صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افسردگی و درمان آن

نوشته
    170
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

افسردگی و درمان آن

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام به همه ی دوستان.امیدوارم که حالتان خوب باشه.
    این ایام را به همه ی شما تسلیت میگم.
    با توجه به مشکلاتی که امروزه در دنیای همه ی ما انسانها وجود دارد برخی از انسانها دچار یکسری بیماریهای روانی از جمله افسردگی میشوند.
    وهدف از ایجاد این تاپیک بررسی بیماری افسردگی و راهکارها و درمان آن میباشد.
    و از آنجایی که شخص بنده هم کم و بیش دچار این بیماری هستم لذا از دوستان و کارشناسان و مشاوران گرامی تقاضا دارم که در این تاپیک به من و دوستان دیگر کمک کنید.
    از لطف شما متشکرم.
    التماس دعا.

2.  

نوشته
    109
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

من یک پیش زمینه می دم جهت هدایت بحث:
    افسردگي يک بيماري اختصاصي نيست بلکه در تماما سنين و همه نژادها، هم در زنان و هم در مردان ظاهر مي شود. افسردگي بيماري ساده اي نيست بلکه انواع گوناگون دارد به طوري که در بعضي افراد به صورت هايي ظاهر مي شود که ما عموماً آنها را افسردگي نمي شناسيم. افسردگي پس از آنکه درمان شد غالباً باز مي گردد. افسردگي مسائل گوناگوني به همراه دارد. غيراز مسائل پزشکي و اندوه که بسيار شايع است، فرد مبتلا به افسردگي خود را در کارها مورد تبعيض و از نظر اجتماعي مطرود و حتي منفور خانواده خودش مي بيند. گاهي انزواي همراه افسردگي، بيماراني را که وضعي درمان پذير دارند به دوري از مردم يا به سوي مرگ سوق مي دهد. درباره افسردگي خبرهاي خوشي نيز وجود دارد:بيشتر انواع افسردگي قابل درمان اند. Depression که غالباً افسردگي باليني، اختلالات خلق و خوي يا اختلالات عاطفي ناميده مي شود، بيمار را دچار آشفتگي انديشه، آشفتگي عاطفي، تغيير رفتار و بيماري هاي جسماني مي کند.

افسردگي باليني، از ديدگاه عملکردهاي اجتماعي بيش از ديگر بيماري هاي مزمن، بيمار را ناتوان مي کند. افسردگي کبير بيش از بيماري هاي مزمن ششي، التهاب مفصل و ديابت ، ناتوان کننده است. افسردگي يک نشانگان (Syndrom) يعني مجموعه اي از علامات مرضي(Symptoms) مختلف است.

شرح بيماري

علايم‌ شايع‌
    - از دست‌ دادن‌ علاقه‌؛ بي‌حوصلگي‌ و دل‌زدگي‌؛ ناتواني‌ از لذت‌ بردن

- احساس‌ نااميدي‌؛ بي‌حالي‌ و خستگي‌

- بي‌خوابي‌؛ خواب‌ زياد يا ناراحت‌

- گوشه‌گيري‌ اجتماعي‌؛ احساس‌ بي‌ارزش‌ بودن‌ ومورد نياز نبودن‌

- بي‌اشتهايي‌ يا پرخوري‌؛ يبوست‌

- از دست‌ دادن‌ ميل‌ جنسي‌

- مشکل‌ داشتن‌ در تصميم‌گيري‌؛ مشکل‌ داشتن‌ در تمرکز

- يکباره‌ به‌ گريه‌ افتادن‌ بدون‌ توضيح‌ مشخص‌

- احساس‌ گناه‌ شديد به‌ خاطر وقايع‌ بي‌اهميت‌ يا خيالي‌

- تحريک‌پذيري‌؛ بي‌قراري‌؛ افکار خودکشي‌

-دردهاي‌ مختلف‌، مثل‌ سردرد، درد قفسه‌ سينه‌ بدون‌ شواهدي‌ از بيماري‌ جسمي‌ همچنين اضطراب ، بي تفاوتي عاطفي،توهم،کژپنداري و...
    سوالي مانده در جانم جوابي هم نمي‌يابم

كجاي درگهت هستم بگو جانم كه بي‌تابم

جوابش را نمي‌خواهم كه از روز ازل ديدم

ز دم‌هاي تو پر هستم به اين انديشه مي‌مانم

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ذوالقرنین نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام به همه ی دوستان.امیدوارم که حالتان خوب باشه.
    این ایام را به همه ی شما تسلیت میگم.
    با توجه به مشکلاتی که امروزه در دنیای همه ی ما انسانها وجود دارد برخی از انسانها دچار یکسری بیماریهای روانی از جمله افسردگی میشوند.
    وهدف از ایجاد این تاپیک بررسی بیماری افسردگی و راهکارها و درمان آن میباشد.
    و از آنجایی که شخص بنده هم کم و بیش دچار این بیماری هستم لذا از دوستان و کارشناسان و مشاوران گرامی تقاضا دارم که در این تاپیک به من و دوستان دیگر کمک کنید.
    از لطف شما متشکرم.
    التماس دعا.:rose:
    سلام دوست خوبم و تشکر از سوال خوبتون
    اینکه خیلی از ما گاهی در زندگی احساس پوچی می کنیم و گاهی فکر می کنیم به بن بست رسیدیم و این آخر خطه ، کاملا طبیعی است. زیاد هم بد نیست ؛ خوبه که گاهی احساس درماندگی و شاید کمی افسردگی برای ما تلنگری باشه که ما را به فکر وا میداره.
    گاهی فراموش می کنیم هدفمون در زندگی چیه و به بیراهه می ریم.
    شاید شما هم مثل خیلی های دیگه گاهی به این احساس مبتلا میشید و با خودتون فکر می کنید افسرده شدید ؛ اما
    افسردگی معنایی دارد و مفهومی که یکی از معانی آن تکرار این احساس هست به طوری که زندگی را دچار رکود می کند.
    به موضوع خوبی اشاره کردید که در فرصتهای آتی بیشتر با هم در موردش صحبت می کنیم.
    با ما همراه باشید. . .
    روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    170
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام به همه ی دوستان.
    از لطف شما و نظرات شما کمال تشکر را دارم.
    بله افسردگی خیلی هم توی زندگی بد نیست و خیلی ها معنای آن را با غم و غصه ی معمول زندگی اشتباه میگیرند.
    غم و اندوه باید در زندگی وجود داشته باشه تا خنده و خوشحالی هم در کنار آن باشه.
    ولی بعضی اوقات افرادی که دچار بیماری روانی افسردگی میشوند به طوری این غم و اندوه زندگی آنها را در بر میگیره که دیگه خنده و خوشحالی جایی نداره.
    البته این بیماری با علل مختلفی در فرد ظاهر میشه که برای خود شخص بیمار ناشناخته هست.
    و انواع مختلفی داره و درمانهای متفاوتی.
    که امیدوارم این مراحل توسط مشاورین گرامی توضیح بیشتر داده بشه.
    فکر میکنم که یکی از این علتهایی که باعث بروز این بیماری میشه ندادن پاسخ صحیح به غم و اندوه های معمول زندگی هست که همواره در کنار ما زندگی میکنند.
    شاید لازم به ذکر نباشه ولی بنده خودم دچار افسردگی عمده هستم که روش روان کاوی را برای درمانم انتخاب کردم. ولی فعلا اصلی ترین مشکلم پیدا کردن انگیزه برای زندگی هست که خیلی فکر میکنم و آرزوهای زیادی دارم اما هیچ کدام آنها نتوانستند من را در جریان زندگی حرکت بدهند.
    امیدوارم دوستان کمکم کنند.
    اینجا مطالبی را در مورد افسردگی ماژور قرار میدهم.
    اختلال افسردگی ماژور یکی از شایعترین تشخیص‌های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده است و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود. افسردگی مجموعه‌ای از حالات مختلف روحی و روانی است که از احساس خفیف ملال تا سکوت و دوری از فعالیت روزمره بروز می‌کند. افسردگی ماژور واژه‌ای است که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا جهت مجموعه ای از علایم اختلال خلق برای DSM-III در سال ۱۹۸۰ به کار رفت و پس از آن عمومیت یافت. افسردگی ماژور منجر به ازکارافتادگی قابل توجه فرد در قلمروهای زندگی فردی و اجتماعی و اشتغال می‌شود و عملکردهای روزمره فرد همچون خوردن و خوابیدن و سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
    منبع:ویکی پدیا
    با تشکر از لطف دوستان.التماس دعا.

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام دوست من
    گاهی لازمه برای درمان افسردگی به روانپزشک یا روانشناس با تجربه مراجعه کرد تا طی مراحل درمان ، بحث و گفتگو و ... فرد از حالت بی انگیزگی و در خودماندگی بیرون بیاد و دوباره به زندگی سلام کنه.

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    170
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام دوستان.
    از لطف شما دوست بزرگوار متشکرم.
    متاسفانه من دیگه اجازه ندارم که این پست را مدیریت کنم چون دکترم گفته نباید ذهنت را درگیر این افسردگی کنی.
    اگر دوستان مایل هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا این پست را کامل کنند.
    خوشحال میشم اگه مطلبی توی این پست بزارید که حاوی درمان افسردگی با روش دینی اعتقادی باشه.
    و یا اینکه آیاتی از قران را اینجا بزاریم که برای درمان این بیماری مفید واقع بشه و دوستان دیگر بتوانند استفاده کنند.
    از لطف همه گی سپاسگذارم.
    التماس دعا.

8. تشکرها 2

نوشته
    2,773
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    در صورتي‌ که‌ علايم‌ خفيف‌ تا متوسط‌ باشند، روش‌هاي‌ به‌ عهده‌ گرفتن‌ مراقبت‌ از خود را در پيش‌ گيريد:

- با دوستان‌ و خانواده‌ صحبت‌ کنيد.

- به‌ طور منظم‌ ورزش‌ کنيد.

- يک‌ رژيم‌ غذايي‌ متعادل‌ و کم‌چرب‌ داشته‌ باشيد

- کارهاي‌ عادي‌ زندگي‌ خود را ادامه‌ دهيد.

- فيلم‌هاي‌ خنده‌دار و شاد ببينيد.

- در صورت‌ امکان‌ به‌ تعطيلات‌ برويد.

- احساسات‌ خود را در يک‌ دفتر خاطرات‌ روزانه‌ بنويسيد.

- سعي‌ کنيد مشکلات‌ در روابط‌ با ديگران‌ را حل‌ کنيد (بهتر است‌ که‌ در اين‌ زمان‌ تصميمات‌ عمده‌ نگيريد)

- تا حدي‌ که‌ مي‌توانيد فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري خود را حفظ‌ کنيد
    .
    - مسؤوليت‌هاي‌ خود را تا زمان‌ بهبودي‌ به‌ فرد ديگري‌ واگذار کنيد.

- به‌ گروه‌هاي‌ حمايتي‌ در مورد افسردگي‌ بپيونديد.

ویرایش توسط khaleghifar78 : ۱۳۸۹/۰۳/۰۱ در ساعت ۰۰:۲۰

نوشته
    2,773
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

افسردگي و راههاي درمان آن
    ـدرمان غيردارويي

نور درمانى

اين نوع درمان براى معالجة افسردگى فصلى بهکار برده ميشود. اما اگر افسردگى فصلى شديد باشد نور درمانى بايد با دارو درمانى همراه گردد.
    ?ـ شوک درمانى
    (ect)

اين شيوه در موارد زير براى درمان بيماران افسرده بهکار ميرود
    :
    - افسردگى بيمار با درمان دارويى از بين نرفته باشد.

- بيمار قادر به تحمل داروهاى ضدافسردگى نباشد.

- بيمارى چنان شديد باشد که به بهبود سريع نياز باشد مثلاً بيمار افکار خودکشى
    خيلى شديد داشته باشد

در اين روش جريان الکتريکى را به سر شخص وارد ميکنند و يک حملة تشنجى ايجاد ميشود.ectبيخطر و بدون درد بوده و ميزان عارضة آن کم و در حافظة کوتاهمدت ميباشد.

?ـ روان درمانى

اين نوع درمان شامل درمانهايى است که از دارو استفاده نميشود. موارد زير از جمله موفقترين شيوههاى روان درمانى در درمان افسردگى است:
    شناخت درمانى، روان درمانى بين فردى، رفتار درمانى، روانکاوى و روان درمانى خانواده.

درمانهاى گياهى و غذايى

به نظر ميرسد که آمار افسردگى در ايالات متحده آمريکا رو به افزايش است. دليل قطعى آن ناشناخته است ولى ميتواند به علت تغييراتى در استرس روزانه، ساختار اجتماعى افراد، تغييرات ژنتيکى، تشخيص پيشرفته و اصلاح شده و يا تغييراتى در رژيم غذايى افراد باشد
    .
    تغييرات در رژيم غذايى افراد ميدان وسيعى براى تحقيقات دانشمندان ميباشد. از آنجائيکه بعضى از مواد غذايى بهطور مستقيم در ساختمان سروتونينها (يک واسطه شيميايى که در ايجاد افسردگى نقش بسيار قابل ملاحظهاى دارد بهکار ميرود)، ميتوان اين گونه نتيجه گرفت که بعضى افراد، با مصرف اين مواد غذايى از جمله ماهى و روغن ماهى نقش بازدارندهاى در ايجاد افسردگى دارند. بعضى از دانشمندان با مصرف زياد روغن ماهى (روغن امگا?) در افراد داوطلب و مقايسه آن با افرادى که آن را مصرف نکردهاند، به اين نتيجه رسيدهاند که هر چقدر مصرف امگا? (روغن ماهي) در جوامع بيشتر باشد افسردگى به حداقل آن خواهد رسيد.
    همچنين نشان داده شده است که مصرف روغن ماهى در ايجاد بقيه بيماريهاى روانى نقش بازدارندهاى نيز دارد. قبلاً نيز نقش بازدارندة روغن ماهى درايجاد بيماريهاى قلبى و عروق ثابت شده بود.

روان درماني افسردگي انواع گوناگون دارد ( متجاوز از 200 نوع ) که اساس همه آنها " گفت و گو با بيمار" است.

روش هاي روان درماني در دو گروه جاي مي گيرند:

1) جهت دهنده به بينش بيمار درباره ي ريشه هاي بيماري يا افزايش آگاهي او از انگيزش ناخودآگاه خود؛

2) "رفتار درماني شناختي" که عمدتاً در تغيير رفتار بيمار و فرآيندهاي انديشه او متمرکز است؛ حال آنکه رفتار درماني تلاش مي کند راه هاي تغيير رفتار را به بيمار بياموزد تا بر افسردگي غلبه کند.

تلاش روان درماني، رفع تعارض هاي رواني بيماران و اصلاح رفتارهاي نادرست و شيوه هاي تفکري است که به افسردگي انجاميده است. درمان جهت دهنده بينش بيمار به او امکان مي دهد بفهمد که چرا افسرده شده است. حال آنکه رفتار درماني تلاش مي کند راه هاي تغيير رفتار را به بيمار بياموزد تا بر افسردگي غلبه کند.

ديگر انواع درمان افسردگي:

چند نوع درمان ديگر غير از دارو درماني و روان درماني افسردگي وجود دارند: درمان با ايجاد تشنج به وسيله الکتريسيته، نور درماني و درمان هاي جانشين، درمان با ايجاد تشنج به وسيله الکتريسيته براي بيماراني تجويز مي شود که به اختلالات شديد خلق و خوي مبتلا هستند.

نور درماني ، به وسيله نور فلوئورسان با شدت 1000 واحد ( لوکس ) انجام مي گردد. درمان هاي جانشين مثل ورزش منظم، در بيمار اعتماد به نفس ايجاد مي کند. از اين گذشته سبب افزايش تراز اندورفين در بدن مي شود.

اندورفين به بخش هايي از مغز اثر مي کند که دست اندرکار ادراک درد و هيجان اند. ميزان اين ماده در افراد افسرده کمتر از معمول است.
    ویرایش توسط khaleghifar78 : ۱۳۸۹/۰۳/۰۱ در ساعت ۰۰:۲۵

11. تشکرها 2

نوشته
    2,773
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

يک راه عالي براي پيشگيري از افسردگي

افسردگى (depression) حالتى احساسى است که مشخصه‏اش اندوه، بى‏احساسى (apathy) ، بدبينى (pessimism) و احساس تنهايى است. اين بيمارى که امروزه از شيوع بالايى در ميان مراجعه کنندگان به کلينيک‏هاى روانپزشکى برخوردار است، داراى تظاهرات متنوع و زيادى بوده که از مهمترين آنها مى‏توان به اختلالات خواب اشاره نمود. تحقيقات نشان مى‏دهد 75 درصد از بيماران افسرده مشکلى در خواب (چه به صورت بى خوابى و چه پرخوابى) دارند و همچنين علايم اين بيماران در هنگام صبح تشديد مى‏شود. نکته جالب و قابل توجه و مورد بحث ما اين است که در اين بيماران چگالى (rem حرکت‏ سريع چشم) در نيمه اول خواب و همچنين کل زمان rem افزايش يافته و فاصله ميان به خواب رفتن تا شروع اولين دوره rem يعنى ( latency - rem) کم شده و مرحله 4 خواب نيز کاهش مى‏يابد. پس به عبارت ساده‏تر مى‏توان گفت، افراد افسرده زمان بيشترى را در مرحله خواب rem به سر مى‏برند. يعنى به ميزان بيشترى نسبت ‏به سايرين خواب مى‏بينند. يک روش درمانى جديد براى بيماران افسرده، بيدار نگه داشتن آن‏ها براى کاهش ميزان rem است، که بهترين شکل آن نماز صبح است. زمان نماز صبح که مورد تاکيد قرآن و همچنين بسيارى از روايات بوده، سبب کاهش قابل توجه ميزان خواب rem در اشخاص مى‏شود. زيرا شخص نمازگزار که خود را ملزم به اقامه نماز صبح مى‏داند و بايد صبحگاه بيدار شود، پس در حقيقت جلوى ورود به مرحله قابل توجهى از rem را مى‏گيرد. از اين جهت ‏بيدارى صبحگاهى براى نماز خود به تنهايى مى‏تواند يک عامل مهم بدون عارضه در پيشگيرى از افسردگى مطرح باشد که بر تمام روش‌هاى درمانى دارويى و غير دارويى ارجح است، چرا که پيشگيرى بر درمان مقدم است .حال ببينيم، اين موضوع چه ارتباطى با نماز صبح دارد، يعنى نماز صبح چه اثر درمانى مى‏تواند در اين بيماران داشته باشد؟ به طور متوسط 20 - 15 دقيقه طول مى‏کشد تا يک فرد معمولى به خواب رود. پس در عرض 45 دقيقه وارد مراحل 3 و 4 خواب شده که اين مراحل عميقترين مراحل خواب‏اند. يعنى بيشترين تحريک براى بيدار کردن فرد در اين مراحل لازم است. حدود 45 دقيقه پس از مرحله ‏4 است که نخستين دوره حرکات سريع چشم (rem) فرا مى‏رسد. هر چه از شب مى‏گذرد، دوره‏هاى rem طولانى‏تر و مراحل 3 و 4 کوتاه‏تر مى‏شود. بنابراين در اواخر شب، خواب شخص سبک‏تر شده و رؤياى بيشترى مى‏بيند (يعنى خواب rem اش بيشتر مى‏شود). پس قسمت اعظم خواب rem در ساعات نزديک صبح به وقوع مى‏پيوندد. و از طرفى ديديم که يکى از مشکلات مهم بيماران افسرده، افزايش يافتن طول خواب rem و خواب ديدن زياد است. از اين جهت ‏يک مبناى مهم در توليد داروهاى ضد افسردگى ايجاد داروهايى است که کاهش دهنده مرحله rem خواب باشند (از جمله داروهاى ضد افسردگى سه حلقه‏اى) . لازم به ذکر است آثار روحى و روانى ايمان به خدا و اقامه نماز بسيار زياد است و نکات علمى بسيار شگرفى در اسرار سحر که مورد تاکيد فراوان اسلام نيز بوده، نهفته است که انسان با دانستن آنها از تمام وجود زمزمه مى‏کند.
    علاوه بر اين يک روش درمانى جديد براى بيماران افسرده، بيدار نگه داشتن آن‏ها براى کاهش ميزان rem است، که بهترين شکل آن نماز صبح است. (2) زمان نماز صبح که مورد تاکيد قرآن و همچنين بسيارى از روايات بوده، سبب کاهش قابل توجه ميزان خواب rem در اشخاص مى‏شود. زيرا شخص نمازگزار که خود را ملزم به اقامه نماز صبح مى‏داند و بايد صبحگاه بيدار شود، پس در حقيقت جلوى ورود به مرحله قابل توجهى از rem را مى‏گيرد. از اين جهت ‏بيدارى صبحگاهى براى نماز خود به تنهايى مى‏تواند يک عامل مهم بدون عارضه در پيشگيرى از افسردگى مطرح باشد که بر تمام روش‌هاى درمانى دارويى و غير دارويى ارجح است، چرا که پيشگيرى بر درمان مقدم است . لازم به ذکر است آثار روحى و روانى ايمان به خدا و اقامه نماز بسيار زياد است و نکات علمى بسيار شگرفى در اسرار سحر که مورد تاکيد فراوان اسلام نيز بوده، نهفته است که انسان با دانستن آنها از تمام وجود زمزمه مى‏کند؛ "اقم الصلوة لدلوک الشمس الى غسق اليل و قرءان الفجر ان قرءان الفجر کان مشهودا (3) ؛ نماز را از زوال آفتاب تا نهايت تاريکى شب برپا دار و (نيز) نماز صبح را، زيرا نماز صبح همواره (مقرون با) حضور (فرشتگان) است .

13. تشکرها 2

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

به نظر شما راهی برای درمان منم هست؟؟؟

با دوستان‌ و خانواده‌ صحبت‌ کنيد.
    من که خونه نشینم و تو خونه هم با هیچ کس همکلام نمیشم و همش یا تو خودمم یا تو اینترنت و حتی موقع نهار وشامم سر سفره نمیرم

غذامو میزارم تو سینی میارم دم سیستم
    - به‌ طور منظم‌ ورزش‌ کنيد.
    حال تکون خوردن ندارم
    - يک‌ رژيم‌ غذايي‌ متعادل‌ و کم‌چرب‌ داشته‌ باشيد
    .......
    - کارهاي‌ عادي‌ زندگي‌ خود را ادامه‌ دهيد.
    از بیکاری دارم دیونه میشم
    - فيلم‌هاي‌ خنده‌دار و شاد ببينيد.
    یه زمانی بمب خنده بودم و هر جا میرفتم محیطو پر از خنده و شادی میکردم اما الان...
    - در صورت‌ امکان‌ به‌ تعطيلات‌ برويد.
    از این تعطیل ترم مگه میشه
    - احساسات‌ خود را در يک‌ دفتر خاطرات‌ روزانه‌ بنويسيد.
    اهل نوشتن نیستم((تو کل دوره دانشگاه یه جزوه خودم ننوشتم همش از انتشارات واسه بچه ها رو کپی میکردم))
    - سعي‌ کنيد مشکلات‌ در روابط‌ با ديگران‌ را حل‌ کنيد (بهتر است‌ که‌ در اين‌ زمان‌ تصميمات‌ عمده‌ نگيريد)
    اینو خیلی دنبالشم اما هر چی میخوام ثواب کنم کباب میشه
    - تا حدي‌ که‌ مي‌توانيد فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري خود را حفظ‌ کنيد
    . ...
    - مسؤوليت‌هاي‌ خود را تا زمان‌ بهبودي‌ به‌ فرد ديگري‌ واگذار کنيد.
    ...
    - به‌ گروه‌هاي‌ حمايتي‌ در مورد افسردگي‌ بپيونديد.

...این طرفا مد نشده((شکلک خنده))
    الهی العفو...

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری