جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دام هاي شيطان رجيم

نوشته
    656
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    160

دام هاي شيطان رجيم

دام های شیطان رجیم
    شیطان از جنس جن است واز آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا زا بسیار عبادت می کرد به همین دلیل عزازیل نام گرفت .
    حضرت علی علیه السلام فرمودند : شیطان هفتادهزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهارهزار سال طول کشید وقتی خدا انسان را از خاک آفرید ودر آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که به آدم سجده کنند همه سجده کردند به جز ابلیس .

شیطان به خدا گفت : من هفتاد هزار سال تو را عبادت کرده ام و خودت فرموده ای که هرکس مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمی گزارم وعوضش را به او میدهم .
    خداوند فرمود: هرچه در دنیا بخواهی به تو عطا میکنم ، شیطان گفت :
    اول اینکه : اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم ، خداوند فرمود:تا آنروز تو را مهلت میدهم .
    دوم اینکه : در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هریک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم که آنها را به گمراهی بکشانند.خداوند بازهم قبول کرد .
    سوم اینکه : از تو میخواهم ما را در بدن اولاد آم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانیم او را به معصیت بکشانیم .
    چهارم اینکه : میخواهم اولاد آدم ، ما را نبینند ولی ما آنها را ببینیم.
    پنجم اینکه : میخواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که میخواهم در آیم و هرکجا که میخواهم بروم .
    ششم اینکه : میخواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم (یعنی حتی وقتی ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر باشد وانسان را وسوسه کند)
    امام محمد باقر علیه السلام فرمودند: هنگامی که انسان در حال جان کندن است ، خیلی تشنه می شود ودر آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و می گوید اگر بر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو میدهم ، وقتی شیطان نا امید می شود آب را می ریزد ومی گوید من از تو بیزارم ومی رود.
    هفتم اینکه : مرا بر قلب اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم .
    خداوند در پایان می فرماید : تمام خواسته هایت را برآورده میکنم ولی هرکس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم میفرستم ، بعد شیطان شیطان گفت : ای خدا به عزت وجلات که همه انسانها را گمراه میکنم مگر عده معدودی که بندگان خاص تو هستند ، سپس گفت : حالا که مرا بیرون میکنی جائی برای زندگی کردنم معین کن . خداوند فرمود: تو را در حمام ها و هر کجائیکه محل رفت و آمد مردم است قرار میدهم . شیطان گفت: غذای من چه باشد ؟ خداوند فرمود: سر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم) برده نشود بنشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور .
    حضرت امام محمد باقر علیه السلام در این باره میفرمایند : اگر اول غذا یادتان رف بسم الله بگوئید آخر غذا بگوئید هرچه خورده برگرداند .
    بعد شیطان گفت : من احتیاج به آب دارم خداوند فرمود: آب تو شراب وهرچیز مست کننده باشد ، بعد گفت برای من کتابی قرار بده ، خداوند فرمود : کتاب تو وشم (خال کوبی ها وکتابهای سحر وجادو) . اولین کسیکه سحرو جادو را به انسان آموخت شیطان بود ، بعد شیطان گفت : برای من حدیثی قرار بده ، خداوند فرمود: حدیث تو دروغ است . بعد گفت برای من دام ووسیله شکار قرار بده ، خداوند فرمود: زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردم قرار دادم ،...

روزی حضرت محمد صل الله علیه وآله شیطان را درمسجدالحرام دید، پیش او رفت و به او فرمود: ای ملعون چرا ناراحتی ؟
    شیطان گفت : چونکه اینهمه تلاش میکنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت میکنی وتمام زحمات مرا به هدر میدهی بهمین خاطر با تو دشمنم ،
    حضرت فرمودند: از امتم چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : امت تو خصوصیاتی دارند که امتهای دیگر ندارند:
    · وقتی همدیگر را می بینند به یکدیگر دست میدهند وتا دستهایشان از هم در نیامده گناهانشان بخشیده میشود.
    · وقتی میخواهند غذا بخورند ، بسم الله می گویند ومن دیر نمی توانم غذا بخورم وگرسنه می مانم .
    · بعد از غذا الحمدلله میگویند.
    · وقتی اسم تو می آید بلند بلند صلوات ختم می کنند و آنقدر ثواب آن زیاد است که من فرار میکنم .
    · وقتی میخواهند کاری بکنند انشاء الله میگویند و من دیگر نمیتوانم در آن کار دخالت کنم وآنها را برهم زنم .
    · صدقه میدهند ؛ وقتی صدقه میدهند ، هم گناهانشان آمرزیده می شود وهم هفتاد نوع بلا را از خود دور میکنند به همین دلیل حضرت نبی اکرم فرمودند: وقتی انسان دستش را در جیبش میکند تا صدقه دهد هفتاد شیطان دست او را میگیرند تا او را منصرف نمایند.
    · آنان که قرآن میخوانند ودر خانه های که قرآن خوانده شود جائی برای من نمی ماند چون در آن خانه ملائکه رفت و آمد میکنند.
    · مرا زیاد لعنت میکنند و با هر لعنت یک زخم بر بدنم می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم آن زخم خوب نمیشود.
    · هنگامیکه گناه میکنند سریع توبه می کنند و زحمات مرا به هدر می دهند.
    · عطسه میکنند و الحمدلله می گویند حضرت فرمودند : عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است ووقتی عطسه می کنید باید الحمدلله بگوئید.
    · وقتی انسان نماز میخواند شیطان از او دور می شود به خصوص اگر سجده طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد.
    حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکس نماز نخواند از شیطان پست تر است .چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند . حضرت محمد صل الله علیه وآله فرمودند: مجوز عبور از پل صراط نماز است وفرمودند : اگر نماز مؤمن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول است.
    فرشتگان شب پیش انسان هستند واعمال شب را می نویسند هنگامی که اذان صبح را میگویند فرشتگان شب می روند وجای خود را به فرشتگان روز میدهند پس اگر نماز صبح را اول وقت بخوانیم در دو پرونده ثبت می شود و آخرین عمل که همین نماز صبح است فرشتگان شب می نویسند و اولین نمازی که در پرونده صبح ثبت میشود همین نماز صبح است .
    امام صادق علیه السلام فرمودند : از صفات مؤمن اینست که بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگوید، و هرکس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد اعوذ بلله من الشیطان الرجیم بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او مینویسند .
    پیامبر صل الله علیه و آله فرمودند: هرکس بعد ازنماز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها بگوید بخصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دستهایش او را در روز قیامت شفاعت میکند.
    ویرایش توسط سلام : ۱۳۸۹/۰۲/۱۱ در ساعت ۰۸:۵۱
    .:: حضرت علي عليه السلام ::.

خدايا، مرا همين عـزت بـس كه بنـده تو باشم و همـين فخر مرا بس كه تو پـروردگـار من باشي تو چـناني كه من دوسـت مــيدارم ، پـس مرانـيز چـنان گــردان كه تو دوسـت مـيــداري

2. تشکر

3.  

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سحر و جادو واقعیت خارجی دارد یا نه
    در این مورد خداوند در سوره البقره ایه 102 به خوبی توضیح داده است
    در این ایه خداوند از کلمات متشابه استفاده کرده است
    در این ایه خداوند از یک علم خبر می دهد این علم چیست که به مردم اموزش داده می شود سلیمان کیست و مردم چه کسانی هستند
    همانطور که می دانید منظور از مردم در این ایه کسانی هستند که بشر هستند و زن دارند و شوهر دارند
    تعالیمی که به مردم اموزش داده می شود شبیه تعالم دینی است اما دین باطلی است و منظور از شیاطین در این ایه علمای دینی هستند مفسران این ایه را به سر گذشت سلیمان و شیاطین زمان سلیمان مربوط می دانند
    ایا واقعا سلیمان از تلاوت شیاطین بر سر زمینش مطلع بوده است اگر مطلع بوده است چرا سکوت کرده است

وَ اتَّبَعُوا مَا تَتْلُوا الشيَطِينُ عَلى مُلْكِ سلَيْمَنَ وَ مَا كفَرَ سلَيْمَنُ وَ لَكِنَّ الشيَطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاس ‍ السحْرَ وَ مَا أُنزِلَ عَلى الْمَلَكينِ بِبَابِلَ هَرُوت وَ مَرُوت وَ مَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتى يَقُولا إِنَّمَا نحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَينَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ مَا هُم بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ مَا يَضرُّهُمْ وَ لا يَنفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشترَاهُ مَا لَهُ فى الاَخِرَةِ مِنْ خَلَقٍ وَ لَبِئْس مَا شرَوْا بِهِ أَنفُسهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ(102)

يهوديان آنچه را كه شيطانها بنادرست بسلطنت سليمان نسبت ميدادند پيروى كردند در حاليكه سليمان با سحر، آن سلطنت را بدست نياورده و كافر نشده بود ولكن شيطانها بودند كه كافر شدند و سحر را بمردم ياد ميدادند
    و نيز يهوديان آنچه را كه برد و فرشته بابل ، هاروت و ماروت نازل شده بود بنادرستى پيروى مى كردند چون آنها با حدى سحر تعليم نميدادند مگر بعد از آنكه زنهار ميدادند كه ما فتنه و آزمايشيم مبادا اين علم را در موارد نامشروع بكار بندى و كافر شوى ولى يهوديان از آندو نيز چيزها را از اين علم گرفتند كه با آن ميانه زن و شوهرها را بهم مى زدند، هر چند كه جز باذن خدا بكسى ضرر نمى زدند ولى اين بود كه از آندو چيزهائى آموختند كه مايه ضررشان بود و سودى برايشان نداشت با اينكه ميدانستند كسيكه خريدار اينگونه سحر باشد آخرتى ندارد و چه بد بهائى بود كه خود را در قبال آن فروختند، اگر ميدانستند (102)
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۲۳:۳۵

ولو نزلناه علی بعض الاعجمین

5. تشکرها 2

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از ایه 102 سوره البقره استفاده می شود که کسانی که بر ملک سلیمان مذهب رو تعلیم میدادند شیاطین بوده اند بکار بردن لفظ شیاطین نشان میدهد که این افراد تعداد زیادی بوده اند که از بیش از دو نفر تا نامحدود بوده اند

از کلمه ما تتلو استفاده می شود که شیاطین خود را مذهبی معرفی می کرده اند زیرا می فرماید مردم از انچه شیاطین بر ملک سلیمان تلاوت می کردند پیروی می کردند از ملک سلیمان استفاده میشود که یک کشور را تعلیم می داده اند و مردم ان کشور که هم مذهب این شیاطین بوده اند تعالیم انها را پیروی می کرده اند
    لفظ سلیمان یک اسم مستعار هست و خداوند برای غرضی لازم از بکار بردن نام اصلی این شخصیت استفاده نکرده است

از کلمه بر ملک سلیمان معلوم میشود که این شیاطین دارای رسانه بوده اند زیرا ملک سلیمان تنها یک شهر نبوده است و وسعت ملک او شهرهای زیادی داشته است حال سوال این است که شیاطین چگونه دانش خود را تعلیم می داده اند که همه صدای انهار را بشنوند و تصویر انها را ببینند

چرا سلیمان اجازه میداد که شیاطیین در ملکش تبلیغ کنند مگر سلیمان حاکم کشورش نبود و شیاطین در ملک ایشان زنجیر نبوده اند چگونه ممکن است شیاطین با این وسعت افکار و دانش خود را تحت لوای مذهب انتشار دهند و مردم یک مملکت را چنان شستشوی مغزی دهند که مردم مملکت سلیمان پیرو تعالیم انها شوند

از این ایه معلوم میشود که شیاطین کافر بوده اند چون می فرماید سلیمان کافر نبود ولکن شیاطین کفرو چه فایده ای وجود داشت که شیاطین به جای دعوت مردم به کفر خود انها را دعوت به دین تعلیمی خود می کردند
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۰۴ در ساعت ۰۰:۰۱

7. تشکر

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

با عرض سلام

و پساس از سلام گرامی بابت تاپیک عالی ای که ایجاد نمودند ولی تمنا دارم از روایاتی که سند قوی دارند بیشتر استفاده نمایند
    مثلا امام جعفر صادق ع از علماء فضلاء و عارف جلیل القدر همینطور آشنا به علوم معنوی بوده اند و این کلام از ایشان بعید است
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلام نمایش پست
    حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکس نماز نخواند از شیطان پست تر است .چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند .
    چنانکه کسی که نماز نمی خواند متفوت است با شیطان که به خدا سجده کرد ولی به آدم نه و تفوتشان را حضرت و دیگر ائمه واقفند که انسان بر اساس جهلش نماز نمی خواند ولی شیطان با علم به انسان سجده نکرد لذا ایندو با هم قابل قیاس نیستند.
    گناهی که از روی اشراف و دانسته صورت گیرد به این سادگیها بخشیده نمی شود همچون گناه حضرت آدم که توبه اش 40 سال بود درصورتیکه توبه هیچ گناهی از طرف انسانهای عادی 40 سال که نه نیمی از آن هم نخواهد شدچراکه از روی جهل است .

با سپاس

یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

9. تشکر

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

اعوذ بالله من الشیطان رجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط الکتاب نمایش پست
    يهوديان آنچه را كه شيطانها بنادرست بسلطنت سليمان نسبت ميدادند پيروى كردند در حاليكه سليمان با سحر، آن سلطنت را بدست نياورده و كافر نشده بود ولكن شيطانها بودند كه كافر شدند و سحر را بمردم ياد ميدادند و نيز يهوديان آنچه را كه برد و فرشته بابل ، هاروت و ماروت نازل شده بود بنادرستى پيروى مى كردند چون آنها با حدى سحر تعليم نميدادند مگر بعد از آنكه زنهار ميدادند كه ما فتنه و آزمايشيم مبادا اين علم را در موارد نامشروع بكار بندى و كافر شوى ولى يهوديان از آندو نيز چيزها را از اين علم گرفتند كه با آن ميانه زن و شوهرها را بهم مى زدند، هر چند كه جز باذن خدا بكسى ضرر نمى زدند ولى اين بود كه از آندو چيزهائى آموختند كه مايه ضررشان بود و سودى برايشان نداشت با اينكه ميدانستند كسيكه خريدار اينگونه سحر باشد آخرتى ندارد و چه بد بهائى بود كه خود را در قبال آن فروختند، اگر ميدانستند
    با عرض سلام و سپاس از الکتاب گرامی

سپاسگذارم که با این دقت مطالب را پی گیری نمودیدو الحق مطالب مفیدیهستند و چیزی که همهما باید بدانیم را در آن اشاره نمودید

همه ما باید بدانیم که
    هرگونه استفاده از اوراد بمنظور حل مشکل شرک محسوب می شود و کسی که این کار را انجام می دهد و آن کس که این اوراد را طلب می کند گناه کبیره مرتکب شده و به خدا شرک ورزیده اند چراکه به غیر خدا متوسل شده اند و این غیر خدا همان یار دیرینه شیطان است.
    هیچ مشکلی را حل نمی کنند مگر جنایت و حق الناس در آن باشد لذا از دایره رحمت خداوند خارج و از کفار و مشرکین خواهند بود.
    و اینها به چه قیمتی ؟
    حتی این اوراد اگر آنچه اینها می خواهند انجام دهد دوبرابر ضرر برای خودشان کنار گذاشتهشده و مدت زمان آنچه که از این طریق به آن رسیده اند به طولانی زمان آب شدن یخ در تابستان است.
    ولی همینها را که به کمک طلبیده اند از زندگیشان به این سادگی خارج نخواهندشد.
    یکی از دوستان در یک سایت درخواست کمک کرده بود بابت جنهائب که مانع ازدواج دختری شده اند .
    این اجنه از کودکی خودشان را به این دختر نشان داده بودند و باعث ترس او می شدند و آزارش می دادند تا اینکه بزرگ شده و می خواستهازدواج کند مانعش می شده اند.

خب این هم اشتباهی که حداقل 20 سال است خانواده ای را رنج می دهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط الکتاب نمایش پست
    از کلمه بر ملک سلیمان معلوم میشود که این شیاطین دارای رسانه بوده اند زیرا ملک سلیمان تنها یک شهر نبوده است و وسعت ملک او شهرهای زیادی داشته است حال سوال این است که شیاطین چگونه دانش خود را تعلیم می داده اند که همه صدای انهار را بشنوند و تصویر انها را ببینند
    بله جنیان برای کسانیکه بخواند تصویر هم نشان می دهند و حداقل خود من شاهد این مطلب بودم.
    اورادی هست که اینکار را برای انسان هم انجام دهند.

یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مفهوم سحر در ایه 102 البقره

سلام
    با تشکر از همه دوستان
    شیاطین استادان تعلیم مردم زمان سلیمان واقعا این ایه چه مفهومی را در خود دارد
    همانطوری که در پست قبلی نوشتم شیاطین در این ایه اقدام به تعلیم مردم در مملکت سلیمان می کردند برای بعضی از انسانها درک این ایه در زمانها قدیم مشکل بوده است زیرا در زمان قدیم ارتباط بین انسانها ناممکن بوده است
    هم از نظر وسایل حمل و نقل

وَالْخَيْلَ وَالْبِغَالَ وَالْحَمِيرَ لِتَرْكَبُوهَا وَزِينَةً وَيَخْلُقُ مَا لاَتَعْلَمُونَ

و اسبان و استران و خران را [آفريد] تا بر آنها سوار شويد و [براى شما] تجملى [باشد] و آنچه را نمى‏دانيد مى‏آفريند (۸)

اما اکنون این مشکل برطرف شده است و انسانها می توانند بوسیله اتومبیل و هواپیما مسافات طولانی را طی کنند مسافاتی که قبلا یک ماه طول می کشید اکنون خیلی زود می توانیم طی کنیم
    از طرفی در قدیم مرم فکر می کردند مگر ممکن است که شیاطین بتوانند مردم یک مملکت رو مثل مملکت سلیمان را تحت تعلیم خود قرار دهند
    مثلا در قدیم اگر کسی می خواشت سخنرانی کند مردم شهر رو در میدانی جمع می کرد و برای انها سخنرانی می کرد و امکان نداشت که کسی بتواند مردم یک مملکت را موعظه کندیا تعلیم دهد اما اکنون این مشکل حل شده است مثلا رادیو تلویزیون می تواند بوسیله امواج رادیویی سخنرانی یک کارشناس یا کارشناسان زیادی را به سمع و نظر مردم برساند
    در این ایه خداوند خبر می دهد که شیاطین مردم مملکت سلیمان را با همین شیوه تعلیم میدادند
    یعنی تعلیم همه مردم مملکت سلیمان و به انها درس چگونه زندگی کردن می دادند
    تعالیمی که به مردم می داددند رو نامش رو سحر گذاشته است
    سحر یعنی دروغ
    شیاطین در ملک سلیمان خود را مذهبی معرفی می کردند چرا که سیستم حکومتی سلیمان از نوع حکومت مذهبی بود
    ایا چنین حادثه ای در تاریخ ثبت شده است یا نه
    چنی حادثه ای در تاریخ یهود و سایر ملل وجود نداشته است که در گذشته شیاطین بتوانند مردم یک مملکت دینی را اموزش بدهند
    لذا سوالی که پیش میاد این است که ایا این ایه متشابه هست یا نه
    اگر ایه محکم باشد باید پذیرفت که شیاطین ظاهر می شده اند و مردم مملکت سلیمان را به شکل ماهرانه ای اموزش می داده اند
    سحر و انچه را که بر دو فرشته به نام های ماروت و هاروت نازل شده بود
    سحر همان دانش خودشان بوده است شیطانها متخصصینی یا کارشناسانی بودند که در برنامه های متفاوتی که بر مملکت سلیمان پخش می کردند به مردم سحر را می اموختند این شیاطین هدفشان این بود که با اموزش سحر خانواده ها را نجات دهند
    چون مردمی که در مملکت سلیمان زندگی می کردند از اختلافات خانوادگی رنج می بردند
    بین زن و شوهرش نزاع بود و انها نمی دانستند چگونه شریک زندگی خود را با خود هماهنگ کنند
    شیاطین با نامهایی چون کارشناس و روان شناس و جامعه شناس اقدام به تعلیم مردم سرزمین سلیمان می کردند
    و راهکارهایی را ارائه می دادند تا زنان و شوهران با ان راهکارها بتوانند مشکلات زندگی خود را حل کنند
    اما از انجائیکه راه حلهای انها سحر یا دروغی بیش نبود بیشتر منجر به گرفتاری های بیشتر می شد بطوری که امار طلاق روز به روز در مملکت سلیمان اضافه می شد
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۷:۱۹

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هاروت و ماروت در بابل

يُعَلِّمُونَ النَّاس ‍ السحْرَوَ مَا أُنزِلَ عَلى الْمَلَكينِ بِبَابِلَ هَرُوت وَ مَرُوت

بخش دیگر برنامه های شیاطین مذهب تبلیغی انها بود انها مدعی بودند که انچه انان می گویند از سوی خدا هست ایا انچه انها می گفتند حقیقت بود یعنی ایا خداوند بر دو فرشته در بابل هاروت و ماروت چیزی نازل کرده بود

فرشتگانی در بابل زندگی نمی کردند چون هنوز این امر سابقه ندارد که فرشتگان در زمین زندگی کنند تمام نزول وحی تا کنون بر بشر بوده است و فرشتگان نه اینکه در بابل زندگی نمی کرده اند بلکه در هیچ کجای زمین نبوده اند پس چرا خدا می گوید شیاطین مذهبی را تعلیم می دادند که در بابل به دو فرشته به نامهای هاروت و ماروت نازل شده بود
    اصولا شیاطین کارشان القا دروغ و تعلیم فتنه است پس خداوند خبر میدهد که بخش مذهبی برنامه های انها دروغی بیش نیست همان طور که بخش دانش انها سحر و دروغ است

در پست قبلی نوشتم که اصولا چنین چیزی در تاریخ سابقه ندارد که گروهی از شیاطین بتوانند بدون تکنولوژی امواج رادیویی مانند رادیو و تلویزیون بتوانند با مردم یک مملکت ارتباط برقرار کرده و انها را تعلیم دهندخداوند با علم غیب قران را نوشته است و از اسامی مستعار استفاده کرده است

منظور از ما انزل علی الملکین ببابل هاروت و ماروت نشان میدهد که شیاطین به مردم چنین القا می کردند که تعالیم ما وحی است وحی ای که بر افراد معصومی در بابل نازل شده است که منظورش از فرشته گان همان بشر های معصوم است

چون بشر نمی تواند معصوم باشد به جای لفظ بشر از لفظ فرشته استفاده کرده است تا دروغهای انها را نشان دهد به جای کلمه امام معصوم از فرشته استفاده کرده است معنای دو فرشته هاروت و ماروت اسامی مستعار است

به جای امام معصوم از فرشته استفاده کرده است چون نمی شود گفت انچه را که به دو بشر هاروت و ماروت نازل کرد زیرا شیاطین اعتقاد داشتند که این افراد بشر نیستند چون معصوم هستند

یعنی چون می گفتند اینها معصوم هستند و شما مردم معصوم نیستید نتیجه این می شد که خدا لفظ و مفهوم واقعی این اعتقاد را بیان کند و بگوید شیاطین چیزی را تعلیم می دادند که بر فرشته ها در بابل نازل کرد
    چون شیاطین می گفتند مذهبی که ما تعلیم میدهیم همه از طرف خدا هست و وحی و حقیقت است در حالی که چنین نبودو خدا از الفاظ جایگزین و مستعار استفاده کرد تا دروغ بودن مذهب انها را اثبات کند بدون انکه مردم به اشتباه بیفتند

هر دو این الفاظ چه فرشته و چه بابل چون مفاهیمی جعلی (مانند بر امام در مدینه از طرف خدا الهام شده است سخنان امام را حق و مورد تایید خدا تبلیغ می کردند)بوده است پس خدا از نام مستعار استفاده کرد مثلا نگفت شیاطین تعلیم می دادند چیزی را که بر دو بشر معصوم در تهران و قم نازل کرد یا در مشهد و مدینه و سوریه و کربلا که تا حدی واقعیت داشته باشد چون ادعای شیاطین 100 در 100 دروغ است خدا هم از نامهای دروغ استفاده کرد تا مردم دچار اشتباه نشوند مثلا نگفت شیاطین چیزی را اموزش میدادند که در مدینه بر احمد نازل شد
    زیرا در این صورت مفهوم دروغ بودن حرف شیاطین معلوم نمی شد
    پس تعالیم شیاطین دعوت مردم به پیروی از اشخاص معصومی چون هاروت و ماروت یا هر شخصیتی این چنین که در اصل بشری مانند مردم هستند اما شیاطین مردم را اجبار می کردند که شما باید این شخصیتها را اطاعت کنید که عدم اطاعت از انها به معنی کفر است

این اسامی به این دلیل دروغ است که خدا در بابل بر دو فرشته هاروت و ماروت چیزی نازل نکرده است

پس کل جمله دروغ شیاطین را خبر می دهد که تمام اعتقاد شیاطین و تبلیغ دین انها دروغی بیش نبوده و خداوند بعد از رحلت پیامبر بر کسی وحی نکرده است و امامان معصوم دروغی بیش نیست و اختراع شیاطین است انها افرادی چون سایر بشر هستند

من سعی کردم در حد توان منظور خدا از این ایه را بیان کنم البته تا این قسمت یعنی اموزش علم سحر و مذهب دروغین به مردمی که در کشور اسلامی فردی با نام مستعار سلیمان که وارث شخصیتی مستعار به نام داود شد

و توضیح دادم که ارتباط شیاطین با مردم مسلمان در سرزمین سلیمان از نوع ارتباط رسانه ای بوده است مردم میتوانستند ازطریق گیرنده های خود تعالیم شیاطین را در خانه های خود بشنوند و ببیند و پیرو انها شوند
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ در ساعت ۱۳:۱۷

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahdi نمایش پست
    یا علی پسر تو چقدر حرف می زنی
    خلاصه بگو
    سلام به امیر مهدی
    مجبور بودم طولانی باشه تا مفهوم به خوبی بیان بشه
    داستان این شد که مردم از تلاوت شیاطین بر ملک سلیمان پیروی کردند
    شیاطین چه چیز را تلاوت می کردند
    یکی سحر یعنی دانش خود دیگری انچه که مدعی بودند بر دو فرشته در بابل نازل شده بود یعنی بر هاروت و ماروت
    در پناه خدا
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ در ساعت ۲۰:۵۳

14. تشکر

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی نیست که با شیطان و جن رابطه داشته باشد در زمان گذشته کسانی که دچار اختلال روانی می شدند هیچ راه درمانی نداشتند به همین دلیل می گفتند که اینها مجنون یا جن زده شده اند اطلاعات دیگر ما در مورد جن این است که ابلیس یا همان شیطان از جنس جن هست
    قران نیز ضمن تکرار این اعتقاد به بی پایه بودن این اعتقاد اشاره می کند به هرحال جن و شیاطین از نوع ایات متشابه است
    همین ایات باغث شده است که دانشمندان قرون اخیر مانند دانشمندان علوم تجربی از ادیان دور شوند و فکر کنند ادیان خرافه هستند
    دانشمندان ادیان مانند دانشمندان اسلامی نیز با تبلیغ جن و شیطان به شکل ظاهری ان باعث شده اند قهر میان علم تجربی و ادیان ادامه یابد
    با توجه به این ایه که ارتباط بین شیاطین و ناس را بیان می کند لازم است با دید دیگری به ایات جن و شیطان نگاه کرد و نگاه سنتی را تغییر داد
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۱۶ در ساعت ۱۴:۰۶

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

وَ اتَّبَعُوا مَا تَتْلُوا الشيَطِينُ عَلى مُلْكِ سلَيْمَنَ وَ مَا كفَرَ سلَيْمَنُ وَ لَكِنَّ الشيَطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاس ‍ السحْرَ وَ مَا أُنزِلَ عَلى الْمَلَكينِ بِبَابِلَ هَرُوت وَ مَرُوت وَ مَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتى يَقُولا إِنَّمَا نحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَينَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ مَا هُم بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ مَا يَضرُّهُمْ وَ لا يَنفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشترَاهُ مَا لَهُ فى الاَخِرَةِ مِنْ خَلَقٍ وَ لَبِئْس مَا شرَوْا بِهِ أَنفُسهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ(102)

پیروی کردند (مردم مملکت سلیمان)از ان چه شیاطین بر ملک سلیمان تلاوت می کردند سلیمان کافر نشد ولکن شیاطین کافر شدند انها (شیاطین) به مردم سحر اموزش میدادند و (نیز اموزش می دادند به مردم)ان چه را که به دو ملک در بابل (به اسامی) هاروت و ماروت نازل شده بود و هیچ کسی را تعلیم نمی دادند مگر اینکه ( با زبان حال) به او می گفتند کار ما ایجاد فتنه هست(مانع راه خدا) مبادا کافر شوید(دینی غیر از دین ما انتخاب کنید)
    چیزی را که اموزش میدادندند (نتیجه اش) تفرقه میان زن و شوهر بود
    با این وجود کسی بدون اجازه خدا ظرری از تعلیم انها نمی دید(خدا از تاثیر اموزش انها بر کسانی مانع می شد)و همچنین فایده تعلیم انها هم با اجازه خدا بود (تعلیم انها فایده های ظاهری خوبی هم داشت)
    این افراد(شیاطین) اگر می دانستند که مانع راه خدا شدهاند و زندگی دنیا را بر اخرت ترجیح دادهاند چه ضرر بسیاری به خود زده اند (دست از این عمل خود باز می داشتند و مطیع رسول خدا می شدند )
    ویرایش توسط الکتاب : ۱۳۸۹/۰۴/۱۶ در ساعت ۱۴:۲۴

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری