صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فكر ازدواج

نوشته
    2
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خجالت فكر ازدواج

با سلام
    بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم. فقط آشنايي يكطرفه. نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.
    از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.
    خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.
    خواهش من از شما اين است راههايي مناسب براي من پيدا كنيد؟
    قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟
    با تشكر

2.  

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام .
    شما هنوز خيلي كوچک هستی بهتره به این مسائل فکر نکنی. چون اصلا منطقی نیست که یک دختر خانمی رو دیده باشی بخواهی ازدواج کنی.

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    با سلام
    البته این سطح اطلاعاتی که شما از ایشان دارید کافی نیست
    مسأله مهم تر این است که این علاقه فعلا فقط ذهنی است...
    معمولا علاقه های ذهنی عمر خیلی کمی دارند البته من برای شما عاقبت خوشی آرزومندم ولی باید بیشتر با ایشان آشنا بشوید البته از راهش
    قرآنی بودن خیلی خوب است...البته منظورم تجلی قرآن در زندگی شخص هست نه فقط حافظ یا قاری بودن
    باید به متانت ایشان هم توجه کنید
    چقدر سنگین و متین و سر به ریز هستند؟
    در ضمن منظورتان از رفتار خوب چیست؟
    سعی کنید تا زمانی که بیشتر با ایشان آشنا نشده اید زیاد به ایشان فکر نکنید که اگر اتفاق خاصی افتاد تاثیر زیادی روی شما نداشته باشد...
    ویرایش توسط مجنون : ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۶:۵۴
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام عرض می کنم
    با نهایت احترام برای نظر دوستان باید بگم که این بنده خدا چه طوری با یه دختر بیشتر آشنا بشه در حالی که نمی تونه اون دختر خانم رو از نزدیک ببینه و گفتار و رفتارش رو بسنجه؟
    از طرفی، چرا کسی که به فکر ازدواج هست رو از ازدواج نهی می کنید به بهانه سن کم؟!؟! هیچگاه سن یک ملاک " قطعی " برای تعیین شخصیت افراد نیست! مثال نزنم در این مورد بهتره چراکه در محضر اساتید هستیم.

دوست گرامی ، توصیه دوستانه من رو گوش کن، فکر کن و اگر خواستی عمل کن.این مطلب رو از روی تجربه ناچیزم عرض میکنم. شاید عمل به آن بسته به شرایط شما ممکن نباشه به هر حال...

اگر فکر میکنی که به طور سطحی و ظاهری از فرد مقابل رضایت دارید آنگاه در ابتدا موضوع رو با پدر و مادر ارجمندتان مطرح بفرمایید و نظرشون رو جویا شوید.مشورت با آنها حرف اول را می زند.آنها برای شما روشن خواهند ساخت که آیا شراط شما و خانواده آماده پذیرش آن هست.پدر و مادر از دوجهت بهترین مشاوران هستند.یک آنکه شما را به خوبی مشناسند(بهتر از هرکس دیگر) و دیگر آنکه بطور صد در صد دلسوز شما هستند و خوشبختیتان را می طلبند.
    از مشورت با آنها سرباز نزنید.نترسید و موضوع را در میان بگذارید.

در صورت موافقت ،از آنها بخواهید مقدمات را فراهم آورند. یعنی اگر شما تا اینجا مشکلی نداشتید و مشورت پدر و مادر به موافقت با ازدواج ختم شد و والدین شما از دختر خانم و خانواده شان هم اطلاعات اولیه کسب نمودند آنگاه موضوع خواستگاری پیش خواهد آمد و شما فرصت می یابید تا با فرد مقابل آشنا شوید.بقیه مطالب هم دیگر بماند واسه بعد.

در نهایت باید اضافه کنم، از ازدواج نترس اما برای آشنایی طرفین هم نباید وقت کمی گذاشت.همچنین باید بگویم تحصیلات به معنای واقعی مانعی برای ازدواج (حمایت شده از سوی دو خانواده) نیست اما اگر این حمایت و وضعیت اقتصادی مناسب نباشد قضیه ملال آور خواهد شد. لذا تا وقت مناسب(وضعیت اقتصادی مناسب) ازدواج نکن اما اگر شخص خاصی را مد نظر داری تا آن زمان به نامزدی یا محرمیت رضایت بده.
    ویرایش توسط sinsinati : ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ساعت ۲۱:۱۶

نوشته
    170
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام دوستان.
    دوست عزیز درسته که نسبت به سن ازدواجی که الان در جامعه مطرح هست سن شما کمتر به نظر میرسه اما این را در نظر بگیرین که هر کسی برای ازدواج سن مخصوص خودش را داره.
    به نظرم اگر فکر میکنید که با ازدواج نکردن و ادامه ی تحصیل خدایی نکرده مرتکب گناهی میشوید بهترین راه ازدواج کردن است.
    ولی در هر صورت بهتره که این مسئله را با خواهر یا مادرتان که راز دار هستند در میان بگذارین تا ببینید نظر آنها چیست؟
    مسلما در امر ازدواج بهترین کسانی که میتوانند انسان را راهنمایی کنند پدر و مادر هستند.
    در ضمن این مقدار اطلاعاتی که شما از این شخص دارین خیلی کم هست و کافی نیست.
    اگر خانواده موافق بودند باید برای کسب اطلاعات بیشتر اقدامی بکنید.
    بهر حال امیدوارم که زندگی خوبی داشته باشید و خوشبخت شوید.
    التماس دعا.

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط سودابه نمایش پست
    سلام .
    شما هنوز خيلي كوچک هستی بهتره به این مسائل فکر نکنی. چون اصلا منطقی نیست که یک دختر خانمی رو دیده باشی بخواهی ازدواج کنی.
    سلام
    الان دیگر کسی به سنش نگاه نمی کند
    خیلی ها رو دیدم که همسن ایشون بودند و ازدواج کردند

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

ازدواج فقط بله گرفتن و بله گفتن نيست. آيا در خودتون توانايي قبول مسئوليت شوهر بودن رو ميبينيد؟
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم.با سلام خدمت شما دوست گرامی و تبریک به خاطر کسب رتبه ای که گرفته اید. فقط آشنايي يكطرفه.سعی کنید در این زمینه با خانواده مشورت نمایید نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم.لطفا این ذهنیت را از خودتون خارج کنید که سن شما اقتضا نمیکنه.چون همین که به این درک رسیدید نشون از اینه که قدرت تحلیل دارید و می تونید از زندگی برداشت داشته باشید. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.ما هم روی همین نظری که دارید نظر میدهیم
    از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.چرا شما فکر میکنید که باید یکی را انتخاب نمایید؟شاید هر دو در کنار هم منجر به این بشه شما پیشرفت کنید.
    خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.خدمت شما عرض نمودم شاید این یک راه باشه نه دو راه.یعنی ادامه تحصیل در کنار همسر
    قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟قرانی بودن شما سطح نیت شما را مشخص میکنه چون در راستای کلام خدا پیش میروید.در مورد داشتن اطلاعات باید بگم که اگر با خانواده در این زمینه مشورتی نمایید خیلی بهتره.و آیا می توانیداز بالفعل بودن در بیایید و به بالقوه بودن تبدیل بشید؟یعنی آمادگی تشکیل خانواده را دارید؟
    بهترین راه حل مشورت با خانواده است تا آنها هم اطلاعات را کسب کنند و هم راهنمایی کنند.
    موفق باشید
    در پناه حق
    با تشكر
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

10. تشکرها 2

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما بهترین کار واستون مشورت با خانواده هست. ولی اگه من بودم می ذاشتم کنکور تموم شه چون مشغولیت ذهنی داره
    جاوید هاست :
    اسپانسری سایت های فرهنگی مذهبی ، خیریه
    100 مگابایت هاست رایگان برای سایت های مذهبی
    50 درصد تخفیف در طراحی سایت برای سایت های مذهبی

12. تشکر

نوشته
    2,764
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    2

1

نقل قول نوشته اصلی توسط honest نمایش پست
    با سلام
    بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم. فقط آشنايي يكطرفه. نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.
    از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.
    خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.
    قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟
    با تشكر
    بنده نظر و پیشنهاد خود را در چند پست خدمت شما عرض می کنم. امیدوارم که راهگشا باشد.

انس با قرآن کریم و پایبندی شما به امور دینی و اهل درس و مطالعه بودن، چند ویژگی خوب شماست که از نوشتارتان بدست می آید؛ این صفات خوبتان را قدر بدانید و مغتنم بشمارید .

- شما در اوایل سن ازدواج هستید و دیر یا زود به طور طبیعی به این موضوع فکر می کردید. اما نکته ای که در اینجا قابل توجه است این است که تصمیم گیری برای امر مهمی مانند ازدواج، فرع بر بلوغ جسمی و و بلوغ فکری است؛
    سنین افرادی مانند شما به طور طبیعی سنین بلوغ جسمی هست اما الزاما بلوغ فکری و عقلی را به همراه ندارد. بلوغ فکری یعنی درست اندیشیدن و با درک صحیح و رشد عقلی به امور پیرامون خود نگریستن. بلوغ فکری یعنی اگر صورت زیبایی دیدی، فورا خود را نبازی و در سیرت نیکوی او نیز دقت نمایی! بلوغ فکری یعنی تفکر نمودن در پشتوانه های فردای زندگی از حیث کار و معاش و درآمد و مانند آن...

ادامه در پست بعد...

ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۲۲:۰۳
    وَ مَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِكَ مَعَ الَّذينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَ الصِّدِّيقينَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحينَ وَ حَسُنَ أُولئِكَ رَفيقاً (نساء/69)
    و كسى كه خدا و پيامبر را اطاعت كند، همنشين كسانى خواهد بود كه خدا، نعمت خود را بر آنان تمام كرده از پيامبران و صدّيقان و شهدا و صالحان و آنها رفيق هاى خوبى هستند

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری