جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در محضر آيت الله بهجت

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  19
  مورد تشکر
  42 پست
  حضور
  34 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0

  در محضر آيت الله بهجت
  در محضر آيت الله بهجت
  آمادگي براي ظهور
  اگر ظهور حضرت حجت عليه السلام نزديك باشد، بايد هركس خود را براي آن روز مهيّا سازد.
  از جمله – راههاي آمادگي- اينكه توبه كند. همين توبه باعث مي شود كه اين همه بلاهايي كه بر سر شيعه آمده است، كه واقعا‌‌ً بي سابقه است، وبلاهاي ديگري كه تا قبل از ظهور آن حضرت مي آيد، از سر شيعه رفع ودفع گردد.
  در محضر آيت الله بهجت

  آيا منتظريم؟
  ائمه ما عليهم السلام هزار سال پيش خبر داده اند كه گرفتاري وابتلاءات براي اهل ايمان به حدي خواهد بود كه عدّه كثيري از آنان از ايمان خارج مي گردند!
  آيا خروج از ايمان خروج از ابتلاءات راهم به دنبال دارد؟
  آيا ما از منتظرين امام زمان عليه السلام هستيم؟
  آيا ما هم مي خواهيم امام زمان عليه السلام ظهور كند؟
  آيا ما به ظهورش راضي هستيم؟
  آيا آن حضرت از كارهاي ما راضي است؟
  آيا آن حضرت راضي است كه مالش را در مواردي صرف كنيم كه گويا مال آن حضرت نيست؟!
  آيا آن حضرت راضي است كه در ترويج مذاق(خواسته ها) او و پدرانش عليهمالسلام تقصير وكوتاهي نمائيم؟ يا آن را ترك كنيم؟!
  در محضر آيت الله بهجت

  تشنگان وصال
  آري تشنگان را جرعه وصال و شيفتگان جمال را آب حيات مي دهند.
  آيا ما تشنه معرفت و طالب ديدار هستيم و آن حضرت آب نمي دهد! با آنكه كارش دادرسي به همه است و به مضطرّين عالم رسيدگي مي كند.
  در محضر آيت الله بهجت

  جزيره خضراء!
  آيا جزيره خضراء يك جاي ثابتي است؟ يا اينكه هر كجا حضرت باشد آنجا جزيره خضراء است؟!
  مؤيد نظر دوم اين كه حضرت خضر عليه السلام كه از آب حيات نوشيده، هر كجا مي رود آنجا سبزه مي رويد! كما اينكه درباره حضرت خضر عليه السلام است كه هر كجا ذكر شود و نام او برده شود آنجا حاضر است! هر وقت او را ياد كرديد به او سلام كنيد.
  آيا امكان دارد كه حضرت حجت عليه السلام كه از او بالاتر است چنين نباشد؟!
  دل اهل ايمان سبز وخرم و پايگاه حضرت حجتعليه السلام است.
  در محضر آيت الله بهجت

  عنايت خاص حضرت
  در اين زمانه اين گونه قضايا نادر اتفاق مي افتد! اگر اتفاق بيفتد!!
  ولي انصاف اين است كه در زمان خيلي نزديك به ظهور كه ظلم فراگير مي شود (ملئت ظلما و جورا) مظنون است بلكه بالاتر از ظن به افرادي كه پيش از ظهور در دين و ايمان باقي مي مانند وثابت قدم هستند عنايات والطاف خاصي شود تا از دين خارج نشوند! زيرا حضرت ولي عصرعليه السلام تكيه گاه مردم است وكساني كه تكيه گاهشان او باشد كوه ايمانند!
  در محضر آيت الله بهجت

  ماییم و نوای بینوایی بسم الله اگر حریف مایی


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,866 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11

  شاد تقديم به شما -ارتباط با امام زمان(عج)
  آثار تربيتي انتظار در فرد وخانواده وجامعه

  امام صادق(عليه السلام) مي فرمايند:آيا دين چيزي جزء دوستي ودشمني است؟تمام دين اسلام در دو جمله خلاصه مي شود"1-دوستي با دوستان خدا2-دشمني با دشمنان خدا.به عبارت ديگر دين يعني تولي وتبري
  حال سوالي كه مطرح مي گردد اين است كه ولايت ائمه عليه السلام وبه خصوص مسئله انتظار چه آثار تربيتي در فرد وجامعه دارد.آثار ولايت وانتظار را مي توان به اين شرح بيان كرد:
  آثار فردي"انساني كه منتظر امام زمان(عج) است اگر در بيابان بي آب علف تنها وبي كس باشد،رو به قبله مي ايستد ودو ركعت نماز مي خواند وبا گفتن (السلام عليك يا اباصالح المهدي ادركني)به امام زمان(عج) متوسل مي شود وامام زمان(عج) نيز كمكش مي كند.ارتباط با امام زمان(عج) به همين راحتي است؟كسي كه با امام زمان(عج) مرتبط است از حيث رواني هيچ مشكلي نخواهد داشت.در تنهاييش مونس دارد ودر مشكلات دادرس وفريادرس.
  امام صادق(عليه السلام)در روايتي فرمودند:امام زمان(عج)در دوران غيبت رأفت شديدي به شيعيان دارند.واگر كسي ايشان را با لقب (قائم)صدا بزند،امام زمان(عج) در هر جاي دنيا كه باشند به او توجه مي كنند.پس وقتي لفظ (قائم) با ايشان ارتباط برقرار مي كنيد،چون امام توجه مي كند،به احترام امام زمان(عج) حتمأ بايستيد؟؟؟
  (سيد ابوالحسن اصفهاني) نقل مي كند:اوايل طلبگي پدرم به حجره ام آمد،در حجره نه چراغي داشتم و نه فرشي ونه غذايي.پدرم ناراحت شده بود،شروع كرد به صحبت كردن وسرزنش كردن كه،پسرم،نگفتم طلبه نشو،طلبگي مشكل دارد،اين چه وضع زندگي است.نه حجره اي،نه چراغي،نه فرشي ولحافي،نه غذايي،....من خيلي ناراحت شدم،بلند شدم رو به قبله ايستادم وگفتم:السلام عليك يا اباصالح المهدي(عج)،آقا اگر شما آقاي مائيد عنايتي كنيد؟در همين لحظه،خادم مرا صدا زد:آقا سيد ابوالحسن آقايي دم در مدرسه با شما كار دارد.رفتم ديدم سيد بزرگواري است،نوراني وجذاب.پنج قران(پول رايج آن زمان)كف دستم گذاشت وفرمود:اين پنج قران را بگير،شمعي هم گوشه حجره است،آن را بردار وروشن كن ولب طاقچه بگذار.ضمنأ شما آقا داريد وبه فكر شما هم هست؟؟؟
  وقتي آمدم حجره وقضيه را براي پدرم تعريف كردم،تازه فهميدم كه آقا چه كسي بوده،شروع كرديم به گريه كردن.
  نكته:سيد ابوالحسن اصفهاني نائب برحق امام زمان(عج) بوده است؟؟؟طبق اسناد وحكايات واقعي ايشان بارها به محضر مبارك امام زمان(عج) رسيده ورتق وفتق امور شيعيان را درغياب حضرت انجام مي داده است؟؟؟ سيدابوالحسن اصفهاني رحمة الله عليه
  [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/313SAL%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]
  نقل از کتاب گنجینه دانشمندان : مجسه علم و حلم و تواضع وپیکر تقوی و ورع و در سخاوت و کرم در زمان خود بی عدیل و در بسط وسعه صدر در گذشتهو حاضر کم بدیل بوده است پس از فوت مرحوم علامه طباطبائی آیت الله حاج سید محمدکاظم یزدی صاحب عروه رحمة الله علیه سیاست علماء امامیه و زعامت شیعه بوی منتهی وبالغ برسی و سه سال بر دلهای اغلب مسلمین حکومت داشت و شهرتش بتمام جهان رسیده بود . در مرگش چنان انقلابی برخاست که در ایران و عراق و سایر ممالک که تاریخ مثل آن راکمتر دیده و شنیده است و گذشته از مقامات ظاهری در معنویات از مراجع معدوده بودهبگفته بعضی از ثقات بی واسطه با حضرت ولیعصر ارواحنا فداه ارتباط داشته که بعضیتشریفها او را یاد کرده ام.
  سال وفات ایشان 1365 قمری می باشد. یکی ازعنایتهای امام عصر ارواحنا فداه به این نایب بزرگوار و زعیم امامت توقیع شریفی استکه برای آن بزرگوار صادر می کنند و می فرستند و بدین ترتیب ایشان را تحت عنایت خاصهخودش قرار می دهند و او را به الطاف و عنایاتشان می نوازند . توقیعی که حضرتش ارسالمی دارند توسط مرحوم ثقه الاسلام و المسلمین زین العلماء و الصالحین حاج شیخ محمدکوفی شوشتری در نامه ای واصل می شوند که متن مبارک آن نامه عبارت از ایناست:
  به و بگو: خودت را برای مردم ارزان کن و خودت را در دسترس همه قرار بدهو محل نشستنت را در دهلیز خانه ات انتخاب کن تا مردم سریع و آسان با تو ارتباطداشته باشند حاجتهای مردم را برآور ما یاریت می کنیم.
  آن مرحوم از آن پس هرروز مقداری پول با خودش به دهلیز خانه می آورد و به حاجتمندان رسیدگی مینمود.
  يكي از بزرگان نقل مي كرد:اگر مي خواهيد در آغوش امام زمان(عج) قرار بگيريد هيچ چيز از غير امام زمان(عج) نخواهيد.يعني هر چه مي خواهيد فقط از امام زمان(عج) بخواهيد.  {{{{خواهشمندم دعا براي فرج امام زمان(عج) فراموش نشود}}}}}
  براي فرج من بسيار دعا كنيد زيرا فرج وگشايش شما نير در آن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ویرایش توسط كبوتر دل : ۱۳۹۰/۰۸/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۸
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود