صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حریم و حیا(واقعا متاسفیم)

نوشته
    358
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حریم و حیا(واقعا متاسفیم)

با سلام
    امروزه متاسفانه به نام نزاكت و ادب اجتماعي ، رفتار صحيح و روابط عمومي بالا و ... حريم ها در هم شكسته مي شود .
    امروزه بااين توجيه كه " هنوز بچه است و به سن تكليف نرسيده بذار الان راحت باشه بعدا انقدر خودشو بپوشونه كه خفه شه " اجازه ورود مردان را به حريم دختر بچه هاي مقارن سن تكليف ميدهند .
    امروزه برخي پدر و مادر ها حريمي براي پوشش خود در جمع خانواده و نيز گفتارشان در مقابل فرزندان قائل نيستند .
    امروزه براي عقب نماندن از غافله تجدد ، بايد ماهواره اي تهيه بشود و براي اينكه كودكان و نوجوانان را چشم و دل سير !!!!!!!!!!!! بار بياورند - تا با ديدن هر تار مويي به سويي كشيده نشوند !!!!!!!!! و مخلص كلام براي واكسينه كردن و محكم كاري ، صحنه هاي مبتذل را در مقابل ديدگان كودك و نوجوان قرار ميدهند تا اگر بر حسب تصادف در جشن و پارتي و ميهماني اي حضور يافتند امل نباشند بلكه بدانند چه برخودي بايد نشان داد ، دختران بايد بدانند كه دست دادن با مردان فاميل و آشنا، همچون سلام كردن به آنها جزء ادب اجتماعي است و حضور در جشنهاي مختلط ( البته به شكل فعال ) نشانه اجتماعي بودن يك دختر است او بايد با پوششي كه مد به او تكليف كرده در اين مجالس حاضر شود و هزاران نگاه آلوده را تحمل كند تا خجالتش بريزد - يعني فاتحه حيا اش را بخواند - حيا ، خجالت آور ترين و سرافكنده ترين مفهومي است كه در اينگونه موارد مي شود به آن انديشيد .
    مفومي كه با دين انسان گره خورده و كسي كه فاقد آنست در حقيقت فاقد دين است ،پيامبر عظيم الشان ما (ص)فرمودند : لا دين لمن لا حياء له
    مرگ حيا هر چند براي مرد و زن مسلمان فاجعه است اما در زن و دختر مسلمان كه وظيفه تربيت فرزندان رشا به عهده دارد و از نظر ذاتي نيز محجوب تر مي نمايد ، زنگ خطر نسلي فارغ از عنصر ضروري حيا را به صدا در مي آورد .

چه حالي داره اي خدا سينه زدن تو كربلا
    غسل زيارت از فرات ،نگاه به گنبد طلا
    الهي كه يه شب بياد تو حرم اعتكاف كنيم
    با پرچم هيئتمون دور ضريح طواف كنيم
    دم دماي سحر كه شد از توي بين الحرمين
    بريم تو صحن حرم عباس علمدار حسين
    با ذكر يا ام البنين پا توي صحنش ميذاريم
    ار بارگاه با صفاش سوغاتي تربت مياريم
    غصه كربلات آقام عقده توي گلوم شده
    يه عمريه زيارت حرمت آرزوم شده

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام....

خدمت شما عرض کنم که حجاب یا همون پوشش برای دختری که هنوز به سن تکلیف نرسیده واجب نیست.... پس چرا باید قبل از سن تکلیف حجاب داشته باشه؟؟!!

نظر بنده این هست که به بچه های خود دینی که داریم رو روشن کنیم... ضرورتی نمی بینم که دختر قبل از سن تکلیف یا بالغ شدن حجاب داشته باشد تا در هنگام بالغ شدن به این چیز عادت کرده باشد.....

در مورد این جمله که شما عرض کردید که دختران اگر دست ندن نشانه اجنماعی نبودن آنهاست و یا لباس غیر لایق داشته باشند و یا غیر... در این مورد خدمت شما عرض کنم که چرا باید خود را با طبقات دیگر مقایسه کنیم که چرا این به این شکل هست و لی ما نیستیم و چرا این کاری رو میکنه که نباید انچام بده....!! خدا به هر کسی عقل داد تا این عقل بر حیا و شهوتش غلبه کند... پس اگر کسی بخواد بی حیا باشه و حیاش بر عقلش تسلط داشته باشه... چرا باید از او بخوایم که با حیا باشه!!!

........

ویرایش توسط siah : ۱۳۸۹/۰۴/۰۷ در ساعت ۱۷:۰۴

4. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط siah نمایش پست
    با سلام....

خدمت شما عرض کنم که حجاب یا همون پوشش برای دختری که هنوز به سن تکلیف نرسیده واجب نیست.... پس چرا باید قبل از سن تکلیف حجاب داشته باشه؟؟!!

نظر بنده این هست که به بچه های خود دینی که داریم رو روشن کنیم... ضرورتی نمی بینم که دختر قبل از سن تکلیف یا بالغ شدن حجاب داشته باشد تا در هنگام بالغ شدن به این چیز عادت کرده باشد.....

در مورد این جمله که شما عرض کردید که دختران اگر دست ندن نشانه اجنماعی نبودن آنهاست و یا لباس غیر لایق داشته باشند و یا غیر... در این مورد خدمت شما عرض کنم که چرا باید خود را با طبقات دیگر مقایسه کنیم که چرا این به این شکل هست و لی ما نیستیم و چرا این کاری رو میکنه که نباید انچام بده....!! خدا به هر کسی عقل داد تا این عقل بر حیا و شهوتش غلبه کند... پس اگر کسی بخواد بی حیا باشه و حیاش بر عقلش تسلط داشته باشه... چرا باید از او بخوایم که با حیا باشه!!!

........
    سلام!!!دقت كنيد. خواهر پانزده ساله ام !

یکی از اهالی می گفت :
    خواهر پانزده ساله ام بی محابا از خانه بیرون زد، چند قدمی از خانه دور نشده بود که شیخ آقا او را دید. شیخ آقا با دیدن وضعیت خواهرم، عصبانی به دنبال او به راه افتاد. خواهرم مسافت زیادی را طی کرد تا وارد خانه یکی از اقوام شد.
    شیخ آقا محکم در منزل آنها را کوبید، وقتی صاحب خانه که از اقوام ما بود در را باز کرد، شیخ آقا بدون هیچ مقدمه ای گفت: « موهای این دختر پیدا است، وظیفه شماست که به او تذکرات شرعی بدهید.»
    اين تذكر را شيخ العارفين جناب زين العابدين عابديني(ره)گفته اند.

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    155
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسي نمایش پست
    سلام!!!دقت كنيد. خواهر پانزده ساله ام !

یکی از اهالی می گفت :
    خواهر پانزده ساله ام بی محابا از خانه بیرون زد، چند قدمی از خانه دور نشده بود که شیخ آقا او را دید. شیخ آقا با دیدن وضعیت خواهرم، عصبانی به دنبال او به راه افتاد. خواهرم مسافت زیادی را طی کرد تا وارد خانه یکی از اقوام شد.
    شیخ آقا محکم در منزل آنها را کوبید، وقتی صاحب خانه که از اقوام ما بود در را باز کرد، شیخ آقا بدون هیچ مقدمه ای گفت: « موهای این دختر پیدا است، وظیفه شماست که به او تذکرات شرعی بدهید.»
    اين تذكر را شيخ العارفين جناب زين العابدين عابديني(ره)گفته اند.

خدمت شما عرض کنم که شیخی که فرمودید از نظر من کار مسخره ای انچام داده....شیخ آقا محکم در منزل آنها را کوبید..... فکر میکنم اول میرفت به خودش تذکر میداد خیلی بهتر بود ...

و همین طور بنده ربطی در پست شما ندیدم که از پست من نقل قول گرفتید....!!!

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

سخن شمارو قبول دارم و از اونجایی که بچه ها هنوز با دنیای کثیف گناهان برخوردی نداشته اند باید پدر و مادر

فرزندان خود را مواظبت کنند

بنده در فاز یک مهر شهر کرج با صحنه ای برخورد کردم که واقعا تاسف بار بود

دختر بچه ای که لباسی تنگ به تن کرده و پسر هم سن و سال او با نگاهی عجیب او را به قول معروف دید میزد
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

با سلام.... خدمت شما عرض کنم که حجاب یا همون پوشش برای دختری که هنوز به سن تکلیف نرسیده واجب نیست.... پس چرا باید قبل از سن تکلیف حجاب داشته باشه؟؟!! نظر بنده این هست که به بچه های خود دینی که داریم رو روشن کنیم...
    سلام عليكم
    يكي از وظايف والدين همينه كه شما فرمودين ، يعني دين رو بصورت روشن به فرزندان معرفي كنند و زمينه عمل به احكام را براي اونها فراهم كنند . انجام تكاليف شرعي در سنين قبل از بلوغ ، واجب نيست اما حتي به لحاظ روانشناسي ، بدون جبر و تحكم ، جهت انجام سهل تر واجبات در سنين تكليف ،آشنايي با اين تكاليف لازم مي نمايد .
    ضمنا ما بسيار زياد شاهد مواردي هستيم كه چنين توصيف شده اند :شما چنين ورودي به حريم دختران مقارن سن تكليف را از جانب مردان ديگر جايز مي دانيد ؟ و آيا پدر و مادر را مسئول تربيت و مراقبت خاص و ويژه در سنين تكليف و مقارن آن از نوجوانان خود ، نمي دانيد ؟ بنظر مي رسد اينها جزئي از وظايف و بايد هاي تربيتي فرزندان نوجوان است تا به لحاظ روحي و جسمي از جانب ديگران ، آسيب نبينند و اين آسيبها تا آخر عمر به شكل مشكلات رواني و روحي آنان را رنج ندهد . - مطالب سر بسته عرض شد مي توانيد به اتفاقات و برخوردهاي ناهنجار با نوجوانان دختر و پسر كه در كتب روانشناسي و تربيتي و ... وجوددارد مراجعه بفرماييد -
    در مورد این جمله که شما عرض کردید که دختران اگر دست ندن نشانه اجنماعی نبودن آنهاست و یا لباس غیر لایق داشته باشند و یا غیر... در این مورد خدمت شما عرض کنم که چرا باید خود را با طبقات دیگر مقایسه کنیم که چرا این به این شکل هست و لی ما نیستیم و چرا این کاری رو میکنه که نباید انچام بده....!! خدا به هر کسی عقل داد تا این عقل بر حیا و شهوتش غلبه کند
    دوست گرامي
    ما خود را با طبقات ديگر مقايسه نميكنيم ، ما آنچه در حال وقوع است را مي گوييم و آنچه نبايد باشد بحث مقايسه طبقاتي نيست بحث بايد و نبايدهاي شرعي است بحث قتل حيا در جوان و نوجوان ماست كه آنرا اجبارا بر او تحميل ميكنند ، بسياري از نوجوانان و جوانان ما اصرار بر حفظ حيا و عفت در جمع ميهماني ها دارند اما متاسفانه از جانب والدين مجبور به ناديده گرفتن آن مي شوند تا وانمود كنند مانند سايرين ، امروزي و روشنفكر و اجتماعي هستند .
    پس اگر کسی بخواد بی حیا باشه و حیاش بر عقلش تسلط داشته باشه... چرا باید از او بخوایم که با حیا باشه!!!
    متوجه اين جمله شما نشدم !
    ویرایش توسط هدی : ۱۳۸۹/۰۴/۰۷ در ساعت ۱۸:۰۶
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط الله و امیر بهرامی نمایش پست
    سخن شمارو قبول دارم و از اونجایی که بچه ها هنوز با دنیای کثیف گناهان برخوردی نداشته اند باید پدر و مادر فرزندان خود را مواظبت کنند بنده در فاز یک مهر شهر کرج با صحنه ای برخورد کردم که واقعا تاسف بار بود دختر بچه ای که لباسی تنگ به تن کرده و پسر هم سن و سال او با نگاهی عجیب او را به قول معروف دید میزد
    دقيقا از اين نوع برخوردها ، فراوان ديده مي شود .
    حيا در زنان بيشتر از مردان است - هر چند در هر دو گروه از واجبات است - اما در دختران و بالاخص در سنين مقارن بلوغ بشدت زياد است متاسفانه برخي از والدين هيچگونه دقتي در اين خصوص ندارند و دختران در چنين سنيني از لباسهايي تنگ و چسبان استفاده مي كنند كه پس از مدتي كاملا برايشان عادي مي شود حالا هر كسي و با هر نيت و انديشه و نگاهي به اين دختر نوجوان بنگرد گويا از نظر پدر و مادر موردي ندارد حال سوال اساسي اين است كه دختري در چنين سنينين - كه ميزان عفاف و حيا در او در بالاترين سطح وجود دارد - با چنين وضعيتي در انظار و جامعه حاضر مي شود ، در سنين بالاتر آيا ميتوان از او توقع حفظ عفاف و حيا داشت در حالي كه هيچ قبحي در پوششهاي تنگ و بدن نما ، حس نميكند .
    گويا خانه از پاي بست ويران است
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

با شما کاملا موافقم ( sara9556 ).

نه تنها برای دختران ، برای پسری مثله من هم مشکل سازه این عادی شدن حرام ها و از بین رفتن حیا ... من چند وقت پیش مراسم عقد یکی از نزدیکان دعوت بودم ولی وضع حجاب یا بهتر بگم بی حجابی طوری بود که اصلا نمی شد در مجلس موند. من هم رفتم مسجد و تا برگردم به چندین بهانه وقت رو تلف می کردم و در آخر هم روی راه پله ها نشسته بودم و داخل نرفتم ، البته مادرم از این کار من گریه کرد و گفت: چرا اهله مجالس عروسی و بزن و برقص نیستی! من گفتم: مادرجان زنان و دخترای زیادی با وضع بدی بودن تو مجلس ولی مادرم گفت : اشکال نداره مگه چی میشد میومدی؟ ... خلاصه این ماجرای جامعه الان ما قضیه طول و درازی داره.

به هیچ وجه فکر نکنید اگر عده ای کار حرامی رو حرام ندونن اون کار حلال میشه ...

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    109
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام....

........
    ازیه بزرگواری شنیدم میگفتن:بعداززیارت حضرت معصومه درحال مراجعت به منزل بودیم که دختر کوچیکم که به سن تکلیف هم نرسیده بودن همراهم بود که ایت الله بهجت هم درحال خروج از حرم مطهره بودن برای اینکه عرض ارادتی به اقابکنم وهم این بچرودست به سرش بکشن نزدیک اقارفتین دختره منم چادرکشداری که مادرش دوخته بود سرش بود اقا براش دعا کردن اما فرمودن به مادر ایشون بگین این کش رو بردارن تا بچه عادت بکنه وبلد بشه که در اینده بدون کش چادرشو حفظ بکنه اون شخص میگه من واقعا متحیر به دقت وظرافت اقا درمورد حجاب بچه شدم.
    من صیدم و دلسپرده صیادم. . . . صیاد کجایی بشنوی فریادم? . . . . هرکس پی دلبری بگردد اما. . . . . من در به در پنجره فولادم

نوشته
    109
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط الله و امیر بهرامی نمایش پست
    سخن شمارو قبول دارم و از اونجایی که بچه ها هنوز با دنیای کثیف گناهان برخوردی نداشته اند باید پدر و مادر

فرزندان خود را مواظبت کنند

بنده در فاز یک مهر شهر کرج با صحنه ای برخورد کردم که واقعا تاسف بار بود

دختر بچه ای که لباسی تنگ به تن کرده و پسر هم سن و سال او با نگاهی عجیب او را به قول معروف دید میزد
    امابرادرمن باعرض معذرت ادم شاهد صحنه ها وحرفای ادمای بزرگتر نسبت به دختر بچه ها بااون سرووضع هست نه پسر بچه همسن اون .. من نمیدونم چرابعضی از مادرا اصلا دلشون بحال دختر معصومشون نمیسوزه از کودکی در معرض هر نوع دیدی قرارشون میدن.
    من صیدم و دلسپرده صیادم. . . . صیاد کجایی بشنوی فریادم? . . . . هرکس پی دلبری بگردد اما. . . . . من در به در پنجره فولادم

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری