صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در مورد آقا پسرا دچار توهم شدم

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در مورد آقا پسرا دچار توهم شدم

سلام
    من تازه عضو این سایت شدم. به کمکتون امیدوارم.
    من درمورد آقا پسرها دچار یه توهمی شدم . احساس می کنم اونها فقط برای ارضائ غریزه تصمیم به ازدواج می گیرن. میدونم قضاوتم غلطه اما واقعا می خوام بدونم که این مساله چقدر تو تصمیم گیریشون برای ازدواج تاثیر گذاره؟
    من موارد زیادی برای ازدواج داشتم اما همشون رو به خاطر این تصوری که دارم رد کردم، امیدوارم شما بهم کمک کنید تا واقع بینانه تر به مساله نگاه کنم.

2.  

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او

ضمن عرض سلام و خوش آمد و موفقیت شما دوست عزیز ؛

در مورد سوالی که کردید کلی آیه و حدیث و روایت و بحث های دقیق علمی و فلسفی آمد به ذهنم که بگم ، گفتم بگذار یک راه ساده تری رو طی کنیم.
    1. هر انسانی از روح و جسم تشکیل شده. حالات و صفات انسان مربوط به روح هست و تفاوت در ظاهر و جنسیت و قیافه مال جسم هستش.

2.همین الان شما یک نگاه به خودت و حالات روحیت بنداز ، شما گرسنه میشی و می ری غذا می خوری ، نیاز به عاطفه و محبت داری ، نیاز به هیجان و کنکاوی داری ، نیاز به جدیت و خشم در جای خودش و در حد خودش داری ، نیاز به کنکاش فکری و فکر کردن داری و ..................... .
    پس حالات روحی شما تشکیل شده از نیاز به لذات روحی ، عاطفی ، غذایی ، فکری و ..... .
    اینها ناشی از ابعاد مختلف روح انسانی شماست.
    فرق انسان با دیگر موجودات اینه که روحش چند بُعدی هست و شهوت یکی از ابعاد روحی هست که در خود شما هم وجود داره.

3.اون آقا پسری که به خواستگاری شما هم میاد ، از اونجا که انسان هست و مثل شما دارای روح انسانیه ، دقیقا مثل شما روحش دارای ابعاد مختلف هست و نیاز های روحی مختلفی داره دقیقا عین شما.
    نیاز به غذا ، عاطفه ، جدیت ، فکر و .... . و البته شهوت هم یکی از اونهاست.
    پس اگر فردی که میآد انسان باشه قطعا یکی از ویژگی ها و یکی از دلایل ازدواجش این مورد خواهد بود که امری طبیعی و معقول و مخلوق امر خداست.

4.تازه شما برای اثبات شدن این مورد در طرفی که میاد می تونید امتحانش کنید. ساده ترین راهش اینه که دلایل ازدواج کردنش رو بپرسید که البته اینطوری ممکنه مطالبی هم بگه که واقعا مد نظر نداره.
    ولی می تونین سوالات زیرکانه تری بکیند که اینها رو باید با یک مشاور متبحر ازدواج چک کنید و یاد بگیرید که براتون اثبات بشه.که غیر مستقیم با سوالاتی ببینید آدم عاطفی هم هست ، آدم معقول و منطقی هم هست.
    چون اگه فقط شهوت و اینها براش مهم باشه ، یعنی این صفتش به شدت رشد کرده و قوای دیگر از جمله تفکر و عاطفه و ... تحت تاثیر اون قرار می گیره.
    مثلا آدم های خیلی اهل شهوت ، خیلی غیرتی نیستند.شما وقتی غیرت را در وجود او ببینید این یعنی صفات دیگر و قوای دیگر هم داره.

ولی به نظرم نیاز به این هم حتی نیست و شما همین که به خودتون و روح خودتون نگاه کنید ، و ببینید حالات و دلایل و نیاز های مختلف در شما هست ، به او هم به عنوان یک انسان دارای روح همینطور نگاه می کنین.

موفق و موید
    طارق

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    23
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حنیفا نمایش پست
    سلام
    من درمورد آقا پسرها دچار یه توهمی شدم . احساس می کنم اونها فقط برای ارضائ غریزه تصمیم به ازدواج می گیرن. میدونم قضاوتم غلطه اما واقعا می خوام بدونم که این مساله چقدر تو تصمیم گیریشون برای ازدواج تاثیر گذاره؟
    من موارد زیادی برای ازدواج داشتم اما همشون رو به خاطر این تصوری که دارم رد کردم، امیدوارم شما بهم کمک کنید تا واقع بینانه تر به مساله نگاه کنم.
    من هم با شما موافقم.توي جامعه نگاهي بندازيد و ببينيد چند درصد پسرها لااقل از نظر ظاهر موجه به نظر ميان؟ميگن پسرا بنده ي شهوتن و دخترها بنده ي محبت.

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط افق نمایش پست
    من هم با شما موافقم.توي جامعه نگاهي بندازيد و ببينيد چند درصد پسرها لااقل از نظر ظاهر موجه به نظر ميان؟ميگن پسرا بنده ي شهوتن و دخترها بنده ي محبت.

سلام،

شما هم اگر اهله خودارضائی نباشید مثله همون پسر میل دارید به غریزه شهوت.

ولی اینکه در تصمیم گیری برای ازدواج چه مقدار تاثیر داشته باشه به درونیات اون شخص ربط داره و به زبان نیست ، یعنی تا چند سال دیگه هم رد کنید خواستگاراتون رو به نتیجه ای نمی رسید. پس بهتره که نظرات پیامبر (ص) امامان (ع) رو که توصیه به این مطلب کردند که به کسی دختر بدید که : شراب خوار نباشه ، نماز رو به جا بیاره و با تقوی باشه و ... ولی روی موردی که شما مشکل دارید ، در واقع مشکل نیست! وسواس به اینه که می خواهید از الان میزان محبت همسر آیندتون رو بسجنید و این مطلب هم در شب خواستگاری مشخص نمیشه. پس از خدا در نماز هاتون پسری که با تقوی باشه و شما رو به خاطره شهوت نخواد ، طلب کنید و خودتون هم از گناهان جنسی که شاید مبتلا هستید دوری کنید.

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    814
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    7 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    5
    گالری
    0

سلام
    سلام خيلي خوش اومديد
    اين توهم حتما يک ريشه اي داره،بايد اين رو از ذهنتون پاک کنيد.به اطرافيانتون نگاه کنيد
    حتما کساني رو خواهيد ديد که با اين طرز تفکر شما جور در نمياد...
    درسته که هستند کساني مطابق با اين طرز تفکر ولي همه افراد که اين طوري نيستن.پس اين همه ازدواج موفق که ميشه چي؟مشخصه که اونها پايه و اساسش يک چيز ديگه بوده
    خيلي افراد هستند که مبناي فکري درست دارند....اگر صحبت کنيد يا خيلي نگرانيد با مشاوره که صحبت کنيد متوجه ميشيد که قصد طرف مقابل چيست
    افراد فقط براي 1 دليل که ازدواج نمي کنند.محموعه اي از دلايل و خواسته ها و نيازها...
    اين نيازها هم مثل نيازهاي ديگر بايد جواب داده شود از راه درست
    در افراد مختلف متفاوته،ولي هر کي رو که من مي بينم دلايل ديگرشون براي ازدواج محکم تر و مهم تر است...
    "اللهم ارزقنا توفیق شهادة فی سبیلک تحت رایة ولیک"

پروردگارا!هر کس ماوایی جوید و تو ماوای منی و هر کس پناهگاهی جوید و تو پناهگاه منی،بشنو صدایم را و قبول کن دعایم را و قرار ده در پیشت بازگشتگاه و پاسم دار در آزمایش از تماس اهریمن به حق عظمتت

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فكر نميكنيد خيلي بي منطق حرف زديد ..................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

يا علي
    با هر چي دوست دارم ،شكل و فرم ميگيرم پس
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    757
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 20 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    39
    آپلود
    3
    گالری
    5

ازدواج کردن برای آقا پسرها سخت و مسئولیت آورهست. پسری که حاضر میشه تمام این سختی ها و مسئولیت ها رو بپذیره و تصمیم به ازدواج بگیره ، مطمئن باشید هدفش فقط ارضای غریزه نیست. برای کسی که فقط دنبال ارضای غریزه هست راههای ساده تر زیادی وجود داره. هیچوقت چنین فردی نمیاد خودشو درگیر مسائل و مشکلات ازدواج کنه.
    ویرایش توسط مقاومت : ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ در ساعت ۱۳:۴۷
    ای شهید ، ای آنکه بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود برنشسته‌ای،
    دستی بر آر و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز از این منجلاب بیرون کش

إِلَيْهِ يَصْعَدُ الْكَلِمُ الطَّيِّبُ وَ الْعَمَلُ الصَّالِحُ يَرْفَعُهُ
    http://kalem-tayeb.ir

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

اگر پسری بعد از ازدواج هر درخواست جسمانی از همسرش کرد به نظر من هیچ ایرادی نداره و شما مال ایشون هستی و همین طور ایشون مال شماست

اما اگر بخواد فقط بخاطر این مسائل با شما ازدواج بکنند مسئله ای دیگر است

و برای اینکه شما بتونی اصل و حقیقت فرد مقابلت رو متوجه بشی و واقعا بفهمی کی چه هست و چی نیست

باید اول از خدا بخوای که کمکت کنه و به خدا توکل کنی

و بعد از انجام این کارا در مدت نامزدی خودتون، ایشون رو خوب خوب بشناسید

اگر خوب بودن و دیدید که فقط بخاطر مسائل جسمانی نیست که مبارکه

اگرم دیدید بد هستند که چیزی رو از دست ندادید و خیلی راحت و محکم میگید نمی خوام

هر آدمی هم اومد بگید نه.

آخه یکی از دوستام طلاق گرفت دقیقا 40 روز بعد ازدواجش.گفتم بابا تو که میدونستی اینطور هست

گفت من به خانوادم گفتند اما اونا گفتند حالا برو یک هفته باهاش زندگی بکن.درست میشه

بهتر هست در اینجور موارد هم محکم باشید که افسوس خوردن به وجود نیاره
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

سلام

به نظر شما چند درصد خانم ها چه دختر و چه کسانی که ازدواج کرده اند موجه هستند ،اگر دختر عفت و حیای خود را حفظ کند مطمئنا هیچ پسری برای راضی کردن دختر دست به هر کاری نمی زند ،همین دیروز عصر من در یکی از پارک های تهران بودم متاسفانه مناظری دیدم که واقعا در اسلامی بودن کشورم شک کردم.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

این که نیاز جنسی تا چه اندازه در میل به ازدواج دخالت دارد ، امری است که وابسته به خیلی چیزهاست . از سن و توانایی جنسی افراد مختلف گرفته تا میزان تحصیلات و سطح فرهنگ شخص . اما از نظر اسلام ، حتی اگر کسی فقط برای ارضای غریزه ی خود ازدواج کند ، خطا نکرده است ، بلکه در چنین حالتی توصیه می شود این شخص از طریق ازدواج موقت به دنبال ارضای غرایز باشد زیرا در یک ازدواج دائمی نکات فراوان دیگری نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و دید بک بعدی در چنین ازدواج هایی لاجرم نتایج خوبی به دنبال نخواهد داشت .

از سوی دیگر ، این یک حقیقت است که در غالب موارد ، نیاز و کشش جنسی بخش مهمی از قوام زندگی مشترک را سبب می شود و داشتن فرزند نیز به هر حال تابعی از این نیاز است . بنابراین نمی توان پیشنهاد ازدواج را به طور کلی صرفا به این دلیل رد کرد و بهترین راه ، واقع بینی نسبت به پیش نیازهای ازدواج ، و به رسمیت شناختن تاثیر غرایز در این مسئله است .

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری