جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعتیاد پدر دختر و نارضایتی خانواده پسر

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

اعتیاد پدر دختر و نارضایتی خانواده پسر

اوست باقی

اعتیاد پدر دختر و نارضایتی خانواده پسر

ارسال شده توسط راه روشن

دختری ۲۷ ساله هستم از یک خانواده متوسط که متاسفانه پدری معتاد هم دارم .۵ سال قبل دوره کارشناسی رو تموم کردم و مشغول به کار شدم و سعی کردم روی پای خودم بایستم و برای خودم کسب آبرو کنم و تا حدود زیادی هم موفق شدم در حال حاضر مدیر یکی از بزرگترین موسسات شهرستان خودمون هستم. توی این مدت هم خواستگاران زیادی داشتم که اونا بعد از اومدن به خواستگاری و دیدن وضعیت پدرم می رفتن و دیگه هم بر نمی گشتن. اما حدود ۱۰ ماه پیش با مدیر یکی دیگر از موسسات شهرستان از طریق مراودات کاری آشنا شدیم و این آشنایی به مرحله شناخت رسید و البته این آقا حدود ۳ماه از من کوچکتر هستن اما از هر نظر طبق گفته خودش منو بررسی کرده و شناخت خودش رو کامل کرده، شناختی که به گفته خودش با منطق شروع شده و حالا به احساس رسیده . اما بعد از مطرح کردن این مسئله با خانوادش با مخالفت شدید اونا روبرو شد و علت مخالفتشون رو هم داشتن پدری معتاد با سابقه زندان به جرم اعتیاد و قاچاق مواد می دونن.حالا خواستم بدونم چطور می شه اونا رو راضی کرد؟ یا اینکه من اصلا تا کی باید مجرد بمونم آخه ۲۷ سالگی واسه شهرستان سن زیادیه.

اصلا می خوام بدونم من چرا باید به اتیش کارای پدرم بسوزم اصلا این انصافه؟ امیدوارم بتونم از راهنمایی شما استفاده کنم. البته ناگفته نماند این آقا با توجه به اینکه از رابطه با من منع شده اما همچنان به رابطش با من ادامه داده ولی دیگه نمیدونه چطور باید خانوادشو راضی کنه؟ لطفا بهمون کمک کنید.

جواب :

سلام
    این واقعیته که عرف مردم برای خانواده دختر اهمیت زیادی قائلند چون اولا: معمولا خانواده رو آینه افکار و اخلاق و رفتار دختر می دونن و اگه خوب یا بد بود نتیجه می گیرن که دختر هم همون طوره، چون می گن این دختر محصول این خانواده است و در دامن این خانواده بزرگ شده و با افکار و اخلاق و تربیت اونا بار اومدمه پس اگه خونواده خوب نباشه معمولا دختر هم خوب نیست . ثانیا: وقتی دختر و پسر ازدواج می کنند قاعدتا ارتباط و رفت و امد بین دو خانواده برقرار می شه، در حالی که اگه خانواده دختر خوب نباشه خانواده پسر دوست نداره با چنین خانواده ای ارتباط داشته باشه و رفت و امد کنه و همچنین دوست نداره که توی فامیل گفته بشه که در پدر عروسش معتاده و برای قاچاق مواد زندان رفته

در نتیجه خونواده ها معمولا با ازدواج پسرشون با چنین دختری مخالفت می کنن البته اگر خوب بودن دختر براشون اثبات بشه ممکنه از مخالفتشون کم بشه ولی بازم در مواردی مثل اعتیاد پدر دختر و زندان رفتنش بخاطر قاچاق، اکثرا مخالفت می کنن چون هم دلشون نمی خواد با چنین خانواده ای رفت و امد کنند و هم پخش شدن خبر اعتیاد و زندانی شدن پدر عروسشون رو در فامیل، برای خودشون آبرو ریزی می دونن

علاوه بر اینکه برفرض که علی رغم تمام این موارد، پسر موفق بشه موافقت خونواده رو جلب کنه بازم احتمال ایجاد مشکل در طول زندگی هست که دختر باید خودشو برای تحملش اماده کنه مثل اینکه در زمان ایجاد اختلاف و دعوا ممکنه شوهر سرکوفت اعتیاد و قاچاق و زندان رفتن پدر رو بهش بزنه یا امکان داره دختر مجبور بشه – خصوصا در زمان اختلاف- نگاههای معنی دار و نیش کنایه خانواده یا فامیل شوهر رو تحمل کنه

به هر حال دخترم این انصاف نیست که دختری مثل شما به اتیش پدرش بسوزه اما واقعیت اینه که صرف نظر از خود دختر، ابرو و حیثیت برای خانواده ها خیلی مهمه و دلشون نمی خواد که بوسیله ازدواج پسرشون با فردی که معتاده و سابقه کار خلاف داره نسبت فامیلی پیدا کنن ، غیر از اینکه امکان نیش و کنایه و سرکوفت شنیدن بعد ازدواج هم وجود داره

اما در مورد اینکه شما دو نفر چه کاری باید انجام بدید عرض می کنم:اگه اون پسر واقعا شما رو بخواد باید کمر همت رو برای جلب رضایت خانواده ببنده و در اولین مرحله با بیان نقاط مثبت شما ، خوب یا عالی بودن ازدواج با شما رو برای خانواده اثبات کنه و در مرحله بعد در زمینه رفت و امد با خانواده شما به اونا قول بده که رفت و امد به مقدار حد اقل خواهد بود و همچنین با خانواده قرار بذارن که موارد منفی پدر شما از فامیلشون مخفی بشه و همچنین از اونا قول بگیره که حساب شما رو از پدرتون جدا کنن و قول بدهند که از زدن هرگونه نیش و کنایه پرهیز کنند
    در مورد شما هم عرض می کنم که اولا باید با اون پسر صحبت کنید و ازش قول بگیرید که اگه در اینده احیانا اختلافی پیش اومد و عصبانی شد به شما سرکوفت نزنه و ثانیا : خودتون رو برای تحمل هرگونه سرکوفت و یا نیش و کنایه احتمالی در اینده از شوهر و یا خونواده اش اماده کنید تا اگه بعدا با چنین وضعی برخورد کردید این امادگی قبلی، شدت ناراحتی شما رو کاهش بده
    اگه این موارد توسط شما و اون انجام بشه امید هست که اونا موافقت کنن و ان شاء الله زندگی خوبی داشته باشید
    موفق باشید

منبع: http://fekrejavan.ir/3215.html

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    به نظرم بسیار منطقی جواب داده شده
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

5. تشکر

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

سلام علیکم
    دوست بزرگوار حکمتی فرد عزیز
    اگر این بنده خدا رو میشناسید من یک مرکز خیریه برای ترک اعتیاد در پست مراکز خیریه شما ذکر کردم به ایشان توصیه نمائید حتما به آنجا بروند صواب آن نصیب شما.
    نتیجه گیری خوبی را من از این نهاد شاهد بودم.
    کسانی را دیده ام که از اکستازی تا شیشه و کرک در این مرکز بهبود پیدا کرده اند.

مخالفت خانواده مشکل ساز می شود جناب حکمتی فرد.
    ازدواج این دو مشکلی نیست انجام شدنی است ولی عواقب دارد.

بهتر است این مسئله را مدتی عقب بیاندازند تا با شناخت بیشتر از دختر با رضایت این کار صورت گیرد.

مرد را نباید در عمل انجام شده قرار داد یا به او فشار آورد این کار درستی نیست ممکن است روزی این جمله که این دختر خودش را به تو انداخته و ... ( که همه ما این مطالب را می دانیم که چیست) بعدها باعث دردسر شود.

لذا به نظر بنده این پیشنهاد از طرف دختر باشد که این مطلب برای مدتی به تعویق بیفتد.
    والله الرحم الراحمین

یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

7. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری