جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه وارد حوزه شویم ؟؟

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چگونه وارد حوزه شویم ؟؟

سلام به همه ی دوستان Ask Quran و امیدوارم حالتون خوب باشه چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    من در حال حاضر سوم دبیرستان هستم، یعنی دارم امتحانات نوبت دوم رو میدم و رشته ام تجربی هست. سال آینده با هماهنگی با اداره میخوام برم رشته ی علوم انسانی. یعنی پیش دانشگاهی یا به صورت حضوری سر کلاس و یا به صورت غیر حضوری علوم انسانی میخونم.
    بعد از اون قصدم اینه که برم تو حوزه و دروس حوزوی رو بخونم. بیشتر هم دوست دارم قم قبول بشم چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    در موردش هم یه تحقیقاتی انجام دادم و اطلاعاتی درباره ی «سفیران هدایت» و «حافظان شریعت» هم دارم و میدونم چه موادی رو باید امتحان بدیم و میدونم که اگر حافظ کل قرآن باشیم میشه بدون آزمون رفت مصاحبه.
    فقط میخواستم ببینم آیا میشه بدون گذروندن پیش دانشگاهی رفت حوزه ، یعنی از همین مهر 89 رفت حوزه !
    اگر امسال نمیشه و سال آینده باید پیش دانشگاهی رو بخونم، کی آزمون هست ؟
    دفترچه رو باید از کجا بگیرم ؟
    لطفاً اطلاعات کاملی رو به من بدید ... !! خیلی دوست دارم برم حوزه و بتونم از این طریق به جامعه خدمت کنم.
    لطفاً من رو هم به سایت حوزه ارجاع ندید، که توضیحاتش ناقص و مبهمه چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    منتظرم چگونه وارد حوزه شویم ؟؟چگونه وارد حوزه شویم ؟؟چگونه وارد حوزه شویم ؟؟

2.  

نوشته
    2,764
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan24 نمایش پست
    سلام به همه ی دوستان Ask Quran و امیدوارم حالتون خوب باشه چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    من در حال حاضر سوم دبیرستان هستم، یعنی دارم امتحانات نوبت دوم رو میدم و رشته ام تجربی هست. سال آینده با هماهنگی با اداره میخوام برم رشته ی علوم انسانی. یعنی پیش دانشگاهی یا به صورت حضوری سر کلاس و یا به صورت غیر حضوری علوم انسانی میخونم.
    بعد از اون قصدم اینه که برم تو حوزه و دروس حوزوی رو بخونم. بیشتر هم دوست دارم قم قبول بشم چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    در موردش هم یه تحقیقاتی انجام دادم و اطلاعاتی درباره ی «سفیران هدایت» و «حافظان شریعت» هم دارم و میدونم چه موادی رو باید امتحان بدیم و میدونم که اگر حافظ کل قرآن باشیم میشه بدون آزمون رفت مصاحبه.
    فقط میخواستم ببینم آیا میشه بدون گذروندن پیش دانشگاهی رفت حوزه ، یعنی از همین مهر 89 رفت حوزه !
    اگر امسال نمیشه و سال آینده باید پیش دانشگاهی رو بخونم، کی آزمون هست ؟
    دفترچه رو باید از کجا بگیرم ؟
    لطفاً اطلاعات کاملی رو به من بدید ... !! خیلی دوست دارم برم حوزه و بتونم از این طریق به جامعه خدمت کنم.
    لطفاً من رو هم به سایت حوزه ارجاع ندید، که توضیحاتش ناقص و مبهمه چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    منتظرم چگونه وارد حوزه شویم ؟؟چگونه وارد حوزه شویم ؟؟چگونه وارد حوزه شویم ؟؟
    سلام دوست عزیز
    چند سالی است که مرکز مدیریت حوزه علمیه قم به سمت نرم افزاری شدن برنامه امتحانات پیش رفته و ثبت نام امتحانات و نتایج نمرات و ... بیشتر اینترنتی صورت می گیرد فلذا شما جهت اطلاعات کامل باید به سایت معاونت آموزش حوزه مراجعه نمایید:

http://www.howzeh-qom.com/

و در این قسمت هم دفترچه راهنمای ورود و آزمون درج شده که آن مقداری که مطالعه نمودم، کامل بود و ابهامی ندیدم:

و در بند 5 شرایط ثبت نام (در دفترچه راهنمای آزمون) جواب بخشی از سؤال شما آمده است:

5- داشتن حداقل تحصيلات جهت دوره‌هاي آموزشي به شرح زير:
    الف: دوره بلندمدت: پايان دوره راهنمائي و يا اشتغال به تحصيل در سال سوم راهنمائي به شرط قبولي در امتحانات آخر سال.
    ب: دوره تربيت مبلغ(سفيران هدايت): داشتن ديپلم متوسطه يا اشتغال به تحصيل در سال سوم دبيرستان به شرط قبولي در امتحانات آخر سال.
    *اين داوطلبان شاغل به تحصيل، درصورت قبولي در آزمون، لازم است تصوير و اصل مدرك يا گواهي قبولي معدل‌دار آخرين سال تحصيلي خود را هنگام تشكيل پرونده تحويل دهند.

اما برای ورود به حوزه علمیه، همانطور که در سایت مذکور آمده باید در آزمون ورودی شرکت نموده و نمره قبولی لازم را کسب نمایید.
    با توضیحاتی که شما داده اید معلوم می شود که اصلا در آزمون ورودی شرکت نکرده اید و ظاهرا همانطور که در سایت معاونت آموزش آمده، این آزمون برگزار شده و اسامی پذیرفته شدگان هم درج شده و در مرحله پذیرش قبول شدگان جهت مصاحبه است (این مصاحبه از قبول شدگان آزمون کتبی به عمل می آید):

معاونت آموزش:
    اعلام نتایج اولیه پذیرش حوزه های علمیه
    معاونت آموزش نتایج اولیه آزمون پذیرش حوزه های علمیه را اعلام کرد. بر این اساس افراد اعلام شده جهت مصاحبه به مدارس مربوطه معرفی می شوند و نتایج نهایی قبول شدگان در مرحله دوم و پس از مصاحبه اعلام خواهد شد.
    http://www.howzeh-qom.com/showdata.aspx?dataid=227

پیشنهاد می کنم مطلبی که در لینک زیر در جواب یکی دیگر از دوستان عرض کرده ام، را هم مطالعه ای بفرمایید:

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۸۹/۰۳/۰۸ در ساعت ۱۷:۳۷
    وَ مَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِكَ مَعَ الَّذينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَ الصِّدِّيقينَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحينَ وَ حَسُنَ أُولئِكَ رَفيقاً (نساء/69)
    و كسى كه خدا و پيامبر را اطاعت كند، همنشين كسانى خواهد بود كه خدا، نعمت خود را بر آنان تمام كرده از پيامبران و صدّيقان و شهدا و صالحان و آنها رفيق هاى خوبى هستند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)