صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راه حل ارائه بدید...

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

خجالت راه حل ارائه بدید...

سلام دوستان....این متن کوچکی که قرار میدم برای یک دوست هست و چون خودم چند بار با این مشگل برخورد کردم خواستم اینجا مطرح بشه بلکه راه حلی براش پیدا کنم.......
    ممنون میشم پیشنهاد بدید......
    قابل توجه با غیرت هایی که میگن زن شونه به شونه
    مرد در اجتماع:

دختری هستم که هر روز برای شغلی که دارم باید
    چندین بار در ماشین بشینم و از اونجایی که همیشه
    جلو جا نداره ناچارم عقب بشینم ...خیلی وقتا هر چقدر
    خودم رو جمع میکنم باز بدنم به نامحرم میخوره و خیلییییییییی
    هم پیش اومده که فرد کناری مخصوصا خودش رو نزدیک میکنه
    چند بار اعتراض کردم ولی دیگه خسته شدم چون این اتفاق
    خیلی می افته من باید چکار کنم؟؟؟؟
    لازم به ذکر است که اتوبوس در مسیرم نیست و امکان جلو نشستن
    در بیشتر مواقع نیست.
    محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.

2.  

نوشته
    81
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته نجات نمایش پست
    قابل توجه با غیرت هایی که میگن زن شونه به شونه
    مرد در اجتماع:

باسمه تعالي

سلام و عرض ادب خدمت دوست گرامي

راستش با اين جمله اي كه در بالا گفتيد بنده خيلي موافق نيستم . توضيح و تفسيرش جاي خودش. اما در مورد آن مشكل

اين مشكل فقط براي خانم ها نيست و ممكن است دقيقا چنين مشكلي براي يه آقا پيش بياد.

اما توصيه ها

يك. تاكسي پرايد سوار نشيد چون واقعا صندلي عقب جاي سه نفر نيست.

دو. من خودم هر وقت سوار تاكسي مي شم كمي خودم را جمع مي كنم و كيفم را بين خودم و خانمي كه سوار ماشين مي شه قرار مي دهم. با ايجاد اين فاصله فكر كنم تماس بدني ديگه وجود نخواهد داشت.
    علیک بها صرفا و ان شئت مزجها فعدلک عن ظَلم الحبیب هو الظُلم

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ
    گر بشکافند سراپای من ــــ جز تو نیابند در اعضای من

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    نمیدونم شاید اینم یه راهکار باشه/اگر مشکل پرداخت کرایه بیشتر نباشه
    ایشون میتونه تو روزهایی که این مشکل براش پیش میاد یعنی وقتی راننده داشت مرد عقب ماشین سوار میکرد کرایه دو نفر را حساب کنند و از راننده بخواد سوار نکنه
    این راه گذاشتن کیف کنارشون هم که جناب حاج صالح گفتند عالی هست چون خودم همیشه استفاده میکنم

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط حاج صالح نمایش پست
    اما توصيه ها

يك. تاكسي پرايد سوار نشيد چون واقعا صندلي عقب جاي سه نفر نيست.

دو. من خودم هر وقت سوار تاكسي مي شم كمي خودم را جمع مي كنم و كيفم را بين خودم و خانمي كه سوار ماشين مي شه قرار مي دهم. با ايجاد اين فاصله فكر كنم تماس بدني ديگه وجود نخواهد داشت.
    1-من 5 روز در هفته دانشگاه میرم....از محلی که سوار تاکسی میشم تا خانه 15 دقیقه فاصله هستش...این رو باید ذکر کنم که محلی که تاکسی میاد شاید حدود 30 الی 40 دقیقه شاید هم بیشتر معطل بشم....
    حالا شما بگید اگر بعد این مدت شانس به بنده رو بیاره و یک تاکسی بیاد آن هم پراید ....یعنی سوار نشم؟؟؟؟میدونم حتما میگید می ارزه ولی خب اومدیمو همش پراید جلو پام سبز شد....اونوقت چه کنم؟؟؟؟
    2-شما خودتون رو جمع میکنید....با مرد های بی غیرت چه کنیم؟؟؟؟؟
    باور کنید بعضی ها مریض هستند....من خودم یک بار خواستم کیف بزارم کنارم و در کمال ناباوری دیدم که مردی که کنارم نشسته بود مانع این کار شد و من بلافاصله از ماشین پیاده شدم....(جای بسی تاسف هست برای این مردان بی غیرت)
    3-اگر بخوام پول دو نفر رو حساب کنم اونم توی 5 روز فکرکنم جیبم تا آخر ماه خالی بشه و در نهایت فقیر بشم(خدانکنه)....راه حل ارائه بدید...
    محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته نجات نمایش پست
    1-من 5 روز در هفته دانشگاه میرم....از محلی که سوار تاکسی میشم تا خانه 15 دقیقه فاصله هستش...این رو باید ذکر کنم که محلی که تاکسی میاد شاید حدود 30 الی 40 دقیقه شاید هم بیشتر معطل بشم....
    حالا شما بگید اگر بعد این مدت شانس به بنده رو بیاره و یک تاکسی بیاد آن هم پراید ....یعنی سوار نشم؟؟؟؟میدونم حتما میگید می ارزه ولی خب اومدیمو همش پراید جلو پام سبز شد....اونوقت چه کنم؟؟؟؟
    2-شما خودتون رو جمع میکنید....با مرد های بی غیرت چه کنیم؟؟؟؟؟
    باور کنید بعضی ها مریض هستند....من خودم یک بار خواستم کیف بزارم کنارم و در کمال ناباوری دیدم که مردی که کنارم نشسته بود مانع این کار شد و من بلافاصله از ماشین پیاده شدم....(جای بسی تاسف هست برای این مردان بی غیرت)
    3-اگر بخوام پول دو نفر رو حساب کنم اونم توی 5 روز فکرکنم جیبم تا آخر ماه خالی بشه و در نهایت فقیر بشم(خدانکنه)....راه حل ارائه بدید...
    با عرض شرمندگی مضاعف و اظهار تاسف شدید برای آن دسته از حیوانات انسان نما...
    به نظر من هم قابل دسترس ترین راه حساب کردن کرایه دو نفر هست...
    و برخورد شدید با این گونه مردان
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او

ضمن عرض سلام خدمت دوستان و آرزوی تعالی پیوسته برای شما ؛

با اجازه ی دوستان بنده ابتدا یک نقدی را جسارتا به یک تعبیری از آیدی محترم فرشته ی نجات عرض کنم و بعد راهکار این مشکل را بیان کنم :

در اولین پست تاپیک که آیدی محترم فرشته ی نجات لطف کرده و نوشته بودند یک عبارتی بود جسارتا کمی تامّل برانگیز و قابل نقد ، عبارت این است :

(( قابل توجه با غیرت هایی که میگن زن شونه به شونه

مرد در اجتماع: ))

در مورد این عبارت باید عرض کرد که اگر ما با دید علم منطق به این گزاره نگاه کنیم و توجه به این که کلمه ی باغیرت به تعریض و کنایه به معنی بی غیرت استعمال شده و عبارت زن شانه به شانه ی مرد در جامعه را معادل حضور فعال و کار زن در جامعه بدانیم و میگن را هم معادل اعتقاد دارند ، این قضیه ی منطقی استخراج می شود که :

گوینده ی عبارت زن شانه به شانه ی مرد در جامعه ، بی غیرت است.

و این جمله استخراج می شود که :

معتقدین به کار و حضور فعال زن در جامعه ، بی غیرت هستند.

این گزاره ی منطقی که پیشینه ی کلام شماست ، به نظر حرف دقیقی نیست ، چرا که نمی شود با ذکر چند اشکال و ظهور چند مشکل از حضور و کار فعال خانم ها که ناشی از کمبود امکانات هست ، اعتقاد به حضور فعال و کار خانم ها را معادل بی غیرتی فرض کرد.

در واقع حضور فعال خنم و کار او در جامعه ، یک موضوعی است و مشکلات ناشی از این حضور و کار که به خاطر عواملی مثل بی اخلاقی دیگران و کمبود امکانات هست یک موضوع دیگری است که البته منفک از هم هم نیستند.

در باب موضوع اول که اصلا حضور فعال و کار خانم ها در جامعه خوب است یا نه ؟ می شود از چند منظر بحث کرد ، بررسی این سوال و موضوع از دیدگاه فقهی یک راه بحث است که واجب است یا حرام است یا مباح؟ و همینطور این موضوع را از منظر علم اخلاق می توان بررسی کرد که این موضوع مستحب است ، مکروه است یا مباح؟ و البته اسلام و مقتضیات زمان را هم که شهید مطهری به این نام کتابی نوشته اند را هم در مساله لحاظ کرد.

اما در مورد موضوع دوم که مشکلات ایجاد شده از این حضور و کار فعال هست که ناشی از بی اخلاقی افراد و کمبود امکانات است ، جدا می توان بحث کرد که موضوع اصلی این تاپیک بوده که نکته ای که به نظر می رسد را عرض می کنم.

راهکار ها و باقی مطالب در پست بعد ................

ویرایش توسط طارق : ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ در ساعت ۰۵:۴۱
    اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

شاد

در مورد راهکاری مشکل :

اولا اگر شما بر اساس جمله ای که بالا نقل شد ، کار و حضور فعال خانم ها را خیلی جالب نمی دانید و از طرفی هم برای گذران زندگیتون نیاز به حقوق کارتان ندارید ، می تونید سر کار نرید. به هر حال مشکلات اقتصادی در روزگار ما مساله ی مهمی در خانواده هاست که موجب شده خانم ها هم خواسته یا ناخواسته سر کار بروند.ولی اگر نیاز ندارید و علاقه ای هم ندارید ، نرید.

ثانیا می تونید کارتان را تغییر بدید و کاری در حوالی محل زندگیتون یا جایی که راحت بتوانید رفت و آمد کنید پیدا کنید و اونجا مشغول به کار بشید.

ثالثا می تونید یکی از راه های سختی که دوستان گفتند یا نگفتند را انتخاب کنید مثل اینکه آنقدر منتظر بمانید که ماشینی بیاید که جلوش خالی بوده یا پراید نباشد ، یا هزینه ی دو نفر را بدید یا از کسی که جلو نشسته خواهش کنید که برود عقب بنشیند تا شما جلو بنشینید (چنان که خیلی وقتا پیش امده خانمی خواسته سوار بشه به من گفته : آقا لطفا شما برید عقب بنشینید و رفته جلو نشسته و مشکل حل شده.یک توصیه هم بکنم آقایان بهتره اگر در تاکسی جلو بودند و دیدند خانمی سوار می شه و عقب آقاست خودش زود بره عقب.) خلاصه از این راه ها یا مثلا حدود یک ساعتی زودتر از همیشه حرکت کنید از منزل که فرصت کافی برای پیدا کردن ماشین مناسب باشه یا حتی طوری برنامه ریزی کنید که اول اول صف باشید اولین نفر و سوار بشید.

**** اما دو نکته ی قابل توجه ؛ ****

من در زمان دبیرستانم که حدود سه سال در تهران از حوالی بلوار کشاورز تا زیر پل سید خندان با ماشین های خطی می رفتم و می امدم ، قاعده این طور بود که نفر اول صف جلو می نشست. و نفرات دوم و سوم و چهارم به ترتیب در عقب ماشین. حالا اگر کسی که مثلا نفر دوم یا سوم این صف بود و نوبتش رسیده بود ، جایش را به کسی از صف بعد می داد ، او می شد نفر اول صف بعد و بلافاصله در ماشین بعد جلو می نشست.
    خیلی وقت ها خانم ها نوبتشان بود که عقب بنشینند جایشان را به آقایی از صف بعدی می دادند و نفر اول می ایتادند برای ماشین بعد و جلو می نشستند.
    و در ماشین های خطی معطلی نیست چون ماشین ها به صف اماده اند و یکی پس از دیگری می آید.

نکته ی دوم که خیلی مهم است ؛

ببینید ما یا باید بر اساس عقل ظاهر بین خودمون زندگی و عمل کنیم و یا بر اساس دستورات خداوند ولو اینکه با عقلمان سازگار نباشد. ما از آنجا که اسباب و موجودات را مستقل و توانا و موثر می دانیم نمی توانیم خیلی وقت ها درست عمل کنیم.
    اما اگر بدانیم فاعل مطلق خداست و صاحب اثر خداست و همه ی اسباب به دست اوست ، مشکل حل می شه.
    در این مورد آیت الله امجد می فرمودند که مثلا : فرد در اداره ای کار می کند و تمام معاشش از حقوق اداره می گذرد. حالا فهمیده که در اداره شان مدیران ظلم می کنند.
    ایشان می فرمود عقل ظاهر بین ما که اداره و مدیران آن را رازق می داند ، می گوید من اگر اعتراض کنم آنوقت نان زن و بچه ام را چه کسی می دهد؟درسته خدا گفته جلوی ظلم بایستید ولی خرجم را چه کسی می دهد؟
    اما کسی که مفهوم حقیقی توکل را می داند و میداند که رازق خداست نه اداره و مدیران آن ، و می داند که خدایی که یک دستوری داده ، خودش هم فکر بقیه اش را کرده و حمایت می کند بنده اش را ، با شجاعت جلوی ظلم می ایستد ولو اینکه اخراجش کنند و هیچ نگران هم نیست چون می داند که اگر یک قدم در راه رضای خدا بر دارد خدا سه قدم به سوی بر می دارد و خدا حتما شغلی یا راهی برای رساندن رزق این فرد و بنده ی حرف گوش کن محیا می کند.

اینجا هم اگر با رعایت همه ی نکات فوق که گناهی پیش نیاید ، گناهی پیش امد و مثلا بدنتان به نامحرم می خورد ، اگر راه کار های کیف گذاشتن و تذکر به فرد مغرض و اینها جواب نداد ، خدا گفته پیاده شوید. شما پیاده شوید ، دیر شد عیب نداره ، ده ها بار تکرار شد عیب نداره ، حقوقتان کسر شد عیب نداره ، شما در امر خدا استقامت کنید ، خدا آثار سوء را برطرف می کنه.
    باز هم میگم نه اینکه همینجوری تا چیزی شد پیاده بشید ها ، شما اول باید تمام راه ها را هر دفعه انجام بدید اگر نشد به عنوان آخرین راه پیاده بشید.
    حالا چند بار پیش میآد که ماشین پراید باشه و شما هم نوبتتان عقب ماشین بخوره و نفر کناریتون هم آقا باشه و کیف بگذارید و او هم اعتراض بکنه و به او تذکر بدید و گوش هم نکنه و بر نگذاشتن کیف و یا کار غلطش اصرار کنه و مجبور بشید که پیاده بشید.این خودش شد پنج شرط ، فکر نکنم هر روز این پنج شرط محیا بشه.

انشا الله که خدا وند همه ی ما را یاری بکنه و اسباب بندگی تام و راحت را برایمان محیا بکنه.مثلا خداوند لطف بکنه شرایط تهیه ی یک ماشین رو فراهم بکنه که با ماشین خود سر برویم و این مسائل هم نباشد. پس یک راهکار هم دعای حقیقی برای تسهیل انجام لعمال بندگی است.

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین
    زیده عرضی نیست.
    التماس دعا

طارق

ویرایش توسط طارق : ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ در ساعت ۰۵:۵۹
    اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

خانم فرشته نجات عزیز سلام
    مطرح کردن اینجور مسایل در جمع عملا یعنی شنیدن هزار نصیحت بجای جواب
    اما اون جوابهایی که دو تا از دوستان داده بودن عملیه
    کیف خوبه من هم همین کار رو می کنم
    سعی کنید اگر ممکنه یه کیف لاغر و وسیع داشته باشید
    مثلا کلاسور بدک نیست
    در ضمن به نظر من وقتی برای خدا مجاهدت می کنید از خودش انتظار کمک داشته باشید
    این هم نصیحت من
    یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله،یا الله یاالله
    متن خاتم حضرت آیت الله علامه محمد حسین طباطبایی این بوده:
    الواثق باالله الغنی
    محمد حسین طباطبایی
    خدایا من هم آروز دارم این وثوق رو به تو داشته باشم...

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

دوستان از نظرات خوبتون واقعا ممنونم.........ولی فکر کنم بعضی ها حرف های بندرو درست مطالعه نکردند:
    1- بنده کارمند نیستم و سر کار نمیرم بلکه دانشجو هستم....و این سوء تفاهم پیش نیاد که بنده مخالف حضور فعال خانم ها در جامعه هستم(قابل توجه جناب طارق گرامی)
    2- متنی که در اولین پست زده ام برای خودم نیست یعنی از کسی نقل قول کردم....و چون این مشگل ممکنه برای عده ای از ما پیش بیاد این مسائل رو مطرح کردم....(پس خواهشا مستقیما به بنده ربط ندهید و تنها راه حل ارائه بدید....با تشکر)
    ویرایش توسط فرشته نجات : ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ در ساعت ۰۹:۴۷

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    ما هم در بعضي مواقع از دانشگاه كه مي آئيم ويا مي خواهيم برويم اين كار را مي كنيم.از خانم مي خواهيم به صندلي جلو بروند وآقاي جلويي بيايد در صندلي عقب....محل زندگي ما واقعا رعايت اين ادب را مي كنند.....هر چند در بعضي مواقع نمي شود ولي من با دوستم مي روم دانشگاه وقتي خانمي عقب مي نشيند كمي بيش از اندازه خودمان را جمع مي كنيم تا خواهرمان بهتر نشسته ومعذب نشود...........در آخر خط خواهرمان از ما تشكر مي كند البته ما اين كار را براي تشكر انجام نمي دهيم بلكه براي رضاي خداوند وعمل كردن به تكليف دينمان.در هر حال ما در دنيا به خود سختي مي دهيم تا در آخرت به اميد خدا راحت باشيم نه اينكه هم در دنيا عذاب بكشيم (عذاب وجدان) وهم در آخرت عذاب بكشيم...........ما در دنيا مي بازيم ولي در آخرت پيروز وسربلنديم.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری