صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهرم اقیانوس دل مردان هوس باز ساحل ندارد

نوشته
    117
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خواهرم اقیانوس دل مردان هوس باز ساحل ندارد

خواهرم اقیانوس دل مردان هوس باز ساحل ندارد

نظر شما در مورد پیام این تصویر چیه؟ چرا همه میگویم به قرآن ایمان داریم و آن را قبول می کنیم اما دستور مشخص قرآن حجاب را رعایت نمی کنیم ؟

2.  

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

قرآن را قبول داریم و به آن ایمان هم داریم ولی نکته اینجاست که به آیات درون آن بی توجه هستیم....اینگونه افراد با اینکه قرآن را به ظاهر قبول کرده اند اما آنطور باید و شاید به آن توجه نمیکنند....
    قطعا اگر این افراد به آیات زیبای حجاب تاملی میکردند تحول آیات را در خود میدیدند و به آن عمل میکردند ولی افسوس که اینان فقط میخوانند و به کار نمیگیرند...
    محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

سلام
    به نظر من یه دلیل دیگه هم داره
    و اون هم اینه که ما دین اسلام رو به ارث بردیم
    یعنی فقط دیدیم مادران و پدرانمون چنین دینی دارن ما هم یه تبعیت از اونا
    در حالی که انسانهایی هستن از دینهای دیگه که با مطالعه ی کامل دین اسلام با میل کامل و با آغوشی باز این دین رو میپذیرند............
    اگه ما هم درباره ی دینمون فقط یکم مطالعه داشتیم شاید این وضعمون نبود...........
    دین اسلام کامل ترین دین و آسان ترین دینه ولی کیه که قدرشو بدونهههههه(متاسفانه)

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

به نام خدا
    در قران كريم موارد متعددي از زينت داده شدن گناهان بيان شده و مورد مزمت قرار گرفته است

أَفَمَن زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ فَرَآهُ حَسَنًا (فاطر / 8)
    افمن كان علي بينه من ربه كمن زين له سوء عمله واتبعوا اهواءهم ( محمد/14)
    يا كسى كه بر حجتى از جانب پروردگار خويش است چون كسى است كه بدى كردارش براى او زيبا جلوه داده شده و هوسهاى خود را پيروى كرده ‏اند(۱۴)

آيا آن كس كه زشتى كردارش براى او آراسته شده و آن را زيبا مى‏بيند [مانند مؤمن نيكوكار است]
    در برخي موارد اين زينت به شيطان نسبت داده شده است :
    اذ زين لهم الشيطان اعمالهم( انفال/48)
    زين لهم الشيطان ما كانوا يعملون(انعام /43)
    در برخي موارد نيز اين زينت و اشتياق به انجام گناه به نفس منسوب شده است :
    بل سولت لكم انفسكم ( يوسف / 18 )
    قال بصرت بما لم يبصروا به فقبضت قبضه من اثر الرسول فنبذتها و كذلك سولت لي نفسي (طه/96)
    كلمه تسويل كه مصدر سول است ، به معناي جلوه دادن چيزي است كه نفس آدمي حريص بر آن است ، به طوري كه زشتي‏هايش هم در نظر زيبا شود . 1
    بنابراين ، تمايل به بي حجابي - يا بد حجابي - ريشه هايي در نفس يا اعمال انسان دارد همانگونه كه تمايل و اشتياق به انجام هر گناهي اينگونه است .
    در واقع اشتياق به گناه - بد حجابي - مرحله اي بالاتر از اقدام به اين گناه است ، در اين حالت فرد با اشتياق به اين گناه روي مي آورد و گناه نه تنها برايش ناپسند نيست كه زينت داده شده و آنرا مشتاقانه مي پسندد .

1- الميزان ج ، 18ص ،363
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    82
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    4
    گالری
    0

کاش یه مجالی پیش میومد میزان تقصیر خودمون(بچه های به ظاهر مذهبی)را خودمون بررسی میکردیم وهر کدوممون از ایرادات خودمون که باعث این وضع شدیم حرف میزدیم , از این که چی کار نکردیم وچی کار کردیم , که حالا داریم افسوس میخوریم .به نظرم تایپیک پر مغز ومفیدی میشد.بعدش هم ما ها نباید هیچ وقت فکر کنیم به خاطر چیزی که در حال حاضر هستیم از این افراد برتری داریم.چون اولا اکثرِ مارا خدا در این مسیر قرار داده وثانیاً هر وقت ناسپاس باشیم یا غفلت کنیم ما را کن فیکون میکنه.
    ابا صالح
    بعد صد سال اگر از سر قبرم گذري
    من كفن پاره كنم زندگي از سر گيرم

برای شادی روح حضرات آیات اشتهاردی ومجتهدی :salavat10:

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

در بحث پيرامون تاثير گناهان قبلي بر انجام گناه جديد ، مطرح مي شود كه هر گناهي بي توبه و بي تداركي ، پايه و زمينه اي مي شود براي انجام گناه بعد ، كما اينكه هر حسنه و انجام وظيفه اي پايه و زمينه اي مي شود براي انجام عمل حسنه ديگر1 ، در قران كريم ذيل آيات شريفه بسياري اين قانون اصلي در خصوص تاثير متقابل اعمال بر يكديگر مطرح شده است ، گاه بصورت مصداقي و گاه بصورت كلي تر :
    فَأَمَّا مَن أَعْطَى وَاتَّقَى﴿۵﴾وَصَدَّقَ بِالْحُسْنَى﴿۶﴾فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْيُسْرَى﴿۷﴾وَأَمَّا مَن بَخِلَ وَاسْتَغْنَى﴿۸﴾وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَى﴿۹﴾فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرَى﴿۱۰﴾
    علامه طباطبايي در اين زمينه مي فرمايد :
    "تيسير عسري و يا ساده‏تر بگوييم آسان‏تر كردن گناه ، كار مستقيم خداي تعالي نيست بلكه لازمه قهري تيسير يسري است ، وقتي خداي تعالي بخواهد براي آن بندگاني كه اوصافشان گذشت راه عبوديت را آسان سازد ، قهرا براي عده ديگر راه كفر آسان مي‏شود" 2
    تاثير متقابل گناهان يا اعمال نيك انسان در زمينه سازي اعمال ديگر و يا بعبارتي ، ريشه يابي اعمال امروز در افعال و كردار گذشته بحثي بسيار دقيق و مهم و بنيادي است كه به مناسبتهاي مختلف مورد تذكر قران قرار گرفته و در قالب دعا نيز بر اين تاثير مستقيم تكيه شده و آثار و نتيج برخي گناهان بر روي وضعيت آينده انسان بيان شده است، فرازهاي ناب و بلكه نادر و كميابي كه در دعاي شريف كميل مي خوانيم ، دقيقا منعكس كننده اين مطلب است :

اللهم إغفر لى الذنوب التى تهتك العصم...
    اللهم إغفر لى الذنوب التى تنزل النقم...
    اللهم إغفر لى الذنوب التى تغير النعم...
    اللهم إغفر لى الذنوب التى تحبس الدعاء...
    اللهم إغفر لى الذنوب التى تنزل البلاء...

اينها تماما بيانگر تاثير مستقيم و متقابل اعمال در يكديگر است . شايد بتوان در خصوص گناه بي حجابي - يا بد حجابي - به مورد اول اشاره كرد: اللهم إغفر لى الذنوب التى تهتك العصم...
    اما اين بدان معنا نيست كه از بررسي عوامل اجتماعي ، فردي و محيطي و نيز عوامل فرا اجتماعي ، باز مانيم بلكه در بررسي عوامل ايجاد كننده يك پديده بايد تحقيق و بررسي ، همه جانبه باشد .

1- محمد حسين برومند ، مقاله تاثير علم و عمل
    2- الميزان، ج 20 ،ص 513
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

8. تشکرها 2

نوشته
    378
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا برای این که مرد تحریک نشه زن باید خودشو بپوشونه بلکه این مردان هستند که اگر نمیخواهند تحریک شوند باید حجاب بر سرکننند.
    محمد رسول الله

نوشته
    247
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سرباز اسلام نمایش پست
    چرا برای این که مرد تحریک نشه زن باید خودشو بپوشونه بلکه این مردان هستند که اگر نمیخواهند تحریک شوند باید حجاب بر سرکننند.
    فکر می‌کنید یوسف پیامبر (ع) چرا به خدا گفت «... اگر مکر این‌ها را از من دور نکنی از جاهلان خواهم بود» (یوسف، ۳۳)

نوشته
    105
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    50 دقیقه
    دریافت
    101
    آپلود
    1
    گالری
    0

ما انسان ها بیشتر دوست داریم گناه کنیم برای همین است با داشتن دشمن بزرگی مثل شیطان کار از این بهتر نمیشود
    تنها پناه اوردن جوان به نماز است که بعید میدانم اینطور اشخاص نماز بخواندالبته همه را نمیگویم
    خدا مشتري ندارد
    شيخ گاه مي فرمود:
    امام حسين مشتري زياد دارد.ممکن است امام هاي ديگر هم همين طور باشند:ولي خدا مشتري ندارد!من دلم ميسوزد که خدامشتري هاي کم اند.
    کمتر کسي مي ايد بگويدمن خدا را دوست دارم و مي خواهم با او اشنا شوم.

گاه مي فرمود.
    درحالي که تو به خدا محتاجي خدا عاشق توست.

بنده من !سوگندبه حق خودم که دوستدارتو هستم.پس سوگندبه حق من تو که مرادوست بدار!
    ای عیسی تا کی چشم به راه باشم وپی گیری کنم تا بنده من به سوی من بازگردد

نوشته
    378
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

[Al-taïr=QUOTE]فکر می‌کنید یوسف پیامبر (ع) چرا به خدا گفت «... اگر مکر این‌ها را از من دور نکنی از جاهلان خواهم بود» (یوسف، ۳۳) [/QUOTE]
    من ژوسف پیامبر نیستم پس برو از خودش بپرس
    [شيخ رجبعلی خياط=QUOTE] تنها پناه اوردن جوان به نماز است که بعید میدانم اینطور اشخاص نماز بخواندالبته همه را نمیگویم [/QUOTE]
    با من بودی رجب خان؟
    محمد رسول الله

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری