صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آرایش دختران

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد آرایش دختران

اصلاح صورت وابرو برای دختران مجرد در جامعه اشکال دارد

2.  

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از نظر شرعی مشکلی نداره ، فقط عرف جامعه نمی پذیرفت که عرف هم یه قراریه که مردم خودشون بین خودشون می ذارن و سر پیچی از اون گناه کبیره محسوب نمی شه ، فکر کنم عرف هم دیگه پذیرفته باشه
    در ضمن اگه یه دختر خانمی که صورتش رو اصلاح نکرده باشه که بیشتر جلب توجه می کنه تا اینکه ....

مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

باسلا م خدمت همه دوستان
    مسايلي كه به عنوان مسئله شرعي سؤال مي شود را كساني بايد پاسخ بدهند كه دراين زمينه تخصص داشته باشند .
    بااحترامي كه براي سارا خانم قائلم ولي خدمت ايشان بايد عرض كنم همه مسائل را كه نمي توان با عرف حل كرد.اگرعرف حرامي را حلال كرد آيا حلال مي شود؟

اصلاح صورت خانمهاي مجرد وآرايش كردن آنها ودرحضورنامحرم حاضرشدن هيچ مجوز شرعي ندارد.آرايش زن مخصوص وبراي شوهر اجازه داده شده است...
    زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

نوشته
    909
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.m نمایش پست
    ، فکر کنم عرف هم دیگه پذیرفته باشه
    در ضمن اگه یه دختر خانمی که صورتش رو اصلاح نکرده باشه که بیشتر جلب توجه می کنه تا اینکه ....
    اين چه صحبتيه كه شما مي فرمايين سارا خانم .
    يعني همه بايد هم رنگ جماعت بشن؟
    از كي تا حالا دختري كه صورتشو اصلاح نكرده بيشتر از دختر اصلاح كرده توي چشم مي زنه؟
    يارب نظر تو برنگردد!

گفتم يارب مرا براتي بفرست ... توفان زده ام فلك نجاتي بفرست .. .گفتند كه با زمزمه ي يا مهدي .. .نذر گل نرگس صلواتي بفرست

تکيه برتقوا ودانش درطريقت كافريست
    راهرو گرصد هنر دارد،توكل بايدش

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهيدان نمایش پست
    باسلا م خدمت همه دوستان
    مسايلي كه به عنوان مسئله شرعي سؤال مي شود را كساني بايد پاسخ بدهند كه دراين زمينه تخصص داشته باشند .
    بااحترامي كه براي سارا خانم قائلم ولي خدمت ايشان بايد عرض كنم همه مسائل را كه نمي توان با عرف حل كرد.اگرعرف حرامي را حلال كرد آيا حلال مي شود؟

اصلاح صورت خانمهاي مجرد وآرايش كردن آنها ودرحضورنامحرم حاضرشدن هيچ مجوز شرعي ندارد.آرايش زن مخصوص وبراي شوهر اجازه داده شده است...

جناب شهیدان
    اون مطلبی رو که شما نوشتین شامل دو مسئله است ، یکی آرایش کردن و یکی اصلاح صورت و برداشتن ابرو
    آرایش کردن یعنی استفاده از لوازم آرایش و به عبارت دیگر استفاده از یک سری لوازم زائد بر روی صورت به منظور زیبایی بیشتر
    آیا اصلاح صورت و برداشتن ابرو (با تاکید می گویم تنها به منظور نظافت ) آرایش محسوب می شود ؟
    سوال دیگه
    من قبول دارم که هیچ حرامی با عرف حلال نمی شه اما مسئله ای که وجود داره اینه که آیا حقیقتا این نظافت بسیار جزئی در صورت برای دختر خانم ها آنهم به نحوی که روسری ، مقنعه و به تعبیری پوشش ، بیشتر ابرو را می پوشاند و در حقیقت بسیاری از آقایون حتی پس از چند بار برخورد هم متوجه این تغییر نمی شوند اشکالی دارد ؟
    ضمنا در سوال بالا صحبت از همسر یا غیر همسر به میان نیامده ، ایشان تنها نفس حلال بودن یا حرام بودن این کار را پرسیدند یعنی حتی اگر پوشش به نحوی باشد که هیچ نامحرمی هم نبیند آیا نفس این کار برای یک دختر خانم حرام است ؟
    ویرایش توسط sara.m : ۱۳۸۷/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۴:۴۰

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a3emoon نمایش پست
    از كي تا حالا دختري كه صورتشو اصلاح نكرده بيشتر از دختر اصلاح كرده توي چشم مي زنه؟
    نه ، نه ، اصلا قصدم این نبود ، شاید کلماتم رو بد استفاده کردم ، ببینین توضیح این مطلب این می شه :
    من می گم بعضی از دختر خانم ها به خاطر فیزیک چهره شون اون هم در بعضی جوامع و در بعضی فرهنگها ، حضورشون به همین شکل موجبات جلب توجه بیشتری رو فراهم می کنه ، همین
    قصدم کلیت دادن به مسئله نبود

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

از نظر شرعی مشکلی نداره ، فقط عرف ، فکر کنم عرف هم دیگه پذیرفته باشه
    عرف خیلی چیزای دیگه رو هم پذریفته...دلیل نمی کشه که برای عرف و با عرف زندگی کنیم؟!
    عقل چه می گوید؟!!!
    تا اینکه نکنه چون همه زل می زنن تو صورتش که آآآآآآآآآآآآآآآآاااه!
    اینو! امله! خشکه! بی کلاسه!
    یعنی تحقیر می کنن....
    اما!
    اما!
    مهم اینه که اون همه چه کسایی هستن و اصولا ارزشش رو دارن یا نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط a3emoon نمایش پست
    آ3مان!
    بستگی داره به اینکه اون دختر در چه محیط هایی و با چه کسانی سر و کار داره....
    بله اگه در محیط دوستانی باشه که باهاش خیلی فرق کنن قطها توی چشم می زنه....
    حالا از بد روزگار این دختر خانوم به جای اینکه دوستاش رو عوض کنه که باهاش سنخیتی ندارن می ره آرایش می کنه که کم نیاره!

در حقیقت بسیاری از آقایون حتی پس از چند بار برخورد هم متوجه این تغییر نمی شوند اشکالی دارد ؟
    ایم مطلب رو قبول دارم که آقایون متوجه نمیشن....واقعا درسته...
    نه ، نه ، اصلا قصدم این نبود ، شاید کلماتم رو بد استفاده کردم ، ببینین توضیح این مطلب این می شه :
    من می گم بعضی از دختر خانم ها به خاطر فیزیک چهره شون اون هم در بعضی جوامع و در بعضی فرهنگها ، حضورشون به همین شکل موجبات جلب توجه بیشتری رو فراهم می کنه ، همین
    قصدم کلیت دادن به مسئله نبود
    بعضی جوامع و فرهنگ هارو قبول ندارم!
    فقط در بعضی از محیط ها و اون هم محیط هایی که شناخته شده هستن و در معرض توجه!!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[quote=شهيدان;16021]اصلاح صورت خانمهاي مجرد وآرايش كردن آنها ودرحضورنامحرم حاضرشدن هيچ مجوز شرعي ندارد.آرايش زن مخصوص وبراي شوهر اجازه داده شده است...[/quote]

یه سوال جناب شهیدان ، اولا که بحث سر آرایش نیست که اون قطعا مشکل داره ، ولی سر اصلاح خانم ها:
    از نظر شرعی پوشش خانم متاهلی که اصلاح صورت داشته باید چه جوری باشه تو جامعه ؟ فرق خانمی که مجرده و خانمی که متاهل است و هر دو اصلاح کردند در جامعه در چیه ؟
    لطف کنید دلایلتون مستند باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط .:MONTAZER:. نمایش پست
    عرف خیلی چیزای دیگه رو هم پذریفته...دلیل نمی کشه که برای عرف و با عرف زندگی کنیم؟!
    عقل چه می گوید؟!!!
    بله نمی شه برای عرف و با عرف زندگی کرد ، دقیقا باید ببینم عقل چی می گه ،عقل می گه خانم های مجرد اصلاح نداشته باشند؟ دلیل عقل چیه ،برای اینکه خانم مجرد نباید اصلاح صورت داشته باشه ؟من که دلیل عقلانی براش پیدا نکردم!!!! شما پیدا کردید بفرمایید عقل ما هم استفاده می کنه.

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[quote=شیعه زهرا;16160]
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهيدان نمایش پست
    اصلاح صورت خانمهاي مجرد وآرايش كردن آنها ودرحضورنامحرم حاضرشدن هيچ مجوز شرعي ندارد.آرايش زن مخصوص وبراي شوهر اجازه داده شده است...[/quote]

یه سوال جناب شهیدان ، اولا که بحث سر آرایش نیست که اون قطعا مشکل داره ، ولی سر اصلاح خانم ها:
    از نظر شرعی پوشش خانم متاهلی که اصلاح صورت داشته باید چه جوری باشه تو جامعه ؟ فرق خانمی که مجرده و خانمی که متاهل است و هر دو اصلاح کردند در جامعه در چیه ؟
    لطف کنید دلایلتون مستند باشد

بله نمی شه برای عرف و با عرف زندگی کرد ، دقیقا باید ببینم عقل چی می گه ،عقل می گه خانم های مجرد اصلاح نداشته باشند؟ دلیل عقل چیه ،برای اینکه خانم مجرد نباید اصلاح صورت داشته باشه ؟من که دلیل عقلانی براش پیدا نکردم!!!! شما پیدا کردید بفرمایید عقل ما هم استفاده می کنه.
    خدمت شيعه زهرا سلام عليكم
    به نظر حقير مسائل شرعي را بايد از مرجع تقليد پرسيد ونظر نهايي وعملي را ايشان صادر مي كنند.ونظرافرادي عادي براي شما حكم عملي به بار نمي آورد.

راستي زن مؤمن دنبال عرف عمومي جامعه بايد باشد يا دنبال عرف متدينين جامعه؟
    كسي با نظافت مخالف نيست ولي آيا سيره خانم زهرا سلام الله عليها هم هيم نوع بوده است كه شما مي فرماييد؟
    من كه انصافا نمي توانم اين مسئله را امروزه هضم كنم كه مردانمان خودشان را پيرو علي بدانند وزنها خودشان را پيرو زهرا ، ولي درعمل وتشخيص وظايف اصلا زندگي ما با آنها شباهتي نداشته باشد.وهمه مسايل احكامي را با عرف امروزي كه بعضا متآثر از فرهنگ غرب شده است مقايسه كنيم .
    ویرایش توسط كاربرجديد : ۱۳۸۷/۰۲/۰۷ در ساعت ۱۳:۳۱
    ان هذاالقرآن يهدي للتي هي اقوم ويبشر المؤمنين ...

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    اصل اصلاح صورت و ابرو برای دختر خانمها حرام نیست و تنها در صورتی حرام است که در معرض دید نامحرم قرار گیرد و فرقی در این قضیه بین زن شوهر دار و دختر مجرد وجود ندارد .
    مساله بعدی اینستکه آیا اصلاح صورت و ابرو آرایش و زینت محسوب می شود یا خیر ؟ نظر بسیاری از فقها بر اینستکه اگر اصلاح صورت و ابرو به گونه ای باشد که نمود خارجی نداشته باشد زینت نیست مثل استفاده از لوازم آرایش بر روی صورت که چون نمود خارجی دارد زینت است و برای نامحرم حرام . اگر اصلاح صورت و ابرو عرفا -يعني در عرف متدينين جامعه- زینت باشد باید از نامحرم پوشیده شود و اگر عرفا - باز هم عرف متدينين جامعه- زینت گفته نشود ( و مثلا نظافت تلقی شود ) ظاهرا مشکلی ندارد بنابراین مساله به عرف بازمیگردد که در عرف از اصلاح صورت و ابرو تلقی زینت می شود یا خیر اما در هر صورت باید به این مساله توجه خاص مبذول داشت بویژه در اصلاح ابرو اگر بگونه ای باشد که بدون استفاده از لوازم آرایش ( یعنی رنگ ، مداد و...) هم نحوه برداشتن ابرو زینت محسوب شود باید در مقابل نامحرم پوشیده شود که علی الظاهر عموما در اصلاح ابرو این مساله واقع می شود لذا باید دقت شود که پوشش صورت به نحوی باشد که بخش های زینت شده در معرض دید نامحرم قرار نگیرد . اما بهر حال باید در این مسائل عمل به احتیاط کرد .
    ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۰/۰۶/۱۶ در ساعت ۰۹:۴۷
    إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّالَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَيِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِعَظِيمٌ
    وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكَلَّمَ بِهَذَا سُبْحَانَكَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان يكديگر مى‏گرفتيد و با زبانهاى خود چيزىرا كه بدان علم نداشتيد مى‏گفتيد و مى‏پنداشتيد كه كارى سهل و ساده است بااينكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود
    و [گر نه] چرا وقتى آن را شنيديد نگفتيد براى ما سزاوار نيست كه در اين [موضوع] سخن گوييم [خداوندا] تو منزهى اين بهتانى بزرگ است
    سوره نور آيات 16 و 17

حضرت زهرا (س) :
    کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
    :salavat(10):
    رسول اکرم(ص):
    الحیاءحسن و لکن فی النساءأحسن؛
    حیا خوب است ولی برای زنان خوب تر است.

صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری