جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اين را به عنوان درشكه چي هم قبول ندارم!!!!!

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد اين را به عنوان درشكه چي هم قبول ندارم!!!!!

بسم الله الرحمن الرحيم
    يكي از بدترين وموهن ترين برخورد هاي بني صدر با شهيد رجائي در موقعي بود كه ايشان از طرف مجلس به عنوان نخست وزير به بني صدر معرفي شد.
    وقتي پيشنهاد بني صدر در مورد معرفي نخست وزير مورد تصويب مجلس قرار نگرفت،چون او مي خواست كساني مانند سلامتيان وغضنفر پور به مجلس معرفي كند ومجلس هم زير بار نمي رفت.مجلس هر شب جلسه مي گرفت وبني صدر زير بار نمي رفتوبر پيشنهادات خود پافشاري مي كرد.مدتي كار به همين منوال گذشت وامور كشور به كلي راكد شده بود كه امام(ره)نهيبي زدند كه چرا كار را متوقف كرده ايد؟بعد از اين اعتراض امام(ره)بني صدر چاره اي نديد وبه مجلس آمدوگفت شما 5نفر را به عنوان هيئت تعيين صلاحيت نخست وزير به من معرفي كنيد كه اينها بنشينند ونامزدهاي را مطرح كنند ومجلس هر كس را كه آنها معرفي كردند پسنديد،من هم او را به عنوان نخست ويزر مي پذيرم.مجلس اين نظر را قبول كرد و5 نفر را كه آيت الله خامنه اي(حفظ الله)آقاي هاشمي رفسنجاني،امامي كاشاني،آقاي يزدي،ومن بودمفبه بني صدر معرفي كرد.يني صدر وقتي نام اين 5 نفر را ديد خيلي اظهار تأسف كرد وخودم شنيدم كه گفت:اين دو نفر(آقاي خامنه اي(حفظ الله)وآقاي هاشمي را كه به هيچ عنوان در اين هيئت نمي پذيرم چون حزبي هستند.سه نفر ديگر هم حزبي هستند ولي چون حرفي زده ام وچاره اي ندارم واگر اشخاص ديگري انتخاب مي شدند بهتر بود.بعد از طريق سلامتيان(نماينده اصفهان)به مجلس پيغام داد كه من اينها را قبول ندارم ولي مجلس به او اعتنائي نكرد!!!ما نزديك به يك ماه بين مجلس ورياست جمهوري رفت وآمد هائي داشتيم.بني صدر افرادي را معرفي كرد كه مجلس آنها را قبول نداشت وتعدادي را هم مجلس به بني صدر پيشنهاد كرد كه او آنها را رد كرد.بعد از يك ماه مجلس به اين نتيجه رسيد كه آقاي رجائي براي اين كار مناسب است.وقتي ما سه نفر پيش او رفتيم ونظرمان را به بني صدر گفتيم در همان لحظه اول كه اين پيشنهاد را شنيد آن چنان عصباني شد كه شروع كرد به توهين كردن به آقاي رجائي وخيلي عبارات زشتي به كار برد وحتي رو كرد به ما وگفت:شما واقعاً وضعتان عجيب است،من تعجب مي كنم كه چطور به شما نماينده مجلس مي گويند وبه شما فهميده مي گويند،شما رفته ايد كسي را انتخاب كرده ايد كه من او را به عنوان درشكه چي هم قبول ندارم!ما بعد از اين توهين هاي شديد او با دوستان مشورت كرديم كه مي توانيم جواب او را بدهيم ومقابله كنيم ولي شايد در اين مقطع رضايت امام در اين باشد كه به او پاسخي ندهيم در هر حال به او گفتيم به هر جهت ايشان از ديدگاه شما درشكه چي وگاريچي باشد وما هم بيسواد باشيم ونفهم،مهم نيست آنچه مسلم است انتخاب ما ايشان است واين مسيري است كه خودت پيشنهاد كرده اي.بني صدر گفت:من اين را قبول ندارم مع هم رفتيم ونتيجه كار وجلسه خود را،به مجلس گزارش كرديم ومجلس هم يكپارچه رأي خوبي به آقاي رجائي داد وگفت:نظر ما اين است وقتي باز پيش بني صدررفتيم ورأي ونظر مجلس را به او خبر داديم خيلي عصباني شد ولي چون از نهيب امام(ره)مي ترسيد وخودش هم اين روال را پيشنهاد كرده بود به ناچار اين پيشنهاد را پذيرفت اما خيلي زشت وموهن با اين قضيه برخورد كرد.همان شب كه آقاي رجائي در مجلس رأي آورد در منزل بني صدر جلسه اي تشكيل داديم كه آقاي رجائي را معرفي كنيم وهم كدورتها برطرف شود.در اين جلسه شهيد شيخ فضل الله محلاتي(اولين حاكم شرع انقلاب اسلامي به دستور امام(ره) آقاي مهدوي كني-وآقاي هاشمي رفسنجاني ووآقاي يزدي وآقاي امامي كاشاني ومن حضور داشتيم در ابتداي جلسه آقاي مهدوي كني قدري موعظه كرد وشهيد محلاتي(ره)طبق روالي كه داشت سعي كرد دو طرف را به هم نزديك كند تا اينكه بني صدر وارد شد.ايشان هميشه به عمد ديرتر از بقيه به جلسه مي آمد تا همه را وادار كند به ناچار به عنوان احترام جلوي پاي او بلند بشوند وقتي آمد ودر جلسه نشست ما شاهد بوديم پشت خودش را به آقاي رجائي كرد يعني جوري نشست كه اصلاً آقاي رجائي را به حسا بنياورد و او را پشت سر خودش قرار داد ومن حقيقتاً حلم وبزرگواري وبردباري آقاي رجائي را در اين جلسه ديدم.وقتي نوبت صحبت به او رسيد به صراحت در حضور خود آقاي رجائي گفت:من از اين انتخاب مجلس خيلي متأسف هستم وهمانطور كه قبلاً هم گفته ام ايشان را يك درشكه چي بيستر نمي شناسم،بعد گفت شما مثل سقيفه عمل كرديد!!!!!!وحق مسلم مرا غضب كرديد واين((اشاره به آقاي رجائي))نتيجه انتخاب سقيفه است!!!!جلسه از اين توهين هاي بني صدر خيلي برآشفته شد.من خيلي حساس به آقاي رجائي كه به او در حضور جمع آن همه توهين شده بود نگاه مي كردم،كه ببينم ايشان چه عكس العملي در برابر اين توهينها وعبارات زشت وكثيف از خود نشان مي دهد مخصوصاً كه رأي بسيار خوبي از مجلس آورده بود وبعلاوه آن توهينها در حضور اين شخصيتها هم به وي مي شد،ناگهان ديدم اين بزرگوار كه ما واقعاً از صبر وبردباري وحلم او در تعجب بوديم گفت:برادر رئيس جمهور،خواهش مي كنم در بهكار بردن الفاظ وعبارات خودتان تجديد نظر كنيد اين الفاظ در شأن يك رئيس جمهور نظام اسلامي نيست!!!پس از اين عبارات مؤدبانه آقاي رجائي،بني صدر دوباره برگشت وبه آقاي رجائي گفت:تو اصلاً اين چيزها سرت نمي شود! اينها تو را اينجا آوردند وديگر بار توهين هاي زشت وبسيار بدي به ايشان كرد كه آقاي هاشمي رفسنجاني تحمل نكرد وبا اينكه اين جلسه در خانه بني صدر بود از آنجا بلند شد وبه او گفت:خاك برسرت بكنم چقدر كسر شأن نظام است كه تو رئيس جمهور آن باشي.
    منبع:ماهنامه علمي،فرهنگي هنري شهداء-ارديبهشت 81-سال سوم شماره بيست ودو
    صاحب امتياز:هيئت شهداي مسجد علوي

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری