جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاختن بر میراث فکری و فرهنگی پیامبران الهی تا كجا ؟!!

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  109
  مورد تشکر
  245 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0

  تاختن بر میراث فکری و فرهنگی پیامبران الهی تا كجا ؟!!
  پروردگار مهربان با ارسال رسولان و تشریع شریعت پیامبران، نظمی عادلانه را به بشریت عرضه می کتد تا آن منظومه تفاوت های حکیمانه در خلقت آحاد بشر، در مسیر رشد و کمال معنوی، سعادت فرد و جامعه بشری را تأمین کند. (سوره شوری-آیه 13)
  لکن باز افرادی با آگاهی از رسالت رسولان در تآمین وحدت و همگرایی و زندگی مسالمت آمیز در میان نوع بشر بر اساس عدالت و محبت و یگانه پرستی ، تلاش کردند که اصل دین و حقیقت شریعت را منحرف سازند تا امکان ستمگری و طغیان علیه حقوق دیگران را برای خود فراهم آورند.( سوره شوری-آیه14)
  لذا بازگشت دینداران به اصول مشترک توحید و عدالت مقدمه اول تدمین صلح و تضمین زندگی مسالمت آمیز بشریت است.
  از سوی دیگر ، همواره در جوامع بشری ، تقویت و استمرار اخلاق ایسته که ضامن اعتدال روانی و عامل صلح و امنیت درونی افراد باشد و نیز فضائل انسانی و انتقال مفاهیم ارزشی ابتدا در کانون امن و آرام خانواده ها و در دامان پرعطوفت مادران صبور و ایثارگر شکل می گرفته است.
  حتی همه پیامبران بزرگ الهی گه صالحان زمین و مصلحان هر زمان بوده اند ، خود در آغوش مادرانی مهربان رشد کرده و گاه در پناه حمایت زنان بزرگواری به انجام مأموریت الهی خویش پرداخته اند:
  مثلاً : ابراهیم خلیل (ع)- پیشوای خداپرستان و قهرمان بت شکنان ، در کنار هاجر دلسوز و مهربان، اسماعیل ایثارگر را پرورش داد تا بتواند به کمک وی خانه توحید و معبد یکتا پرستی آدمیان را برپای دارد.
  موسی بن عمران (ع)- حتی در خانه فرعون و با فداکاری همسر دلسوز و مهربان او – از دامان مطهر مادر شجاع و صبور خویش بهره گرفت و الگوی آزادگی و استکبار ستیزی شد.عیسای مسیح (ع) پیامبر صبرواستقامت وبشارت دهنده صلح و محبت،مرهون پرورش دردامان پاک مریم پرعطوفت شد.
  محمدمصطفی (ص) پیامبررحمت ورسول عدالت-جامع جمیع حقایق که برای ارائه عصاره همه شرایع وتکمیل زحمات بیشمارهمه رسولان الهی وتحقق آرمانهای مقدس آنهامبعوث شد،رشدخویش رامرهون زنان پاک سیرت ومهربانی است مانند آمنه،حلیمه وفاطمه بنت اسد.
  پس ازاین زنان بزرگوار،بازدرکنارهمسرباکر امت خویش-خدیجه کبری،کانون خانوادگی راسرشارازاخلاص وایثاروجهاد درراه حقیقت بنا نهاد تا به پرورش دختری به عظمت همه هستی- یعنی فاطمه زهرا(س)-مفتخرشود،تا در پرتو وجود کریمانه اش، خاندان معصوم پامبر شکل گیرد و دوازده "امام" -یکی بعد ازدیگری- انسان از توحید را به نوع بشر ارائه نماید.درتمام این موارد و سایرامورسرنوشت ساز برای بشر، نقش زنان ممتازو بی بدیل است.
  اما امروز دشمنان حقیقت انسان با سوء استفاده از ابزارفراگیررسانه های گوناگون، میراث ارزشمند فرهنگی همه پیامبران الهی را مورد تهاجم وتهدید قرار داده وبا ایجاد فتنه و کینه درکانون خانواده ها،روابط صمیمانه و صلح آمیزمیان افراد بشررا به مخاطره انداخته اند.
  آنها بجای "صداقت" ،نفاق و دروغ ؛بجای "وفای به عهد" ، پیمان شکنی و بی وفایی؛ بجای "تواضع در برابر قانون" و "حمایت از مظلوم" ،عصیانگری متکبرانه سلطه طلبان را تایید می کنند. بجای "ترویج غیرت و شجاعت در دفاع از عدالت" ، ترس و تردید را در جهان توسعه می دهند. بجای "تقویت اعتماد عمومی و گسترش حسن ظن به دیگران" ، پیوسته بد بینی ، بدگویی، بداندیشی و بدرفتاری را تبلیغ می کنند.
  بجای "رحمت و مودت" ، قساوت قلب و بی رحمی را میان زن و شوهرها اشاعه می دهند. و درمیان اعضای خانواده ها،بجای "متانت و مدارا" ،بغض و نفرت؛بجای "زهد قناعت" ، حرص و طمع؛بجای "ایثار و گذشت" ،خود پرستی و خود محوری؛بجای "صبر و استقامت" در پیمودن راه عقلانیت و کمال،بی صبری و ناامیدی و تزلزل روانی و تشتت فکری را دامن می زنند.
  آنها بجای "ترویج حقیقت" ،تزویر و تعصب و لجاجت را منتشر می کنند.
  کسی باید از آنها بپرسد که در این "بیراهه بی سرانجام" ،جامعه بشری را به کجا می برند؟
  ودراین "بن بست بی عاطفگی"که جز خشونت و نفرت و غارت و ظلم و اشغالگری، چشم اندازی فرا روی بشر قرار نداده اند ، تا کدامین مرحله سقوط اخلاقی ، بر میراث فکری و فرهنگی پیامبران الهی می تازند؟


  ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۷:۰۷ دلیل: تصحيح عنوان موضوع
  سوالي مانده در جانم جوابي هم نمي‌يابم


  كجاي درگهت هستم بگو جانم كه بي‌تابم
  جوابش را نمي‌خواهم كه از روز ازل ديدم

  ز دم‌هاي تو پر هستم به اين انديشه مي‌مانم


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  109
  مورد تشکر
  245 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0  در چنین خطرگاه عظیمی که انسانیت انسان تهدید می شود ،کیست که به یاری حقیقت بشتابد،مگر آن انسانهایی که در دامان پر مهر مادران صبور و شجاع و ایثارگرخویش،آموزه های اخلاقی خداپرستان نظیر "حیا و غیرت وعفت" را همراه با استقامت و صلابت و شجاعت برای تحقق آرمان بزرگ همه پیامبران الهی-یعنی اجرای عدالت که تامین کننده صلح جهانی است-، تا نجات انسانیت از این سراشیبی انحطاط و سقوط پیگیری کنند.
  در اینجا پرسشی را که برای هر انسان خدا پرست و دوستدار "سعادت انسانها" این است که:
  اگر منادیان "اومانیسم" و مدعیان"لیبرالیسم" با سلطه بر فرهنگ و سیاست و اقتصاد و رسانه های غرب، سرنوشت جوامع غربی را با متزلزل کردن کانون خانواده ها ، در دست گرفتند و همه ارزشهای پایدار فرهنگی- از جمله ، "معنویت گرایی"، "پاسداری از فضائل اخلاقی"، "تکریم عدالت"، "حفظ حیا ونجابت"، "رفاقت و وفاداری میان زوجین"، "مهرورزی نسبت به فرزندان"، "دوستی و احترام به خویشاوندان"، "همیاری نسبت به همسایگان و کمک به نیازمندان" و بسیاری دیگر از آداب و اخلاق و سنت های پسندیده که میراث گرانبهای سیره و سنت پیامبران الهی بوده را تضعیف و بلکه بعضاً تخریب کرده اند، بجای این گنجینه ارزشهای به یغما برده، چه چیزی را بعنوان "سوغات مدرنیته "و"محصول لیبرالیسم" به آن ملت های با فرهنگ هدیه کرده اند؟
  آیا آگاهان دوراندیش و خیرخواهان دردآشنای جوامع غربی می توانند پاسخ دهند که اگر روند فروپاشی کانون خانواده در غرب با پیروی از انواع لیبرالیسم مهارگسیخته و فاصله گرفتن از آموزه های پیامبران الهی ادامه یابد، نسل های آینده – محروم از پناهگاه امن خانوادگی و بیگانه با ارزشهای اصیل فرهنگ توحیدی -، در کدامین پرورشگاه با مفهوم " عشق بی شهوت"، "ایثار بی طمع"، "سخاوت بی نیرنگ"،"رفاقت بدون رقابت"،"اعتدال بدون افراط و تفریط"، "همزیستی مسالمت آمیز بدون توطئه و تهدید وسلطه"می توانند آشنا و مأنوس شوند؟
  امیدوارم که تمامی خداپرستان خیر خواه بشریت – از هر ملت و دین و قوم ومذهبی با تأکید بر ضرورت تأمین صلح عادلانه و تضمین روابط مسالمت آمیز دوستانه بر اساس آموزه های مشترک پیامبران الهی در میان انسانها و جوامع مختلف،به بازخوانی مسئولیت متولیان ادیان توحیدی و رمزگشایی از نقش بی بدیل زن در محوریت کانون خانواده به مثابه هسته اصلی جامعه و پرورشگاه عواطف انسانی و آموزشگاه های آموزه های توحید ی پیامبران بپردازند و چشم اندازی شوق انگیز، پرنشاط و امید آفرین را فراروی انسانها و جوامع حقیقت طلب قرار دهند.  ویرایش توسط asal 98 : ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۷:۳۰
  سوالي مانده در جانم جوابي هم نمي‌يابم


  كجاي درگهت هستم بگو جانم كه بي‌تابم
  جوابش را نمي‌خواهم كه از روز ازل ديدم

  ز دم‌هاي تو پر هستم به اين انديشه مي‌مانم


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود