جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معرفی کتب جدید و مقایسه‌ای با عقاید منکران خدا؟

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

معرفی کتب جدید و مقایسه‌ای با عقاید منکران خدا؟

سلام
    لطف کنید چند تا کتاب مفید که راه های اثبات وجود خدا را برای ما تبیین کنه به من معرفی کنید؟

2. تشکر

3.  

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

با عرض سلام خدمت یار اول.
    مهربان هرکسی خداوند رو به شکلی می شـــــــــــناسه . البته تشابه هدایت در این مسیــر وجود داره ولی این تشابه در کلیـــات هست.
    در حال حاضر کتابهائی که در باب اثبات وجود خداوند وجود دارند کتابهائـی با براهین عقلی و نقلی و فلسفی هستند . یعنی بر اساس برهان ها و دلایل فوق الذکر استدلال می آورندکه مطمئنم شما از این دست کتب بسیار دیده اید.
    شاید دوستان کتابی را بشناسند با شرایطی متفاوت به شما معرفی کنند ولی جناب یار اول من هیچ کتابی رو مستند تر جامع تر و پردلیلتر از این طبیعت اطرافمون که توش زندگی می کنیم و همینطور انسانهائیکه از بدو تولد از خوبیها و زیبائیها خوششان می آمده و از زشتی و پلیدی دوری می کردند و این در حالی بود که هیچ کس از خودش نپرسید که چرا یک نفر بدنیا نمیاد از پلیدی خوشش بیاد ؟!
    اگر این را در ذهن داشته باشید که کسیکه این نیکی پسندی زیبائی پسندی و خوب پسندی را با ذات انسان عجین کرده و بطور ذاتی پلیدی باعث تنفر انسان قرار داده همان خداست برای شروع بد نیست.
    میبینید من هم دارم برهانی استدلال می آورم. ولی چیزی را باید صادقانه بگویم و آن اینست که اینتلاشتان قابل احترامه براتون آرزوی بهروزی و سعادت دارم.
    یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    247
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

باید بگید در چه سطحی میخواهید مثلاً کتب آیت‌الله مکارم سطحش پایین‌تره و تبیین براهین اثبات خدا از جوادی آملی بالاتر.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری