صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وقفه در بالا آمدن ویندوز

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

وقفه در بالا آمدن ویندوز

با سلام
    من وقتی ویندوز خود را نصب می کنم بعد از چند روز موقع بالا آمدن ویندوز به welcome که می رسد حدود یکی دو دقیقه کامپیوتر متوقف می شود و دیگر بالا نمی آید و بعد از مدتی صفحه اصلی دسکتاپ نمایان می شود بدون اینکه آیکن ها یا نوار استارت را نمایش بدهد و بعد از مدتی همه چیز درست می شود و کامپیوتر به روال عادی به فعالیت خود ادامه می دهد
    من از ویروس کش ناد32 استفاده می کنم و روزی چند بار خود را آپدیدت می شود و بروز است
    ویندوز من اکس پی sp3 می باشد
    لطفا برای حل این مشکل کمک کنید
    با تشکر

2.  

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

با سلام
    دوست عزیز...ابتدا از سالم بودن و معتبر بودن سی دی ویندوزتون مطمئن بشوید....بعد موارد زیر را چک کنید
    ابتدا یک انتی ویرووس قوی تر نصب کنید..مثل کسپراسکای یا آویرا....بعد اسکن کنید
    نود32 آنچنان انتی ویروس قوی نیست
    2: احتمال دارد که مشکل فنی باشد..اعم از هارد..یا رم.....حتما این دو مورد توسط یک خدمات کامپیوتر چک شود
    3: دمای دستگاهتون رو چک کنید ....ببینید فن سی پی یو یا هارد خوب کار می کنه یا نه

موفق باشید

ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ در ساعت ۱۸:۱۴

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    598
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    ابتدا از سالم بودن و معتبر بودن سی دی ویندوزتون مطمئن بشوید....بعد موارد زیر را چک کنید
    چه جوری مطمئن بشیم ؟به خصوص که اکثراً کپی رایت هست

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    ابتدا یک انتی ویرووس قوی تر نصب کنید
    این آنتی ویروس های که از دانلود میکنیم مفیده یا حتماً بریم نسخه اصل رو تهیه کنیم چون من شنیدم فقط اگه اصل باشه موقع آپدیت پشتیبانی میشه؟
    سید ما مولای ما دعا کن برای ما.....

5. تشکرها 2

نوشته
    75
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط automa نمایش پست
    با سلام
    من وقتی ویندوز خود را نصب می کنم بعد از چند روز موقع بالا آمدن ویندوز به welcome که می رسد حدود یکی دو دقیقه کامپیوتر متوقف می شود و دیگر بالا نمی آید و بعد از مدتی صفحه اصلی دسکتاپ نمایان می شود بدون اینکه آیکن ها یا نوار استارت را نمایش بدهد و بعد از مدتی همه چیز درست می شود و کامپیوتر به روال عادی به فعالیت خود ادامه می دهد
    من از ویروس کش ناد32 استفاده می کنم و روزی چند بار خود را آپدیدت می شود و بروز است
    ویندوز من اکس پی sp3 می باشد
    لطفا برای حل این مشکل کمک کنید
    با تشکر

سلام.
    این روند به شکل ثابت تا اخر باقی میمونه یا بدتر میشه؟ اگه به شکل ثابت باقی میمونه، شما چه نرم افزارهایی رو در سیستمتون نصب میکنین؟ میدونین که سنگین نیست؟
    برای چک کردن نرم افزارهای اجر ا در لحظه شروع برین به منوی run و بنویسین msconfig توی تبها میتونین گزینه ی start up رو ببینین؛ حالا اگه تعداد گزینه های تیک خورده زیاده هست، اونهایی رو که لازم نیست حذف کنین و اوکی کنین.
    اگه تغییر محسوس نبود، آنی ویروس رو حذف کنین و نتیجه رو ببینین. آیا بدون انتی ویروس نتیجه بخشه؟!
    بعد از این و اگه جواب نداد، تا جایی که میتونین هم نرم افزارهای زائد رو از سیستمتون حذف کنین (برای تست).
    راستی تا به حال ویندوز این سی دی بدون مشکل کار کرده؟ (از ابتدای خریدن سی دی تا الان)

انشاالله که حل میشه. اگه نشد باز هم طرح بفرمایین اثر این کارها رو
    ویرایش توسط فردا از آن ماست : ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ در ساعت ۲۰:۰۶

7. تشکرها 2

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط طهورا فروزان نمایش پست
    چه جوری مطمئن بشیم ؟به خصوص که اکثراً کپی رایت هست

این آنتی ویروس های که از دانلود میکنیم مفیده یا حتماً بریم نسخه اصل رو تهیه کنیم چون من شنیدم فقط اگه اصل باشه موقع آپدیت پشتیبانی میشه؟

از مقدار پولی که بابتش دادی وقفه در بالا آمدن ویندوز
    اگه 100 دلار بابت وبندوز دادی اصله ولی اگه مثل من 2000 تومن بابت کپی دادی باید بگم نسخه ی غیر مجازشو داری.

ولی شرکتهای معتبر....به طور مثال خود بنده از windows xp sp2
    new tech.Ir
    با لوح نقره ای فن آوران نوین استفاده میکنم.....تا بحال با این ویندوز به مشکل نخورده ام....
    البته باز این شرکتها در سی دی های کپی سابقه خوبی دارند.....البته این نظر شخصی منه...من تا بحال به مشکل نخوردم.....

2: اگر نسخه اصل کسپر رو تواسنید خریداری کنید که عالیه.......این آنتی ویروس کسپر که دانلود میشن تو ایران اپدیت نمیشه ..مگر اینکه شما به صورت terial version اون رو فعال کنید ..یعنی 30 روزه..بعد از طریق یک نرم افزار دیگه به نوعی اون رو کرک میکنید..یعنی وقتی از فرداری ان روز به شما پیغام هشدار میده که 29 روز باقی مانده ..28 روز و..........با اجرای این برنامه از حالت تریال ورژن 30 روزه خارج میشه......
    همچنین می توانید با سرچ کردن جدیدترن کلیدهای فعالسازی کسپر ...انها رو دانلود کنید و برای اکتیو کردن انتی ویرستون استفاده کنید..ولی متاسفانه در 99% موارد بدلیل اینکه این کلیدهای فعالسازی توسط افراد زیادی دانلود میشه و اجرا میشه....ممکنه انتی ویروس شما رو فعال کنه....اما به محض اپدیت کردن ..تا 40% یا 50% که میرسه..سریعا از طریق سایت کسپر شناسائی میشه و بلوکه میشه........
    در کل نود 32 در ایران براحتی کار میکنه و آپدیت میشه..ولی اصلا اون رو انتی ویروس قدرتمند ندونید.....
    ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ در ساعت ۲۱:۱۸

9. تشکرها 2

نوشته
    5,046
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    416 پست
    حضور
    132 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    41
    گالری
    2534

سلام به شما بزرگوار
    آیا مثلا برای سرویس پک 2 هم همین مشکل را دارید؟ (اگر خبر . یقینا نوع ویندوزی که استفاده میکنید مناسب نیست حال یا خود سی دی مشکل دار هست و یا با سخت افزار شما متناسب نیست)

دوست خوب قرآنی ، تا بحال ویندوزتون رو در حالت safe mode امتحان کردین؟

به امتحانش می ارزه . یکبار با حالت safe mode ویندوز رو راه اندازی کنین ببینین باز هم همین حالتی که گفتین پیش میاد یا نه. حالت safe mode تمام برنامه های جانبی که آماده شده اند تا به محض راه اندازی ویندوز اجرا بشن رو از کار میندازه و تعداد برنامه ها به حداقل میرسند(میشه گفت
    safe mode به نوعی ویندوز با سخت افزار بیس هست ) لذا شما میتونین متوجه بشین که اشکال از نرم افزار های جانبی شماست و یا سخت افزار سیستمتون.

برای ورود به حالت safe mode بعد از ری استارت قبل از بالا آمدن ویندوز کلید اف8 رو بزنین و وقتی که لیست زیر نمایان شد شما گزینه safe mode رو انتخاب کنین و اینتر..
    لود شدن ویندوز در حالت safe mode کمی با تاخیر همراه هست اما حالت توقف نداره.

وقفه در بالا آمدن ویندوز

ویرایش توسط iranproud : ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ در ساعت ۲۱:۱۰

نوشته
    537
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1187
    آپلود
    0
    گالری
    206

با سلام من وقتی ویندوز خود را نصب می کنم بعد از چند روز موقع بالا آمدن ویندوز به welcome که می رسد حدود یکی دو دقیقه کامپیوتر متوقف می شود و دیگر بالا نمی آید و بعد از مدتی صفحه اصلی دسکتاپ نمایان می شود بدون اینکه آیکن ها یا نوار استارت را نمایش بدهد و بعد از مدتی همه چیز درست می شود و کامپیوتر به روال عادی به فعالیت خود ادامه می دهد من از ویروس کش ناد32 استفاده می کنم و روزی چند بار خود را آپدیدت می شود و بروز است ویندوز من اکس پی sp3 می باشد لطفا برای حل این مشکل کمک کنید با تشکر

با اجازه بزرگان

اول بگو قطعات سیستم شما چیه ؟ رم تون چنده ؟ سی پی یو چنده ؟ و...

دوم اینکه دوست عزیز اصلا نگران نباش مشکل از ویروس نیست . مشکل از سخت افزاره احتمالا مشکل از رم یا سی پی یو یا هارد تون باشه بخاطر اینکه قدرت و کشش کمه .

سوم System Restore تون رو حتما فعال کنید . حتی در اولین روز ها که سیستم تون ویروسی شده یا دچار مشکلی شد می تونید به تاریخ قبل از اون حادثه ویندوز را برگردونید به بهترین حالت . تست شده 100% فقط باید حواستون باشه همیشه فعال باشه و در اولین موقعی که احساس کردید سیستم دچار مشکل یا ویروسی شده به زمانی قبل از اینکه سیستمتون اینطوری شده برگردونید

start / all program / Accessories / System Tools / System Restore

چهارم اکثر نرم افزار هایی که نصب می کنید احتمال زیاد در حالت استارت آپ قرار می گیرند مانند یاهو و نود 32 که بعد از بالا آمدن سیستم در کنارساعت سیستم دیده میشه سعی کنید این نرم افزار ها رو از این حالت در بیاورید . چون از سرعت بالا آمدن سیستم در هنگام بالا ویندوز کم می کنه مخصوصا سیستم های که قطعات شون قدیمیه و همین طور از حافظه رم و حافظه سی پی کمی برخوردارند.

پنجم همون طور که جناب ایران پرود توضیح داد در هنگام بالا آمدن سیتم همین که سیستم رو روشن کردید شروع به زدن دکمه فکر میکنم (f6 یا f8 یکی رو امتحان کن اگه نبود اون یکی ) تند تند دکمه رو بعد از روشن شدن سیستم بزنید و تا وقتی اون صفحه اول بالا اومدن ویندوز نیومده یک پنجره باز میشه چند تا گزینه داره شما safe mode را بزن بعدش می تونی یا سیستم رستور کنی یا مشکل رو برطرف کنی .

ششم اگر در همان زمان
    بالا آمدن ویندوز بعد از wellcomeکه مشکل نیامدن آیکن ها و .. برخورد کردید شما می تونید با زدن کلید های ctrl + alt + delet رو بزنید یک صفحه باز میشه وارد تب proccesses شوید به عملکرد فایل های اجرایی تون نگاه کنید البته موقع ای که ویندوز رو نصب می کنید یک بار این پنجره باز کنید و با فایل های اجرایی اولیه سیستم آشنا بشید بعدا که به مشکل بر خوردید فایل های اجرایی اضافی رو از لیست حذف کنید .

***هفتم*** فایل explorer.exe در لیست ctrl + alt + delet در تب proccesses حتما نگاه کنید باشه که به احتمال 100% نیست که واستون چنین اتفاقی میفته . در همون پنجره در بالا منو file رو میبینید کلیک کنید و گزینه newtask یا run رو بزنید و explorer یا explorer.exe رو در درون کادر بنویسید تا فایل اجرایی بالا بیاد

یا حق

ویرایش توسط مولودحسین : ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ در ساعت ۰۴:۴۵

زخم
    دیدیم و پی مرحم شدیم

بچه ها ما به بزم عشق نا محرم شدیم

12. تشکرها 2

نوشته
    537
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1187
    آپلود
    0
    گالری
    206

من از ویروس کش ناد32 استفاده می کنم و روزی چند بار خود را آپدیدت می شود و بروز است ویندوز من اکس پی sp3 می باشد
    با اجازه چند تا نکته دیگه ذکر کنم

اول اینکه دوست عزیز سرویس پک 3 مخصوص گیم ساخته شده شما سعی کنید از سرویس پک 2 ویندوز اکس پی استفاده کنید . و سعی کنید در موقع ای که ویندوز تهیه میکنید حواستون باشه ویندوزش نسخه 2005 به بالا و همین طور سرویس پک 2 باشه . روی جلد اکثر سی دی های ویندوز زده .

دوم اینکه دقیقا مشکل دیگه روی آنتی ویروس شماست . چون نود 32 نیاز به فضای رم بیشتر داره رم سیستم شما بعضی اوقات کند عمل می کنه اگر دقت کنید موقعی که آنتی ویروس رو سیستم شما نصب نیست سرعت ویندوز شما و همین طور اجرای برنامه ها خیلی سریعتر عمل می کنه . البته تنها به نود 32 ختم نمیشه . بلکه دیگر آنتی ویروس ها هم باعث کند شدن سیستم و همین طور باعث هنگ سیستم می شوند .

در ضمن یاداور بشم آنتی ویروس ها فقط 50% می تونند ویروس ها رو شناسایی کنند و پاکسازی انجام بدهند . البته با آپدیت هفتگی و ماهانه میشه 70% درصد
    ویرایش توسط مولودحسین : ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ در ساعت ۰۴:۳۷

زخم
    دیدیم و پی مرحم شدیم

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

اين مقايسه تا فوريه 2009 انجام شده و بر اساس تعداد موفقيت از سوي موسسه معتبر ويروس‌شناسي Virus Bulletin مشهور به VB100% منتشر شده است. در اين جدول مقايسه‌اي شما مي‌توانيد رنكينگ و رده‌بندي انواع آنتي‌ويروسها را مشاهده نماييد.

نام آنتي ويروس
    درصد موفقيت در VB100%
    Quick Heal
    73.53%
    CA eTrust
    71.43%
    Norman
    70.91%
    Computer Associates (Vet)
    70.59%
    MicroWorld
    69.57%
    F-Secure
    69.57%
    BitDefender (SOFTWIN)
    68.00%
    Trend Micro
    66.67%
    McAfee
    66.07%
    GDATA
    62.96%
    FRISK
    62.16%
    Alwil (Avast)
    58.33%
    VirusBuster
    57.78%
    H+BEDV
    57.14%
    Authentium
    55.88%
    AVG (Grisoft)
    55.55%
    Doctor Web
    51.02%
    GeCAD
    26.09%
    Panda
    25.00%
    Hauri
    8.33%

15. تشکر

نوشته
    537
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1187
    آپلود
    0
    گالری
    206

با اجازه بزرگان

دوست عزیز محمد طه هیچ آنتی ویروسی نیست که ادعا کنه 100% ویروس هارو شناسایی کنه تا همین اوایل سال 2009 کاسپراسکی ادعای قدرتمندترین رو میکرد اما بازم نمی تونند همه ویروس هارو تا 50% شناسایی کنند پس فقط 50% دیگه میمونه

تازه هر روز یک ویروس یا کرم جدید کامپیوتری تولید میشه

تازه بخاطر آپدیت نگه داشتن هفتگی یا ماهانه آنتی ویروس هاو بروز کردنه که میشه که میشه 70% البته اگر رم و سی پی یو قطعات سیستم پایین باشند
    خیلی سرعت سیستم رو کند میکنه . دقت کردید ؟

شما آنتی ویروسی مثل نود 32 رو نصب کن ببین سرعت و کارایی اجرای برنامه ها و استارت زدن ویندوز چقدر کند میشه بعد آنتی ویروس رو پاکش کن ببین چقدر سرعت اجرا و کارایی سیستم بالا میره !

قبول داری ؟
    ------------------------------------------------------------------------------------
    البته نظر من اینه که در مواقع نیاز و حساس آنتی ویروس نصب بشه و کامپیوتر را اسکن و پاکسازی کنه و مجدد آنتی ویروس پاکش کنیم تا سرعت سیستم کند نشه باز در مواقع نیاز آنتی ویروس رو نصبش کنیم .
    البته این نظر منه ولی اگر بقیه مشکلی در سرعت سیستم ندارند و خیلی از ویروس میترسند بزارند آنتی ویروسشون نصب بمونه

یا حق

زخم
    دیدیم و پی مرحم شدیم

17. تشکرها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری