صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کامپیوتر خود را بهینه نمائید

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

کامپیوتر خود را بهینه نمائید

بسم الله الرحمن الرحیم
    بهترین ها باید سهم مومنین گردد.
    دوستان من در این سایت گاها با مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مواجه می شوند و در نتیجه آنطوریکه باید و شاید نمی توانند از مطالب این سایت و همینطور سطح اینترنت استفاده نمایند.
    لذا در این فرصت مقتضی مغتنم دونستم اون مطالبیکه کمک می کنه به این دوستان که مشکلاتشون کمی رفع بشه را در این تاپیک ذکر کنم.

از بزرگوارانی که مسائلی درنظر دارند تا این مشکلات را برای دیگر کم می کند تمنا دارم در این تاپیک ذکر نموده تا آنها هم هدیه ای به مومنی داده باشند که این مومنین لایق بهترینها هستند.
    همینطور دوستانی که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دارند با طرح مطلب می توانند از یک مشورت مفید بهره مند گردند.

اجرکم عندالله خیرا انشاء الله
    یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

2.  

نوشته
    537
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1187
    آپلود
    0
    گالری
    206

با اجازه بزرگان

منم با جناب bina88 موافقم

برای طرح اولین موضوع من یک مشکلی برام در این سایت پیش اومده بود اما به جواب رسیدم

دوستان من نتیجه رو اینجا میگذارم تا در آینده کسانیکه دچار مشکل شدند بدانند مشکل از کجاست و نگرانی هاشون برطرف بشه اگر هم کسی اطلاعات بیشتر داشت همین جا ارائه مطلب کنه .

به کد توجه کنید :

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-3.png[/IMG

دوستان اگر چنین اتفاقی براتون در این انجمن و دیگر انجمن ها افتاد اصلا نگران نباشید این مشکل از سایت نیست بلکه مشکل از نرم افزاره . حتما گاهی واستون پیش اومده که در پیام خصوصی یا تاپیک ها کد به چشم شما میاد

طبق تحقیقاتی که من بدست آوردم مشکل فقط از مرورگر فایرفکس یا موزیلا می باشد طوری که در هنگام تایپ متن همزمان مرورگر فایرفکس چندین عکس از مانیتور گرفته و در پوشه temp مخفی میکنه میتونید به همین آدرسی که در هنگام ارسال واستون پیش اومده مراجعه کنید و عکس هایی که گرفته شده رو در پوشه temp سیستمتون ببینید .

ظاهرا یک مشکل نیست بلکه یکی از مزیت هایی می باشد که شرکت سازنده به مرورگر فایرفکس اضافه کرده تا کاربران از محیط دلخواه در صفحه هات اینترنت در بهترین حالت عکس بگیرند و از عکس ها در مراحل بعدی استفاده کنند . اما مشکلش اینه که در هنگام ارسال پیام آدرس عکس های گرفته شده را میفرسته .

من اول فکر میکردم اساتید سایت از این طریق به سیستم کاربران نفوذ میکنند اما بعد متوجه شدم که درست نیست بلکه مشکل از جای دیگست .

راستش هنوز متوجه نشدم که چطور این عکس ها گرفته میشه و چطور میشه که در پوشه temp مخفی میشه اگر دوستان اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کردند که چطور این عکس ها گرفته میشه و چرا آدرس عکسها به همراه متن ارسال پیام فرستاده میشه حتما بگویند تا سوء تفاهمی واسه کسی پیش نیاد .

یک از دوستان گفت که مشکل از کپی کردن متن از برنامه word اتفاق میفته اما من بعید میدونم که مشکل بخاطر کپی کردن متن نه تنها از ورد بلکه اصلا مشکل سر کپی نیست . اما شاید مشکل بخاطر حافظه کلیپ بورد باشد

دوستان اگر مطلبی در این زمینه بدست آوردید و راهکار ها و ... حتما نتیجه مثبت یا منفی ذکر کنید .

یا حق

ویرایش توسط مولودحسین : ۱۳۸۹/۰۳/۱۶ در ساعت ۱۵:۳۳

زخم
    دیدیم و پی مرحم شدیم

بچه ها ما به بزم عشق نا محرم شدیم

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

دوستانی که از مروگر فایر فاکس استفاده می کنند

اولا در ارتباط با پلاگین - یا افزونه توضیح کوتاهی بدم.
    پلاگین و افزونه نرم افزارهائی هستند که یک سری توانائی و قابلیت رو به نرم افزار اصلی اضافهمی کنند که در پائین نمونه بهترینهای افزونه فایرفاکس رو میبینید.

اگر کمی سرعت باز شدن صفحات اینترنتی و همینطور رفتن و بازگشتنهای متعدد در بین صفحات یک سایت اذیتتون کرده
    حتما این دو افزونه رو یک نظری بهش بندازین

1- تب cool previews v.3.1
    این تب بدون اینکه روی آدرس اینترنتی (url) کلیک کنید اون صفحه رو براتون باز می کنه توی یک تب دیگه.
    جالب اینجاست توی صفحه ای که برای دیدن شما باز می کنه شما می تونید همه کارهائیکه باید انجام می دادید در آن صفحه را روی این تب پرویو انجام دهید.
    کارکرد این تب وقتی بسیار مشهود میگردد که بدنیال مطلبی در گوگل سرچ هستید و یا در فرومها بدنبال مسئله ای هستید آنوقت از شرکت http://www.coolpreviews.com حتما تشکر می کنید.

برای نصب به این آدرس بروید
    طریقه استفاده از این افزونه رو خیلی اجمالی عرض کنم و آن اینکه موس شما روی هر آدرس بره یک کلید سفید داخل کادر آبی (نماد شرکت کول) درکنار آدرس نمایان می شه کافیه با موس روی کلید برید تا صفحه براتون باز شه.

افزونه دیگر فایرفاکس
    FastestFox - Browse Faster 4.1.3
    این افزونه برای سرچ شما در چند موتور جستجو به شما کمک می کند بشکلی که هرگاه شما اطلاعاتیرا در سطح اینترنت از یک کلمه در یک متن بخواهید براتون سرچ می کنه.
    طرزکارشم بسیار ساده است وقتی شما دارید مثلا همین متن را می خوانید من در مورد
    ابو موسی اشعری صحبت کردم
    شما خواستید بدونید این ابوموسی کی بوده کافیه کلمه رو های لایت کرده صفحه کوجکی پدیدار می شود که 4 موتور جستجو را به شما پیشنهاد می کند
    روی مثلا گوگل سرچ کلیک می کنید خودش در تب جدید برای شما دنبال نتیجه می گردد.

از اینجا حتما نصبش کنید.

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ در ساعت ۰۰:۵۹
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

دوستانی که تازه به جمع این سایت اضافه شده اند

(بالاخص کسانی که از dialup استفاده می کنند)

برای اینکه تمام موضوعات و مطالب مندرج در یک تاپیک را با سرعت بیشتری (حتی تا 15 نظر ذکر شده بصورت آفلاین)
    ملاحظه نمایند در نوار ابزار زیر بخش متحرک ( لینک باکس آخرین تاپیکها) گزینه نحوه نمایش را زده و از نوع نمایش رشته ای استفاده نمایند.

یاحق

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

از کامپیوتر خود را بهینه نمائید حتما استفاده کنید.

این فید متعلق به پروتکل RSS است و به شما کمک می کند که اگر موضوعی را در اینترنت پیگیری می کنید با سریعترین و راحتترین راه ممکن به شما اطلاع رسانی کند.

مثلا اگر در این سایت اعجاز عددی قرآن را پیگیری می کنید در نوار ابزار بالای فایر فاکس آن صفحه را با کیلیک روی فید مذکور آبونه نمائید.

در سطح اینترنت فید این مطلب با شکلک های گوناگون و در جاهای گوناگون سایتها و وبلاگها قرار گرفته است مثلا در بعضی جاها این شکلی است

نرم افزارهائی هم هستند که مختص این کار ساخته شده اند و بر روی مرورگر شما نصب نگردیده اند مانند RSS READER

شما با این نرم افزار می توانید مثلا 40 موضوع و حتی بیشتر در 40 سایت را پیگیری نموده بدون آنکه به صفحه اش مراجعه کنید.

یاحق

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

کامپیوتر ( laptop - pc ) خود را بهینه نمائید

administrstor نام کاربر رایانه من و شماست او هر دستوری را که ما از طریق صفحه کلید و موس و هر سخت افزار دیگر مانند دسته های بازی و .. به رایانه می دهم را اجرا می کند.

ادمینیستریتور با فعال کردن registry نرم افزارها را فعال می نماید و همینطور با واسطه رجیستری driver ها را بکار می گیرد و درایور ها که واسط بین نرم افزار و سخت افزارهستند آن اعمال را به سخت افزارها منتقل می کنند و همینطور برعکس.

این مراحل مراحل ساده ای نیست و نیاز به محاسبات و تحلیل های آنچنانی دارد.
    لذا شما برای اینکه به این بخش کمک کنید و درنتیجه سیستمی سرحال آماده با طول عمری بیشتر و سرعتی چندین برابر داشته باشید باید اجزاء کامپیوتر خود را optamiz نمائید.

سیستم شما مانند یک خانه است که هروقت به وسایلش دست می زنید وسایلش جابه جا شده و نیاز دارد بعد از مدتی مرتب گردد.

بهترین نرم افزاری که درمورد optamiz کردن بخشهای متعدد کامپیوتری تا بحال دیده ام tune up بوده که من از ورژن 9 استفاده می کنم ولی به شما توصیه می کنم ورژن 1o آنرا دانلود و استفاده نمائید.
    در ورژن من این نرم افزار جمعا 21 کار انجام می دهد که به ترتیب زیر است

فقط تنها ضعفی که در tune up v.9 مشاهده کردم ضعف در پاک کردن رجیستری بود ( tune up registry cleaner)
    این نرم افزار آن تعداد ارور های رجیستری را که می یابد نمی تواند تماما ریپیر کند.
    از این نظر لزوم حضور یک نرم افزار کمکی در این زمینه احساس می گردد.
    اگر این مطلب را درنظر نگیریم این نرم فوق العاده است.
    پس از بازسازی بخشهای متعدد سیستم با این نرم افزار حتما هارد دیسک خود را defrag کنید با همان نرم افزار ماکروسافت .
    اگر نمی دانید دقیقا کجاست توی صفحه my computer روی درایوی که سیستم عاملتان نصب گردیده کلیک راست کنید روی properties کلیک در پنجره باز شده در زبانه tool می توانید defragment را مشاهده نمائید.
    پس از هر بار دیفرگ حتما سیستم خود را ریستارت کنید.

یاحق

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ در ساعت ۰۴:۵۱

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

گاهی ویندوزمان بدلیل رفتن ناگهانی برق نصب برنامه های مخرب ( ویروسها و وارمها ) معیوب و بد سکتور می شوند .
    بهترین نرم افزار موجود که بدست دوستان راسخون پرتابل گردیده و حجم آن به حداقل رسیده را به شما تقدیم می کنم.

Portable HDD Regenerator 1.71

دانلود نسخه پورتابل برنامه تعمیر بدسکتور هارد

می دانید که بدسکتور ها به دلایل مختلفی ممکن است بر روی سطح هارد دیسک ایجاد شود.

از بین تمامی راه های از بین بردن بدسکتور یک نرم افزار بهتر از بقیه عمل کرده و عملی ترین و واقعی ترین راه از بین بردن بدسکتور را ارائه کرده است و این نرم افزار اولین بار در بین سایتهای فارسی توسط سافت گذر به شما معرفی می شود.

در نسخه قبلی امکان تعمیر بدسکتورها به صورت مستقیم فقط در ویندوزهای 98 و Me وجود داشت ولی در این نسخه امکان این کار در ویندوز XP و Vista نیز فراهم شده است.

در صورتی که این کار در ویندوز موفقیت آمیز نبود و در واقع اطلاعات بر روی بدسکتورها قرار گرفته بود باید از CD یا فلش بوت استفاده کنید. این برنامه برای شما یک CD یا فلش بوت درست می کند که می توانید با آن سیستم را راه اندازی کرده و بدسکتورها را از بین ببرید.

این کار بسته به ظرفیت هارد شما بین 3 تا 10 ساعت زمان می برد. در انتها هم گزارش کار به شما داده می شود که چند بدسکتور پیدا شده و چند تا از آنها تعمیر شده است.

نکات:

1- این نسخه به صورت کرک شده و بدون نیاز به نصب (پورتابل) ارائه شده است.

2- حجم نسخه پرتابل از نسخه معمولی کمتر است.

3- تصاویر بزرگ برنامه را ببینید.

4- در صورت ساختن فلش بوت تمامی اطلاعات آن از حذف می شود.

5- بعد از خروج از نرم افزار خطایی رخ می دهد که مهم نیست.
    دریافت فایل برنامه ( 5.10 مگابایت )
    منبع راسخون

9. تشکرها 3

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

vcd cutter
    نرم افزاری برای تمام مانورهای شما در فایلهای ویدوئی و صوتی

این نرم افزار می تواند فایل تصویری ( فیلم ) شما را تدوین نماید صدا را از تصویر جدا کند صدا ها را تدوین نماید فقط با حجم 2.12 مگابایت که من آنرا پرتابل هم کرده ام که کارتان را راحت کنم.
    ضمنا فایل PDF نحوه استفاده از این نرم افزار داخل پکیج آن است.
    تقدیم به شما عزیزان

یاحق

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

آموزش 44 نرم افزار و زبان برنامه نویسی آنلاین و آفلاین

رایگان کاری از مرکز آموزشی رشد

فتوشاپ - فری هند - کرل - ورد - اکسل - اکسس - پاور پوینت ......
    و زبانهای برنامه نویسی تحت وب و تحت ویندوز

نرم افزار را نصب کنید.
    قبلا مطمئن باشید که نرم افزار windows instaler بر روی سیستم شما نصب گردیده و فعال است.
    پس از نصب به اینترنت متصل شده و درادامه با دابل کلیک منتظر لود شدن اطلاعات مورد نیاز بر روی سیستم خود بمانید.
    این زمان برای سیستم دیل آپ یک ربع و برای adsl 3 دقیقه بطول می انجامد.
    پس از نصب کافیست به مطلب مورد نیاز رفته و ارتباط را قطع کنید و از آموزش لذت ببرید.

حجم فایل اصلی 28 کیلوبایت از اینجا دانلود کنید

یاحق

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

امنیت در اینترنت

سیستم شما در اینترنت تحت تهدید 2 نوع خطر قرار دارد.
    1- خطر نفوذ ویروسها و وارمها ( کرمهای اینترنتی)
    این نوع نرم افزارها از نوع نرم افزارهای مخرب است و برای این ساخته شده اند که شما را مجبور کنند که
    الف - از آنتی ویروسهای شرکتهای سرویس دهنده آنتی ویروس خرید کنید
    ب - مجبور به تعویض سیستم عاملتان شده در نتیجه پولی سرازیر می شود به جیب تهیه کنندگان سیستم عامل (که خوشبختانه در ایران رایگان است و آبونمان ندارد) و همینطور هرکسی از تعمیرکار گرفته تا هر شغلی که به شما سرویس خواهد داد.

2 - تروجانها ملوارها و کی لاگرها - بطور کل نرم افزارهای هک یا جاسوسی
    این نرم افزارها با نیت جاسوسی اطلاعات داخل سیستم شما از شماره حساب بانکی گرفته تا حتی شماره کد نصب به اینترنت طراحی گردیده اند.
    خوب کارشان هم همانطوریکه مشخص است سرقت مدارک و حتی عکسهای شخصی شماست.
    آنها وبلاگها و سایتها را هم هک می کنند و هرآنچه که بخواهند بر سر صاحبان آنها می آورند.

البته هکر بد و خوب داریم و در ابتدا هم هکرها را مردم دوست داشتند چون وارد سیستم شما می شدند و معایب کامپیوتر قربانی را برایش رفع می کردند ولی بعدها شد چیز دیگه.

این داستانها را عرض کردم که در ارتباط با امنیت با شما صحبت کنم و نرم افزارهای آن.
    شرکتهای سازنده هرساله توسط مجلات کارشناسی آنتی ویروسهای برتر جهان رتبه بندی شده و نمره میگیرند.
    البته خوب بعضی هاشون هم با زیر میزی رتبه خودشونو بالا می برند که از اون جمله می شه شرکت نورتون سیمبیان رو نام برد این دو شرکت اخیرا ممزوج شده اند و آنتی ویروسشان علی رغم حجم بسیار زیاد بازدهی ای بسیار پائین دارد.
    نمرات از 1 الی 10 است و من برای خالی نبودن عریضه یک آنتی کی لوگر عالی رو به شما معرفی می کنم با حجم 6 مگابایت که حتما دانلود کنید.
    anti trojan elite در آخرین نظر کارشناسی از طرف همین مجلات نمره 3 از 10 را گرفت !
    خوب برای چی من این نرم افزار رو پیشنهاد می کنم به دلایل زیر
    این نرمافزار سال گذشته نمره 9 از 10 را اخذ کرده بود
    دوم پرتابل است و نیاز به نصب آن ندارید
    سوم این نرم افزار هرچقدر هم توی سرش بزنن یک key logger کش حرفه ایی است.
    چهارم کمتر تروجانی رو نمی شناسه .
    و پنجم اینکه بدلیل پرتابل بودن نیازی ندارید کرکش کنید.

پس بسم الله

سرور راپید شیر

توضیح اینکه در پنجره باز شده روی گزینه FREE USER کلیک کرده سپس در پنجره بعدی پس از 15 ثانیه دانلودش کنید.

یاحق

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ در ساعت ۲۲:۴۸

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری