صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خدا مقرر کرده که باید افرادی قیافه ی نا مناسبی داشته باشند ؟

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خجالت چرا خدا مقرر کرده که باید افرادی قیافه ی نا مناسبی داشته باشند ؟

به نام تک خالق هستی.

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز ؛ قصد طرح سوالی داشتم.زیاد به حاشیه نمیرم و مستقیم به سوال اصلی خودم اشاره می کنم :

همه ی ما می دانیم خدا هر کاری را با حکمت انجام می دهد ؛ ولی یه سوالی برای بنده پیش اومده که در مورد حکمت اون یکم دچار مشکل هستم.چرا خداوند تبارک و تعالی به بعضی انسان ها شکل و قیافه ای داده که هر کس او را می بیند مبهوت او می شود و بعضی انسان ها را آفریده که خدایی نکرده افرادی از او روی گردان می شوند.این موضوع هم اینک در جامعه ی ما هم جاریست.

من خود حکمت را بر این گذاشتم که خدا زیبا را برای گفتن " فتبارک الله احسن الخالقین " و زشت را برای انسان های عادی برای گفتن " الحمد الله " آفریده است.ولی سوال اصلی من اینجاست که آن فرد زشت تا دلتان بخواهد زجر می کشد از طرز نگاه همه و زیبا لذت می برد از طرز نگاه همه و هر دوی اینها نزد خدا یکیست چون هیچ کدام فرقی جز زیبایی ندارد و فقط تقوای آنها مهم است.یعنی یکی با زجر باید مومن باشد و دیگری با لذت تمام.خواهشا نگویید ارزشمند تر آن است که با زجر شکرگذار باشد ؛ چون از هر زشتی بپرسید خواهد گفت آرزوی من ایسنت زیبا باشم و عاشق خدا باشم که مرا اینجور زیبا آفریده.

خب حال جواب و برداشت و شاید هم اگر خدا پاسخ قطعی به این سوال داده ؛ منتظر هستم تا ببینم و بخوانم.

با تشکر از همه ی شما عزیزان.

2.  

نوشته
    72
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زیبایی نسبی است
    فکر میکنم انهایی که شما زشت میپندارید به عقیده خیلی های دیگر چهره معمولی یا زیبایی دارند

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دلیلشو باید از علم پزشکی و ژنتیک پرسید ..
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

افراد می تونن با برخورد های خوب خودشون در جامعه از خود چهره ای محبوب و دوست داشتنی بسازند ،هر چند که زیبا نباشند.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

واحد گرامی سلام
    من عکس یکی رو می ذارم اینجا ببین این آدم که یک خال مو رو سرش نداره چشمای ریز سنشم از پیری گذشته و .....
    من خودم توی دانشگاهمون 2 نفر رو میشناسیم خیلی زیبا حسرت همسر بودن با این آقای دکتر رو داشتند
    منظورشوناین آدم نیست
    چرا خدا مقرر کرده که باید افرادی قیافه ی نا مناسبی داشته باشند ؟

اینم نیست که بنده رو سیاهم

باور کن این آدمه
    این بزرگوار

همه اینها رو نوشتم که مطلبی رو بگم که شاید توی این سن و سال درک نکنی ولی آینده ای هست و خداوند متعال مثل همین مثال به شما ثابت خواهد کرد که زیبائی ای که خداوند مورد قبلشه و بنده اش رو با اون چهره می پذیره این سومین مدل هست نه اولی و دومی
    مشکل این هست که ظاهر خیلی قویه و تا زمانی برسه این مطلب برای شما مسجل بشه زجر خواهی کشید که انشاالله سبب تقرب بشه
    آمین

یاحق

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

یه سر به این صفحه بزنید ببینید که همه دوستش دارند و اصلا چهره او را نمی بینند منظورم ظاهر اوست

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

اصلا زیبایی چهره که با یک تصادف یا سوختگی می تونه از بین بره که نمی تونه ملاک محبوب بودن انسان باشه.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا هيچ كس رو كامل نيافريده.يكي پول داره اما زيبا نيست.يكي زيبا نيست اما سالمه.اون يكي....
    مهم اينه كه 99% آدما معمولا راضي به داشته هاشون نيستند.خصلت آأميزاد اينه.
    تا شقايق هست زندگي بايد....

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط واحد نمایش پست
    به نام تک خالق هستی.

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز ؛ قصد طرح سوالی داشتم.زیاد به حاشیه نمیرم و مستقیم به سوال اصلی خودم اشاره می کنم :

همه ی ما می دانیم خدا هر کاری را با حکمت انجام می دهد ؛ ولی یه سوالی برای بنده پیش اومده که در مورد حکمت اون یکم دچار مشکل هستم.چرا خداوند تبارک و تعالی به بعضی انسان ها شکل و قیافه ای داده که هر کس او را می بیند مبهوت او می شود و بعضی انسان ها را آفریده که خدایی نکرده افرادی از او روی گردان می شوند.این موضوع هم اینک در جامعه ی ما هم جاریست.

من خود حکمت را بر این گذاشتم که خدا زیبا را برای گفتن " فتبارک الله احسن الخالقین " و زشت را برای انسان های عادی برای گفتن " الحمد الله " آفریده است.ولی سوال اصلی من اینجاست که آن فرد زشت تا دلتان بخواهد زجر می کشد از طرز نگاه همه و زیبا لذت می برد از طرز نگاه همه و هر دوی اینها نزد خدا یکیست چون هیچ کدام فرقی جز زیبایی ندارد و فقط تقوای آنها مهم است.یعنی یکی با زجر باید مومن باشد و دیگری با لذت تمام.خواهشا نگویید ارزشمند تر آن است که با زجر شکرگذار باشد ؛ چون از هر زشتی بپرسید خواهد گفت آرزوی من ایسنت زیبا باشم و عاشق خدا باشم که مرا اینجور زیبا آفریده.

خب حال جواب و برداشت و شاید هم اگر خدا پاسخ قطعی به این سوال داده ؛ منتظر هستم تا ببینم و بخوانم.

با تشکر از همه ی شما عزیزان.
    به نام خدا
    با سلام
    يكي از مواردي كه بايد در اين بحثها به اون توجه كرد مساله وراثت و بعد از اون محيط هست .
    كه همه ما مي دونيم هر دوي اين عوامل در شكل چهره انسان تاثير گذارند .
    اما هر عاملي در اين مساله دخيل باشد ، واقعيت اين است كه يكفرد با چهره خاصي بدنيا مي آيد و بايد با آن زندگي كند .
    اما بيشتر از داشتن چهره زيبا يا زشت ، بنظر مي رسد اين نوع ديدگاه و تفكر انسان به زشتي و زيبايي چهره است كه در زندگي وي موثر است .
    برخي انسانها معتقدند كه اخلاق و عمل نيك ، بيشتر و موثر تر از چهره زيبا در روابط فرد با ديگران تاثير گذار است و لذا با اعتماد بنفس سعي در اصلاح روابط خود دارند و برخي متاسفانه تمامي تاثيرات و تاثرات اجتماعي را متاثر از چهره زيبا يا زشت مي دانند لذا منفعل عمل ميكنند .
    اما ما نمي توانيم اين واقعيت را از صفحه خاطرات ذهنمان پاك نماييم كه بسيار بسيار اتفاق افتاده است كه فردي كه داراي چهره زيبايي نيست را به صفات ممدوح و پسنديده قبول داريم به نحوي كه پس از چندي گويا اصولا چهره او را نمي بينيم وچهره او جاي خود را به اخلاقياتش داده است .
    و نيز تجربه تنفر از برخي افراد بسيار زيبا اما بي اخلاق كه تنها چيزي كه از آنان ديده مي شود خلقياتشان است و نه چهره زيبايشان .
    بهر حال آنگونه كه شما دوست گرامي در بخشي از مطالبتان فرموديد نيست :
    آن فرد زشت تا دلتان بخواهد زجر می کشد از طرز نگاه همه و زیبا لذت می برد از طرز نگاه همه و هر دوی اینها نزد خدا یکیست چون هیچ کدام فرقی جز زیبایی ندارد و فقط تقوای آنها مهم است.یعنی یکی با زجر باید مومن باشد و دیگری با لذت تمام
    انسانها بر اساس وسعشان تكليف دارند اگر زيبايي براي فردي امكانات بيشتري را ايجاد مينمايد ، وي مسئوليت بيشتري نزد خداوند دارد و در روايات هم داريم كه زكات زيبايي عفاف است و هر چند عفاف بر همه واجب است اما او سهم بيشتري در پرداخت زكاتش دارد .
    درست مثل مرد و زن ، زن چون از جمال بيشتري برخوردار است حيا و عفاف بيشتري بايد داشته باشد و پوشش بيشتري را هم بايد رعايت نمايد . لذا فردي كه از جمال بيشتري برخوردار است تكليف بيشتر و مسئوليت بيشتري در قبال اين نعمت الهي دارد كه در صورت مراعات ننمودنش ، مواخذه خواهد شد و اين تكليف مضاعف ، نشان مي دهد كه ايندو نزد خداوند يكسان نيستند . لا يكلف الله نفسا الا وسعها
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری