جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهنمایی در مورد خرید گوشی تلفن همراه

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  پرسش راهنمایی در مورد خرید گوشی تلفن همراه
  بدون شک خرید گوشی موبایل این روزها یکی از سخت ترین کارهایی ست که میتوان انجام داد چراکه با این بازار ‏متنوع و گوشی هایی که بعضا امکاناتی را که ارائه می دهند حتی به گوش کاربران خود نیز نخورده است؛ یک خرید‏درست و صحیح، مطمئنا کار آسانی نیست. در این مقاله سعی در تفکیک کاربرانو معرفی نمونه های مختص هر ‏گروه جهت آسان نمودن خرید گوشی موبایل راداریم. ما را همراهی کنید.

  با نگاهی گذرا به بازار موبایل می توان کاربران زیر را به راحتی از یکدیگر تشخیص داد :‏

  ‏–‏ کاربرانیکه مهترین نکته در ساختار موبایل (یعنی برقراری تماس) برای ایشان مهمتریننکته ایست که در گوشی ‏موبایل وجود دارد و کاری به کار دیگر امکانات گوشینداشته (و شاید هم چیزی از آن سر در نمی آورند)

  ‏–‏ کاربران رده مستضعفی و کاربرانی که می توان بروی آنها نام کاربران نیمه آماتور نهاد وامکانات حداقلی این دسته را ‏راضی نگاه می دارد (امکاناتی از قبیل صفحهنمایش رنگی، زنگ پلی فونیک، احیانا یک دوربین نخودی و شاید هم ‏اگر کمی بگردید در این حوزه قیمتی به بلوتوث هم دسترسی داشته باشید)‏

  ‏–‏ کاربران معروف "یک گوشی خوب با ‏200‏ هزار تومان" که شاید فراوان ترین دسته ای باشد که بتوان در بازار پیدا کرد ‏و لیکن مشکل بزرگ در رابطه با این دسته که انتخاب را برای آنها مشکل می کند این است که در ذهن هر کدام از ‏این کاربران "گوشی خوب" به شیوه ای متفاوت از دیگری تعریف شده است. در ایندسته امکانات استانداردی از ‏قبیل دوربین نسبتا مناسب ، کارت حافظه ،بلوتوث نسخه ‏2.0‏ بهمراه مدیا پلیر را می توان یافت البته گزینه های ‏دیگری نیز ممکن است در این محدوده جای گیرند.

  ‏–‏ دسته دیگر کاربران را در حوزه قیمتی تا ‏400‏ هزار تومان می توان پیدا کرد . که شاید بزرگترین عامل اختلاف این ‏دسته با دسته پیشین سیستم عاملی ست که در این دسته بیشتر از رده های قبلی می توان از آن سراغ گرفت.‏

  ‏–‏ دسته دیگری از خریداران بازار گوشی موبایل، گروهی هستند که در میان امکانات رنگارنگی که گوشی شان در ‏اختیارشان قرار می دهد کمترین اهمیت و حساسیت شان ، درمورد برقراری تماس و استفاده از گوشی شان ‏بعنوان تلفن می باشد، که شاید تعیین سقف قیمتی برای این دسته کمی مشکل باشد چرا که از حدود ‏500‏ هزار‏تومان تا بالای یک میلیون را می توان در این رده قیمتی قرار داد.

  ‏–‏ قسمت ششم و متفاوت ترین و شاید بی مصرف ترین گوشی هایی که بتوان از بازار تهیه کرد در این قسمت قرار ‏می گیرند که حدس زدن آنها کار آنچنان مشکلینیست ؛ گوشی هایی که تنها کار کردی که بعد از برقراری تماس ‏به ازای قیمت بالایشان در اختیاراتان قرار می دهند خوش تیپی ست ! بله درست حدس زدید : دسته ‏Fashion‏ یا مد.‏

  خب
  با این پیش زمینه بهتر است همین حالا دسته خود را تعیین کنید تا بهتر بتوانید با مصادیق هر دسته که در ادامه ‏به آنها اشاره خواهد شد تطبیق یابید.‏

  همانگونه که اشاره شد اولین دسته در این قسمت، گروهی ازکاربران هستند که نه احتیاج به دوربین دارند و نه ‏موسیقی نیاز اصلی آنهاست ، آنها نه تنها به سیستم عامل نیازی ندارند که حتی با اینترفیس ساده گوشی های ‏با صفحه تک رنگ نیز مشکل دارند. پس گوشی که مناسب احتیاجات آنها باشد بغیر از کار کرد مناسب در امر ‏برقراری تماس و عمر باتری و البته کمی خوش دستی چیز دیگری احتیاج ندارد .

  خوشبختانه این رده از گوشی های ‏موبایل را میان تمامی محصولات شرکتهای بزرگ می توان یافت و رده قیمتی آنها حداکثر تا ‏50‏ الی ‏60‏ هزار تومان ‏بالغ می گردد که از میان گوشی های موجود در بازار ایران مدلهای این رده را می توان به این صورت ذکر نمود:‏

  ‏–‏ نوکیا : مهمترین دسته ای که از نوکیا در این ردهمی توان ذکر کرد مدل های خانواده ‏11xx‏ می باشند مدل هایی ‏همچون1100 ‏ ، ‏1110‏ ،1112، ‏1101‏ و ‏1101i‏ که حوزه قیمتی در حدودحداکثر ‏60‏ هزار تومان دارند. از دیگر گوشی ‏هایی که در این دسته قرار می گیرند می توان به مدلهای همچون ‏3100‏ ، ‏1600‏ و ‏2610‏ اشاره نمود.

  ‏–‏ سونی اریکسون : ارزان قیمت های سونی اریکسون را در گوشی های سری ‏Jxx‏ می توان یافت گوشی هایی ‏نظیر ‏J100 ، J200 ،J210 ،J220 ،J230، و ‏J300‏ که تنها مزیتی که نسبت به گوشی های این رده ای نوکیا دارند‏ صفحه نمایش رنگی آنها به نسبت مونیتور های غالبا تک رنگ نوکیاست. البته در یکی دو مدل این گوشی ها رادیو ‏نیز یافت می شود که مزیتی برای این کلاس محسوب می گردد.‏

  ‏–‏ موتورولا: سری ارزان قیمت موتورولا دارای پیشوند "C‏" قبل از خود می باشند مدلهایی همچون : ‏C113 ، C113a ، C117 ،C118 ، C139‏ و ‏C168‏ که تنها مزیت قابل ذکری که نسبت به رقیبان خود دارا میباشند قیمت مناسب ‏آنهاست بطوریکه ارزان ترین گوشی حال حاضر دسته ارزان قیمت ها در این برند جای دارد : گوشی ‏C113‏ با قیمتی ‏نزدیک به ‏40هزار تومان. البته منوهای (برای ما) عجیب موتورولا نیز ممکن است عامل بازدارنده ای برای این کاربران ‏باشد.‏

  ‏–‏ سامسونگ : شاید سامسونگ کمترین تنوع را در این زمینه داشته باشد چرا که با وجود اهمیت زیادی که این‏ شرکت به طراحی متفاوت محصولات خود می دهد یافتن محصولی با یک طراحی زیبا و در حدود ‏50‏ تا ‏60‏ هزار تومان ‏کار کاملا مشکلی ست. در این میان شاید بتوان به مدلهایی چون ‏C250‏ و ‏C260‏ اشاره کرد که هر دو نیز تاشو بوده ‏و رنگ هایی بسیار زیبا دارند. (البته توجه کنید که موضوع این بررسیگوشی های جدید این شرکتها می باشد و ‏مطمئنا گوشی های فراوانی از انواع قدیمی را می توان با قیمت پائین در بازار یافت)‏.

  ‏–‏ ال جی : ال جی شرکتی ست که تا همین اواخر هم بیشتر در این رده فعالیت داشته تا دیگر قسمتها، به همین ‏خاطر گوشی های زیادی را با این مشخصات در میان مدل های آن میتوان پیدا کرد (مخصوصا اینکه گوشی های ‏وطنی بااین مارک نیز در بازارایران فراوان شده اند !) گوشی هایی همچون ‏KG 120 ، KG 110، KG 210 ،KG220‏ و ‏مدل ‏B2050‏ که باقیمت مناسب و البته گارانتی (این بار) معتبر در بازار ایران حضور دارند. 2. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51  در این پست به زبان ساده تر و بهتر بگم تجربه های که خودم در مورد خرید گوشی بدست آوردم را گذاشتم، امیدوارم مفید فایده واقع شود!

  شما درموقع خرید گوشی کدام موارد زیررا مد نظرقرار می دهید؟

  1. کیفیت بالای صدا،ظرافت و زیبای ظاهری گوشی
  2. کیفیت صدا،استحکام،ماندگاری وشاید بزرگ بودن مدل بعضی گوشی ها
  3.
  کیفیت دوربین

  فرضیه اوّل بیشتر در مورد گوشیهای سونی اریکسون صادق است، با توجه به تجرّبه و تحقیقی که اینجانب داشته ام.
  در مورد دوم بیشت رگوشی های نوکیا مورد اشاره است .
  مورد سوم هم دراکثر گوشی ها وجود داره منتها متفاوت.برای اینکه راحت تر تستش کنید ... دستتون رو کامل بگیرین جلوی لنز دوربین و به صفحه نگاه کن .. کلی نقطه و خط قرمز و آبی می بینید !!!! که اصلا نباید اینجوری باشه و اگر یه دوربین سالم باشه باید کل صفحه سیاه باشه ...

  گرچه گوشی سونی اریکسون به پرفروش ترین گوشی میشه گفت در ایران تبدیل شده و اون هم بیشتر به دو علّت اولی و فارسی بودن منوها می باشد، ولی خود من شخصا گوشی های نوکیا را ترجیح می دهم الآن خودم گوشی 6630-7610 دارم که از هر دوشون راضیم ولی سرعت گوشی 6630 مرا کشته، واقعا سرعت پردازشش بالاست.
  مدلهای سری ان نوکیا هم گوشی های خوبی هستن، گوشی N70 بد گوشی نیست، بمانند باقلوا تو دست مردم پیدا میشه.

  دیگه اینکه سعی کنید گوشی بخرید که بشه لااقل چند تا نرم افزار (قرآنی«مخصوصا نورالطریق»، حدیثی«مخصوصا منتخب میزان الحکمة با قابلیت ارسال احادیث»، شعر، منشی تلفنی، تنظیم زمان برای اینکه چه موقع نرم افزار اس ام اس شما را ارسال کنه، بارکد خوان اجناس برای موقعی که می خواهید اطمینان ازاصل بودن کالای خریداری شده بنمایید، لیست سیاه، قرار دادن اسم افرادی که نمیخواین به شما زنگ بزنند که بعد ازفعال کردن آن ارتباط طرف غیرممکن میشه، شدیدا آنتی ویروس و هزاران برنامه دیگه) روش ریخت.

  این امکان بیشتر برای گوشی های نوکیا فراهم زیرا اکثر برنامه های موجود با فرمت sis میباشد که اکثرا گوشیهای نوکیایی که قابلیت سیمبین دارن اون برنامه ها را ساپورت میکنند، چند مدل گوشی سونی اریکسون
  نیز وجود دارند که دارای سیستم عامل سیمبین از نوع Symbian OS, UIQ می باشند (P990 M600 W950) برنامه های دیگه ای هم با فرمت jar هست که هم گوشی های نوکیا و هم سونی اریکسون اونارو جواب میده ولی سرعتش کم و هی گوشی هنگ میکنه مخصوصا اگه پردازش گوشیتون پایین باشه.

  قابلیت سریع و آسان تعویض شدن قابهای گوشی نوکیا، اگر نوکیا می خرید ابتدا حتما قاب اصلی آن را تعویض نمایید زیرا درفروش یا تعویض دوباره گوشی تان تفاوت قیمتی دارد.

  هنگام خرید گوشی با وارد کردن کد#92702689#* از دست دوّم بودن گوشی پی ببرید، زیرا کد مربوطه مدت زمان مکالمه گوشی را از زمان قرار دادن سیم کارت درون گوشی نشون میده که کسی نمیتونه تغییرشون بده.(گوشی نوکیا جواب داده، مابقی را خودتون امتحان کنید)

  اینی که گفتم پیشنهاد من نوکیا ست بخاطر اینه که اگر خدای نخواسته گوشی شما دزدیه شد با شماره سریال (ایمیل) گوشی از طریق مخابرات قابل رهگیری و پیگیری است اما سونی اریکسون براحتی شماره سریالش عوض میشه و الفاتحه.

  اگر نوکیا خریداری میکنید مواظب باشید زبان عربی جزو زبان های اصلی گوشی باشد زیرا هنگام مسیج فرستادن و دفترچه تلفن خیلی بدردتون میخوره اگر الآن هم گوشی دارید و زبان مربوطه را ندارید می توانید با نصب نرم افزار فارسی ساز، تمام قسمتهای گوشی را فارسی کنید البته با مبلغ 15000هزارتومان و اگر فقط خود نرم افزارش را داشته باشید 10000 هزار تومان می باشد چون تنها کد فعال سازی رو نمایندگی نوکیا داره (غیرممکنه) شاید هم دیگران به هر حال نرم افزارفارسی ساز رایگان درون اینترنت موجود نمی باشد، درضمن اینکه نرم افزار فارسی ساز سرعت گوشیتون را پایین میاره.

  نرم افزاری هم هست که فقط
  آیکون های گوشی نوکیا را فارسی میکند نه منوها،که می توانید از همین سایت از اینجا دریافت نماید.

  اما شما میتوانید از نرم افزار فارسی نویس استفاده کنید این برنامه امکان نوشتن فارسی را درتمام قسمتهای گوشی که قابلیت نوشتاری داره را به شما میدهد. از همین سایت از اینجا دریافت نماید.

  چند وقتی هست از انواع مدل ها مثل N70 و یا دیگر مدل ها شایعه شده است که این گوشیا تقلبی می باشد و ساخت نوکیا نمی باشد
  براحتی می توانید با تست موارد زیر از اصل بودن گوشی خود مطمئن شوید :

  1- سریال نامبر داخل گوشی را با استفاده از کد "ستاره مربع صفر شش مربع " بیاورید باید رقم شش و هفت 00 باشد ( به رقم های بعدی و قبلی نمی بایستی کار داشته باشید)
  البته فکر کنم 01 هم باشد درست باشه و گوشی ساخت فنلاند باشد ( منبع یه فروم خارجی بود )

  2- سریال نامبر داخل گوشی با پشت گوشی مطاقبت داشته باشد وهیچ گونه مخدوشی نداشته باشد و عین این عبارت هم پشت گوشی درج شده باشد " made in filand "


  عبارت های مثل made by ***** و made in nokia اصل نمی باشند


  3- سریال پشت گوشی با سریال داخل گوشی و با سریال روی جعبه گوشی مطاقبت داشته باشد.
  سپس شما بارکد را ببنید دو رقم سمت راست " کد کشور contry code " باید 64 باشد.
  64 کد کشور فلاند می باشد (باید به جای عدد دوازدهم باشد)


  در ضمن روی بارکد باز هم باید عبارت " made in filand " درج شده باشد
  بار کد و برچسب سریال گوشی هم مخدوش نباشد و رنگ ها قاتی هم نشده باشد.

  توجه : اکثر گوشی های جدید اصلی بوده و تقلبی ندارند برای مثال کل سری N یا 8800 و گوشی های جدید برند های مختلف .

  باتری گوشی :

  اگر بنا به دلایلی به گوشی خود شک دارید و می خواهید بقیه لوازم را چک کنید
  پشت باتری کنار هولوگرام نوکیا ( که اصلی رنگش عوض می شود و ارم نوکیا را دارد ) یه چیزی مثل پوشش کارت های اینترنتی هست اون را با ناخن بتراشید و یه کد 20 رقمی می بنید
  این کد را می توانید از لینک زیر تست کنید تا از اصل بودن باتری خود هم ممطئن شوید:  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۸:۵۹


 3. #3
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  19نکته برای خرید گوشی نو و دست دوم
  1- از خريدن گوشي هاي بدون جعبه قطعاً خودداري كنيد.

  2- شماره سريال جعبه و گوشي بايد همخواني داشتهباشد.

  3- گوشي هاي نو را از نمايندگي هاي اصلي كه در سطح كشور فروشگاه دارند تهيه كنيد.

  4- در زمان خريد گوشي هاي نو حتما به نوع گارانتي و تاريخ شروع آندقت كنيد.

  5- از تاريخ شروع گارانتي ترجيحا بيش از دو هفته نگذشتهباشد.

  6- شماره سريال حك شده روي گوشي و روي كارت گارانتي حك شده بايدهمخواني داشته باشند.

  7- در صورتي كه گوشي مورد نظر شما كار كرده مي باشد ويا از گارانتي آن مطمئن نيستيد: كد #92702689#* را وارد کرده زیرا کد مربوطه مدت زمان مکالمه گوشی را از زمان قرار دادن سیم کارت درون گوشی نشان میدهد که کسی نمیتواند تغییرشان بدهد.

  8- راه ديگر براي تشخيص گوشي نو اين است كه به اطراف باطري و محل قرارگرفتن آن بادقت نگاه كنيد در گوشي هاي نو هيچ خط و اثري از مالش باطري به بدنهگوشي نبايد وجود داشته باشد.

  9- محل قرار گرفتن سيم كارت در گوشي هاي نوكاملا تميز و بدون خط مي باشد.

  10- در گوشي هاي كه داراي حافظه خارجي ميباشند اين حافظه نبايد هيچ Folder علاوه بر Folder هاي اصلي كه معمولا مخفي بودهو قابل ديدن نمي باشند داشته باشد.

  11- در گوشي هايي كه حافظه خارجي ندارنددر قسمت Gallery يا Memory و يا قسمت هايي كه قابليت نصب يا كپي برنامه هاي مختلف درآن وجود دارد نبايد هيچ Folder يا فايلي غير از فايل هاي اصلي گوشي وجود داشتهباشد.که البته با مستر ریست کردن گوشی این مورد فاقد اعتبار میشه!!

  12- در گوشي هاي نو در قسمت زنگ ها نيز نبايد هيچ زنگي اضافه بر زنگهاي اصلي وجود داشته باشد.

  13- براي اينكه مطمئن شويد گوشي كه داريد خريداريمي كنيد نو است يك راه ديگر نيز وجود دارد و آن اين كه در قسمت Call Duration گوشيزمان 00:00:00 وجود داشته باشد. البته اینم با مستر ریست میشه مثل روز اول کارخانه. فقط نگین چرا نگفتی؟!

  14- در زمان خريد گوشي هاي دست دو حتما ازفروشنده 24 ساعت مهلت تست بگيريد تا باطري و ساير قسمت هاي آن را به طور كامل تستكنيد.

  15- يك راه براي تست باطري گوشي دست دوم اين است كه چندين بار به صورتپياپي ( مثلا 5 بار ) گوشي خود را روشن و خاموش كنيد اگر باطري اين گوشي سالم باشدبه اصطلاح نبايد خط باطري كم كند يا حد اكثر تا يك خط باطري كم كند، ولي اگر پس ازاين كار خطوط باطري شما نصف يا كمي كمتر يا بيشتر شد به احتمال قوي باطري گوشي شماداراي اشكال مي باشد.

  16- در مورد خريد گوشي هايي كه داراي حافظه خارجيهستند و يا قابليت نصب برنامه هاي گوناگون را دارند دقت بيشتري به خرج دهيد اگر درهنگام اجراي يك برنامه يا منو پس از مدتي گوشي دچار مكس طولاني مي شود بدانيد كهاين گوشي يا داراي ويروس مي باشد و يا نرم افزارهاي غير استاندارد روي آن نصيب شدهكه در طولاني مدت براي برنامه اصلي گوشي نيز مي تواند مشكل آفرينباشد.

  17- ظاهر شدن علائم و يا اعداد بي دليل، خاموش و روشن شدن مكرر گوشي،خارج شدن ناگهاني از يك برنامه در حين اجرا و خالي و پر شدن خط شار‍ژ گوشي از ديگرنشانه هايي است كه در مورد گوشي هاي با قابليت نصب برنامه ميتواند نشانه غيراستاندارد بودن نرم افزار هاي نصب شده يا ويروسي بودن و يا در مراحل پيشرفته مشكلسخت افزاري گوشي باشد.

  18- برسي قيمت و فراواني لوازم جانبي نظير قاب و
  ...

  19- در پايان ذكر اين نكته ضروري است كه در صورتي كه شما جز افرادي هستيدكه گوشي خود را مرتبا عوض مي كنيد در هنگام خريد گوشي حتما قيمت فروش دست دو آن رانيز جويا شويد تا از ميزان افت قيمت احتمالي گوشي مورد نظر خود مطلع باشيد چرا كهبرخي از گوشي ها احياناً داراي افت قيمت بالا مي باشند.


 4. تشکرها 2


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  عمو مهربان گل سلام
  در خود ایران سایتهای بسیار مفید ی در رابطه به گوشی های موبایل وجود دارند که یکی از آن سایتها که مرجع خوبی برا کاربران هست سایت دی جی کالاست که اطلاعات بسیار مفید و بروزی در رابطه با انواع گوشی های موبایل و قیمتهایشان ارائه می کنند که امیدوارم برای دوستان مفید باشد
  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۸:۵۸


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  1,379
  مورد تشکر
  3,222 پست
  حضور
  9 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  469
  آپلود
  263
  گالری
  97

  //معیارهای معقول برای انتخاب گوشی///چگونه يك گوشي خوب انتخاب كنيم‌؟///
  امروز ما قصد داريم به شما كمك كنيم بتوانيد يك گوشي ايده‌آل و كار آمد را با صرف هزينه معقول خريداري كرده و مورد استفاده قرار دهيد. اين مقاله به شما كمك مي‌كند تا تصميم بهتري براي خريد يك گوشي بگيريد. ‌ ‌


  راهنمایی در مورد خرید گوشی تلفن همراه

  خريد گوشي


  ابتدا يك قلم و كاغذ تهيه كرده و ليست انتظاراتي كه از يك گوشي موبايل داريد را در آن ياداشت كنيد. اين انتظارات مي‌تواند شامل آنتن‌دهي خوب، خوش‌دست بودن، داراي سيستم عامل خاص بودن، داشتن امكانات متفرقه از جمله دوربين و ... و خيلي چيزهاي ديگر باشد. حال در زير آنها مبلغي كه شما مي‌خواهيد براي اين كار هزينه كنيد را ياداشت كنيد. اكنون براي پيدا كردن گوشي‌هايي كه مشخصات مورد نظر شما را دارند، بايد به سايت‌هايي مراجعه كنيم كه مشخصات كل گوشي‌هاي توليد شده و موجود در بازار را در خود داشته باشند. به سايت كه در حال حاضر از بزرگترين و معتبرين‌ترين سايت‌هاي موجود است، مراجعه كنيد. (البته سايت‌هاي فارسي زبان زيادي هم وجود دارند که در اين زمينه فعالي مي‌نمايند.)

  سپس برندهاي مختلف گوشي‌هايي كه با مشخصات شما همخواني يا نزديكي زيادي دارند را ياداشت كنيد. البته ذكر اين نكته ضروريست كه استايل و يا ظاهر گوشي نقش به‌سزايي در انتخاب يك گوشي دارد. گاهي يك گوشي با داشتن امكانات منحصربه‌فرد و بالا، به‌علت نداشتن ظاهري جالب و زيبا مورد توجه قرار نمي‌گيرد و گاه عكس اين قضيه اتفاق مي‌افتد. پس ترجيحا شما نيز گوشي‌هايي را انتخاب كنيد كه علاوه بر داشتن مشخصات مورد نظر، داراي ظاهري زيبا نيز باشند. ‌پس از ليست كردن بايد به‌سراغ قيمت‌هاي آنها برويد. بسياري از سايت‌هاي مختلف اقدام به گذاشتن قيمت‌هاي روزانه مي‌كنند، اما بايد توجه داشت كه هيچ كدام از اين قيمت‌ها واقعا به‌روز نيستند و نيز قيمت‌هاي وسايلي همچون موبايل روزانه تغيير كرده و كم يا زياد مي‌شوند. پس بهترين راه مراجعه به فروشگاه‌هاي موبايل است. هيچ‌گاه تنها با پرسش از يك يا دو فروشگاه، خريد نكنيد، مگر اين‌كه به قيمت‌هاي آن فروشگاه اطمينان داشته باشيد!
  htc touch hd

  راهنمایی در مورد خرید گوشی تلفن همراه

  در ضمن نكات زير را نيز مد نظر قرار دهيد: ‌ ‌

  1– هميشه به اين نكته توجه داشته باشيد كه خريد اين موبايل با اين مشخصات بالقوه واقعا ضروريست؟ آيا وجود اين سيستم عامل و يا اين برنامه و يا حتي اين كيفيت دوربين براي ما واجب است؟! چه بسا كساني هستند كه موبايل‌هايي را با قيمت‌هاي بسيار بالا تهيه مي‌كنند، ولي از خيلي از امكانات آن استفاده نمي‌كنند. شما بايد به اين نكته توجه كنيد كه واقعا از آن وسيله مورد نظر به چه ميزان استفاده مي‌كنيد؟

  به‌طور مثال با گوشي‌هايي با دوربين‌هاي 5 يا 8 یا (جدیدا 12 سونی اریکسون) مگاپيكسلي چه ميزان عكس مي‌گيريد. آيا به ميزاني هست كه خريد شما را از يك گوشي با اين دوربين توجيه كند؟ پس هميشه ميزان توقعات خود را سنجيده و سعي كنيد از حد آن تجاوز نكنيد. اين كار جز اين‌كه هزينه شما را براي يك گوشي افزايش دهد، هيچ نتيجه ديگري در بر نخواهد داشت.

  2– به اصل بودن يك گوشي توجه كنيد. قبل از خريد در بازار حتما راه‌هاي تشخيص اصل بودن يك گوشي موبايل را در اينترنت جستجو كنيد و سعي كنيد از فروشندگاني خريد كنيد كه به آنها اطمينان كامل داريد. ميزان قيمت يك گوشي تقلبي و يك گوشي اصل گاهي به 2‌،3 برابر نيز مي‌رسد. پس در خريد آن دقت كافي داشته باشيد. ‌ ‌

  3– از لحاظ كمي و كاستي و ايرادات موجود در نزد خريدار گوشي را به‌دقت وارسي كنيد. هر گوشي شماره سريال خاصي دارد كه معمولا در قسمت بدنه گوشي، داخل سيستم عامل گوشي و هم چنين بر روي جعبه گوشي درج شده است. از برابر بودن همه شماره‌ها اطمينان حاصل كنيد. همچنين بدنه و صفحه نمايش گوشي خود را به‌دقت نگاه كنيد و از وجود نداشتن يك خراش كوچك اطمينان حاصل كنيد. همچنين از خراب و يا معيوب نبودن اجزاي ديگر مثل بلندگوها، ميكروفون و ديگر اجزاي موبايل نيز اطمينان حاصل كنيد. ‌ ‌

  4– قبل از خريد با چند نفر كه اين گوشي را خريداري كرده‌اند، راجع به نحوه كاركرد آنها سوالاتي را مطرح كنيد. چه بسا ممكن است نحوه اطلاعات ارائه شده با نحوه كاركرد آنها تفاوت داشته باشد. اين‌ها تنها چند نكته درباره خريد يك گوشي موبايل بود. البته باز هم به اين نكته اشاره مي‌كنيم كه تمامي انتظارات شما از وسايل موجود در يك گوشي امري شخصي است و نبايد به اين مقاله به ديد يك اجبار نگريست. ‌  منبع: کليک

  تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 3147
حجم: 8.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.jpg
مشاهده: 3271
حجم: 7.2 کیلو بایت  
  ویرایش توسط مدیر اجرایی_فرهنگی سابق : ۱۳۹۷/۰۷/۰۵ در ساعت ۲۰:۱۷

 7. تشکرها 2


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۷
  نوشته
  1
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام ممنونم بابت مطالب مفیدتون.
  می خواستم بدونم آیا برای خرید گوشی سامسونگ هم همین نکته ها صدق می کنند؟ لطفا چند فروشگاه اینترنتی خوب در ارتباط با قیمت گوشی سامسونگ هم به من معرفی کنید تا بتونم گوشی مورد علاقه خودم رو پیدا کنم!
  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۸:۵۸

 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  14,417
  مورد تشکر
  32,227 پست
  حضور
  162 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  122  نقل قول نوشته اصلی توسط kajin نمایش پست
  با سلام ممنونم بابت مطالب مفیدتون.
  می خواستم بدونم آیا برای خرید گوشی سامسونگ هم همین نکته ها صدق می کنند؟ لطفا چند فروشگاه اینترنتی خوب در ارتباط با قیمت گوشی سامسونگ هم به من معرفی کنید تا بتونم گوشی مورد علاقه خودم رو پیدا کنم!
  سلام مطالبی که دوستمون در بالا بیان کردن درسته اما امروزه با اوضاع اقتصادی باید بیشتر به قیمت نگاه کنید تا بقیه چیزها شما میتونید در سایت مرجع موبایل ایران مراجعه کنید

  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۹:۰۰

  بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

  ز
  دلها لای روبی یادمان رفت

  به ویلای
  شمالی خو گرفتیم

  شهیدان جنوبی یادمان رفت

  شادی روح
  شهدا “صلوات”

 10. تشکر


 11. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  3,366
  مورد تشکر
  17,883 پست
  حضور
  293 روز 7 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  57
  آپلود
  7
  گالری
  69  نقل قول نوشته اصلی توسط شهید گمنام نمایش پست


  سلام مطالبی که دوستمون در بالا بیان کردن درسته اما امروزه با اوضاع اقتصادی باید بیشتر به قیمت نگاه کنید تا بقیه چیزها شما میتونید در سایت مرجع موبایل ایران مراجعه کنید
  سلام
  موضوع بغلی رو چرا بستید؟ کلی سوال ازشون پرسیده بودم

  تازه می خواستم درباره ارزش این مدل آگهی ها مثل آگهی جناب کجین هم سوال کنم
  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۹:۰۰
  حلال کنید...

 12. تشکر


 13. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  14,417
  مورد تشکر
  32,227 پست
  حضور
  162 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  122  نقل قول نوشته اصلی توسط رحیل نمایش پست
  سلام
  موضوع بغلی رو چرا بستید؟ کلی سوال ازشون پرسیده بودم

  تازه می خواستم درباره ارزش این مدل آگهی ها مثل آگهی جناب کجین هم سوال کنم
  سلام بعد از صلاح دید اجرایی و بیان نظرشان باز می شود.موفق باشید یاعلی

  ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ در ساعت ۰۹:۰۶

  بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

  ز
  دلها لای روبی یادمان رفت

  به ویلای
  شمالی خو گرفتیم

  شهیدان جنوبی یادمان رفت

  شادی روح
  شهدا “صلوات”

 14. تشکر


 15. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۹
  نوشته
  1
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  گوشی هووای فقط

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ۞❀۞❀۞آشنایی با شهید فرانسوی دفاع مقدس۞❀۞❀۞
  توسط seyed yasin در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۰۴, ۰۷:۵۶
 2. ▐★♥★ ▐داستان هایی از سیرت حضرت امام رضا (ع)▐★♥★ ▐
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۷, ۱۷:۳۸
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۱۱:۲۲
 4. نامه ی زن آمریکایی به زنان ودختران مسلمان
  توسط خادمة المهدی در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود