صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پاره تن امام خميني (ره)شهيد مطهري

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

پاره تن امام خميني (ره)شهيد مطهري

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    کم کم به 12 اردیبهشت نزدیک می شویم ,روزی که اسلام عزادار شد,روزی که منافق بار دیگر به اسلام ضربه زد.
    روز شهادت استاد مرتضی مطهری
    می خواهم تا 12 اردیبهشت مطالبی را پیرامون شخصیت استاد و مطالبی را از کتابهای ایشان برای عزیزان بنویسم ,شما هم اگر مطالبی را صلاح می دانید بگویید.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

فراز هایی از پیامهای امام خمینی (ره) به مناسبت شهادت آیت الله مطهری

فراز هایی از پیامهای امام خمینی (ره) به مناسبت شهادت آیت الله مطهری:

*مطهری که در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان کم نظیر بود ,رفت و به ملأ اعلی پیوست ,لکن بدخواهان بدانند که با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی اش نمی رود.

*من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد توصیه می کنم که کتابهای این استاد عزیز را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

5. تشکرها 2

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

معلم شهيد

ای عالم پر تلاش و زاهد
    ای استاد مبارز و مجاهد

بس رنج به راه دین کشیدی
    الحق که معلم شهیدی
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

7. تشکرها 2

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

خورشید جاودانه ی خاور

از تیر خصم ,شد گل پرپر مطهری
    در خون خویش ,شد مطهر,مطهری

در مکتب حسین ,مقامی رفیع یافت
    بنگر بر این شهید مظفر,مطهری
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

9. تشکرها 2

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

استاد شهید مطهری

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

11. تشکرها 2

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

13. تشکرها 2

نوشته
    409
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در وصف استاد مطهری:
    " آثار قلم و زبان او بی استثناء آموزنده و روانبخش است....آثاری که از او هست، بی استثناء خوب است و من کس دیگری را سراغ ندارم که بتوانم بگویم بی استثناء آثارش خوب است. ایشان بی استثناء آثارش خوب است، انسانساز است." (امام خمینی/ به نقل از کتاب سیمای استاد در آینه نگاه یاران/ صفحه 22 / انتشارات صدرا/ چاپ 1371 )

" آثار استاد شهید مطهری مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران است. " ( آیت الله خامنه ای /به نقل از کتاب جلوه های معلمی استاد مطهری/ صفحه 15 /انتشارات مدرسه / چاپ 1372 )

شهید مطهری و آزادی فکر و بیان:

1- من اعلام می کنم که در رژیم جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی برای افکار وجود ندارد و از به اصطلاح کانالیزه کردن اندیشه ها، خبر و اثر نخواهد بود. همه باید آزاد باشند که حاصل اندیشه ها و تفکرات اصیلشان را عرضه کنند. ( استاد شهید مرتضی مطهری/ پیرامون انقلاب اسلامی/ صفحه 11 / چاپ 1373/انتشارات صدرا)

2- من به همه دوستان غیر مسلمان اعلام می کنم، از نظر اسلام تفکر آزاد است، شما هر جور که می خواهید بیندیشید، بیندیشید، هر جور که می خواهید عقیده خودتان را ابراز کنید _ به شرطی که فکر واقعی خودتان باشد _ ابراز کنید، هر طور که می خواهید بنویسید، بنویسید، هیچ کس ممانعتی نخواهد کرد.( همان/ صفحه 13 )

3- در حکومت اسلامی احزاب آزادند، هر حزبی اگر عقیده غیر اسلامی هم دارد، آزاد است.( همان/ صفحه 17 )

4- اگر در صدر اسلام در جواب کسی که می آمد و می گفت من خدا را قبول ندارم، می گفتند بزنید و بکشید، امروز دیگر اسلامی وجود نداشت. اسلام به این دلیل باقیمانده که با شجاعت و با صراحت با افکار مختلف مواجه شده است.( همان / صفحه 18 )

5- در آینده، اسلام فقط و فقط با مواجهه صریح و شجاعانه با عقاید و افکار مختلف است که می تواند به حیات خود ادامه دهد. من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار می دهم که خیال نکنند راه حفظ معتقدات اسلامی، جلوگیری از ابراز عقیده ی دیگران است. از اسلام فقط با یک نیرو می شود پاسداری کرد و آن علم است و آزادی دادن به افکار مخالف و مواجهه صریح و روشن با آنها. ( همان / صفحه 19 )

6- اگر بنا شود حکومت جمهوری اسلامی، زمینه اختناق را بوجود بیاورد قطعاً شکست خواهد خورد. اسلام دین آزادی است، دینی که مروج آزادی برای همه افراد جامعه است. اسلام می گوید دینداری اگر از روی اجبار باشد دیگر دینداری نیست. می توان مردم را مجبور کرد که چیزی نگویند و کاری نکنند، اما نمی توان مردم را مجبور کرد که این گونه یا آنگونه فکر کنند.( همان/ صفحه 62 )

7- هرکس می باید فکر و بیان و قلمش آزاد باشد و تنها در چنین صورتی است که انقلاب اسلامی ما، راه صحیح پیروزی را ادامه خواهد داد. ( همان/ صفحه 63 )

8- اگر بخواهیم جلوی فکر را بگیریم، اسلام و جمهوری اسلامی را شکست داده ایم.( همان/ صفحه 64 )

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

خداوند ایشان را بیامرزد که یک روحانی واقعی بودند
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    213
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گلستان قرآن نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    کم کم به 12 اردیبهشت نزدیک می شویم ,روزی که اسلام عزادار شد,روزی که منافق بار دیگر به اسلام ضربه زد.
    روز شهادت استاد مرتضی مطهری
    می خواهم تا 12 اردیبهشت مطالبی را پیرامون شخصیت استاد و مطالبی را از کتابهای ایشان برای عزیزان بنویسم ,شما هم اگر مطالبی را صلاح می دانید بگویید.
    علیکم السلام خداوند شما را خیر دهد
    البته تجلیل از مطهری نباید فقط به این روزها ختم شود هم چنین نباید به تجلیل و بزرگداشت صرف ختم شود بلکه باید همواره باشد و در آن افکار ناب مطهری منتشر شود اگر افکار مطهری در جامعه ما منتشر و شناخته می شد، و اگر امثال مطهری در جامعه ما بیشتر بود دیگر افکار امثال خردبین و آزاده نبود یعنی ایشان اسلام واقعی را می شناختند و در اینصورت عاشق اسلام می شدند (اگر واقعا حق طلب ومنطقی باشند)
    امروز امثال مطهری کم وجوانان شیفته حقیقت اما احیانا شاید کمراه فراوانند ما وظیفه داریم با تفکر وتعمق اسلام ناب محمدی را شناخته و به دیگران بشناسانیم با انحرافات و کجرویها و باطل های لباس حق پوشیده وکف های روی آب مبارزه کنیم و عاشقان حق و حقیقت را به معشوقشان برسانیم و استفاده از متفکر آزاد اندیش معاصر شهید مطهری وامثال علامع طباطبایی و امام خمینی برای ما بسیار لازم و سودمند است

مردان و زنان باايمان، ولىّ (و يار و ياور) يكديگرند امر به معروف، و نهى از منكر مى‏كنند نماز را برپا مى‏دارند و زكات را مى‏پردازند و خدا و رسولش را اطاعت مى‏كنند بزودى خدا آنان را مورد رحمت خويش قرار مى‏دهد خداوند توانا و حكيم است‏
    ترجمه سوره توبه آيه 71

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط انسان نمایش پست
    علیکم السلام خداوند شما را خیر دهد اگر امثال مطهری در جامعه ما بیشتر بود دیگر افکار امثال خردبین و آزاده نبود یعنی ایشان اسلام واقعی را می شناختند و در اینصورت عاشق اسلام می شدند (اگر واقعا حق طلب ومنطقی باشند)
    سلام
    كاش اسم از شخص نمی بردید ,البته خردبین اشتباهات زیادی دارد ولی به قول شما به نظر می رسد کمی منطقی است.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

18. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری