كتاب خاطرات سردار همداني رونمايي شدكتاب مهتاب خيّن كه به خاطرات سردار همداني مي پردازد
صبح امروز با حضور جمعي از فرماندهان عالي رتبه دفاع مقدس رونمايي شد.

به گزارش نويد شاهد به نقل از فارس،
مراسم رونمايي از كتاب مهتاب خيّن كه شامل خاطرات سردار حسين همداني از دوران قبل از انقلاب، حوادث كردستان و دفاع مقدس است، صبح امروز در فرهنگسراي رسانه با حضور سردار سعيد قاسمي، سردار همداني، سردار ناظري، سردار فتح الله جعفري، عليرضا كمره اي و جمعي از فرماندهان و نويسندگان دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم سردار علي ناظري، معاون فرهنگي سازمان حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس و بسيج با اشاره به اينكه كتاب مهتاب خيّن، نخستين كتابي است كه توسط انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس (فاتحان) چاپ شده است، اظهار داشت:

از سال 72 با تشكيل ستاد كنگره شهدا در استان هاي مختلف موفق شديم بالغ بر 750 عنوان كتاب در زمينه دفاع مقدس به چاپ برسانيم.

وي گفت: نويسندگاني كه در اين كار به ما كمك كردند بر خود تكليف دانستند كه بايد چنين اقدامي را انجام دهند و همين مطلب منجر به اين شد كه كتاب ها از لحاظ فني كمي دچار مشكل شود.

معاون فرهنگي سازمان حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس افزود: در سال اخير به دنبال جذب مخاطبان بيشتر به كتب جنگ، توجه بيشتري به شاخصه هاي حرفه اي كار شد و سعي كرديم آنچه به عنوان معياري براي يك كتاب خوب در نظر گرفته مي شود، در كارهايمان رعايت شود.

سردار ناظري با اشاره به اينكه از زمان تاسيس نشر فاتحان تا اكنون در حدود 20 جلد كتاب به چاپ رسيده است،
خاطرنشان كرد: يكي از مسير هايي را كه براي خود ترسيم كرده ايم جمع آوري خاطرات فرماندهان عالي رتبه جنگ است.

وي تاكيد كرد: رسالت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس جمع آوري خاطرات فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس است و اميدواريم كه تا پايان سال چند كتاب ديگر را به مرحله رونمايي برسانيم.
رونمايی از كتاب «مهتاب خين» كتاب خاطرات سردار همداني رونمايي شد