جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زندگی نامه شهدای سانحه هوایی

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  1,565
  مورد تشکر
  6,060 پست
  حضور
  15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  266

  زندگی نامه شهدای سانحه هوایی
  زندگي‌نامه سرداران شهيد سپاه در سانحه هوايي
  سردار سرلشكر پاسدار شهيد احمد كاظمي
  شهيد كاظمي در سال 1337 در شهر مذهبي نجف‌آباد ديده به جهان گشود و بسان ساير جوانان، سرگرم تحصيل شد. با پيدايش جرقه‌هاي انقلاب اسلامي دوشادوش ملت به مبارزه عليه رژيم ستم‌شاهي پرداخت و در بيست و سومين بهار زندگي خود، در اوايل سال 59 به كردستان رفت تا با رزمي بي‌امان، دشمنان داخلي انقلاب را منكوب نمايد. شهيد دوران جواني خود را با لذت حضور در جبهه‌هاي نبرد از كردستان گرفته تا جاي‌جاي جبهه‌هاي جنوب در صف مقدم مبارزه با متجاوزان بعثي، سمت‌هايي چون: دو سال فرمانده جبهه‌ي فياضيه آبادان، شش سال فرمانده لشكر 8 نجف، يك سال فرمانده لشكر 14 امام حسين عليه‌السلام هفت سال فرمانده قرارگاه حمزه سيد الشهدا عليه‌السلام و قرارگاه رمضان و پنج سال فرماندهي نيروي هوايي سپاه را به عهده داشت. رزمندگان و ايثارگران بسياري، خاطراتي شيرين و به يادماندني از رشادت‌ها و شجاعت‌هاي اين دلاور زمان به ياد دارند. حضور مستقيم در خط مقدم جبهه و ارتباط صميمانه با پاسداران و رزمندگان بسيجي تا بدان جا بود كه از ناحيه پا، دست، كمر و (قطع) انگشتان، بارها مجروح شد. طي سال‌ها با استفاده از مجال‌هايي از عشق به تحصيل بهره جست و كارشناسي خود را در رشته جغرافيا و كارشناسي ارشد را در رشته مديريت دفاعي گذراند و موفق شد دانشجوي دكتري در رشته دفاع ملي شود.
  كفايت و شجاعت آن بزرگوار تا بدان جا بود كه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) 3 مدال فتح بر سينه پرعطش شهادت ايشان نصب نمودند. ايشان در اواسط سال 84 از سوي فرمانده محترم كل سپاه به فرماندهي نيروي زميني منصوب شدند و توفيق خدمت را در سنگري ديگري يافتند. اين فرمانده قهرمان در آخرين ديدار خود با محبوب خويش فرمانده معظم كل قوا، تقاضاي دعا براي شهادت خويش را نمود، زيرا كه مرغ جانش بيش از اين تحمل ماندن بر اين كره خاكي را نداشت و سرانجام در پروازي دنيوي به پرواز اخروي شتافت. اوج گرفت و به ملكوت اعلا پيوست.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد سعيد مهتدي جعفري
  سردار رشيد اسلام جعفري متولد 1337 در سال 59 با شروع تهاجم بعثيان كافر عليه ايران اسلامي وارد سپاه شد و تا پايان جنگ دوران طولاني 99 ماه حضور در جبهه را در كارنامه پرافتخار خود ثبت كرد. نامبرده در طول دفاع مقدس در مسووليت‌هاي خطيري چون مسوول عمليات، جانشين دوم و مسوول اطلاعات لشكر 27 حضرت رسول صلي‌الله عليه و آله و معاون عمليات نيروي زميني سپاه توفيق خدمت يافته بود. تحصيلات خود را در مقطع كارشناسي در رشته شيمي گذراند و به واسطه حضور در خطوط مقدم نبرد تا ميزان 65 درصد جانبازي مجروح شده بود و در آخرين مسووليت خود فرمانده لشكر 27 حضرت رسول صلي‌الله عليه در كنار عزيزان و رفقاي همسنگر خود به فيض عظماي شهادت نايل شد.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد صفدر رشادي
  در سال 1340 در شهر ساوه در يك خانواده مذهبي ديده به جهان گشود. دوران كودكي تا جواني خود را همراه با تعميق باورهاي ديني گذراند و در اين دوره از تحصيل علم و دانش نيز غافل نشد. در بهمن 1357 به رهبري امام رحمة الله عليه در كنار مردم به مبارزه با طاغوت پرداخت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي در سال 58 به عضويت سپاه درآمد تا بتواند در كنار هم‌رزمان خود به دفاع از اسلام و انقلاب بپردازد.
  شهيد رشادي ماه‌ها در جبهه‌هاي حق عليه باطل با دشمنان به پيكار و دفاع از دين، انقلاب و ميهن پرداخت و همواره سعي داشت تا در مناطق عملياتي حضور فعال داشته باشد. از ويژگي‌هاي اخلاقي ايشان تعهد، پشتكار، جديت، ساده‌زيستي در زندگي فردي و اجتماعي است. اين روحيه سبب شد تا در مسووليت‌هاي مختلف از جمله جانشين قرارگاه صاعقه، رييس ستاد تيپ موشكي، معاونت هماهنگ كننده موشكي و معاونت طرح و برنامه و بودجه نهسا انجام وظيفه كند و براي ادامه راه همرزمان شهيدش مسووليت معاونت طرح و برنامه و بودجه و مالي نيروي زميني سپاه را به عهده گيرد.
  وي سرانجام در سانحه هوايي هنگام انجام ماموريت با تعدادي از همرزمان خود به لقاء الله پيوست و در جوار شهيدان آرام گرفت.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد احمد آذين‌پور
  نامبرده در اوايل سال 62 با تحصيلات علوم اجتماعي به جمع دوستان سپاهي خود پيوست و توانمندي‌هاي خود را با انجام خدمت صادقانه در مسووليت‌هاي گوناگون به منصه ظهور رساند و در آخرين مسووليت خود (مسوول دفتر فرماندهي نزسا) در سانحه هوايي در حين رفتن به محل ماموريت خود و در كنار دوستان و هم‌رزمانش به خيل شهدا پيوست و باقيات صالحات خود را در اين پرواز به دست آورد.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد سعيد سليماني
  شهيد سعيد سليماني فرزند علي در سال 1338 در تهران به دنيا آمد و تحصيلات خود را در مقطع ديپلم گذراند. پس از حضور در دوران غرورآفرين مبارزه با رژيم ستم‌شاهي در كنار امت شهيدپرور ايران در بهار سال 59 وارد سپاه شد. او كه خدمت در سپاه را انجام وظيفه مي‌دانست با شروع جنگ تحميلي عاشقانه در كنار همرزمان دلاور خود به جبهه‌هاي غرب و جنوب شتافت و مدت 90 ماه در مناطق مختلف عملياتي به مبارزه عليه بعثيان كافر پرداخت.
  او علي‌رغم مسووليت‌هاي مهم خود در مناطق جنگي چون مسوول طرح و عمليات، اطلاعات و عمليات، معاون دوم لشكر و جانشين لشكر محمد رسول الله صلي‌الله عليه و آله و نيز مسوول معاونت عمليات قرارگاه ثارالله عليه‌السلام با شجاعت و شهامت وصف‌ناپذير و جديت، پشتكار، تعهد، دلسوزي و سوابق درخشان كاري بارها و بارها در خط مقدم جبهه حضور يافت كه از اين بابت او هم نصيبي گرانقدر از جانبازي يافت و گواهي‌نامه ارزنده براي ارايه در عالم اعلا كسب كرد كه چنين كالايي خريدار ملكوتي مي‌طلبد.
  نامبرده در آخرين سمت خود به عنوان معاون عمليات نيروي زميني سپاه عازم ماموريت بود كه با سانحه سقوط هواپيما به ديار باقي شتافت و مرغ جانش در كنار هم‌رزمان شهيدش آشيان گرفت.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد عباس كروندي
  بار ديگر شهر مقدس قم مركز علم و تقوا شهيد ديگري تقديم انقلاب اسلامي كرد. شهيد كروندي در سال 1337 ديده به جهان گشود و دوران جواني خود را تا بعد از انقلاب با پيوستن به سپاه و حضور در جبهه‌هاي نبرد عليه دشمنان كافر درخشان كرد. ايشان از همان ابتدا با علاقه به پرواز در آسمان رشته خلباني را برگزيد و در طول دفاع مقدس و بعد از آن در سمت‌هاي مختلف پروازي نظير جانشين مديريت آموزش‌هاي خلباني، مدير آموزش خلباني، مدير مستقل امنيتي پرواز و در آخرين سمت خود فرمانده پايگاه هوايي قدر مشغول فعاليت بود. ايشان تحصيلات خود را در رشته استاد خلبان و خلبان هواپيماي فالكن و آنتونوف دنبال كرد و در دوره‌هاي چتربازي و دافوس سپاه را با موفقيت پشت سر نهاد و سرانجام پروازكنان در حريم تعهد خود به پرواز در ملكوت شتافت و در كنار دوستان و همسنگران خود دل به دوست سپرد.

  سردار سرتيپ پاسدار خلبان شهيد احمد الهامي‌نژاد
  در سال 1341 در شهر سبزوار ديده به جهان گشود. پس از طي دوران كودكي به تحصيل دانش همت كرد. در بهمن 57 به فرمان امام رحمة الله عليه همراه مردم عليه طاغوت به پا خاست و پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز همواره در سنگر دفاع از اسلام و انقلاب حضور فعال داشت. شهيد الهامي‌نژاد در سال 1360 وارد سپاه شد و ماه‌ها در جبهه‌هاي حق عليه باطل مقابل متجاوزان ايستادگي كرد و در مناطق عملياتي حضور چشم‌گير داشت.
  شهيد خوب مي‌دانست براي به زانو درآوردن دشمن مي‌بايست به تخصص‌هاي نظامي مجهز شود و به همين دليل وارد دوره‌هاي تخصصي خلباني شد و با موفقيت كامل توانست اين دوره‌ها را طي كند. از ويژگي‌هاي اخلاقي اين شهيد جديت، پشتكار، تعهد، دلسوزي و مسووليت‌پذيري او بود.
  اين روحيه سبب شد تا پس از پذيرش مسووليت‌هاي مختلف در نيروي هوايي سپاه از جمله مسوول عمليات پايگاه قدر، مدير آموزش خلباني و جانشين آموزش نيرو در نهايت براي ادامه راه همرزمان شهيدش مسووليت فرماندهي دانشكده پرواز نيروي هوايي سپاه را به عهده گيرد.
  ايشان نيز به عنوان فرمانده نمونه سپاه در سال 84 معرفي شد و سرانجام در سانحه هوايي هنگام انجام ماموريت به ديدار معبود شتافت.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد غلامرضا يزداني
  در سال 1340 در شهر نجف‌آباد ديده به جهان گشود و پس شروع جنگ به جبهه‌هاي حق عليه باطل شتافت و مدت شصت ماه در كنار پاسداران و بسيجيان هم‌سنگر خود به رزم بي‌امان ادامه داد و به واسطه رشادت و توانمندي خاصي كه از خود نشان داد به فرماندهي آتش‌بار توپخانه محمد رسول الله صلي‌الله عليه و آله و فرماندهي توپخانه قرارگاه غرب و ظفر و سپاه پانزدهم و به دنبال آن فرمانده تيپ 10 رسالت، فرمانده دانشكده علوم و فنون توپخانه، جانشين فرمانده موشكي و فرمانده پدافند هوايي منصوب شد.
  رشادت‌هاي اين شهيد سفركرده تا به آنجا بود كه به دست با بركت مقام معظم رهبري نشان فتح 3 را بر سينه نشاند و افتخار ديگري كسب كرد. اين عزيز در آخرين مسووليت خود فرمانده توپخانه نيروي زميني سپاه عازم ماموريت بود كه در سانحه ي سقوط هواپيما به ديار باقي شتافت.

  سردار سرتيپ پاسدار شهيد نبي الله شاهمرادي
  در سال 1341 به دنيا آمد. پس از انقلاب در اولين ماه‌هاي سال 58 وارد سپاه شد و تقريبا تمام طول دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشت و در اين اثنا موفق شد كارشناسي خود را در رشته علوم سياسي اخذ كند.
  شهيد شاهمرادي در مسووليت‌هاي بسياري از جمله فرمانده سپاه فريدونشهر و سپاه فريدن و مسوول اطلاعات قرارگاه حمزه سيدالشهداء انجام وظيفه كرد و سرانجام توفيق خدمت را در مسووليت معاونت اطلاعات نيروي زميني يافته بود و در سانحه سقوط هواپيما به فوز عظيم شهادت نايل شد.


  السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
  السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

  اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  1,565
  مورد تشکر
  6,060 پست
  حضور
  15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  266  سرهنگ پاسدار شهيد مرتضي بصيري فرزند جعفر
  ايشان در سال 1347 در شهرستان خوي به دنيا آمد و پس از انقلاب و پيوستن به سپاه با گذراندن مقطع كارشناسي در رشته تعمير و نگهداري هواپيما به عنوان مكانيك هواپيماي فالكن مشغول به خدمت گرديد. شوق به فراگيري و آوختن مسايل علمي و پروازي، پشت كار و جديت به گونه‌اي عجيب شده بود كه شرايط مناسبي جهت موفقيت آن شهيد عزيز فراهم نموده بود كه شوق پرواز به ديار باقي به جاي ماندن دنياي فاني، او را به جمع شهدا راهنمايي ساخت.

  پاسدار شهيد محسن اسدي
  شهيد پاسدار محسن اسدي در سال 1352 در شهر تهران ديده به جهان گشود. دوران زندگي خود را در زمان حاكميت نظام مقدس جمهوري اسلامي سپري نمود و براي ادامه راه شهيدان انقلاب اسلامي لباس مقدس پاسداري را به تن كرد تا در كنار پيشكسوتان جهاد و شهادت با پيروي از مقام معظم رهبري از ارزش‌هاي امام رحمة الله عليه و شهيدان پاسداري كند.
  او كه از مداحان اهل‌بيت عليه‌السلام بود به تواضع، تعهد، خوشرويي در ميان همكاران معروف بود. اما روح ملكوتي شهيد تاب ماندن در اين تن خاكي را نداشت و چه زود به شهيدان پيوست.

  راهشان پررهرو باد  اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

  عکس شهید محسن اسدی
  زندگی نامه شهدای سانحه هوایی

  زندگی نامه شهدای سانحه هوایی

  ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۲۵ در ساعت ۱۵:۵۹


  السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
  السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

  اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ۞❀۞❀۞آشنایی با شهید فرانسوی دفاع مقدس۞❀۞❀۞
  توسط seyed yasin در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۰۴, ۰۷:۵۶
 2. ▐★♥★ ▐داستان هایی از سیرت حضرت امام رضا (ع)▐★♥★ ▐
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۷, ۱۷:۳۸
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۱۱:۲۲
 4. نامه ی زن آمریکایی به زنان ودختران مسلمان
  توسط خادمة المهدی در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود