جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري استفاده کنيم

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري استفاده کنيم

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    بازم سلام
    خوبين؟
    بچه ها توصيه ميكنم فقط روزهايي كه مدير هست برين يا يه اتاق بذاريد فقط مخصوص بچه ها يكانون
    چون محيطش واقعا گناه آوره
    من كه حالم از محيطش به هم خورد
    بي قانون
    اگه كسي خواست درست كنه
    كد بذاره براي اتاق و براي بچه ها بفرسته
    لااقل همه در مورد دين بحث كنيم
    رفتم اتاق شناخت ائمه
    يارو ميگه
    مهسا جان دوست دارم
    و اين چيزا
    در پناه حق

بنام حضرت دوست

باسلام به شما همکار گرامي . واقعا متاسف شدم از اين لحن بيان . يعني چي که محيطش گناه آلوده ؟ ايا شما تا به حال در اتاق هاي ياهو مسنجر تشريف برديد و يا تو اتاقهاي مسنجر بيلوکس و پالتاک ...... ؟
    ظاهرا تا به حال به اين امکان تشريف نبرديد تا بدونيد محيط گناه الود يعني چي .

همکار محترم مسنجر ال فور اي در حال حاضر دربين کليه مسنجرهاي موجود يکي از بهترين محيط هاي مجازي و سالم ترين محيط ها براي بحث و گفتگوست که حداکثر کنترل بر روي اتاقها صورت مي گيره. نمي خواهم عرض کنم کاملا سالم و ايده ال هست اما به جرات مي تونم بگم در بين ساير مسنجرهاي موجود در فضاي مجازي با توجه به کنترل دائم مدير و راهنما و پليس سايت و ابزارهاي قوي مديريتي که در اختيار مديران کنفرانس ها قرار دارد ، محيطي بهتر از آن پيدا نمي کنيد و مثل ساير مسنجرها بي در و پيکر نيست .

اما طبيعا در فضاي مجازي هرکس بنا به عقيده وسليقه اتاقهاي تشکيل ميده که به طور طبعي کساني رو جذب مي کنه که هم سليقه و هم فکر هم هستند . اما من و شما جق انتخاب درست داريم . مي تونيم به جاهايي بريم که مطابق با اعتقادات و تربيت و فرهنگ و سليقه ماست . و اگر در اتاقي رفتيم که اسمش به ظاهر ديني بود ولي عملکردشون مذهبي نبود مي تونيم خارج بشيم ولي هرگز نمي تونيم بگيم چون در اين اتاق فلان حرف زده شده کل محيط مسنجر گناه آلوده .

نمونه اين اتاقها کنفرانس آيه هاي انتظار است که با چهار سال سابقه کاري در ياهو و يکسال در مسنجر ال فورآي يکي از بهترين کنفرانس هاي مذهبي ست که به بهترين وجه مديريت ميشه و در اين کنفرانس هيچ کاري که خلاف شتونات اسلامي و اخلاقي باشه صورت نمي گيره . حتي در اين کنفرانس به جهت حفظ شان و حفظ حريم ها خانمها صحبت نمي کنند . موسيقي در اين کنفرانس پخش نمي شود و با برنامه اي منظم هرشب از ساعت 11 تا يک و نيم شب با حضور سخنران هاي محترم که همه تحصيل کرده حوزه عليمه هستندو بسياري از انها از اساتيد حوزه هستند و پخش دعا و مناجات و برگزاري مراسم ويژه مناسبت هاي مذهبي اداره مي شه .

چقدر خوبه ما با يک نگاه و با اطلاعات اندک قضاوت نکنيم . اينکه شما به يک اتاق رفتيدو يک مطلبي شنيديد که مناسب نبوده قضاوت بفرمائيد محيطش کلا گناه الوده و اينطور همه را بترسانيد و فعل غلط يک اتاق رو تعميم يه کل مسنجر بدهيد و ديگران رو منع کنيد کاملا غير منطقي و غير منصفانه است .

لازمه قضاوت آگاهي کامل است نه نگاهي لحظه اي و سطحي . شما با اين نحوه قضاوت زحمات کساني که در اين مسنجر اينهمه تلاش مي کنند که کاربران اتاقهاي غير مذهبي رو با ارائه برنامه هاي متنوع ديني جذب اتاقهاي مذهبي کنند و سطح فرهنگ ديني و سطح پذيرش مسائل اعتقادي براي استفاده کنندگان از محيط هاي مجازي را بالا ببرنند ناديده گرفتيد و فکر مي کنم اين هم نهايت بي انصافي ست .

التماس دعا
    ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۸۹/۰۳/۱۸ در ساعت ۱۵:۵۴

2.  

نوشته
    1,626
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    بازم سلام
    خوبين؟
    بچه ها توصيه ميكنم فقط روزهايي كه مدير هست برين يا يه اتاق بذاريد فقط مخصوص بچه ها يكانون
    چون محيطش واقعا گناه آوره
    من كه حالم از محيطش به هم خورد
    بي قانون
    اگه كسي خواست درست كنه
    كد بذاره براي اتاق و براي بچه ها بفرسته
    لااقل همه در مورد دين بحث كنيم
    رفتم اتاق شناخت ائمه
    يارو ميگه
    مهسا جان دوست دارم
    و اين چيزا
    در پناه حق
    با سلام
    دوست بزرگوار بنده نزدیک 10ماهی میشود که هر شب درمسنجر ال فور و در کنفرانس ايه هاي انتظار هستم و هیچ موردغیر اخلاقی پیش نیامده است هیچ محیط گناه اوری رو شاهد نبودم.
    بهتر بود شما اول در روم تالار ایه های انتظار که 4سال سابقه کار دارد حضور پیدا میکردید بعد تجربیات خود را در اختیار به قول خودتون بچه ها قرار میدادید.
    برنامه های هفتگی تالار ایه های انتظار اول هفته نوشته می شود مانند دیگر فضاها نیست که با هر چیزی بخواهند زمان پر کنند. فکر نمیکنم شما بتوانید در هیچ مسنجری این فضا را پیدا کنید.
    اگر برای شما مهم است دوستان خود را اگاه کنید به همان رومی که گفته شده یا چند روم مذهبی دیگر بروید نه روم هایی که بنابر سلیقه مالک غیر مذهبی می باشد تا بهتر بتوانید راهنماییشون کنید.
    با تشکر

ویرایش توسط همدم آسمان : ۱۳۸۹/۰۳/۱۸ در ساعت ۱۶:۳۵
    تا وعده قيامت تو صبر مي کنيم

بر داغ بي نهايت تو، صبر ميکنيم

اي از تبار آينه و آفتاب و عشق
    تا مژده زيارت تو، صبر ميکنيم

يادمان باشد زنده بودن را به بيداري بگذرانيم
    چرا كه زماني دراز به اجبار خواهيم خفت

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    ای کاش چنین جایی در نظر گرفته نمیشد.نمیدونم کاربرها اونجا را مشاهده کرده اند.اصلا جایی نیست که بشه حتی در موردش صحبت کرد.شما می تونستید همین کار را توی مسنجر یاهو انجام بدید و یه آیدی برای مدیر درست میکردید و بعد اونجا یک اتاق کنفرانس قرار می دادیم.این خیلی بهتر بود
    ولی الان بچه ها دنبال یه جایی برای چت میگشتند که شما آدرس دادید.
    موفق باشید
    یا حق

آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

بازم سلام
    شرمنده از این که دوستان را ناراحت کردم
    اما توی 25 دقیقه بازدیدم همه چیز دیدم الا اینایی که شما می گین.
    در ضمن عرض کردم یه اتاق تشکیل بشه برای دوستان کانون
    تا محیطش هم مثل محیط کانون باشه
    به هر حال
    متشکر از این که آگاه نمودینم
    در پناه حق

آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

مرکز ملی پاسخویی به سوالات در مسنجر های مختلف از جمله l4i پاسخگوی سوالات کاربران می باشد.

برای اطلاع از برنامه های این مرکز و ساعت حضور اساتید به آدرس زیر مراجعه کنید.

http://paasokhgoo.ir/index.php?go=online

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

بنام خدا

همکار محترم . عنايت داشته باشيد که مسنجر ياهو اصلا قابل قياس با مسنجر ال فور اي نيست جهت اطلاعتون از معايب ياهو مواردي رو عرض مي کنم

اگر در ياهو کنفرانس بزنيم اين مشکلات هست :
    1- امکان صوتي در ياهو بسيار ضعفيف است و اکثرا دوستان فاقد صدا هستند.
    2- در ياهو اگر يک نفر ادم ناباب وارد شود و بخواهد ويس را بگيره و هرچي دلش مي خواد بگه . از دست هيچکس کاري برنمياد .
    3- اگر کسي در کنفرانس ياهو مطالب زشت و ناپسند بنويسه . ازمدير کنفرانس هيچ کاري برنمياد که اون مطالب سخيف رو حذف کنه .

4- هيچ راهي براي بيرون کردن چنين فردي از کنفرانس نيست .
    5- بعد از اتمام برنامه امکان بستن کنفرانس جهت سوء استفاده هاي احتمالي وجود نداره و کنفرانس به راحتي دست کساني ميافته که مي تونند اونجا هرکاري بکنند .
    6- براي کنفرانس ياهو بايد يک نفر مسئول اينوايت کردن دوستان به کنفرانس بشه تا از ورود غير خود داري بشه اما همه کساني که در کنفرانس حاضرند مي تونند هرکسي که دلشون خواست را وارد کنند و ديگر راهي هم براي خروج اون فرد نيست .
    7- در کنفرانس ياهو به راحتي امکان بوت کردن کليه حاضرين در کنفرانس توسط يک بوتر ساده هست . شايد ندونيد بوت کردن يعني چي و چقدر مي تونه خطرناک باشه . جهت اطلاع عرض مي کنم بوت کردن يعني اينکه يک بوتر به راحتي شما رو از کنفرانس مينداز ه بيرون . از ياهو مي اندازه بيرون و در حالت شديدش به کلي اينترنت شما رو قطع مي کنه و در حال بدترش مي تونه کل سيستم شما رو مختل کنه

مزاياي کنفرانس ال فور اي :
    1- تعداد افراد شرکت کننده محدود به مجوز اتاق است .
    2- امکانات صوتي مسنجر ال فور بسيار عالي ست .
    3- امکان بوت کردن براي هيچ کس در اين مسنجر وجود نداره و شما با خيال اسوده مي تونيد از مزاياي کنفرانس بهره مند شويد .
    4- هرکس مي تونه وارد کنفرانس بشه اما ابزار قوي مديريتي از هرگونه سوء استفاده جلوگيري مي کنه .
    5- در مسنجر ال فور کسي نمي تونه ميکروفون رو بدون اجازه مالک اتاق يا مديران کنفرانس بگيره و چنانچه بدون اجازه اين کار رو بکنه . مديران کنفرانس به راحتي مي تونند از طريق فريز کردن فرد خاطي ميکروفون را آزاد کنند .
    6- اگر کسي بخواهد متن نامناسبي بنويسه يا تبليغات غير مناسب بکنه مديران کنفرانس اين امکان را دارند که سريعا چنين متن هايي رو حذف کنند .
    7- مدير کنفرانس مي تونه فرد خاطي رو به راحتي از کنفرانس اخراج کنه و در صورت مراجعه مجدد براي زمان مشخص و يا حتي براي هميشه از ورود به اين کنفرانس تحريم کنه .
    8- فرد خاطي در صورت دريافت تدکر و عدم توجه به مدير سايت معرفي ميشه و در صورتي که تذکر ات مديرسايت مفيد واقع نشه براي هميشه از ورود به مسنجر ال فور محروم خواهد شد .
    9- اي پي فرد خاطي شناسايي ميشه و با هر اي دي ديگه وارد مسنجر ال فور بشه به راحتي شناسايي ميشه.
    10 - وقتي کنفرانس تمام شد کسي نمي تونه در کنفرانس بمونه و کليه افراد با بستن اتاق از اتاق بيرون ميافتند و لذا اين اطمينان هميشه هست که کنفرانس به دست افراد بي مسئوليت نخواهد افتاد .

با اين تفاصيل شما بفرمائيد کدام مسنجر مي تونه چنين امکاناتي در اخيتار دوستان قرار بدهد که در کمال امنيت و ارامش خاطر و اطمينان به اينکه در محيطي بدور از مزاحمت مي تونه ساعاتي مثلا با مديريت سايت به راحتي تبادل نطر کنند يا در يک کنفرانس مذهبي به اطلاعات ديني خودش اضافه کند . با کمال ارامش دعا بخونه و با احترام تمام از کنفرانس خارج بشه ؟

ضمنا دوست بزرگو.ار از جانب ديگران نظر ندهيد . اگر کسي به دنبال چت کردن باشه اينکار رو در ياهو مسنجر هم مي تونه بکنه و نياز نيست کسي به دنبال ادرس براي محل چت باشه

چشمها رو بايد شست جور ديگري بايد ديد

توصيه مي کنم که منصف و خوش بين باشيد و با قضاوت عجولانه ذهنيت ديگران را خراب نکنيد

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام . من هم ثبت نام کردم . خیلی خوبه . اتاق های مذهبی داره . و غیره مثل شادی و این چیزا دیگه . من فکر کنم این برنامه ای که معرفی کردید خیلی خوبه . چون واقعا با یاهو مسنجر فرق داره . چون اینجا ادب رعایت میشه . مدیریت داره . حرف های چرند وپرند زده نمیشه ولی یاهو مسنجر نه خیلی افتضاح تشریف داره
    به نظرم دوستی که مخالف این قضیه بودند کمی بیشتر تحقیق کنند .
    الهی تو پناهی

خوشا آن روز که من هم چون اربابم حضرت عباس وفاداری را بیاموزم . شهادت دخت نبی تسلیت

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    93
    آپلود
    0
    گالری
    11

با سلام

دوست عزیزمون جناب آقای جهانگرد موردی که فرمودید رو بنده هم تا حدودی قبول دارم اما نکته ای که هست اینه که ما برناممون رو همون گونه که اشاره کرده اید در تالار آیه های انتظار که یک تالار شناخته شده مذهبی است اجرا خواهیم کرد .

ضمنا از پاسخگوی محترم معارف دینی هم که برنامه های اساتید مرکز ملی پاسخگویی در مسنجرهای مختلف رو ارائه کردند ممنونم کاربران عزیز می تونند در صورت تمایل به دریافت پاسخ بصورت آنلاین به کارشناسانی که در این لیست معرفی شده است مراجعه نمایند

با توجه به اینکه این موضوع اختصاص به آموزش ال فور آی دارد خواهشمندم دوستان از ادامه این بحث خود داری نمایند بدیهی است پستهای غیر مرتبط با موضوع ( از جمله پست خودم ) به موضوع مناسبتری انتقال داده خواهد شد

التماس دعا

يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
    روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
    براي آزادي شيعيان بحرين
    وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم
    از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم

از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم .. .از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم. . . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم . . . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم . . از امکانات دنياي مجازي با ديد مثبت تري  استفاده کنيم. . .

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط MOSTAFA14 نمایش پست
    حرف های چرند وپرند زده نمیشه ولی یاهو مسنجر نه خیلی افتضاح تشریف داره
    دوست عزیز درسته که یاهو مکان مناسبی نیس اما ایا میشه افرادی که اونجا رفتو امد میکنند به حال خود رها کرد اگه واقعا ادم از خودش مطمئن باشه (داشتن ایمان قوی) و بتونه یکی از همون افرادو به راه بیاره واقعا هنر کرده

درصورتی که شخصی قصد سربه راه اوردن کسی رو داشته باشه...

و اما...

روحیاتشون جابجا نشه :biggrin:

11. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری