جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تمثیلی از زندگی...

نوشته
    36
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    51 دقیقه
    دریافت
    39
    آپلود
    1
    گالری
    0

تمثیلی از زندگی...

زندگی کردن مبانی دارد که که فلسفه راه روشن عقل ، و عرفان راه روشن جان است.
    برای هر انسانی این انتخاب وجود دارد که کدام یک بر دیگری ارزش بیشتری دارد؟ جان را تسلیم عقل کردن یا عقل را تسلیم جان کردن؟؟؟گر چه این دو سوال بر خلاف هم هستند ولی پیکره ی آنها از یک جنس به نام لذت است و باید به این سوال پاسخ دهیم که کی و کجا لذت می بریم از این عمر و این دنیای فنا پذیر؟؟؟از آنجا که وجود انسان متشکل از دو بعد روح و جسم که به هم آمیخته اند و اگر یکی نباشد ما موجودیتی در این جهان نداریم، و اینکه این بعد ها ذاتا نیازمند به لذت و خوش بودن هستند ، در می یابیم که گاهی لذت یکی بر ذلت یکی و گاه لذت یکی بر ذلت دیگری منطبق شده است. حالا کدام راه درست است منطق و فلسفه راهی و عرفان و دین راه جدا دارد!!! گاهی ممکن است مخلوطی هم بین اینها باشد و لی من در یک مثال نظرم را اینگونه به دیگران گفته ام که شاید خواندنش برای شما هم جالب باشد هر چند قابل استفاده نباشد.....
    دنیا در نظرم دریاییست بی کران و عمر نخی طویل که سر و ته دارد.دست و پا و چشم و اعضا و جوارح برایم یک قیچیی بیش نیست و اعتقاداتم کشتی ای که در این دریا خواهم بود. زندگی کردن را مثال به صید رفتن می دانم که با این قیچی باید از آن نخ توری ببافم و با کشتی خود به این دریا بروم و صید کنم! اما چه صید می کنم ؟؟؟ تورم را چطو ر بافتم؟؟آیا آنقدر ریز بافتم که هر چیز و ناچیز در آن قرار می گیرد یا اینکه فقط مخصوص صید یار است؟ آیا کشتی ام مجهز است یا اینکه با هر باد و طوفانی به هم می ریزدو .....

ویرایش توسط شکسته دل : ۱۳۸۹/۰۳/۱۹ در ساعت ۲۲:۳۲
    دو عالم را به یک بار از دل تنگ
    برون کردیم تا جای تو باشد

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری