جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زندگانی نامه شهید حسین بابایی

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زندگانی نامه شهید حسین بابایی

شهید بابایی در سال 1343 در خانواده ای مذهبی و زحمتکش دیده به جهان گشود. نامش را همچون اربابش، حسین نهادند.
    در سن 7 سالگی در مدرسه ی ابتدایی روستای آرو مشغول به تحصیل شد و این دوره را پشت سر گذاشت. ولی بخاطر وضع مالی بد خانواده نتوانست به تحصیل ادامه دهد.
    خصوصیات شهید:
    * بسیار به نماز اول وقت اهمیت می داد.
    * روزه گرفتن را دوست داشت و می گفت : روزه تنها عبادتی است که در آن ریا وجود ندارد و روزه باعث اخلاص در عبادت است.
    * بسیار مهربان ، پر عاطفه و دلسوز بود.
    * به بزرگتر ها و نیز کوچکترها احترام می گذاشت.
    * به پدر و مادر خود نیز بسیار احترام می گذاشت و هیچ وقت نشد که موجب ناراحتی پدر و مادر شود.
    * نسبت به انقلاب اسلامی و امام خمینی عشق می ورزید و عاشق نام امام خمینی (ره) بود.
    * همیشه به سخنان امام عزیز گوش می داد و مواقعی که سخنرانی امام پخش می شد ، همگی را امر به سکوت می کرد و می گفت : بگذارید ببینیم امام چه می گوید؟
    * در شبهای محرم در عزاداری امام حسین علیه السلام شرکت فعال داشت و با نام امام حسین علیه السلام اشک می ریخت و به عزاداران چای می داد و به آن افتخار می کرد.
    * عاشق جبهه و خط مقدم بود.
    * هر وقت به مرخصی می آمد دلش در جبهه ها بود و می گفت : اینجا برایم تنگ است و نمی توانم بمانم.
    ایشان در تاریخ 8/8/63 در سر پل ذهاب بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سرش، به خیل عظیم شهیدان پیوست.
    روحش شاد و راهش پر رهرو باد.
    ديگر نمي‌خواهم زنده بمانم، من محتاج نيست شدنم، من محتاج توأم، خدايا! بگو ببارد باران، که کوير شوره‌زار قلبم سالهاست، که سترون مانده است، من ديگر طاقت دوري از باران را ندارم،
    خدايا دوست دارم تنهاي تنها بيايم دور از هر کژي، دوست دارم گمنام گمنام بيايم، دور از هر هويتي، خدايا! اگر بگوئي لياقت نداري، خواهم گفت:«لياقت کداميک از الطاف تو را داشته‌ام، خدايا دوست دارم سوختن را، فنا شدن را ، عز همه جا جاري شدن را، به سوي کمال انقطاع روان شدن را...

2. تشکر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)