صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا باید ازدواج کرد؟؟؟

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعوت چرا باید ازدواج کرد؟؟؟

لطفا با دلایل قانع کننده ونه شعاری دختر هارو راهنمایی کنین که چرا کسی که تو خونه پدری احساس راحتی می کنه وهیچ مشکلی نداره چرا باید ازدواج کنه اونم توی این دوره زمونه که از 10 تا ازدواج 7تاش به جدایی ختم میشه،چرا حتما باید بره زیر قدرت یه مرد که معلوم نیست بعدا اخلاقش چه جور از آب در بیاد،خیلی از پسرها بعد عقد کلا اخلاق ورفتارشون عوض می شه.

خیلی از دختر های خوب واقعا از ازدواج یه وحشت وترس عجیبی پیدا کردن وتقریبا به همه بدبین شدن.

با دلایل منطقی لطفا راهنمایی شون کنین!!!!......................

ویرایش توسط پاک.مقدس : ۱۳۸۹/۰۲/۱۰ در ساعت ۰۰:۴۵

2.  

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

همه در خانه پدری احساس راحتی نمی کنند آدمها ،نوع زندگیها و تفکرشان آن چیزی نیست که ما در ظاهر می بینیم و اینکه بعد از عقد اخلاق تغییر پیدا می کند چون آدمها خود واقعییشان را نشان می دهند ممکن است فردی به لحاظ نوع موقیت فعلیش مجبور به تبعیت از محیطش باشد اما بعد از عقد وازدواج خودش برای زندگی و محیطش برنامه ریزی می کند البته کسانی که تجربه یک زندگی مجردی قبل از ازدواج را دارند سنجیده تر عمل می کنند و با محیط سازگارتر است اما افرادی که به طور مستقیم از خانه پدری وارد زندگی مشترک می شوند مشکلات بسیاری دارند حتی اگر دوران عقد طولانی باشد چون در دوران عقد مسئولیت پذیری را نیاموخته اند فقط زیاد مهمانی رفتند
    چشمان را بگو از انتظار خسته نشوید آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند.

4. تشکر

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

بسیار بد است که بگوییم آنها اینگونه یا آنگونه اند

جمع بستن و اینکه در مورد گروهی یک خصوصیت را بدهیم کاری است که خطای آن بسیار است

اما به آیه ای از قرآن اشاره می کنم که دقیق و عین آیه را بخاطر ندارم:

زنان پاک دامن از آن مردان پاک دامن اند و مردان پاک دامن از آن زنان پاک دامن

به قول انسان ها همان سخنی است که می گویند: هر کی یکی مثل خودش گیرش میاد

اگر روزی به این مرحله یعنی ازدواج رسیدید تمام اعمال خود را و یا در رده و رتبه آنها را در همسر خود خواهید یافت

در امان خدا...
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

دوست عزیز به قول قدیمی ها درو تخته باهم جور میشن. نباید انقدر در مورد ازدواج خشن گفت؟

به قول شما که میگی دخترای خوب از ازدواج وحشت دارند این دختر خوب اگر به خدا توکل کنه و واقعا پاک باشه نصیب پسری می شه که اونم پاکدامن .دلیل نمی شه چون از 10تا ازدواج 7 تاش طلاق دیگه نباید ازدواج کرد آیا شما رفتی بررسی کنی دلیل طلاق اونها رو؟؟؟

دختر یا پسری که به مرحله ازدواج رسیدند باید همه معیارها رو در نظر بگیرند خوب تحقیق کنند حتی چند جلسه ای باهم صحبت کنند و در همه کارها خدا رو به یاد بیاورند و بر او توکل کنند،البته زندگی بدون دعوا نمی شه به هر حال 2 نفر از 2 خانواده از 2 فرهنگ جدا قرار باهم زندگی کنند تا اخلاقشون دست هم بیاد زمان می بره .
    البته با وجود اینکه من خودم دختر هستم اما یه طرفداری از آقایون می کنم اینکه شما میگین بعد ازدواج اخلاق پسر تغییر کرده خیلی وقتا دختر خانمها هم بعد ازدواج اخلاقشون عوض شده و شدن عامل طلاق!!!
    آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد توام.
    از طرف بهترین دوست شما
    .
    .
    .
    خدا

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد

چه جلب ولی به نظرمن ازدواج خوب نیست خودمون دست وپا داریم کارمیکنیم و رو پای خودمون وایمیستیم این روزا هیچکی هدف درستی از ازدواج نداره و نود درصد واسه مسائل جنسی ازدواج میکنن پس کاملا بیخیال
    ویرایش توسط ناریجانا : ۱۳۸۹/۰۲/۱۰ در ساعت ۱۷:۲۵

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد سلام دوستان

چرا به بيراهه مي رويم؟توي اين جامعه ما هم ئختران خوب ونجيب زياد پيدا مي شن وهم پسر هاي مودب وبا ايمان ؟منتها يك اشكالي كه در اين وسط هست خانواده ها نمي تونند اين افراد آسماني را به هم معرفي كنند؟مي دوني چرا چون بزرگتر ها بعضي هاشون با غرض ورزي دارن زندگي دو تا جوان را هدر مي دهند؟راهنمائي نمي كنند اگر هم بكنن با منظوري خاص؟من خودم شاهد بودم كه چه راهنمائي هاي بدي به دختر خانم ها وآقا پسر ها ميشه؟واقعاً بعضي از دختر ها وپسر ها در فشار هستند!!!ديگه نمي شه اينقدر صبر كرد چون به فرموده ائمه (ع)جواني كه آماده ازدواج است همانند يك ميوه رسيده مي مونه اگه به وقتش چيده نشه وروي درخت بمونه پس از چندي مي گنده؟شما كه دوست نداريد كه نعوذ بالله بچه هاتون به راه كج برن؟بچه ها ازدواج آنقدر هم كه ميگن سخت نيست منهات بعضي از دوستان يكم رويائي فكر مي كنند بهتره با درايت كامل وبه دور از احساسات تصميم گيري در مورد ازدواج بكنند؟
    درست ميگم يا نه؟؟؟

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

9. تشکر

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    در پاسخ به این سوال شما که فرمودید چرا باید ازدواج کرد باید گفت که :

اوّلاً: ازدواج یک نیاز برای زن و مرده که علاوه بر جنبه نیاز جنسی، نیازهای روحی، عاطفی و حتى معنوی انسان‌ها را برآورده می کنه..

ثانیاً: این مسئله در اسلام یک سنّت پسندیده و ارزشمنده. تنها در صورتی واجبه که شخص بدون همسر به گناه بیوفته.
    پس اگر کسی بتونه خودشو از گناهان حفظ کنه ، واجب نیست، اما ترک آن هم امر پسندیده‌ای نیست؛ زیرا چنین کسی نیازهای جنسی و عاطفی خودشو سرکوب می‌کنه. اسلام چون بر اساس فطرت و نیازهای انسان شکل گرفته، تجرّد رو پسندیده نمی‌دونه.
    پیامبر (ص) فرمود : بدترین شما آنانند که ازدواج نکرده اند.

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    319
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست من "پاک مقدس"

میگید:

نقل قول نوشته اصلی توسط پاک.مقدس نمایش پست
    لطفا با دلایل قانع کننده ونه شعاری دختر هارو راهنمایی کنین که چرا کسی که تو خونه پدری احساس راحتی می کنه وهیچ مشکلی نداره چرا باید ازدواج کنه

اولا، کی گفته چنین کسی حتما باید ازدواج کنه. مگر این که والدین خودش مجبورش کنن.
    ثانیا، شاید تو خونه شوهر اتفاقا خیلی هم احساس راحتی بیشتر کنه و نه تنها مشکلی نداشته باشه، بلکه خیلی هم براش بهتر باشه.
    ثالثا، شاید تا یه زمان خاص در خانه پدری احساس راحتی کردی، اما چه کسی گفته اون وضع همیشه ادامه پیدا خواهد کرد.
    رابعا، ادم میتونه تو خونه راحت پدریش هم باشه، ازدواج هم بکنه. مگه اینا با هم ناسازگارن.(مثلا میتونه یه شوهر زن ذلیل بگیره. شوخی من رو ببخش.)

میگی:

اونم توی این دوره زمونه که از 10 تا ازدواج 7تاش به جدایی ختم میشه

اولا، این امار احتمالا کمی نادرست باشه.
    ثانیا، حق نداری بچه مردم رو با این امار بترسونی.
    ثالثا، خوب، سعی کن جزء اون سه نفر باشی. کی گفته حتما شما جزء اون هفت نفری. مطمئنا با محبت و صبر و توکل به خدا، جزء اون سه نفری.

میگی:

میشه،چرا حتما باید بره زیر قدرت یه مرد که معلوم نیست بعدا اخلاقش چه جور از آب در بیاد،خیلی از پسرها بعد عقد کلا اخلاق ورفتارشون عوض می شه.

اولا، چرا اینطوری درباره زندگی صحبت میکنی. قدرت و زیر قدرت رفتن و از این حرفا کمی تعبیرات ناجوانمردانه و ناجوانزنانه هستش.
    ثانیا،خیل مردها هم هستن که خوبن.
    ثالثا، چرا یه طرفه میگی. خیلی مردها هم هستن که زیر یوغ زنانشان قرار گرفتن (بیچاره بدبختا! آخر زن ذلیل هستن.)
    رابعا، این که بعضی شون معلوم نیست چجور بشن، درست میگی. اما بعضی شون هم بهتر میشن.
    خامسا، (از همه مهمتر این که) اونایی که یه جوری میشن، یه دلیلش اینه که زنای خوبی ندارن. منظورم زنای با سیاسته.

میگی:

خیلی از دختر های خوب واقعا از ازدواج یه وحشت وترس عجیبی پیدا کردن وتقریبا به همه بدبین شدن.

اولا، خدا انشاء الله برا هیچ دختر خوبی نیاره که نصیب پسر بد بشه و البته، بالعکس.
    ثانیا، شاید بدبینی بعضی ها کمی بیمورد باشه و اونا زیادی بد بین باشن.

میگی:

با دلایل منطقی لطفا راهنمایی شون کنین

اولا، اگه مسئله مسئله بدبینی باشه، دیگه با دلیل منطقی هم نمیشه حلش کرد.

ثانیا، اگه شرائط یه ازدواج سالم رعایت بشه، میشه امیدوار بود که هرگز به مسیرهای بد نمیرسه.

ویرایش توسط roshani : ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ در ساعت ۰۱:۰۳
    عشق،چشم بسته ما به روی هرچه غیر معشوق است.

عشق تنهای عملی است که بی اجازه، رواست.

دفتر عشق را تنها خداست که ورق می زند.

خدایا،
    تو آنی که آنی،
    برایم همان باش،
    برای دلم یاوری مهربان باش

12. تشکرها 2

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

ازدواج یک نیاز برای زن و مرده که علاوه بر جنبه نیاز جنسی، نیازهای روحی، عاطفی و حتى معنوی انسان‌ها را برآورده می کنه..
    الان دیگر هر کسی داره عامل اصلی ازدواج که به نظر من نیاز های جنسی هست را با دوستی هاو کارهای مبتذل برطرف می کند دیگر چه نیازی به ازدواج است؟؟؟؟

دوست عزیز جناب / سرکار roshani
    من نمی خواهم بدبینی باشم یا کسی را بترسانم یا ناامید کنم ولی شما خیلی چیز هایی که واقعیت دارند را زیرسوال بردید و تکذیب کردید این هایی دوست عزیزمان بهش اشاره کردند جز واقعیت جز دیگری نیست!!!!!
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

14. تشکر

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi28 نمایش پست
    الان دیگر هر کسی داره عامل اصلی ازدواج که به نظر من نیاز های جنسی هست را با دوستی هاو کارهای مبتذل برطرف می کند دیگر چه نیازی به ازدواج است؟؟؟؟!
    دوست گرامی اون جور ارتباط ها از چارچوب هنجارهای اجتماعی و دینی خارج می شه و به سوی بی عفّتی و گناه کشیده می شه که این امر بسیار ناشایست و غیراخلاقیه. ما باید بر طبق معیارهای اسلامی و اخلاقی عمل کنیم .
    اسلام برای بر آورده شدن نیازهای طرفین چهار چوب ازدواج (دائم و موقت) را تعیین کرده و هر گونه ارتباط بین زن و مرد باید در این محدوده باشه.

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)