صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بررسی مستند علل واقعی مشکلات ملت ها بایدها و نبایدها

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  919
  مورد تشکر
  2,035 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0

  عصبانی بررسی مستند علل واقعی مشکلات ملت ها بایدها و نبایدها
  به نام خدا
  همانگونه که پیشرفت ها و موفقیت های روز افزون انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی غیر قابل انکار است، وجود مشکلات و مسایل کشور نیز غیر قابل چشمپوشی است.
  اما با کلی گویی و بازگو کردن این مسایل اینجا و آنجا بدون بررسی و ریشه یابی دقیق مشکلی حل نخواهد شد بلکه موجب ایجاد نا امیدی و یأس از آینده و بدبینی خواهد گردید و بالاخره ضرر آن را خود ملت متحمل خواهد شد.
  براین اساس صحبت از مشکلات را بدون توجه به علل و عوامل واقعی و نسبت دادن آن ها به نظام و مسؤولین دلسوز را خیانت و ظلم به خود و جامعه می دانیم.
  البته اینجا نمی توان محکمه و دادگاهی ایجاد کرد، و در صلاحیت اینجاهم نیست. اما می توان مسایل را به صورت علمی از ابعاد گوناگون بررسی و نقد کرد.
  امیدوارم کاربران عزیز با توجه به مطالب فوق بحث مفیدی ارائه دهند.  نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
  (جلسات مناظره)

  موضوع مهم :
  کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

  چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

  کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
  الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  فاصله طبقاتی = فراموشی ارزشها...
  با توجه به موضوع مطرح شده تاپیک بر آن شدیم به سهم خویش یکی از عوامل مشکلات و مسائل (فاصله طبقاتی ، فراموشی ارزشها) موجود کشور، و یکی از راه حل های رفع مشکل را برای شما قرآن دوستان بازگو کنیم، امیدوارم با واقع نگری به موارد مذکور در این پست، از سوء استفاده ابزاری اجتناب گردد!!

  در اخبار پایانی سال 85 خبری منتشر گردید مبنی بر اینکه با افتتاح فروشگاهی در شمال شهر تهران، برخی از اقلام مورد نیاز عناصر مرفه با قیمتهای نجومی به فروش می رسد: کفش 1 میلیون و 700 هزار تومانی و پالتوی 18 میلیون تومانی و کت و شلوار پنج میلیون تومانی از مهمترین این اقلام بود.

  صاحب فروشگاه در پاسخ خبرنگار نیز اعلام کرده بود که اتفاقا مشتریان زیادی نیز دارد و حتی برخی از مشتریان، بعد از خرید جنس گران قیمت خود، از او می خواهند تا در صورت ورود مد جدیدتر، در اسرع وقت آنها را مطلع کنند تا از قافله ی فخر فروشی عقب نمانند! البته تحقیقات بیشتر نشان داد که مشابه این فروشگاه در چند شهر دیگر ایران نیز تأسیس و به کار مشغولند.

  در ادامه ی این ماجرا، برگزاری کنسرتی موسیقی در جزیره ی کیش که با بلیط ورودی 60 هزار تومان برای هر نفر برگزار شد، توجه برخی محافل خبری را به خود جلب نمود.

  و اما مطابق آمارها و تحقیقات بعمل آمده از فعالیت تورهای تفریحی و برخی از آژانسهای مسافرتی در سال جدید، استقبال از تورهای تفریحی خارج از کشور برای گذراندن ایام تعطیلات نوروزی، با استقبال قابل توجهی روبرو بوده و نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است. در همین راستا نرخ برخی از این تورهای مسافرتی قابل توجه است:

  انگلستان: هر نفر 2 میلیون و 250 هزار تومان
  فرانسه: هر نفر 3 میلیون و 690 هزار تومان
  تایلند: هر نفر 1 میلیون و 350 هزار تومان
  مکزیک، آلمان: هر نفر 4 میلیون و 740 هزار تومان
  اسپانیا، ایتالیا: هر نفر 4 میلیون و 440 هزار تومان
  استرالیا: هر نفر 4 میلیون و 900 هزار تومان
  و...

  با توجه به ارقام بالا، اگر فرض کنیم که خانواده ای خرید نوروز خود را از یکی از این فروشگاهها انجام داده و با یکی از این تورهای مسافرتی، ایام تعطیلات خود را گذرانده باشند، چه رقمی را شامل می شود؟ واقعیت این است که در فضای کنونی کشور که بدلیل سیاستهای غلط برخی از مسئولان اجرائی گذشته، فاصله طبقاتی به اوج خود رسیده است، باور چنین ریخت و پاشهائی برای بسیاری از مردم سخت است.

  اما متأسفانه واقعیت دارد اینکه عده ای با دست اندازی در بیت المال و یا سوء استفاده از فضای اقتصادی کشور و یا ظلم به زیر دستان و دیگر هموطنان خود، چنین ثروتهای انباشته ای را برای خود رقم بزنند و در مقابل دیدگان مردمی که مطابق ارقام رسمی قریب 10 میلیون نفر آنها زیر خط فقر زندگی می کنند، اقدام به فخر فروشی و ریخت و پاش بکنند با هیچکدام از چهار چوبهای ترسیم شده برای یک جامعه اسلامی مطابقت ندارد.

  امروز در جامعه اسلامی ما کار به جائی رسیده است که ارزشها و اصول و آرمانهائی که برای بدست آمدن آنها جان عزیز هزاران تن از بهترین فرزندان این مرز و بوم، فدا گردید مورد تمسخر عده ای مرفه قرار گرفته و داشتن ماشینهای چند ده میلیونی، خانه های میلیاردی و لباسهای میلیونی، بعنوان ارزش از سوی آنها معرفی می گردد.

  وزیر امور اقتصاد و دارائی نیز اعلام کرد: نسبت در آمد ثروتمندان به فقر در ایران 16/5 برابر شده است! حال رشد فاصله طبقاتی در جامعه و بی توجهی مسئولان و مدیران اجتماع نسبت به این امر آفات بسیار فراوانی را با خود همراه دارد که وارونه شدن ارزشها، ایجاد یاس و سرخوردگی دور شدن جامعه از اهداف والای اسلامی و اجتماعی و دخالت اشراف و ثروتمندان در جهت دهی جامعه به سمت فساد و تباهی از مهمترین این آفات است. متاسفانه همزمان با رشد پدیده ای شوم اشرافیت که دل بسیاری از خانواده شهدا و مردم و محرومان جامعه را به درد آورده است، جرائم و بزه های اجتماعی مرتبط با این مسئله نیز رو به افزایش است.

  از یاد نبریم که یکی از اهداف بلند انقلاب اسلامی، اجرای قانون از کجا آورده ای برای برخی از صاحبان ثروتهای نامشروع بود که متاسفانه اندک اندک به یک افسانه و آرزو در میان مردم تبدیل شد. در این زمینه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان اجرائی اصل 44 قانون اساسی بر لزوم جلوگیری از اشرافیت طبقاتی و مانور تجمل و ثروت تاکید فرمودند. اکنون بنظر می رسد برای حل این معضل بزرگ که چهره ی جامعه ی اسلامی را دگرگون ساخته است، توجه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در این زمینه و احیای اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد

  اصل چهل و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

  دولت موظف است ثروتهای ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوء استفاده از موقوفات، سوء استفاده از مقاطعه کاریها و معاملات دولتی، فروش زمین های موات و مباحات اصلی، دایر کردن اماکن فساد سایر موارد غیر مشروع را گرفته و به صاحبان حق، رد کند و در صورت معلوم نبودن او، به بیت المال بدهد. این حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود.

  امیدواریم با اجرای قوانین مربوط به این موضوع و توجه به فرمایشات پیشوایان دین که انباشته شدن ثروت در دست ثروتمندان و بی توجهی به فقرا را از عوامل جدی اضمحلال جوامع می دانند بعد از این شاهد تعدیل این وضعیت ناهنجار در جامعه اسلامی باشیم. انشاءالله

  ببخشید طولانی شد...

  ویرایش توسط Amoo Mehraboon : ۱۳۸۷/۰۲/۱۲ در ساعت ۲۲:۲۸ دلیل: تصحیح اغلاط املایی

 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  330
  مورد تشکر
  384 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  حجم بالای پرونده های جرم و جنایت؟؟؟!!
  نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh نمایش پست
  جناب منتظر حجم بالای پرونده ها بی عدالتی و سهلانگاری و رشوه را توجیح نمیکند قاضی مملکت اسلامی باید اسلامی عمل کند
  جناب منتظر به مسألهی خوبی اشاره کردند
  (حجم بالای پرونده های جرم و جنایت و شکایت و غیره)
  خواهر عزیز اتفاقا این حجم بالا ارتباط مستقیم با سهل انگاری و رشوه گیری مأموران دارد
  چرا که اگر حجم پرونده ها کم باشد کارهای دادرسی سریعتر انجام می شود و شاکی برای رسیدگی خارج از نوبت یا توقعات دیگر به رشوه دادن روی نمی آورد.
  فقط می ماند رشوه دادن برای صدور حکم به دلخواه رشوه دهنده که آن هم وقتی حجم پرونده ها کمتر باشد نیازی به استفاده از قاضی های بی تقوی نیست و قاضی خداترس فرصت رسیدگی به همه ی پرونده ها را پیدا خواهد کرد.

  و اما سؤال اساسی اینجاست که چرا حجم پرونده ها اینقدر بالاست؟
 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  330
  مورد تشکر
  384 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  یه مسأله ای رو که هیچ منصفی نمی تونه انکار کنه اینه که دشمنان انقلاب و نظام دنبال این هستند که ملت رو از نظام و از انقلاب جدا کنند .
  چرا چون می دونن که تا وقتی که ملتی پشتیبان نظام و حکومتش باشه اون حکومت رو نمیشه از پا درآورد.
  به همین خاطر تا می تونن با تبلیغات و شیوه های پیشرفته ی شیطنت به افرادی یاد می دن که چطور به مسایل نگاه کنن، چطور نتیجه بگیرن و چطور قضاوت کنند! تا به تدریج از انقلاب و نظام جدا بشن و بی تفاوت یا حتی مخالف بشن.
 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  5,435
  مورد تشکر
  4,566 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27  به نام خداوندگار مهربانی ها
  مشکلات در هر کشوری وجود دارد...اصولا زندگی دسته جمعی دریایی از مشکلات را متوجه اعضای آن می کند.از اشتباهات انسانی گرفته تا ایرادات زیر ساختی و اشتباهات فردی و مدیریتی همه و همه باعث به وحود آمدن مشکلات می شود.
  مشکلات کشور بایستی به صورت کلان دیده و بررسی شود....
  چرا که تا کلیات مشکلات حل نشود جزییات قابل حل نخواهد بود....
  پس اولا از بحث و پافشاری بر روی نظر و عقیده خویش خودداری کنیم و دوما به بررسی کلیات بپردازیم...
  موفق باشید.  دست به دست من بده
  پا به پای من بیا
  نگو امروز مال ما
  بگو فردا رو میخوام


  به لطف الهی فردا از آن ماست....
 7. تشکر


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  3
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط Divine Love نمایش پست
  اگه اجازه بديد منم توي بحث شركت كنم


  فكر مي كنم شما بايد تو اين موارد تجديد نظر كنيد
  اولا كه منظورتون از تعامل با جهان چيه و به چه قيمتي............
  دوست عزیز :
  من تمام پستها رو خوندم . به نظر من اساسا هم منتقدان دل سوخته اند و هم موافقان . اما قراربوده که به بررسی مشکلات پرداخته شود . حمله کردن به منتقد در همه جای دنیا امری ناپسند است . به جای حمله و ایجاد التهاب با احترام و بدون پیش داوری دلیل بخواهید .
  آیا اینگونه بهتر نیست . ؟

 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  494
  مورد تشکر
  732 پست
  حضور
  31 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  من نمي دونم منظور شما از حمله و التهاب چيه؟!
  من چند تا سوال مطرح كردم و از نويسنده خواستم كه منظور خودشو دقيق تر توضيح بده.
  فقط يه خورده درون مايه طنز هم قاتيش كرده بودم. بحث ايجاد التهاب و حمله به مخاطب هم توهمه.

 10. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  3
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط Divine Love نمایش پست
  اگه اجازه بديد منم توي بحث شركت كنم


  فكر مي كنم شما بايد تو اين موارد تجديد نظر كنيد
  اولا كه منظورتون از تعامل با جهان چيه و به چه قيمتي
  استفاده از جنگ هاي پارتيزاني عليه قدرت ها!!! من فكر نمي كنم الان ما با كشوري در حال جنگ باشيم. مگه بعد از 8 سال دفاع مقدس جنگ ديگه اي هم بوده كه ما خبر نداشتيم.
  غير دموكراتيك!!!! حالا چند تا ازاين كشورهاي به اصطلاح دموكراتيك رو ميشه نام ببريد.
  انرژزي كم اهميت هسته اي!!! با چه استدلالي هم چين حرفي مي زنيد.
  بازم بايد مصداقي تر صحبت كنيد. منظورتون از كشورهاي ثالث چيه؟


  شما بهتر ديدي فراتر داشته باشيد و تحت تاثير رسانه هاي غربي نباشيد.
  1- به چه قیمتی :
  شما بفرمائید که کشوری مانند ترکیه و یا مالزی چگونه با دنیا تعامل دارند . و چگونه به پیشرفت و اعتبار بین المللی اتباع خوشون توجه می کنند. تعاملی مانند هم نها . اتفاقا باید پرسید این همه غوغا و قیل و قال چیه ؟ وقتی یک کشور 50%افرادش زیر خط فقر هستند وقتی رشوه داره غوغا می کنه وقتی مخالفت سیاسی نتیجه ای جز زندان نداره وقتی سانسور بیداد می کنه وقتی این همه پول هست و آن همه فقر دیگه بحث بر سر اثر گذاری بی فایده هست . می خوای چی رو به دنیا ثابت کنی ؟ مثل این می مونه که پدر یک خانواده خودش گرفتار هزار مصیبت باشه بعد بشه مبادی اخلاق و آداب همسایه ها . خنده داره

  2- استفاده از جنگ هاي پارتيزاني عليه قدرت ها!!! من فكر نمي كنم الان ما با كشوري در حال جنگ باشيم. مگه بعد از 8 سال دفاع مقدس جنگ ديگه اي هم بوده كه ما خبر نداشتيم.
  عزیزم این موضوع بداهتش به حدیه که نیاز به توضیح نداره .

  3-غير دموكراتيك!!!! حالا چند تا ازاين كشورهاي به اصطلاح دموكراتيك رو ميشه نام ببريد.
  جمهوری خلق چین - روسیه - کره شمالی - ونزوئلا -کشور دوست و برادر سوریه

  4-انرژزي كم اهميت هسته اي!!! با چه استدلالي هم چين حرفي مي زنيد.
  استدلالی لازم نیست . منحنی خط فقر - فقر صنعتی - فراوانی منابع دیگر تامین نیرو

  5-بازم بايد مصداقي تر صحبت كنيد. منظورتون از كشورهاي ثالث چيه؟
  تمام کشورهای دنیا منهای روسیه-چین-کره شمالی -ونزوئلا-سوریه قمتی از عراق و قسمتی از لبنان

  البته ابن ابرادات و انتقادها موضوعی فردی و تخصصی نیست . ما از درون خودمون داریم خودمون رو به سوال می گیریم . نه من وازگانم حق مطلق است و نه شما و نه آنکسی که منتقد و یا موافق است . انتقاد همواره گفتنش سخت است و پیامدش نا گوار .اینجا به هر حال گفتگو و بحثی است و نظری . دوستان ممکن است به لحاظ هزاران معذوریت نتوانند در این رابطه ها صحبتی داشته باشند و انتقادی بنمایند . و گرنه موضوعات مورد انتقاد چیزی نیست که کسی نداند .

 11. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  330
  مورد تشکر
  384 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghaneh نمایش پست
  1- به چه قیمتی :
  شما بفرمائید که کشوری مانند ترکیه و یا مالزی چگونه با دنیا تعامل دارند . و چگونه به پیشرفت و اعتبار بین المللی اتباع خوشون توجه می کنند. تعاملی مانند هم نها . اتفاقا باید پرسید این همه غوغا و قیل و قال چیه ؟ وقتی یک کشور 50%افرادش زیر خط فقر هستند وقتی رشوه داره غوغا می کنه وقتی مخالفت سیاسی نتیجه ای جز زندان نداره وقتی سانسور بیداد می کنه وقتی این همه پول هست و آن همه فقر دیگه بحث بر سر اثر گذاری بی فایده هست . می خوای چی رو به دنیا ثابت کنی ؟ مثل این می مونه که پدر یک خانواده خودش گرفتار هزار مصیبت باشه بعد بشه مبادی اخلاق و آداب همسایه ها . خنده داره
  ...
  همین ترکیه و مالزی رو که مطرح کردین از ایران الگو می گیرن.
  مگه حرف مهاتیر محمد رو نشنیده بودی که در باره الگو گیری از ایران زده بود؟

  از این گذشته مگه یادت نیست همین چند سال پیش مالزی یه دفعه هوس کرد از نظر اقتصادی روی پای خودش بایسته آمریکا چی به سرش آورد؟

  تا جایی که ده ها بار به آمریکا گفت غلط کردیم!

  مگه فکر میکنی همین ترکیه چه وضعی داره؟

  نه جانم صدای دهل از دور خوشه.
  خبر نداری از خود ترکیه ای ها بپرس.

  هیچ خبر داری دستگاه های صهیونیستی چقدر توی ترکیه نفوذ دارن؟ 12. تشکر


 13. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  494
  مورد تشکر
  732 پست
  حضور
  31 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghaneh نمایش پست
  1- به چه قیمتی :
  شما بفرمائید که کشوری مانند ترکیه و یا مالزی چگونه با دنیا تعامل دارند . و چگونه به پیشرفت و اعتبار بین المللی اتباع خوشون توجه می کنند. تعاملی مانند هم نها . اتفاقا باید پرسید این همه غوغا و قیل و قال چیه ؟ وقتی یک کشور 50%افرادش زیر خط فقر هستند وقتی رشوه داره غوغا می کنه وقتی مخالفت سیاسی نتیجه ای جز زندان نداره وقتی سانسور بیداد می کنه وقتی این همه پول هست و آن همه فقر دیگه بحث بر سر اثر گذاری بی فایده هست . می خوای چی رو به دنیا ثابت کنی ؟ مثل این می مونه که پدر یک خانواده خودش گرفتار هزار مصیبت باشه بعد بشه مبادی اخلاق و آداب همسایه ها . خنده داره

  2- استفاده از جنگ هاي پارتيزاني عليه قدرت ها!!! من فكر نمي كنم الان ما با كشوري در حال جنگ باشيم. مگه بعد از 8 سال دفاع مقدس جنگ ديگه اي هم بوده كه ما خبر نداشتيم.
  عزیزم این موضوع بداهتش به حدیه که نیاز به توضیح نداره .

  3-غير دموكراتيك!!!! حالا چند تا ازاين كشورهاي به اصطلاح دموكراتيك رو ميشه نام ببريد.
  جمهوری خلق چین - روسیه - کره شمالی - ونزوئلا -کشور دوست و برادر سوریه

  4-انرژزي كم اهميت هسته اي!!! با چه استدلالي هم چين حرفي مي زنيد.
  استدلالی لازم نیست . منحنی خط فقر - فقر صنعتی - فراوانی منابع دیگر تامین نیرو

  5-بازم بايد مصداقي تر صحبت كنيد. منظورتون از كشورهاي ثالث چيه؟
  تمام کشورهای دنیا منهای روسیه-چین-کره شمالی -ونزوئلا-سوریه قمتی از عراق و قسمتی از لبنان

  البته ابن ابرادات و انتقادها موضوعی فردی و تخصصی نیست . ما از درون خودمون داریم خودمون رو به سوال می گیریم . نه من وازگانم حق مطلق است و نه شما و نه آنکسی که منتقد و یا موافق است . انتقاد همواره گفتنش سخت است و پیامدش نا گوار .اینجا به هر حال گفتگو و بحثی است و نظری . دوستان ممکن است به لحاظ هزاران معذوریت نتوانند در این رابطه ها صحبتی داشته باشند و انتقادی بنمایند . و گرنه موضوعات مورد انتقاد چیزی نیست که کسی نداند .
  1. ببين عزيز من مسئله سر اينه كه وضع فعلي كه البته به اون سياهيي كه شما مي گي اصلا نيست مورد تاييد هيچ كدوم از مسئولين متعهد ما نيست. حداقل رئيس جمهور و مقام معظم رهبري بارها و بارها انزجار خودشون رو از مفاسد و فقر اعلام كردند و تا جايي كه در حد توانشون بوده در جهت رسيدن بهش تلاش كردن.
  اين همه هياهويي كه عليه آقاي احمدينژاد بلند شده ناشي از اينه كه ايشون از سازش با افراد مسئله دار پرهيز كرده و منافع نامشروع اون ها رو به خطر انداخته.
  خوب اونها هم با زر و زوري كه در اختيار دارن از كاه كوه مي سازن و سياه نمايي مي كنن.
  افرادي مثل شما هم كه قدرت تميز دادن منشأ مشكلات رو ندارن همه مشكلات رو به گردن يك فرد يا رويكردش مي اندازن.

  2. بازم بايد واضح تر صحبت كني - اگه منظورت حمايت ما از حزب الله و حماسه كه با داشتن كمي بينش سياسي ضرورت اين حمايت ها درك خواهد شد

  3. پس دشمني با امريكا يعني دشمني با دموكراسي!!! مسخرست

  4. درمورد انرژي هسته اي هم اگه يه خورده جلوتر از دماغمون رو نگاه كنيم مي بينم كه وابستگي ما به انرژي در آينده يك خطر امينت ملي (فاجعه) براي ما به حساب مي ياد.
  امروز براي مدتي كمي سختي بكشيم بهتر از اين كه تا ابد وابسته به دشمن باشيم.

  5. . جالبه! قسمتي از عراق و قسمتي از لبنان - اصل كاري رو يادت رفت محور شرارت يعني ايران
  ببخشيد! شما سخنگوي كاخ سفيد نيستيد! اگر نيستيد توصيه مي كنم به دنيا با عينك رسانه هاي غرب نگاه نكنيد.
  واقعا براتون متاسفم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود