جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جدیدترین شگفتی قرآن...

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جدیدترین شگفتی قرآن...

در بعضی از سایت ها این مطلب رو به عنوان جدیدترین شگفتی قرآن» گفته اند نظر شما چیه؟؟؟

جدید ترین شگفتی قرآن ، نردبان های شنوایی

بنام خدا

أامْ لَهُمْ سُلَّمٌ یسْتَمِعُونَ فِیهِ فَلْیأْتِ مُسْتَمِعُهُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِینٍ (الطور/38)

یا مگر آنان را نردبانى است كه با آن می شنوند پس (اگر چنین است )باید شنونده ی آنها دلیل قاطع بیاورد.

مقدمه :

بارها آیه ی 38 طور را خوانده واز کنارش گذشته بودم ولی این بار امروز که در جستجوی مطلبی دیگر بودم خداخواسته دوباره چشمم

به این آیه خورد لحظه ای فکر کردم که غیر از معنی ظاهری(بالا رفتن از نردبان برای گوش کردن حرفهای دیگران) مثل اینکه چیز دیگری بایدبدانم !

ارتباط نردبان با شنیدن غیر از معنای ظاهری چه می تواند باشد؟ چند لحظه یاد گذشته ها......

واین چنین انفجاری دیگر در کره ی مغز این قطره ی محال اندیش

بله یادم آمد ! scala

نزدیک بیست سال پیش ،در دوران دانشجویی در درس آناتومی وفیزیولوژی خوانده بودیم که:

در ساختمان گوش وشنوایی انسان ساختارهایی بکار رفته که دقیقا اسم آنها نردبان بود:

نردبان دهلیزی (scala vestibuli )

نردبا ن میانی (scala media)

ونردبان صماخی (scala tympani )

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۵:۴۸
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

2.  

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم

این سایت هم برای دوستان به درد می خورد ، فیلم هم دارد برای اعجاز قرآن :
    http://scienceislam.com/quran_miracles.php

نوشته
    194
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط فالق الاصباح نمایش پست
    در بعضی از سایت ها این مطلب رو به عنوان جدیدترین شگفتی قرآن» گفته اند نظر شما چیه؟؟؟

جدید ترین شگفتی قرآن ، نردبان های شنوایی

بنام خدا

أامْ لَهُمْ سُلَّمٌ یسْتَمِعُونَ فِیهِ فَلْیأْتِ مُسْتَمِعُهُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِینٍ (الطور/38)

یا مگر آنان را نردبانى است كه با آن می شنوند پس (اگر چنین است )باید شنونده ی آنها دلیل قاطع بیاورد.

مقدمه :

بارها آیه ی 38 طور را خوانده واز کنارش گذشته بودم ولی این بار امروز که در جستجوی مطلبی دیگر بودم خداخواسته دوباره چشمم

به این آیه خورد لحظه ای فکر کردم که غیر از معنی ظاهری(بالا رفتن از نردبان برای گوش کردن حرفهای دیگران) مثل اینکه چیز دیگری بایدبدانم !

ارتباط نردبان با شنیدن غیر از معنای ظاهری چه می تواند باشد؟ چند لحظه یاد گذشته ها......

واین چنین انفجاری دیگر در کره ی مغز این قطره ی محال اندیش

بله یادم آمد ! Scala

نزدیک بیست سال پیش ،در دوران دانشجویی در درس آناتومی وفیزیولوژی خوانده بودیم که:

در ساختمان گوش وشنوایی انسان ساختارهایی بکار رفته که دقیقا اسم آنها نردبان بود:

نردبان دهلیزی (scala vestibuli )

نردبا ن میانی (scala media)

ونردبان صماخی (scala tympani )

m

اتفاقا این آیه یه اشتباه علمی رو نشون میده که فک می کنه میشه به آسمون یه نردبان تکیه داد و رفت بالا تا به حرف ساکنین اونجا گوش داد!

آسمونی اصلا وجود نداره دوست گرامی، صفحه آبی که می بینیم نتیجه انکسار نور خورشید توی آتمسفر هست و اصلا نمیشه بهش یه نردبان تکیه داد.
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۵:۴۹
    نیست یک دم شکند خواب به چشم کس و لیک
    غم این خفته چند
    خواب در چشم ترم می شکند...

5. تشکر

نوشته
    246
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    115
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط atila360 نمایش پست
    گویا مسلمانان تب کرده اند و هر چیزی رو که تور قرآن می بینند معجزه می دونن:labkhand:

اتفاقا این آیه یه اشتباه علمی رو نشون میده که فک می کنه میشه به آسمون یه نردبان تکیه داد و رفت بالا تا به حرف ساکنین اونجا گوش داد!

آسمونی اصلا وجود نداره دوست گرامی، صفحه آبی که می بینیم نتیجه انکسار نور خورشید توی آتمسفر هست و اصلا نمیشه بهش یه نردبان تکیه داد.

سلام بر شما برادر گرامی.اصلا در این آیه کلمه ی (السماء) به معنای آسمان دیده نمیشه که بخواد بگه نردبون بهش تکیه داده.چطوری به این تفسیر رسیدید؟
    ویرایش توسط sanaz shahin : ۱۳۹۰/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۵:۱۳

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

گویا مسلمانان تب کرده اند و هر چیزی رو که تور قرآن می بینند معجزه می دونن:labkhand:

با سلام
    دوست عزیز مسلما این نردبانی که شما میفرمایید اون نردبانی نیست که قرآن میگه. چون تو اون زمان ها هم مردم میدونستن که نردبان نمیتونه به آسمان تکیه کنه! و وقتی قرآن همچین حرفی رو آورده حتما کنایه از چیزی است وگرنه با این تفاسیر مردم همون موقع هم به قرآن ایمان نمیاوردن چون مخالف دیده هاشون بود

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام خدمت دوستان گرامی
    در تفسیر المیزان جلد نوزده در تفسیر این آیه تنها چیزی که یافتم همین بوده.امیدوارم مفید باشد
    كلمه (سلم ) به معناى نردبان چند پله است كه به وسيله آن به بام و يا هر نقطه اى بـلنـد، بـالا مـى رونـد. و كـلمه (استماع ) در اينجا متضمن معناى صعود هم هست ، و كلمه (سلطان ) به معناى حجت و برهان است .
    و مـعـنـاى آيه اين است كه : نه ، بلكه مى گوييم نكند اينان نزد خود نردبانى دارند كه بـا آن بـه آسـمـان صعود مى كنند، و با صعود خود، وحى آسمان را مى شنوند، آنچه به خـودشـان وحـى مى شود مى گيرند و آنچه به تو و ديگران وحى شده رد مى كنند و نمى پـذيـرنـد، پس اگر چنين نردبانى دارند، بگو آن شخصى كه با آن نردبان بالا آمده و مدعى شنيدن وحى است ، دليل خود را بياورد.
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوستان و بزرگواران

سلام دوستان
    هرچند تاریخ طرح مطلب مربوط به چندماه گذشته است ولی فقط و فقط برای درج نظرم عضو شدم و اگر اشتباهی چه از نظز تایپ و چه درک مطلب و یا ناتوانی توضیحات دارم، مرا ببخشائید.
    بهتر نیست که کمی بزرگتر بیندیشیم؟ مثلا فرض بفرمائید پیش گوئی مربوطه اشاره ای به شنودهای فرا منظومه ای دارد که درحال حاضر ناسا سرمایه های عظیمی را در آن خرج میکند؟
    و حتی شاید و احتمال قریب به یقین به مواردی اشاره دارد که در صدها سال یا هزارانت سال آتی قرار است اختراع و اکتشاف شود؟
    بیائید اینگونه تصورات خویش را اصلاح کنیم که "قران کریم" که فقط برای 1400 سال پیش نیامده و قرار است تا پایان دنیا نسل بشر را همراهی نماید و به عقیده من اگر فقط یک معنی آن را اینگونه در یک اکتشاف و یا اختراع محبوس نمائیم غیر از بزرگترین خیانت به کلام خدا (که گناه بزرگی بنظر می رسد) باعث میشویم که این معجزه پیامبر عظیم الشان (ص) دارای تاریخ مصرف شود.
    و لذا دیری نخواهد پائید (حال جه جند سال و جه جند قرن) که دیگر تازگی آن برای افرادی که علاقه به گرویدن به اسلام را خواهند داشت شاید نکته ابهامی ایجاد نماید.
    ولی اینچنین هم نیست که هیچ از آن نگوئید و برداشت نکنید و خوب است که آدمی همانطور برداشت هائی از هر مطلبی بنظرش می آید مطرح نماید فقط می بایست دقت کند که در جائی مطرح نکند که خدای ناکرده آن نظر یا برداشت بر علیه خودش و از همه مهمتر بر علیه دینش مورد سوئ استفاده قرار گیرد.
    از اینکه فضولی نمودم و در بحث و اظهار نظرات شما بزرگواران بی اجازه وارد شدم، امیدوارم مرا عفو بفرمائید.
    با تمام وجود برای شما عزیزان آرزوی موفقیت و سلامت دارم.
    خدا نگهدار

10. تشکرها 2

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

(ببخشید چون Dialup کانکت شدم مجبور شدم اصلاح متن را در مرتبه دو ارسال کنم....)

سلام دوستان
    هرچند تاریخ طرح مطلب مربوط به چندماه گذشته است ولی فقط و فقط برای درج نظرم عضو شدم و اگر اشتباهی چه از نظز تایپ و چه درک مطلب و یا ناتوانی توضیحات دارم، مرا ببخشائید.
    بهتر نیست که کمی بزرگتر بیندیشیم؟ مثلا فرض بفرمائید پیش گوئی مربوطه اشاره ای به شنودهای فرا منظومه ای دارد که درحال حاضر ناسا سرمایه های عظیمی را در آن خرج میکند؟
    و حتی شاید و احتمال قریب به یقین به مواردی اشاره دارد که در صدها سال یا هزاران سال آتی قرار است اختراع و اکتشاف شود؟
    بیائید اینگونه تصورات خویش را اصلاح کنیم که "قران کریم" که فقط برای 1400 سال پیش نیامده و قرار است تا پایان دنیا نسل بشر را همراهی نماید و به عقیده من اگر فقط یک معنی آن را اینگونه در یک اکتشاف و یا اختراع محبوس نمائیم غیر از بزرگترین خیانت به کلام خدا (که گناه بزرگی بنظر می رسد) باعث میشویم که این معجزه پیامبر عظیم الشان (ص) دارای تاریخ مصرف شود.
    و لذا دیری نخواهد پائید (حال جه جند سال و جه جند قرن) که دیگر برای افرادی که علاقه به گرویدن به اسلام را خواهند داشت، تازگی خود را از دست میدهد و حتی شاید نکته ابهامی ایجاد نماید.
    ولی اینچنین هم نیست که هیچ از آن نگوئید و برداشت نکنید و خوب است که آدمی همانطور برداشت هائی از هر مطلبی بنظرش می آید مطرح نماید فقط می بایست دقت کند که در جائی مطرح نکند که خدای ناکرده آن نظر یا برداشت بر علیه خودش و از همه مهمتر بر علیه دینش مورد سوئ استفاده قرار گیرد.
    از اینکه فضولی نمودم و در بحث و اظهار نظرات شما بزرگواران بی اجازه وارد شدم، امیدوارم مرا عفو بفرمائید.
    با تمام وجود برای شما عزیزان آرزوی موفقیت و سلامت دارم.
    خدا نگهدار

12. تشکرها 2

نوشته
    376
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز این ایه فکر می کنم از روی کنایه یا تعنه این حرف رو زده به کسایی که ادعا می کردن می تونند از اسمون برند بالا و وحی خدا رو بشنوند نه این که واقعا" می توان با نردبون از اسمان بالا رفت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری