جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پدر خیالی

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

پدر خیالی

با آرزوی سلامتی
    من دختری 20 ساله از خانواده ای سنتی و مذهبی هستم.یک مشکل بزرگ همه زندگی منو درگیر خودش کرده.پدر من متاسفانه آدم پرخاشگر و بددهنی است و به غیر از مشکلات مالی به هیچ مساله دیگری در ارتباط با من فکر هم نمی کند.
    و اما اصل مشکل:من سالهاست احساس کمبود تکیه گاه و پشتیبان را شدید احساس می کنم و از همان زمانها با دیدن یک مرد میانسال و تحصیلکرده و فهمیده با وضعیت اعتقادی مطلوب به او علاقه مند میشوم و نمی توانم به او فکر نکنم اما نگاه من فقط به عنوان یک پدر است و هیچ وقت هم آشکار نمی شود.من می دانم که کمبود یا یک عقده روحی دارم اما نمی دانم چه کنم مخصوصا این یک سال اخیر که دانشجوی شهرستان شده ام
    کاش بتونید منو راهنمایی کنید

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!در اينجا تا دلتان بخواهد مشاور هاي خوبي هست.اصلا شما جاي خوبي آمده ايد.ضمنا به شما خوش آمد مي گويم.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام دوست جدید
    خوش آمدید
    تشکر از اینکه ما را محرم اسرارتون دونستید ؛ امیدوارم بتونیم کمکتون کنیم .

پدر بزرگوار شما به علت خلق و خویی که داره ؛ متاسفانه نتونسته نقش پدری خودش را به خوبی ایفا کنه ، و اکنون شما در این سن به دنبال پدر مهربانی هستید که نیاز روحی شما را برطرف کنه .
    و به قول خودتون یک پدر خیالی !!!

اما کمی عاقلانه و به دور از احساسی که مانع خوب فکر کردن میشه به قضیه نگاه کنیم.
    به نظر شما آیا کسی میتونه جای یک پدر را براتون در این سن پر کنه؟
    نیاز به مهر و محبت پدر برای یک دختر نیازی انکار نشدنی است. اما اگر همه اونهایی که پدرانشون این نیاز را براشون جبران نکردند بخواهند به دنبال پدری خیالی باشند به نظر شما چه اتفاقی می افته؟
    ایا یک مرد میانسال نیز در این سن به شما به چشم دخترش نگاه می کنه؟
    نیاز را نمی شود سرکوب کرد ، همیشه هم نمی توان برای آن جایگزینی اختیار کرد ؛ بلکه باید آن را به بهترین نحو جبران کنید.
    شما در سنی هستید که دیر یا زود باید ازدواج کنید و یک مونس و همدم در کنار خودتون داشته باشید. شاید با ازدواج شما و همراهی همسری مهربان کم کم این نیاز هم در شما کمرنگ بشود.
    اما در مورد رفتار پدرتون باید بگم که بهترین راه این است که با ایشون صحبت کنید ، شرایطی را فراهم کنید که بتونید چند کلامی با ایشون درد دل کنید و بهشون بگید که همه نیاز شما مادی نیست ، شما به محبت ایشون احتیاج دارید.
    اگر براتون میسر نیست که با پدرتون راحت حرف بزنید از مادر و یا یکی از نزدیکان که ارتباط خوبی با پدرتون دارد بخواهید با ایشون در مورد نیاز شما صحبت کنند.
    من باز هم پیگیر مشکل شما عزیز خواهم بود....
    روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما.

من کسی را میشناسم که پدرش تقریبا خصوصیات پدر شما را دارد.
    این حرف ها را هم با توجه به آن شخص میگویم

شاید این جمله کمی دور از دسترس به نظر شما بیاید ولی اگر شما بتوانید محبت خدا و امام زمان (عج) را به خود جلب کنید...احساس عدم محبت پدر کمتر بر شما تاثیر خواهد داشت.

شخصی که گفتم با این راه به کلی انتظار محبت از پدر را از ذهنش بیرون کرد و البته پدر هم خیلی فرق کرد ضمن اینکه آن شخص کوچکترین جمله ی اهانت آمیزی هم به پدر نگفت...

این مشکل کمی جدی است...باز هم تاکید میکنم از دنبال محبت بزرگتر از پدر باشید دیگر محبت نکردن پدر را متوجه هم نخواهید شد...

بعد از این مرحله که شخصیت شما کلی پیشرفت کرد آنوقت حرف هایتان برای اطرافیان از جمله پدرتان بسیار با ارزش خواهد بود و وقتی حرف میزنید پدرتان شش دنگ حواسش با شما خواهد بود...آن وقت وقت حرف زدن با پدرتان و بیان نیازها و مشکلات خواهد بود

چاره ی آن مشکلاتی از ما که راهی برای آنها نمیابیم فقط فرار کردن به سوی خدا و امام زمان(عج) است

و من الله التوفیق

شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری