صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ؟؟؟ آیا انسانهای اولیه (آدم و حوا) میمون نما بودند ؟؟؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  346
  مورد تشکر
  222 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ؟؟؟ آیا انسانهای اولیه (آدم و حوا) میمون نما بودند ؟؟؟

  بنام اهورامزدا
  آیا میمون های انسان نما و یا انسانهای اولیه از نسل آدم و حوا بودند؟؟؟
  منظورم همان حیوانهایی است که قادر به تکلم نبودند

  آرزویی ندارم ... از چیزی نمی ترسم ... من آزادم

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  2,042
  مورد تشکر
  4,138 پست
  حضور
  2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط یزدگرد 4 نمایش پست

  بنام اهورامزدا
  آیا میمون های انسان نما و یا انسانهای اولیه از نسل آدم و حوا بودند؟؟؟
  منظورم همان حیوانهایی است که قادر به تکلم نبودند

  با سلام و عرض ادب

  در روایات مطرح شده است که امام باقرعلیه السلام به جابر بن یزید می گوید: «گویا تو گمان می کنی که خداوند فقط این عالم را آفرید و بس و همچنین گمان می کنی که خداوند بشری غیر از شما نیافریده است؛ آری به خدا قسم! خداوند هزار هزار عالم و هزار هزار آدم آفرید و تو در آخر این عالم ها و آدم ها هستی».( صدوق، خصال، ج2، ص450)

  برخی از اندیشمندان اسلامی بر اساس این روایات معتقدند که آدم علیه السلام نخستین انسانی نبوده که گام بر روی کره خاکی نهاده است؛ بلکه قبل از او انسان های دیگری بوده اند که به دلایل نامعلومی نسلشان منقرض گشته است.( منشور جاوید، جعفر سبحانی، ج4، ص94)

  در خصوص خلقت آدم دیدگاه های گوناگونی مطرح شده است که برخی عبارتند از:

  1. پیش از حضرت آدم، هیچ موجودی از آدم یا شبیه آدم وجود نداشته و حضرت آدم یک دفعه و به طور مستقل خلق شده است.

  2. پیش از حضرت آدم، موجوداتی شبیه آدم و جن بوده اند و سپس یا از بین رفته اند و یا هنوز هم وجود دارند.

  3. پیش از حضرت آدم، انسان هایی وجود داشته، ولی تکامل نایافته بودند و به هر دلیل از میان رفته و منقرض شده اند و آن گاه حضرت آدم بدون ارتباط با آدم های گذشته، به طور کامل مستقل آفریده شد.

  4. پیش از حضرت آدم، انسان هایی وجود داشته اند و تکامل نایافته بودند؛ اما از میان نرفتند؛ بلکه در بستر تکامل خود به مرحله انسانیت رسیده، حضرت آدم علیه السلام نخستین انسان و نخستین پیامبر از نسل همه آدم ها بوده و یک باره خلق نشده است.( ر.ک: یوسفی اشکوری؛ بازخوانی قصد خلقت؛ محمدتقی جعفری، آفرینش انسان؛ مصباح یزدی، معارف قرآن؛ مشکینی، تکامل در قرآن؛ سبحانی، خلقت انسان؛نصری، مبانی انسان شناسی در قرآن؛بازرگان، طبیعت و تکامل؛ سبحانی، داروینیسم یا تکامل انواع؛ احد فرامرز قرا ملکی، موضع علم و دین در خلقت انسان)

  از مجموع آیات قرآنی این نکته به دست می آید که سرسلسله افراد انسانی، موجودی به نام حضرت آدم علیه السلام بوده است و افراد نسل او بر اثر نطفه هایی که در رحم مادرانشان انعقاد پیدا می کنند، ایجاد می شوند؛ اما این که خود آدم چگونه پیدا شده، از جمع آیات به این نتیجه می رسیم که حضرت آدم علیه السلام بدون پدر و مادر، از عناصر خاکی و روحی الهی ایجاد شده است.

  بنابراین اگر هم شواهدی دال بر وجود موجوداتی شبیه به انسان در سال های بسیار دور پیدا شده است، منافاتی با این مسئله ندارد که انسان های فعلی از نسل آدم وحوا می باشند و آدم و حوا از نسل انسان ها یا شبه انسان های گذشته نمی باشند و در علم امروز هم چنین چیزی اثبات نشده است و تنها در حد یک فرضیه آن هم در نزد بعضی از زیست شناسان مطرح می باشد.
 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  2,042
  مورد تشکر
  4,138 پست
  حضور
  2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  انواع انسان
  انسان ابتدایی:برخی از دانشمندان مرکز اصلی پیدایش انسان را افریقا می دانند که 20 میلیون سال پیش بوجود آمده اند و چون از لحاظ گلبول های خون شبیه به میمون هستند عده ای انسان را از نسل میمون مي دانند.

  انسان ابتدایی :برخی از دانشمندان مرکز اصلی پیدایش انسان را افریقا می دانند که 20 میلیون سال پیش بوجود آمده اند و چون از لحاظ گلبول های خون شبیه به میمون هستند عده ای انسان را از نسل میمون مي دانند.
  انسان پکن : در حدود 400 تا 500 هزار سال پیش در ناحیه پکن زندگی می کرده اند . تا حد زیادی به حیوان شباهت داشته است .دارای زانوی خمیده و سری کوچک بوده است .نخستین اثر این این نوع در سال 1899 در چین یک دندان بود و در سال 1920 اندسن استخوان هایی از آن را پیدا کرد .
  انسان نئاندرتال :در حدود 140 هزار سال پیش بوجود آمده و در حدود 70 هزار سال می زیسته است .
  انسان های کرمانیون : این نوع انسان از ابزار های پیشرفته مانند ابزار های سنگی استفاده می کرده است .


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  2,042
  مورد تشکر
  4,138 پست
  حضور
  2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  تفاوت بشر ، آدم و انسان
  هرچند در زبان فارسي و محاوره‏اي ميان كاربرد كلمات «بشر، آدم و انسان» تفاوتي قائل نيستيم و هر سه را به يك معني استعمال مي‏كنيم، ولي با توجه به توضيح ذيل و به استناد بعضي از آيات و الفاظ قرآني متوجه خواهيم شد كه ميان اين سه واژه تفاوت بارز و آشكاري وجود دارد.
  بدون شك خلقت بشر بر خلقت آدم و انسان سبقت دارد. حضرت امام صادق عليه‏السلام در حديثي مي‏فرمايند:
  "شايد شما فكر مي‏كنيد كه خداوند جز شما بشري نيافريده است، چرا! به خدا قسم كه خداوند هزاران هزار بشر آفريده است كه شما در آخر اين سلسله قرار داريد."
  در كتاب خصال شيخ صدوق از امام محمد باقر عليه‏السلام نقل شده است كه خداوند عزوجل از آن روز كه زمين را آفريده، هفت عالم در آن پديد آورده است و بشرهاي اين عوالم از فرزندان حضرت آدم عليه‏السلام نبوده‏اند و خداوند آنها را يكي پس از ديگري با جهان مربوط به خودشان در زمين منزل داد، سپس حضرت آدم عليه‏السلام ابوالبشر را آفريد و انسان را از او پديد آورد.
  در كتاب «ناسخ التواريخ» نقل شده كه شخصي به خدمت حضرت علي عليه‏السلام رسيد و سؤال كرد كه سه هزار سال پيش از حضرت آدم چه كسي بود؟ حضرت فرمودند: بشر؛ عرض كرد قبل از آن بشر كي بود؟ فرمود: بشر؛ سه بار اين سخن تكرار شد، سائل سر به زير انداخت. آنگاه حضرت علي عليه‏السلام فرمودند: اگر سي هزار بار هم سؤال مي‏كردي، همين جواب را مي‏شنيدي.
  واژه «بشر» مخصوص آن افرادي است كه قبل از حضرت آدم عليه‏السلام بودند، واژه «آدم» اسم خاص براي اولين بشر موحد و دو واژه «انسان» و «بشر» مخصوص حضرت آدم عليه‏السلام و اولاد اوست كه مستقل و غير متحوّل از بشر اوليه است.
 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  2,042
  مورد تشکر
  4,138 پست
  حضور
  2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  ادوار آفرينش بشر
  قرآن كريم حكايت آفرينش بشر را با خلقت حضرت آدم عليه‏السلام شروع كرده و بيان نكرده است كه آيا ظهور نوع بشر منحصر به همين دوره است يا اين كه قبلاً هم دوره‏هايي بر او گذشته است كه آخرين آنها ما هستيم.
  مرحوم علامه طباطبائي قدس‏سره به استناد آيه 30 سوره بقره «و چون پروردگارت بر فرشتگان گفت: من مي‏خواهم در زمين جانشيني قرار دهم، گفتند: آيا مي‏خواهي در روي زمين موجودي قرار دهي كه تباهي كند و خون ها بريزد؟ با اين كه ما تو را به پاكي مي‏ستائيم و تقديس مي‏گوئيم؟ گفت: من چيزهايي مي‏دانم كه شما نمي‏دانيد»؛ مي‏فرمايد كه قبل از دوره كنوني، دوره‏هاي ديگري بر نوع بشر گذشته است كه ملائكه از خونريزي آنان اطلاعاتي داشتند.
  با توجه به احاديث و آيه فوق و توضيحات بعد مشخص مي‏شود كه زندگي بشر دو دوره دارد: يك دوره قديمي كه براساس تحقيقات دانشمندان ژئولوژي(زمين‏شناسي) عمر نوع بشر در اين دوره از ميليون ها سال هم تجاوز مي‏كند و آثار و فُسيلهايي پيدا كرده‏اند كه مربوط به بيش از پانصدهزار سال قبل است. آنها عقيده دارند كه به وجود آمدن موجودات زنده روي زمين، واقعاً اعجاب‏انگيز و يكپارچه معجزه است.
  آخرين پديده قدرت لايزال الهي كه روي كره زمين طي دوران هاي زمين‏شناسي رخ داده است، «پديده خلقت پستانداران امروزي» است. پستانداران امروز با داشتن بعضي صفات طبيعي و تشريحي از ساير استخوان داران و از جميع جانوران چند سلولي متمايز هستند. اقسام اوليه آن ها مربوط به اواسط دوران دوم مي‏باشد. از اوايل دوران سوم زمين‏شناسي پستانداران حقيقي يعني آنهايي كه در حال بلوغ صفات مخصوص پستانداران را داشتند، ظاهر شدند و در تمام خشكي هاي آن زمان پراكنده شدند. در اواخر اين دوران بسياري از انواع آن ها منقرض شدند و فقط اقسامي كه نسل آنها تا امروز باقي است، دوام زندگي يافتند. در ميان اين پستانداران، خلقت بشر اوليه از همه ديرتر بوده است كه به حدود 3 ميليون سال پيش مي‏رسد.
  اگر تمام عمر كره زمين را يك سال فرض كنيم، هشت ماه اول از عمر زمين، موجود زنده‏اي وجود نداشته است. در ماه‏هاي نهم و دهم، موجودات زنده به وجود آمدند. در دهه دوم ماه آخر سال پستانداران؛ و در روز آخر سال، بشر اوليه پا به عرصه حيات گذاشته است. سپس رو به ازدياد گذارده و زندگي كرده است و بعد منقرض شده و باز پيدا شده و منقرض شده و همين‏طور ادواري بر او گذشته است تا نسل موجود كه آخرين دوره‏هاي اوست. بشر قبل از اين نسل موجود، فاقد قوّه تشخيص بوده و مكلّف هم نبوده، زيرا آفرينش وي بر اساس فطرت بشر كنوني نبوده و آيه «نَفَخْتُ فِيهِ مِنْ رُوحِي» در نهاد وي تحقق پيدا نكرده و متّصف به فضائل و كمالات نشده است.
  همان‏طور كه اشاره شد، قرآن مجيد آفرينش بشر را از خلقت حضرت آدم عليه‏السلام شروع كرده و صريحاً بيان نموده است.
  لفظ «آدم» در قرآن اسم خاص است كه بر اولين بشر موحد اطلاق شده است. حضرت آدم عليه‏السلام اولين بشر نيست، بلكه اولين بشر موحد است كه آفرينش او براساس فطرت الهي است و ماهيت و كيفيت خلقت او را قرآن اين‏گونه بيان كرده است:
  "همانا مَثَل خلقت حضرت عيسي عليه‏السلام در خارق‏العاده بودن مانند خلقت حضرت آدم عليه‏السلام است كه خداوند او را از خاك آفريد
  سپس بدان خاك گفت: بشري به حد كمال باش، همان دم چنان گرديد."
  قرآن دربارة آفرينش انسان بر روي زمين در دو مقام سخن گفته است يك بحث از پيدايش انسان نخستين و دوم سخن پيرامون تكثر و تناسل انسان.
  نسبت‌ به مقام نخست مي‌فرمايد: شخص آدم را از خاك آفريده است. گرچه واژة بشر، در آية مباركه عام است ولي چون در مورد شخص حضرت آدم بكار رفته است لذا نمي‌توان گفت كه هر موجودي كه كل بشر بر او قابل اطلاق است در آيه منظور شده است چون كافي است يك فرد به وجود آيد و اسم بشر را بر او اطلاق كند و اگر بخواهيم تعميم را استفاده كنيم نيازمند دليل خارجي هستيم.
  مقام دوم مسئله كه آيا ظهور اين نوع موجود (انسان) منحصر به همين دورة فعلي است كه ما در آن قرار داريم يا دوره‌هاي متعدد دارد، يعني نسل كنوني و جمعيت پراكنده كنوني انسان در روي زمين با همه اختلاف رنگ‌ها و زبان‌ها همه به يك زوج آدم و حوا برمي‌گردد و يا نه.
  آيه پنج سورة مباركه حج و آية اول سوره مباركة نساء بر اين مطلب دلالت دارند كه نسل همه انسان‌هاي فعلي به آدم و حوا برمي‌گردد. و عامل سومي در آن دخالت نداشته است البتّه لسان اين آيه، لسان اثباتي است و دلالت بر نفي آدم‌هاي قبل از آدم و حوا ندارد. آية شريفه سورة نساء دلالت دارد كه: آدم و حوا پدر و مادر نسل انسان هستند. و دوم اين‌كه، همه افراد نوع انسان به اين دو منتهي مي‌شوند و اين دو هم از يكنوع‌اند همسر (حوا) از جنس و حقيقت آدم است. سوم اين‌كه تكثير نسل فرزندان آدم تنها از طريق او و همسرش صورت گرفته و موجود ثالثي در آن دخالت نداشته است.
  اين انبوه جمعيت انسان كه در سطح كره زمين منتشر شده‌اند همه از دو فرد، انسانِ مثلِ هم و شبيه هم منشاء گرفته‌اند، جن، حوريه يا نسل‌هاي پيشين هيچگونه دخالتي در آن نداشته است.
  دليل دوم بر اين‌كه نسل فعلي بشر به آدم و حوا برمي‌گردد و نسل‌هاي پيشين در آن دخالت ندارد اين است كه قرآن از سويي خود را هدايتگر همه عالميان و بيم‌دهنده تمامي بشر معرفي مي‌كند و از سويي همين بشر را فرزند آدم مي‌خواند. و با تعبير بني‌آدم آنان
  را مورد خطاب قرار مي‌دهد پس بشرِ مخاطبِ قرآن همگي فرزندان آدم است.
  دليل سوم، آياتي دلالت دارد كه مي‌فرمايد: آدم از خاك يا گل آفريده شده است ولي سنت الهي در قبال نسل او اين بوده كه از راه ساختن نطفه، بقاء نسل او را تضمين كرده است.
  اين سه دليل و شاهد كافي است بر اين‌كه در انتشار و تكثر نسل كنوني بشر هيچ موجود ثالثي (نه حوريه، نه جن و نه غير از اين دو) دخالت نداشته است. امّا اين آيات دلالت ندارد كه تنها موجود انساني بر روي كره زمين همين آدم و نسل او بوده است. و ممكن است روي زمين دوره‌هاي متعدد از خلقت و آفرينش تحقق پذيرفته باشد و ليكن اين متيقن است كه در اين دوره فعلي، نسل بشر فقط به آدم و حوا برمي‌گردد.
  بعضي توهم كرده‌اند كه دليل اول ناتمام است، آيه مباركه سورة نساء مي‌فرمايد: كه هر يك نفر از شما نوع بشر از پدر و مادر (از دو نفر) خلق و آفريده شده‌ايد يعني كل بشر از مجموع پدر و مادر متولد مي‌شود، اين آيه مباركه همسان آيه مباركه 13 سورة حجرات است كه مي‌فرمايد: «ما شما را از يك مرد و زن آفريده‌ايم». به عبارت ديگر واژه «نفس واحده» در آيه مباركه دلالت بر شخص آدم نمي‌كند بلكه دلالت بر نوع بشر دارد.
  امّا بايد توجّه داشت كه: «بين اين دو آيه فرق واضحي است، آية سورة حجرات در مقام بيان اين جهت است كه افراد انسان از نظر «حقيقت انسانيت يكسانند و هيچ فرقي از اين جهت ندارند كه هر يك از آنان از پدر و مادري از جنس بشر متولد شده‌اند. (جاي برتري نژادي و... نيست). امّا آية سورة نساء در مقام بيان ريشه بني‌آدم است مي‌فرمايد: افراد انسان از يك حقيقت جنس و يك واقعيتند، با همه كثرتي كه دارند همه از يك ريشه منشعب شده‌اند (حتي) همسر آدم از نوع خود آدم (است) انساني بود مثل خود او. حرف «من» حرف نشويه است مثل است.اين آيه مباركه در مقام بيان اين است كه در تكثير انسان عامل سوم مثل حوري و جن‌ دخالت ندارد، افراد بي‌شمار انسان‌ها از آدم و حوا نشئت گرفته است و سرسلسلة زنجيره انسان‌ها آدم است.
  از سوي ديگر اين توهم مخالف ظاهر آياتي مثل آيات (سجده، 8، آل‌عمران، 59، ص، 71، و اسراء، 62) مي‌باشد، و مخالف صريح آيه‌اي است كه با «يا بني آدم» بشر را مخاطب قرار مي‌دهد.
 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  15
  مورد تشکر
  33 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  14
  آپلود
  0
  گالری
  0  قشنگترین بحثی بود که شنیده بودم.
  با تشکر از کارشناسان بحث های تاریخی.


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  346
  مورد تشکر
  222 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  بنام اهورامزدا

  ویا اینکه انسانهایی روی زمین میزیسته اند که به درجه ای از علم و فناوری رسیدند که خطری زمین و حیات روی آن را تهدید میکرد و توانستند زمین را ترک گویند و به سیاره ای دیگر رفتند .
  و شاید همانها بعد از رفع خطر احتمالی به زمین بازگشتند و با علم و تحقیق بر روی موجودات شبیه خود مانند گیبون ها یا شانپانزه ها یک جهش مصنوعی در آنها به وجود آوردند

  اما با این وجود باز سوالی که مطرح است رنگ پوست انسانهاست
  زرد . سفید و سیاه
  اگر بپذیریم چنین جهش مصنوعی در نطفه گیبون یا شانپانزه انجام شده چه چیز باعث تغییر در رنگ پوست شده است ؟؟؟

  .......................

  از طرفی دیگر به قضیه مینگریم
  اگر انسانهای اولیه از تکامل یافته گیبون ها باشند پس نمیتوانستند سخن بگویند و غار نشین بودند . پس آدم و حوا که قادر به سخن گفتن بودند کجای این قضیه هستند . طبق نظریه های انسان شناسان انسانهای ابتدایی قادر به تکلم نبودند وبا رسم اشکال مختلف بر روی دیوار غار و ایما و اشاره منظورشان را به مخاطب میرساندند .
  هابیل و قابیل که دامدار و کشاورز بودند نمیتوانستند چزء این حیوانات باشند

  منتظر نظراتتان هستم

  ویرایش توسط یزدگرد 4 : ۱۳۸۹/۱۱/۱۴ در ساعت ۲۱:۰۴ دلیل: اشتباه لغوی
  آرزویی ندارم ... از چیزی نمی ترسم ... من آزادم


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  31
  مورد تشکر
  30 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام خدمت اساتید محترم
  چند سوال به ذهنم رسیده و امیدوارم دوستان در یافتن پاسخ کمک کنند.
  1.از زمان خلقت آدم چند سال میگذرد؟
  2.از زمان طوفان نوح چند سال میگذرد؟
  3.پراکندگی انسان کنونی بر روی کره زمین،پس از طوفان نوح به چه صورت است؟
  4.چگونه از نسل انسان کنونی ،کسانی به قاره آمریکا رفته و تمدنهایی تشکیل داده اند؟
  البته سوالات دیگری هم ذهنمو مشغول کرده که در فرصتهای دیگری مطرحشون میکنم.
  با تشکر


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  66
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  علم پدیده های تجربی رو توضیح میده، دین پدیده های معنوی رو. اگر تونستید این دو رو با هم قاطی کنید، کار اشتباهی کردید و حتما یک نقصی در کارتون هست. حالا شاید در کتب مقدس اولین انسان به صورت یک شخص بیان شده باشه، اما "آدم و حوا" میتونن اولین هومو سپینها باشن که در پایین توضیح میدم.

  در مورد اینکه آیا انسانها میمون نما هستن یا نه، رابطه ی انسانها با میمونها همانند رابطه ی پدر جد پدر جدِ شما با خواهر زن مادربزرگ پدری عمه ی مادرِ ناتنی شماست.
  از لحاظ جانورشناسی میمونها یک Primate هستن یعنی نخستین گروه در شاخه بندی. انسانها در خانواده ی بزرگ Homonoid قرار میگیرن، که شامپانزه ها عضوشن. و بعد میریم پایین تا میرسیم به Homoـها که همون "انسان سانان" هستن. یعنی شما با شامپانزه ها شاید یک رابطه داشته باشید. در کل همونطور که انگار با هابیل یا قابیل رابطه دارید.

  از خانواده ی هوموها ما که جدیدترینیم هومو سپینها هستیم. در کل هوموسپینها همه جای دنیا پراکنده ان و چون ما میتونیم با سیاهپوستها یک بچه بسازیم که اون میتونه با چینیها یک بچه بسازه که اون بتونه با اسکیموها یک بچه بسازه، هممون هوموسپین هستیم.

  درضمن هیچ موجودی از موجود دیگه ای کامل تر نیست.

  در کل در مورد تکامل، اصلا اونجوری نیست که فکر میکنید. یک تئوریه، شاید با یک تئوریِ دیگه رد بشه، هرچقدر هم درست باشه تکامل، از لحاظ تجربی یک حقیقت نیست.

  تکامل هدفی نداره و درکل یک ساعت ساز نابیناست که قطعاتی داره و اصلا نمیدونه قطعات چی هستن، فقط میتونه سر همشون کنه، بدون هیچ قصد و هدفی.
  ویرایش توسط Blondie : ۱۳۸۹/۱۱/۱۴ در ساعت ۲۳:۵۱
  فلسفه ی بیخدایان:

  "شرط لازم برای زندگی -خوب- عدم اعتقاد به خدا و شرط کافی برای یک زندگی -لذت بخش- بحثهای بیمحتوا در فرومهای اینترنتی و مغالطه کردن و مغالطه گرفتن است."
 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  346
  مورد تشکر
  222 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط کاسب نمایش پست
  چند سوال به ذهنم رسیده و امیدوارم دوستان در یافتن پاسخ کمک کنند. 1.از زمان خلقت آدم چند سال میگذرد؟ 2.از زمان طوفان نوح چند سال میگذرد؟ 3.پراکندگی انسان کنونی بر روی کره زمین،پس از طوفان نوح به چه صورت است؟ 4.چگونه از نسل انسان کنونی ،کسانی به قاره آمریکا رفته و تمدنهایی تشکیل داده اند؟ البته سوالات دیگری هم ذهنمو مشغول کرده که در فرصتهای دیگری مطرحشون میکنم.
  بنام اهورامزدا

  درود بر شما و با تشکر از حضورتان در این بحث
  انسان شناسان عمر زندگی انسان را در زمین بر اساس شواهد و مدارک بدست آمده بیش از یک میلیون سال میدانند این مقدار تقریبی است . از استخوانهای بدست آمده آنرا بیش از 500هزار سال دانسته اند و با توجه به فرم دندانهای آن و جنسیت احتمالی آن و متمدن بودن آن عمر انسان روی زمین را بیش از یک میلیون سال میدانند

  اما بنظرم در کتابی خواندم که یهودیان معتقدند خلقت آدم و حوا به 7000 سال پیش میرسد

  اگر ما تاریخ ظهور نوح را (با توجه به فرزندان و نوادگان و اینکه هرکدام از آنها در چه سنی صاحب فرزند شدند) 3000 تا 3500 سال قبل از ابراهیم بدانیم و از آنطرف پیامبری ابراهیم را 1800 سال قبل از میلاد مسیح بدانیم از میلاد مسیح هم تا به امروز 2010 سال گذشته و در سال 2011 هستیم. پس تقریبا پیامبری نوح به 6700 تا 7300 سال پیش میرسد . البته این رقم تقریبی بنده است و مطمئن نیستم

  در رابطه با چگونگی تمدن در قاره امریکا که فرمودید باید عرض کنم که اگر باور داشته باشیم که نوح چگونگی ساخت کشتی را میدانست (از خدا آموخته بود) پس امکان دارد که این مردمان (ساکنان قاره امریکا) سوار بر کشتی شدند و به آنجا رسیدند . هرچند که تاریخچه سفرهای دریایی به سالها بعد از آن میرسد

  از طرفی دیگر اگر بازهم به نوح و طوفان نوح باور داشته باشیم و اینکه بغیر از ساکنین این کشتی همه بر روی زمین کشته شدند پس نمیبایست در امریکا مردمانی زندگی کنند و اگر هم میگردند بر اثر این آب گرفتگی جان سپردند . گرچه احتمال میرود مدت ها بعد از نوح در امریکا حیات انسانی وجود داشته است

  حال با توجه به تاریخ تقریبی پیامبری نوح (تقریبا 7000 سال) پس میتوان نتیجه گرفت آدم و حوا هزاران سال قبل از نوح آفریده شدند چون نوح با آدم چندین نسل فاصله داشت و عمر هر کدام به چند صدسال میرسید

  این ارقام تقریبی است
  امیدوارم کمک کرده باشد

  آرزویی ندارم ... از چیزی نمی ترسم ... من آزادم

 12. تشکر


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی ظلم به زنان از ابتدا تا كنون .چرا؟؟؟ ريشه يابي و درمان
  توسط اشک خدا در انجمن حقوق و جایگاه زن در قرآن
  پاسخ: 101
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۴/۱۷, ۲۳:۵۵
 2. تسریح به احسان یعنی چه؟؟؟
  توسط ذاکره2 در انجمن حقوق و جایگاه زن در قرآن
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۱۷:۰۱
 3. آیا امام علی هنگام تولد قرآن خواندند؟؟؟
  توسط a3moni در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۱/۱۹, ۰۰:۰۷
 4. بهائیت و صهیونیسم چرا ؟؟؟
  توسط homamehr در انجمن قرآن و معرفی فرق و مذاهب
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۳/۱۶, ۱۵:۵۱
 5. ؟؟؟ تفاوت http با https در آدرس مرورگر چيست ؟؟؟
  توسط goleleila در انجمن آموزش نرم افزاری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۱۱/۱۸, ۰۹:۱۳

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود