جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شادي و نشاط در دين مبين اسلام

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331

  شادي و نشاط در دين مبين اسلام
  بسم الله الرحمن الرحیم

  مجموعه مقالات جمع آوری شده توسط جناب seyed133


  اولین مقاله رو از کتابخانه میتونید دریافت کنید : اینم لینک :

  http://www.askquran.net/downloads.php?do=file&id=3846  هيچ مومني نيست جز اين كه او را شوخي و مزاح باشد { پيامبر اكرم (ص) }


  چو شادي بكاهد ، بكاهد روان خرد گردد اندر ميان ناتوان  پس خردورزي در جامعه نيازمند امنيت روان و امنيت روان در گرو شادابي و نشاط آحاد جامعه است . نداشتن نگراني ، اضطراب ، غم ، اندوه و رسيدن به اطمينان قلبي ، انبساط روح ، موفقيت و رضايت از زندگي اساس هر نوع شادي است .


  به واقع ارمغان دين اسلام براي بشريت ، شادي ، بهجت و سرور به معناي واقعي كلمه مي‌باشد . دين اسلام هم بشر را با شادي واقعي آشنا كرده و هم راه رسيدن به آن و بهره‌‌مندي كامل از آن را پيش روي او نهاده است . نگاهي گذرا به تعاليم دين اسلام نشان مي‌دهد ، شادي و سر زندگي از آثار ايمان ديني است چرا كه اين دين مبين در زمينه‌هاي پيدايش شادي سفارش كرده و نشانه‌هاي آنرا ستوده است .

  ...

  ویرایش توسط ریحانه : ۱۳۸۹/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۷:۰۹


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  به دليل اهميت مقوله شادي و نشاط در دين مبين اسلام ، وجود برخي افسردگيها ، عدم وجود آرامش رواني ، كسالت‌ها و روي آوردن برخي به شاديهاي كاذب در جامعه اسلامي‌ما ، كانون جوانان دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه فردوسي مشهد تصميم به برپايي همايشي با نام جوان ، شادي ، نشاط و شادابي با اهداف ذيل گرفت :

  1 تغيير نگرش غلط برخي نسبت به مقوله دين و اثبات اين كه اسلام دين نشاط ، بالندگي و حركت است .

  2- تغيير نگرش غلط برخي در جامعه نسبت به مقوله شادي و نشاط .

  3- بررسي علل افسردگي ، ارائه راهكارهاي عملي براي دستيابي به زندگي شادمانه در اجتماع .

  4- ارائه راهكارهاي جهت طراحي مراسم شادي و جشن با توجه به معيارهاي ديني .

  در پي اين تصميم ، به منظور تعيين سر فصل ، محورها و عناوين مقالات و سخنرانيهاي همايش ، جلسات متعددي با جمعي از اساتيد و صاحب‌نظران حوزوي و دانشگاهي تشكيل و در آن راستا بحث و تبادل نظر شد و با بررسي جوانب مختلف ، اطلاعيه فراخوان مقاله براي همايش آماده گرديد و به صورت بروشور و اطلاعيه در دانشگاه ها و مراكز فرهنگي سراسر كشور به اطلاع عموم اساتيد معظم حوزه و دانشگاه‌ها و طلاب و دانشجويان عزيز رسيد . علاوه براين از طريق مكاتبه با انديشمندان و صاحب‌نظران و ارباب قلم در راستاي موضوعات فراخوان ، تقاضاي مقاله يا ارائه سخنراني و بحث علمي شد . فراخوان مقاله و نيز اين تقاضاها با توجه به لزوم مطرح شدن اين بحث ، آثار مطلوب خويش را به جاي گذاشت و استقبال شايسته صاحبنظران انديشمند و فرهنگي كاران محقق را به همراه داشت و در نتيجه بيش از 350 اثر شامل 200 مقاله و 150 اثر ادبي و هنري ، دريافت گريد ، همچنين بيش از 25 تن از اساتيد محترم حوزه و دانشگاه در طول سال تحصيلي 83 1382 در ارتباط با موضوع فراخوان سخنراني و دبيرخانه اين همايش نيز در حاشيه‌اي برخي از اين جلسات اقدام به تهيه ويژه نامه و برپايي نمايشگاه كتاب در ارتباط با موضوع همايش نمود .
  همزمان با دريافت مقالات ، كميته علمي همايش تشكيل شد و با تعيين ده ملاك براي ارزشيابي و بررسي مقالات ، كار خود را آغاز كرد . هر مقاله توسط سه تن از اعضاي كميته علمي ، به طور جداگانه بررسي مي‌شد و مورد ارزيابي قرار مي‌گرفت . ميانگين نتايج حاصل از سه بررسي ، امتياز مقاله را به دست مي داد .


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  با اين توضيحات ، آنچه هم اكنون در دست شماست مجموعه خلاصه مقالات همايش بزرگ جوان ، شادي ، نشاط و شادابي ، است كه در گام اول با توجه به اينكه بسياري از مقالات همايش از حجم بسيار بالايي برخوردار بود، به آوردن خلاصه مقالات در اين مجموعه اكتفا شده است .

  در مورد ترتيب درج خلاصه مقالات براي روشن شدن ذهن خواندگان محترم و صاحبان ارجمند مقالات نكات ذيل قابل توجه است :

  الف ) ترتيب درج خلاصه مقالات ، بر اساس ترتيب الفبائي نام و نام خانوادگي نويسندگانش بوده است .

  ب) ترتيب درج خلاصه مقالاتي كه به يك محور اصلي فراخوان ، نزديك بودهاندولي عنوانشان تحت عناوين فراخوان نبوده ، پس از عناوين اصلي آمده و اولويت با مقاله‌هايي بوده كه به آن عنوان نزديكتر بوده است .

  علاوه بر اين شايان ذكر است كه :
  الف ) به خاطر يكسان سازي عناوين و تطبيق عنوان با محتواي مقالات ، تغييراتي بسيار جزئي در عنوان تعداد اندكي از مقالات داده شده ، كه اجتناب‌ناپذير بوده است .

  ب) غالب خلاصه‌هاي جمع شده ، نه نشان دهنده كميت اصل مقاله و نه نشان دهنده كيفيت آن است بلكه سعي شده خلاصه هر مقاله ، به گونه‌اي تهيه شود كه حتي الامكان آن چه را كه محتوي مقاله تشكيل مي‌داده ، به خواننده محترم منتقل كند ، حال دستيابي به اين مهم گاه در خلاصه‌اي كوتاهتر فراهم مي‌آمده و گاه براي خلاصه گيري از يك مقاله مي‌بايستي كمي بيشتر به آن پرداخته مي‌شده است


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  ج) در ذيل عنوان خلاصه مقالات ، تنها به درج نام نويسنده بسنده شده و عناوين دانشگاهي ، حوزوي و تحقيقاتي صاحبان مقالات نيامده است به اين دليل كه اولاً به عناوين تمام عزيزان نويسنده دسترسي نبوده است ، ثانياً برخي از عزيزان نويسنده ، هر چند كه به ظاهر همراه با مقاله خود به هر دليل عناوين خود را ذكر نكرده‌اند ولي اثر آنها نشان دهنده شان تحقيق آنان بوده و بيم كوتاهي در رعايت حق آنها رفته است ، لذا مراتب پوزش خود را به عرض تك‌تك اين عزيزان و انديشمندان و خوانندگان محترم مي‌رسانيم .

  و سرانجام ، تقدير و تشكر از :

  الف) همه اعضاي هيئت علمي دانشگاهها بويژه مديران و اساتيد محترم گروههاي علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاههاي كشور به خاطر استقبال از همايش و ارائه رهنمودهاي راهگشا به منظور برگزاري هر چه بهتر همايش .

  ب) اعضاي محترم كميته علمي همايش كه ارزيابي مقالات را عهدهدار بودند و همكاراني كه از ابتداي دريافت يك مقاله تا حصول نتيجه فعاليت نموده‌اند .

  ج) همه مسئولين محترمي كه با كمكهاي بي دريغ خويش و رهنمودهاي كارگشاي ، همايش و دست‌اندركاران آن را ياري داده‌اند .

  د) كليه دانشجويان عزيز كه با شركت در جلسات سخنراني ، ارائه مقاله ، و طرح‌هاي جذاب ، دبيرخانه همايش را ياري دادند .

  و) و همه كساني كه هر يك به نحوي ، دست ياري برگزار كنندگان را به گرمي فشرده‌اند و از هيچ كوششي دريغ نورزيده و عذر خواهي از :


  الف) هر گونه كوتاهي در خلاصهگيري مقالات كه ان شا ا نا خواسته بوده است ، رهنمودهاي تمام عزيزان اعم از پيشنهادات و انتقادات و به منظور اجتناب از نواقص در كارهاي آتي برديده منت نهاده مي‌شود و از تذكر نارسائي‌ها و اشكالاتي كه به چشم آمده است ، صميمانه استقبال مي‌گردد .

  ب) همه عزيزاني كه همايش را از آثار هنري و ادبي و خوش بي نصيب نگذاشتند ولي توان استفاده از آنها در همايش مهيا نگرديد .

  ج) همه كساني كه به نحوي با همايش و برگزار كنندگان آن ، ارتباط يافته‌اند و خداي نخواسته به آنها احساس كوتاهي در انجام وظيفه برخي از دست‌اندركاران ، دست داده يا به گونه‌اي برخوردي به دور از انتظار با آنان شده است .

  د) و از كوتاهي كه به چشم آمده و پنهان مانده .
  در نهايت انتظار خطاپوشي از همگان ، بخشش به بزرگواري خويش و التماس دعاي خير .

  دبير خانه همايش جوان ، شادي ، نشاط و شادابي
  ( كانون جوانان دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري
  در دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاه فردوسي مشهد )

  شاد باشيد و شادي بخش


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331

  شادي و نشاط در كلام مقام معظم رهبري
  شادي و نشاط در كلام مقام معظم رهبري

  صديقه اشرفي دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي مشهد

  عيد و شادباش عيد

  عيد يعني مراسم همراه با شادي براي يك ملت و مجموعه كه در فواصل زماني تكرار مي‌شود. 1/1/76 «پيام نوروزي»

  عيد يعني سالگشتي كه مايه شادي و خشنودي است، چه چيزي براي ملت اسلام مايه خوشحالي است، نزديك شدن به هدفهاي اسلامي. 9/11/76 «عيد فطرـسخنراني در جمع مسولان كشوري لشكري»

  عيد نوروز را كه عيد تازگي و طراوت شادي زمين و زمان است تبريك عرض مي‌نمايم. 1/1/76 «پيام نوروزي»

  عيد نوروز هم حقيقتي است، ما با عيد نوروز موافقيم كسي خيال نكند عيد نوروز چيز بدي است هر كس چنين تصوري بكند واقعاً اشتباه كرده است، اسلام عيد نوروز را رد نكرده است. 7/12/70 «سخنراني براي عموم مردم»
  نوروز براي آنها كه در درون خود به فساد و انحطاط گرايش پيدا مي‌كنند، آنهايي كه خود را از خدا دور مي‌كنند. براي آنهايي كه خود را از هدفهاي بلند اين ملت و انقلاب جدا مي‌كنند، نوروز نيست، روز عيد نيست، روز جشن و شادي نيست شوم است، اين آن حقيقت مساله در باب نوروز است. (1/1/77 ) «پيام نوروزي» 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  راه شادي در اعياد ملي

  امروز، عيد نوروز چيز خوبي است، اول بهار است،‌عيد تازگي و طراوت، شادي زمين و زمان است و مردم عادت كرده‌اند تا اين ايام را عيد بگيرند و تعطيل باشند و شادي كنند و به ديدار يكديگر بروند به هم عيدي بدهند، و قهرها آشتي كنند و دورها نزديكي كنند اين چيز بسيار خوبي است و بنده صددرصد با عيد نوروز و جشن‌گرفتن ايام موافقم، هركاري كه در اين ايام به جشن مردم كمك كند و آن را معنا ببخشد خيلي خوب است و هيچ ايرادي ندارد، يعني كسي كه دارد براي عيد نوروز برنامه‌ريزي مي‌كند نبايد احساس جرم، گناه و كمبودي بكند، منتها شادكردن مردم يك چيز است، مبتذل كردن فضا يك چيز ديگر، من گاهي مي‌بينم كه به عنوان شادكردن مردم فضا را مبتذل مي‌كنند، مثلاً اگر مي‌خواهند جك و لطيفه‌اي بگويند لات‌بازي مي‌كنند، لات‌بازي بد است، هرجا باشد بد است، در تلوزيون هم بد است، در راديو هم بد است يك تيپهاي متين و شسته و رفته مي‌توانند همان مقصود را به شكلهاي كاملاً خوب برآورده كند، لزومي ندارد كه در اين زمينه آدم به پستي گرايش پيدا كند، بنابراين عيد نوروز را شاد كنيد منتهي چون ماه رمضان است در تلفيق بين اين دو هنري لازم است، مانعي ندارد كه شما سحرها رمضاني باشيد، اما شبهاي رمضاني و نوروزي با هم‌ديگر. 7/13/70
  جلساتي كه برپا مي‌شود بايد شاد باشد، شيوه‌هاي ابتكاري و كم‌خرجي براي شادي مردم فكر كنيد، در سالهاي گذشته به برادران عرض كرديم كه از همه چيز مهمتر اين است كه شيوه‌هاي ابتكاري و جديد و كم‌خرجي براي شادي مردم فكر كنيد. 11/10/69 «سخنراني در جمع اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي» 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  شور و نشاط جواني در كلام رهبر

  توصيه موكد اينجانب اهميت به برنامه‌هاي جوانان و نوجوانان است كه بايد ضمن برخورداري از استحكام بنيادين با شيوه‌هاي جذاب و سالم و شادي‌بخش همراه باشد. «2/6/68» حكم انتصاب آقاي محمد هاشمي به رياست صدا و سيما

  از جمله نقاط ستايش برانگيز جواني، نيرو، قدرت ابتكار و نشاط در وجود آنهاست، جوان سرشار از اميد و نشاط است و مايل است كاري به او محول كنند و آنرا با شجاعت و خطرپذيري انجام دهند. 13/8/81 «در جمع جوانان»

  البته جوانان طبعاً كه دور هم جمع مي‌شوند چون طبيعتاً دلشان گرم است، يعني يك نوع حالت سرزندگي و شادي در طبيعتشان هست از همه چيز لذت مي‌برند.

  7/2/77 «هفته جوان»

  قوت و نشاط جوان هم در زمينه‌هاي مادي و هم در زمينه‌معنوي جوان است همچنان كه در ورزش جسماني از پير قوي‌تر و بانشاط‌تر و استعدادش بيشتر است، در زمينه معنوي هم همينطور است و مي‌تواند پيش برود. 22/2/82 «در جمع دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي»

  تا آنجايي كه بنده از دانشگاهها اطلاع دارم احساس ركود نكرده‌ام بلكه به عكس نشاط هست، هم نشاط سياسي هم نشاط علمي و درسي. 22/2/82 «در جمع دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي»
  همه شما را به خدا مي‌سپارم و براي همه‌تان شادي و بهروزي و پيشرفت در همه كارها از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
  پروردگارا چهره ملت ما را با نور شادي و معنويت و صفا برافروخته كن. 26/10/76 «خطبه نماز جمعه»
  نقش فرهنگ انتظار در شادي و نشاط

  روز ولادت مهدي موعود (عج) حقيقتاً روز عيد همه انسانهاي پاك و آزاده عالم است، فقط كساني در اين روز ممكن است، احساس شادي و خرسندي نكنند كه جزو پايه‌هاي ظلم يا جزو پيروان طواغيت و ستمگران عالم باشند، والا كدام انسان آزاده‌اي است كه از گسترش عدالت، از برافراشته‌شدن پرچم دادگري و دفع ظالم در سرتاسر جهان خرسند نشود و آنرا آرزو نكند. 3/9/78 «جشن بزرگ منتظران ظهور»

  به خصوص عاطفه مردم ما و پيوندشان با ائمه (ع) و عشقشان كه در شادي آنها حقيقتاً شاد مي‌شوند و در عزاي آنها حقيقتاً محزون و غمگين مي‌شوند. 28/10/68 «در جمع مداحان»

  كساني كه در دوران تاريك فرعون‌ها و نمرودها و ابوجهل‌ها و سلاطين ظالم در فقر و ظلم و تبعيض سركردند و مردند اگر روح آنها در عالم برزخ تفضلاتي كه پاره‌اي از ارواح دارند بهره‌مند شوند يقيناً مثل چنين روزي شادي خواهند كرد. 17/10/74
  «ولادت امام عصر (عج)»
  اسلام دين شاديهايست

  نظام اسلامي، نظامي است كه قصد اجراي تمام احكام و موازين اسلامي را به طور كامل دارد، اين نظام پايه سعادت انسان و سربلندي ملت و كشور و مايه آبادي زمين و كشور و منطقه‌ي زيست و مايه شادي محيط زندگي و استحكام خانواده و اصلاح روابط اجتماعي ميان مردم و خلاصه مايه خوشبختي زندگي مادي و معنوي آنهاست. 15/9/68
  «عموم مردم» 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  كار بهترين عامل شادي و نشاط

  توقف در نظام نبوي وجود ندارد، در اين نظام به طور مرتب حركت، كار و پيشرفت است، البته كار، كار لذت‌آور شادي‌بخش است كار خستگي‌آور كسل‌كننده و به طبع‌آور دنيوي نيست، كاري است كه به انسان نشاط، نيرو و شوق مي‌دهد. 28/2/80 «خطبه‌هاي نماز جمعه»
  وقتي رضاخان از ايران رفته بود مردم خوشحالي مي‌كردند شما ديديد كه مردم چه جشن عظيمي به راه انداختند آن واقعه مستقلاً براي مردم شادي‌آور بود. 12/7/68


  عدالت و شادي و نشاط  چه فايده‌اي دارد كه كشوري ثروتمند باشد اما در آن گرسنگان زيادي وجود داشته باشد، براي اين جا دارد انسان كار كند، براي اين انسان بايد فداكاري كند، فداكاري براي عدالت و آزادي و شادي و بهجت روح انساني اينها دين را تأمين مي‌كند. 23/1/78 «ديدار با علما و روحانيون و مبلغان»
  وزير كه در وزارتخانه هشت ساعت كار ندارد، وزير تمام وقت در اختيار وزارتخانه است، اگر شما همت و نشاط حرف‌زدن فكر كردنتان را جاي ديگري صرف كرديد، در حقيقت وقت وزارتخانه را غصب كرديد اين فعل حرام است. «در جمع مسولين و وزرا»
  مسلمين بايد به هم كمك كنند، در شادي يكديگر شاد و در غم يكديگر غمگين باشند، اين پيام انقلاب ماست و مبناي حركت امام (ره) بر همين مبنا بود. 31/1/68 «قزوين»
  شادي در اعياد مذهبي  نكته بعدي در زمينه جشن‌هاي سالگرد ائمه (ع) است، جشن‌بايد شاد باشد، منتها جشن ائمه را بايد با شادي روز سيزده‌بدر تفاوت گذاشت، اگر بنا باشد كه روز تولد ائمه (ع) طوري شادي را تامين كنيم كه قبلاً در سيزده‌بدر تامين كنيم يكي بايد لطيفه‌اي بگويد و جمعي را بخنداند، هرچند من اين را منع نمي‌كنم اما آنرا به‌حساب معارف نگذاريد، برنامه‌هاي شما به مناسبت ولادت ائمه اصلاً نبايد جنبه مصيبت و روضه و غم داشته باشد. 13/12/70 «در جمع گروه معارف»
  اميدوارم كه بركات اين ميلاد مبارك براي همه ملت‌ها ان‌شاء الله موجب شادي و سرور و گشايش در همه امور باشد. 29/1/70
  حماسه و نشاط  جلسه امروز ما كه به مناسبت ياد روزهاي پرحماسه و شكوه و سرشار از افتخار و شادي بازگشت آزادگان عزيز ما به ميهن است. 29/11/76 «سالروز ورود آزادگان»
  چه بسيار هدفهاي دور از دسترس، اما با توكل. صبر و مقاومت به آن هدف دست مي‌يابد مثل آزادي شما كه از جمله همين خبرها بود البته هنوز شادي ما كامل نيست زيرا هنوز بخشي از اين ملت در اسارت است. 28/8/80 «ديدار با آزادگان»
  اميدوارم خداوند دلهاي منتظر آن خانواده‌هايي كه هنوز عزيزانشان نيامده‌اند هر چه زودتر با شادي از انتظار خارج كند. 5/6/69
  روزهاي باشكوه و عزيز و شب‌هاي فراموش‌نشدني در اين هشت سال گذشت، نمي‌دانند و بدانند شما ساعات و شب‌هايي را گذرانديد كه در سرتاسر دنيا دشمنان از وحشت و دغدغه و دوستان شما از شادي و هيجان نخوابيدند.
  15/11/68 «ديدار با فرماندهان و نيروهاي نظامي»
  اين شادي بزرگ «اعلام متجاوز بودن عراق از طرف سازمان ملل» با تلخي غم فقدان شهيدان عالي‌مقام و گل‌هاي پرپرشده بوستان خميني همراه است. 27/9/70
  «پيام تبريك»

  عشق به امام حسين عامل نشاط معنوي  براي ملت عزيز ما كه ارادتمند و عاشق حسين‌بن‌علي (ع) هستند اگر چه عيد به معناي جشن و شادي كودكانه وجود ندارد، اما به جهت معنوي كه ناشي از عزت و افتخار است وجود دارد، زيرا حسين‌بن علي (ع) مظهر عزت راستين و نمودار كامل افتخار حقيقي است. (پيام نوروزي سال 81)
  نقش دشمن در ايجاد شادي‌هاي كاذب  برخي كارها مربوط به خودي‌ها نيست، مربوط به دشمن است راه انداختن كاروان شادي در عصر عاشورا مربوط به مردم انقلابي و مسلمان نيست، اين كار دشمن است 31/2/76 «ديدار با خانواده‌هاي اسرا»
  وقتي كه دشمن براي اثرگذاري روي اذهان عمومي و ايجاد مسئله روز برنامه‌ريزي كرد فرصت نمي‌دهد كه مردم نفس بكشند: اگر مردم در جاي شادي هم پيدا كنند بلافاصله مساله را علم مي‌كنند دائم كشمكش راه مي‌اندازند (1/2/79 «مصلاي تهران»


  شادي حقيقي در نگاه رهبر  جمله‌اي كه از حضرت علي (ع) شنيده شد در آن هنگام به نام خدا براي خدا ، در راه خدا، به پروردگار كعبه من پيروز و فائق شدم آن شب كه براي همه مردم مسلمان عزا و مصيبت شد براي اميرالمومنين (ع) شب پيروزي و شادي و موفقيت شد. 16/9/80 «خطبه‌هاي نماز جمعه»
  خانواده و شادكامي  اميدواريم كه خداوند ان‌شاء الله اين عقيده‌هايي را كه مي‌خوانيم مبارك كند. اين دختران و پسران محيط‌هاي شادي را به خانواده‌ها بياورند. 20/4/70اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود