جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اثر قرآن بر جسم

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اردیبهشت 1389
  نوشته
  30
  مورد تشکر
  41 در 15 پست
  حضور
  4 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  62
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اثر قرآن بر جسم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  چه آياتي بر جسم اثر گذاشته و باعث رشد جسماني مي شوند؟
  با تشكر.
  ویرایش توسط mhf693 : 1389/02/11 در ساعت 20:37


 2.  

 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند 1388
  نوشته
  1,093
  صلوات
  20000
  دلنوشته
  1
  دلنوشته
  مورد تشکر
  1,948 در 766 پست
  حضور
  2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  1
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط mhf693 نمایش پست
  بسم الله الرحمن الرحيم
  چه آياتي بر جسم اثر گذاشته و باعث رشد جسماني مي شوند(مثلا افزايش قد)؟(هيچ جا كه جواب اين مشكل نباشه مطمئنم تو قرآن هست!)
  با تشكر.

  قرآن کتابی عملی است

  و وقتی روایتی را شنیدید بفهمیدو عمل کنید نه بشنویدو نقل کنید زیرا که راویان علم فراوان اندو

  عمل کنندگان به آن کم.

  به نظر بنده شما باید به اون آیاتی که گفتند از روزهای پاک بخورید عمل کنید(شیر) و یا به آن

  قسمت هایی که می گوید اگر انسانی چیزی را طلب کند تمام آسمان و زمین بسیج می

  شوند تا آن بنده به خواسته اش برسد بیشتر دقت بفرمایید و عمل کنید و بخواید


  شما بهتر هست به پزشکی مراجعه بفرمایید و پیگیر کار خود باشید

  قطعا خداوند عنایت می کند و خداوند در وعده اش تخلف نمی کند

  و در انجا مومنان از خدا و خدا از مومنان راضی است
  حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

 4. تشكر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت دی 1348
  نوشته
  2,043
  مورد تشکر
  4,151 در 1,608 پست
  حضور
  2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام و عرض ادب
  یقینا قرآن کریم کتابی است که هر آنچه مورد نیاز بشر است ذکر شده ، اما آیا همه کس می تواند همه موارد را از قرآن کریم استخراج بکند یا نه ! جای بحث و بررسی دارد فلذا در این موارد به همتای قرآن (عترت) بایستی رجوع شود ، عترت رسول خدا (ص) تمامی مسائل مورد نیاز آحاد بشری را ذکر کرده است .
  در مورد مسائل پزشکی که چه چیزی بر جسم اثر گذار است می توان به احادیث وارد شده در این موضوع مراجعه کرد ، حضرت حجه الاسلام ری شهری در کتابی با عنوان دانشنامه احاديث پزشكي این احادیث را جمع آوری فرمودند ، توصیه می شود این کتاب را مطالعه بفرمایید .
  برای نمونه در روایت اشاره شده است که اولا گوشت بسیار کم استفاده شود ثانیا از گوشت گوساله استفاده نشود که اثرات سوئی در جسم انسان می گذارد در عوض سفارش شده که از گوشت شتر و یا گوسفند استفاده شود و ...
  روایات در این باب و سایر موضوعات بسیار است می توانید جهت مطالعه کتاب مذکور را تهیه و مطاعه بفرمایید .

  با تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر 1388
  نوشته
  6,353
  مورد تشکر
  13,194 در 4,497 پست
  حضور
  31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  286
  وبلاگ
  12  منم قرآن ، منم قرآن ، منم پيغام جاويدان منم سرچشمه ايمان ، منم برنامه انسان سرود عشق و امّيدم فروغ پاك توحيدم زدودم تيرگى ها را، به هر قلبى كه تابيدم منم قرآن ، بهار خرم گل هاى پاينده منم سرچشمه فيّاض و بى پايان و زاينده به پا خيز اى مسلمان ، پرچم توحيد برپا كن ز وحدت قدرت ايمان ، عيان بر اهل دنيا كن منم نور افكن رحمت ، ز سوى آفريننده منم روشن گر بگذشته و اكنون و آينده به ظالم آتش خشمم ، به عادل بارش جودم به كام مومنان نوشم ، به چشم كافران دودم منم قرآن ، منم درمان هر درد و پريشانى منم سرمشق هر خير و صفات نيك انسانى به پا خيز اى مسلمان ، پرچم توحيد برپا كن ز وحدت قدرت ايمان ، عيان بر اهل دنيا كن چو رود از آبشار عرش رحمان تا شدم نازل بشستم تيرگى از جان ، ببردم گرد غم از دل بيا يك دم تماشا كن ، گلستان محمد را نگر در آيه هاى من ، جمال آل احمد را به فرق دشمن بى دين ، من آن شمشير خونبارم منم قرآن ، كه يارى چون حسين بن على دارم به پاخيز اى مسلمان ، پرچم توحيد برپا كن ز وحدت قدرت ايمان ، عيان بر اهل دنيا كن بود هر آيه ام ، رمزى ز لطف رحمت داور به ايمان و عمل باشد، مسلمان از همه برتر منم قرآن ، كتاب عشق و دانش و تقوى به حكم آيت عدلم ، ستم گر را كنم رسوا منم در هر زمان مستضعفان را بهترين سنگر منم كوبنده بنياد هر طاغوت عصيان گر به پا خيز اى مسلمان ، پرچم توحيد برپا كن ز وحدت قدرت ايمان ، عيان بر اهل دنيا كن

 7. تشكر


 8. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند 1390
  نوشته
  1,124
  مورد تشکر
  1,738 در 711 پست
  حضور
  15 روز 13 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  وبلاگ
  3  تأثیر قرآن در زندگی یک جوان


  احمد بن سعید عابد گفت : پدرم براى من نقل کرد که در زمان ما، در کوفه جوان خداپرستى بود - بسیار خوش صورت و زیبا اندام - همواره در مسجد جامع حضور داشت و اندک وقتى بود، که در مسجد نباشد.

  زن زیبا و خردمندى چشمش بر او افتاد و دلباخته اش شد. پس از مدت ها که رنج کشید و روزها بر سر راه آن جوان ایستاد، یک روز، هنگامى که جوان به مسجد مى رفت . زن خودش را به او رسانید و گفت : اى جوان ! بگذار یک کلمه با تو سخن بگویم ، آن را بشنو، آنگاه هر چه خواستى بکن . جوان به آن زن بى اعتنایى کرد و با او سخن نگفت . و به راه خود رفت هنگامى که از مسجد به قصد منزل مى رفت آن زن دوباره سر راهش آمد و گفت : اى جوان ! مى خواهم یک جمله با تو سخن بگویم ؛ به سخنم گوش کن


  جوان سر خود را پایین انداخت و گفت : این جا، جاى تهمت است و من خوش ندارم در موضع تهمت باشم . زن گفت : اى جوان ! من تو را کاملا مى شناسم و اینجا که ایستاده ام از آن جهت نیست که تو را نشناخته باشم . معاذ الله ! که کسى از این موضوع اطلاع پیدا کند. خودم آمدم تا در این موضوع با تو صحبت کنم . گرچه مى دانم اندکى از این مطالب ، نزد مردم بسیار بزرگ مى باشد و شما عابدها و زاهدها همانند شیشه مى باشید که کمترین چیزى آن را معیوب مى سازد.


  اینک فشرده آن چه را که مى خواهم به تو بگویم این است : تمام وجودم گرفتار تو شده ، پس در کار من و خودت ، خدا را در نظر داشته باش .
  آن جوان به منزل رفت ، خواست نماز بخواند (از یاد آوردن وضع آن زن) نتوانست نماز بخواند. نامه اى نوشت ، آن را برداشت و از منزل خارج شد. دید آن زن همچنان ایستاده است . کاغذ را به او داد و برگشت .


  در آن نامه نوشته بود «بسم الله الرحمن الرحیم » اى بانوى محترمه ! بدان ! بار اول که انسان معصیت مى کند، خدا حلم مى ورزد، بار دوم پرده پوشى مى کند، اما هنگامى که بنده اى لباس معصیت به تن پوشید، خداوند غضبى مى کند که آسمان ها و زمین و کوه ها و درختان و جنبندگان ، تحملش را ندارند.


  اگر آنچه گفتى دروغ است ، تو را به یاد روزى مى اندازم که در آن روز آسمان ها چون فلز گداخته شود و کوه ها مانند پشم زده شود و پراکنده گردد و مردم از ترس به زانو در مى آیند. به خدا قسم من از اصلاح خودم عاجزم تا چه رسد به اصلاح دیگران .


  و اگر آنچه را گفتى راست است و حقیقتا گرفتار شده اى ، طبیبى را به تو نشان دهم که دردهاى مزمن و سخت را علاج مى کند.

  او خداوند متعال و پروردگار جهانیان است . از صدق دل رو به خدا آور که مرا این آیه قرآن ، منقلب و مشغول کرده است . خداوند مى فرماید:


  (وَأَنذِرْهُمْ یَوْمَ الْآزِفَةِ إِذِ الْقُلُوبُ لَدَى الْحَنَاجِرِ كَاظِمِینَ مَا لِلظَّالِمِینَ مِنْ حَمِیمٍ وَلَا شَفِیعٍ یُطَاعُ یَعْلَمُ خَائِنَةَ الْأَعْیُنِ وَمَا تُخْفِی الصُّدُورُ : اى رسول گرامى ! امت را از روز قیامت بترسان که نزدیک است از هول و ترس آن ، جان ها به گلوها برسد و از بیم آن حزن و خشم خود را فرو مى برند، هنگامى که ستم کاران نه خویشى دارند که در آن روز به فریادشان برسد و از آنان حمایت نماید و نه واسطه اى که وساطتش پذیرفته شود. خداوند، خیانت چشم ها و آنچه را دل ها پنهان مى دارند مى داند و از قلب هاى مردم آگاه است .)(غافر : 18)


  با این وضعیت من چگونه مى توانم از این آیه بگریزم . زن بعد از چند روز دیگر آمد و بر سر راه جوان ایستاد. وقتى آن جوان متوجه شد که زن سر راهش ایستاده است ، خواست به منزلش برگردد، که زن او را نبیند.
  ناگهان او صدا زد اى جوان ! برنگرد، زیرا دیگر مزاحم تو نیستم و ملاقاتى بین من و تو، جز در جهان دیگر نخواهد بود.
  آن زن چون تحت تأثیر آیات قرآن قرار گرفته بود. گریه شدیدى کرد و گفت : از خداوندى که کلیدهاى قلب تو به دست او است ، مى خواهم که او این مشکل را آسان کند. آنگاه از پى آن جوان آمد و گفت : اى بنده مخلص خدا! بر من منت بگذار و مرا موعظه اى کن و پندى بده که تا زنده ام به آن عمل کنم . جوان گفت : تو را سفارش مى کنم که خودت را از شر خودت حفظ کنى و این آیه را به یاد تو مى آورم که مى فرماید:


  (وَهُوَ الَّذِی یَتَوَفَّاكُم بِاللَّیْلِ وَیَعْلَمُ مَا جَرَحْتُم بِالنَّهَارِ :او آن خدایى است که چون شب به خواب مى روید جان شما را مى گیرد (و نزد خود مى برد) و شما را مى میراند و در روز آنچه از اعمال و کردار را انجام دهید مى داند.)( الأنعام : 60 )


  وقتى زن این آیه را شنید متأثر شد و سر خود را پایین انداخت ، گریه شدیدى کرد و به منزل برگشت . و به عبادت و راز و نیاز با خداى خود پرداخت و با همین حال ، با اندوه و ناراحتى از این جهان درگذشت و به ابدیت پیوست


  برگرفته از کتاب(تأثیر قرآن در جسم و جان، مولف: نعمت الله صالحى حاجى آبادى)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود