صفحه 1 از 42 12311213141 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرابا وجوداحکام صريح حجاب هنوزهم مانتوتنگ وکوتاه توليدوفروخته مي شود؟

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

چرابا وجوداحکام صريح حجاب هنوزهم مانتوتنگ وکوتاه توليدوفروخته مي شود؟

با سلام خدمت همه دوستان
    چند روزی است که تاپیکی رو در سایت دیده میشه که مربوط میشه به احکام پوششی خانمها...که یکی از دوستان هم زحمت میکشن و تاپیک رو آپدیت میکنن
    امروز داشتم تاپیک رو نگاه میکردم...در خصوص مانتوهای تنگ سوال پرسیده شده رو از طرف چندین مرجع تقلید جوابش رو نقل قول کرده بودن...برای من سوال این نیست که منبع این نقل قول چیه....یا اینکه این احکام درست است یا نه.....چون نظر شخصی خودم هم اینه که هر پوششی که زن بخواد ازش استفاده کنه و اون پوشش باعث تحریک شدن جنس مخالف بشه جایز نیست پوشیدنش
    ولی یک سوال بزرگ دیگه دارم

دوست عزیز سوال من بصورت پایه ای است..شاید البته این سوال در نظر خیلی از عزیزان بوجود امده باشه..
    شما از 10 تا مرجع تقلید نقل قول کرده اید که پوشیدن مانتوی تنگ جایز نیست..
    سوال من اینه...ما که ادعا میکنیم جامعه اسلامی داریم...همه مراجع هم نظر بر این دارن چنین پوششی جایز نیست....چرا هنوز مانتو تنگ و کوتاه فراوان در بازار یافت میشه و فروخته میشه؟

می دونید این دقیقا مثل این می مونه که میگیم مشروب حرام است و نخورید....بعد طرف پاش رو از خونه میگذاره بیرون...سرکوچشون یک مغازه بزرگ فروش مشروب است....به نظر شما 2 ضربدر 2 میشه بشه 5؟....با یک حساب سر انگشتی این 2 ..2 تائی که ما می بینیم جوابش اصلا 4 در نمیاد
    یعنی ما میگوئیم مانتو تنگ نپوشید..اگر هم بیرون دیدید می فروشند....شما نخرید....!!!!
    همین چند روز هم می بینیم که طرح مبارزه با بدحجابی است...خیلی عالیه..منم موافقم....ولی تا وقتی مشروب فروشیه رو کامل جمع نکنیم....جمع کردن دو نفر ادم مست هیچ فایده ای نداره و دوباره مثل طرحهای قبلی مبارزه با بدحجابی باز این موضوع خاک می خوره....مثل این می مونه که هر چند وقت یک بار فقط برای خالی نبودم عریضه طرح میگذاریم و دوباره روز از نو روزی از نو

2*2=5

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

2.  

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    با سلام خدمت همه دوستان
    چند روزی است که تاپیکی رو در سایت دیده میشه که مربوط میشه به احکام پوششی خانمها...که یکی از دوستان هم زحمت میکشن و تاپیک رو آپدیت میکنن
    امروز داشتم تاپیک رو نگاه میکردم...در خصوص مانتوهای تنگ سوال پرسیده شده رو از طرف چندین مرجع تقلید جوابش رو نقل قول کرده بودن...برای من سوال این نیست که منبع این نقل قول چیه....یا اینکه این احکام درست است یا نه.....چون نظر شخصی خودم هم اینه که هر پوششی که زن بخواد ازش استفاده کنه و اون پوشش باعث تحریک شدن جنس مخالف بشه جایز نیست پوشیدنش
    ولی یک سوال بزرگ دیگه دارم

دوست عزیز سوال من بصورت پایه ای است..شاید البته این سوال در نظر خیلی از عزیزان بوجود امده باشه..
    شما از 10 تا مرجع تقلید نقل قول کرده اید که پوشیدن مانتوی تنگ جایز نیست..
    سوال من اینه...ما که ادعا میکنیم جامعه اسلامی داریم...همه مراجع هم نظر بر این دارن چنین پوششی جایز نیست....چرا هنوز مانتو تنگ و کوتاه فراوان در بازار یافت میشه و فروخته میشه؟

می دونید این دقیقا مثل این می مونه که میگیم مشروب حرام است و نخورید....بعد طرف پاش رو از خونه میگذاره بیرون...سرکوچشون یک مغازه بزرگ فروش مشروب است....به نظر شما 2 ضربدر 2 میشه بشه 5؟....با یک حساب سر انگشتی این 2 ..2 تائی که ما می بینیم جوابش اصلا 4 در نمیاد
    یعنی ما میگوئیم مانتو تنگ نپوشید..اگر هم بیرون دیدید می فروشند....شما نخرید....!!!! :gig:
    همین چند روز هم می بینیم که طرح مبارزه با بدحجابی است...خیلی عالیه..منم موافقم....ولی تا وقتی مشروب فروشیه رو کامل جمع نکنیم....جمع کردن دو نفر ادم مست هیچ فایده ای نداره و دوباره مثل طرحهای قبلی مبارزه با بدحجابی باز این موضوع خاک می خوره....مثل این می مونه که هر چند وقت یک بار فقط برای خالی نبودم عریضه طرح میگذاریم و دوباره روز از نو روزی از نو

2*2=5 :gig::gig:
    سلام علیکم
    جناب محمدطه من درمقام دفاع از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این نوع مانتوهای تنگ و چسبان نیستم اما موافق انهدامِ نسلِ! چنین مانتوهایی هم نیستم به این دلیل که این بسته به نحوه ی استفاده ی طرف است. مراجع استفاده از این مانتوها را بخاطر نمایان کردن حجم بدن درمقابل نامحرم مشکل دانسته اند حالا ممکن است خانمی همین مانتو را با حجاب چادر استفاده کند چه اشکالی دارد؟مراجع که با مطلق استفاده از مانتو مشکل ندارند صحبتشان برسر محل و مکان پوشیدن و پوشیده بودن ونبودن خانم با این مانتوها در مقابل نامحرم است.
    این مثل این میماند که شما بگویید بسیاری از قتلها با چاقو صورت می گیرد پس نباید درجامعه حتی یک چاقو وجود داشته باشد.

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط .:تسنیم:. نمایش پست
    سلام علیکم
    جناب محمدطه من درمقام دفاع از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این نوع مانتوهای تنگ و چسبان نیستم اما موافق انهدامِ نسلِ! چنین مانتوهایی هم نیستم به این دلیل که این بسته به نحوه ی استفاده ی طرف است. مراجع استفاده از این مانتوها را بخاطر نمایان کردن حجم بدن درمقابل نامحرم مشکل دانسته اند حالا ممکن است خانمی همین مانتو را با حجاب چادر استفاده کند چه اشکالی دارد؟مراجع که با مطلق استفاده از مانتو مشکل ندارند صحبتشان برسر محل و مکان پوشیدن و پوشیده بودن ونبودن خانم با این مانتوها در مقابل نامحرم است.
    این مثل این میماند که شما بگویید بسیاری از قتلها با چاقو صورت می گیرد پس نباید درجامعه حتی یک چاقو وجود داشته باشد.
    منظور شما اینه که پوشیدن این مانتو ها در حالیکه موجب گناه و فساد نشه بد نیست؟
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

5. تشکر

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

با سلام خدمت دوستان
    البته من این تاپیک رو چند روز پیش ارسال کرده بودم..ولی نمی دونم چرا الان ازه به نمایش گذاشته شده...احتمالا مدیر مربوطه الان رسیدگی کردن....به هر حال ممنون
    در خصوص جواب بسیار خوب شما....بله بنده هم موافقم که چنین مانتوهائی رو میشه زیر چادر بپوشند....
    ولی یک سوال داشتم....نمیشه گفت که این هم حکم ماهواره رو پیدا میکنه؟یعنی وقتی می بینیم که بیشترین استفاده از ان به این شکل نا پسند است...خانمهای چادری هم منصرف بشن از این موضوع و ترجیحا درسته سخته ..ولی زیر چادر از مانتوهای بلندتر استفاده کنن تا به نوعی کمک بشه ریشه این مانتوها و پوشش افتضاحی که برخی از شهروندان دارن ریشه کن بشه؟
    البته می دونم که این امر انجام شدنش خیلی سخته و به نوعی نیاز به بسیج همگانی از طرف خانمهای چادری داره....ولی بد هم نمیشه که این عزیزان هم از پوشیدن چنین مانتوهائی هرچند با حجاب کامل زیر چادر منصرف بشن تا دیگه کار برای ریشه کنی ان آسانتر بشه

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رو سیاه نمایش پست
    منظور شما اینه که پوشیدن این مانتو ها در حالیکه موجب گناه و فساد نشه بد نیست؟
    سلام علیکم
    بله دقیقا منظورم همینه دور از دید نامحرم چه اشکالی داره؟
    طبق نظر مراجع عظام تقلید اصل در پوشش این هست که جز وجه و کفین سایر بدن خانم و دراین نوع مانتوهای تنگ و چسبان حجم بدن خانم در مقابل نامحرم نمایان نباشه .حالا پوشش چنین مانتوهایی در غیرازدیدنامحرم چه اشکالی داره؟

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    با سلام خدمت دوستان
    البته من این تاپیک رو چند روز پیش ارسال کرده بودم..ولی نمی دونم چرا الان ازه به نمایش گذاشته شده...احتمالا مدیر مربوطه الان رسیدگی کردن....به هر حال ممنون
    در خصوص جواب بسیار خوب شما....بله بنده هم موافقم که چنین مانتوهائی رو میشه زیر چادر بپوشند....
    ولی یک سوال داشتم....نمیشه گفت که این هم حکم ماهواره رو پیدا میکنه؟یعنی وقتی می بینیم که بیشترین استفاده از ان به این شکل نا پسند است...خانمهای چادری هم منصرف بشن از این موضوع و ترجیحا درسته سخته ..ولی زیر چادر از مانتوهای بلندتر استفاده کنن تا به نوعی کمک بشه ریشه این مانتوها و پوشش افتضاحی که برخی از شهروندان دارن ریشه کن بشه؟
    البته می دونم که این امر انجام شدنش خیلی سخته و به نوعی نیاز به بسیج همگانی از طرف خانمهای چادری داره....ولی بد هم نمیشه که این عزیزان هم از پوشیدن چنین مانتوهائی هرچند با حجاب کامل زیر چادر منصرف بشن تا دیگه کار برای ریشه کنی ان آسانتر بشه
    سلام علیکم
    جناب محمدطه من این تاپیک رو دیشب دیدم و مدام هم صفحه ش تو مرورگرم باز بوده که جلوی چشمم باشه دراولین فرصت جواب بدم منتها ضمن عذرخواهی ازمحضرتون الان وقت کردم جوابشو بنویسم. البته میدونید که پاسخگویی به سوال شما وظیفه ی بنده نیست و حتی تاپیکتون درانجمن ما نیست که کوتاهی بخاطر دیر دیدنش از جانب من باشه اما ازاین جهت که سوالتون مربوط به تاپیک من بود و قبلا به من فرموده بودید که میخواید سوال کنید و کارشناس پاسخگویی تا الان بهش پاسخ نداده بود جوابم رو عرض کردم خدمتتون.
    همونطور که عرض کردم من در مقام دفاع از تولیدکنندگان وتوزیع کنندگان این نوع مانتوها نیستم و خودم از معترضان جدی به همین موضوع هستم و البته که صحیح هم همین هست که از آنجایی که مانتو در عرف ما حداقل در بین 40 درصد از مردم پوشش نهایی هست نباید این نوع مانتوها تولید و عرضه شون بالا باشه منتهابقول حضرتعالی نیاز به همت همگانی داره حالا تاالان این کاراتفاق نیفتاده کوتاهی از طرف چه کسی هست الله اعلم.هرچند من معتقدم بعداز دولت اصلاحات وضعیت پوشش فوق العاده بهترشد.
    ضمن اینکه نیازی هم به انصراف بقیه از پوشش این نوع مانتوها در غیراز دیدنامحرم نیست، پس خیاطی رو برای چی گذاشتن؟!

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

متاسفانه بعضی از این تاپیکها مغرضانه و در جهت سود و زیان عده ای خاص اشاعه می شوند. ولی پوشش یا عدم پوشش مناسب یا یا مناسب در داخل منزل برای همسر و شوهر اصلا آیا محل بحث دارد ؟؟؟ اصلا آیا در خلوتگاه محرمیت لباس معنی دارد ؟

پوشیدن لباس نا مناسب در معرض عموم بله مورد بحث دارد و به غیر آن در داخل و اندرونی متاسفانه مغرضانه می باشد.
    اللهم عجل لویک الفرج والعافیه والنصر

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

سلام
    این هایی که گذاشتید خوب خوبشه پس به این چی میگید

مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

نوشته
    710
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    10 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    25

این مانتوها که تنگ نیستن؟!
    اما موافقم
    و منطق هم همینو میگه
    که ابتدا باید بازار را از مانتوهای مناسب پر کنند سپس گشت ارشاد رابندازن!
    ویرایش توسط مینیاتور : ۱۳۸۹/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۳:۰۴

سکوت کن!

اهسته برو
    اهسته بیا

وجدان ها همه خواب اند...

نوشته
    598
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

آخه میدونید نمیشه هم کلآً جمع کنند چون خیلی از چادری ها هم از این مانتو ها استفاده میکنند(مثل من )

چادرمون که هست مقنعه و ...حالا مانتوی گله گوشادیم بپوشیم نمیشه که گناه داریم

البته باید اصلاح بشه و شرط اول کار فرهنگ سازی هست

سید ما مولای ما دعا کن برای ما.....

صفحه 1 از 42 12311213141 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری