستم های اهلتیرکمون. حالا برو اگه میتونی ویندوز رو روی اونا نصب کن.

در کل من فکر میکنم استفاده از لینوکس تو ایران در کنار ویندوز خوبه اما اگر توی خارج بودم حتما ازلینوکس استفاده می کردم بعدشم فقط کاربرای حرفه ای کامپیوتر از لینوکس استفاده میکنند .

این حرفت دیگه خیلی چرت بود لینوکس همه جور سیستم عامل داره برای همه جور سنی و همه جور ادامی حتی سیستم عامل داره برای دانش اموز

عزیزم من به خودم اجازه دادم که این مطلب رو توی اینترنت بزنم چون من مهندس فناوری اطلاعات هستم و با علم اینا رو نوشتم. ولی نمیدونم شما چطور به خودتون اجازه دادید بدون هیچ علمی اضهار نظر کنید ولی نه خوب بود ما کلی خندیدم. به هر حال این بشه واستون تجربه. ما هم واستون دعا میکنیم. موفق باشی

10. تشکر

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf693 نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحيم با سلام مي شه مراحل نصب لينوكس و اين كه چه جوري مي شه از ويندوز و لينوكس همزمان رو يك سيستم استفاده كرد ،توضيح بدين. با تشكر

دوست من شما میتونید در کنار ویندوز اونا را نصب کنید و بدون مشکلی استفاده کنید. کلا شما به سه صورت میتونید لینوکس را در کنار ویندوز نصب کنید.
    نحوه اول: شما در ابتدا باید یک درایو را برای اون خالی کنید بهتره که یک فضایی 10 گیگی را بهش اختصاص بدید و اون را پارتیشن(درایو) نکنید. بعد میتونید لینوکس را روی اون فضا نصب کنید و مراحل نصب هم سادست وفقط ولی اگر کاربر حرفه ای نیستید و برای بار اول میخواهید این کارو کنید بهتره این کارو نکنید و از یک متخصص در ابتدا کمک بگیرید چون با کوچکترین اشتباه ممکنه همه هاردتون پاک شه! پس از نصب متونید هم با ویندوز بالا بیاید هم با لینوکس! انتخواب با شماست

نحوه دوم: میتونید از نسخه لایو لینوکس ها استفاده کنید برای این روش باید سی دی لینوکس را داخل دستگاه قرار بدید بوت سیستم را روی سی دی رام مگذارید بعد هم مشخصه با نسخه لایو اون بیاید بالا نیازی هم به نصب در این حالت نداره ولی خیلی از کارایی های اون از بین میره. ولی برای بار اول بد نیست اونو امتحان کن.

نحوه سوم: با استفاده از نرم افزار های مثل vm که در این روش یک img از سیستم عامل میگیرید اون روی توی هاردتون میزارید بعد وقتی پلیر vm را اجرا کردید شما باید ادرس img سیستم عامل را بزنید. دقت کنید که اگه میخواهید از این روش استفاده کنید باید رم سیستم شما بالا باشه حداقل یک گیگ. دلیل اون هم واضحه.

12. تشکرها 2

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

mhf693 عزیز
    شما می تونید مثل بقیه نرم افزار ها را که رو ویندوز نصب می کنید از همین طریق اون رو هم نصب کنید
    دوستان یک توضیح در مورد اوبنتو بدهید
    مرسی

14. تشکر

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    62
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام
    اگه فقط يكي از درايوهاي ويندوز رو فرمت كنيم كافيه و لازم نيست كار ديگه اي بكنم؟(براي پارتيشن بندي)
    با تشكر
    ویرایش توسط mhf693 : ۱۳۸۹/۰۲/۰۹ در ساعت ۲۱:۱۸

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

یا الله
    سلام علیکم
    خدا قوت خسته نباشید
    ابتدا باید بگم که اگر کمی دوستانه تر جواب همدیگر رو بدیم بهتره.
    کلا مزیت اصلی و بسیار عالی لینوکس اپن سورس بودن ان است که متاسفانه عدم وجود این ویژگی در ویندوز باعث امنیت پایین ویندوز نسبت به لینوکس هست.
    یاعلی

الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

17. تشکر

نوشته
    247
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza1373000 نمایش پست
    دوستان یک توضیح در مورد اوبنتو بدهید
    مرسی
    اوبونتو از توزیع‌هایی هست که کاربرپسندتر است و تعدد کاربرانش به‌سبب معروفیتش است. هرچند همین جامعه کاربری بزرگ خودش یک امتیاز بزرگ است و خود لینوکس نسبت‌به ویندوز و MacOS از آن محروم است. در بین توزیع‌ها هم که اوبونت بیشترین کاربر را دارد. شخصاً fedora را به ubuntu ترجیح می‌دهم.

19. تشکر

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری