جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رکورد داران حفظ قرآن در کوتاهترين مدت

نوشته
    31
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    6

رکورد داران حفظ قرآن در کوتاهترين مدت

دختري که کل قرآن را در 53 روز حفظ کرد

«طوبی» دارای اراده و عزم فوق العاده اي است که در این راه تمام فداکاری ها را برای رسیدن به هدفش انجام داد. او ساعات بسیار کمی را می خوابید و به اندازه ای می خورد که بتواند بکار حفظ ادامه دهد. به طور خلاصه او بسیار مستعد است و از این استعداد خود در وقت مشخص شده برای حفظ قرآن استفاده کرد.

به گزارش شيعه آنلاين، «طوبی قلیچ» دختر جوان 20 ساله ترکيه اي پس از فارغ التحصیل شدن از "مرکز آموزشی سخنرانان" تصمیم گرفت نزد استاد حفظ قرآن خانم «خدیجه شاهین» به حفظ قرآن بپردازد. این تلاش پیوسته وي پس از مدت بسیار کوتاهی یعنی تنها در 53 روز به نتيجه رسيد و او موفق شد کل قرآن کريم را حفظ نماید و تقدیرنامه ای از مفتی منطقه "جانقایا" در آنکارا دریافت کند.

«طوبی قليچ» در مورد چگونگي حفظ قرآن کریم در این مدت کوتاه گفت: با فهم خوب زبان عربی، تکيه بر قدرت حافظه ای بالا و حضور فعال و به صورت خصوصي نزد استاد، توانستم به هدف خود در اين مدت دست يابم.

در همین راستا «خدیجه شاهین» درباره توانایی های فوق العاده اين دختر جوان 20 ساله گفت: «طوبی» دارای اراده و عزم فوق العاده اي است که در این راه تمام فداکاری ها را برای رسیدن به هدفش انجام داد. او ساعات بسیار کمی را می خوابید و به اندازه ای می خورد که بتواند بکار حفظ ادامه دهد. به طور خلاصه او بسیار مستعد است و از این استعداد خود در وقت مشخص شده برای حفظ قرآن استفاده کرد.

http://www.shia-online.ir/article.asp?id=13936

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

2.  

نوشته
    495
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دختري که کل قرآن را در 53 روز حفظ کرد

افرینننننننننننننننننن
    اصلا حالا که اینجوری شد خودم رکورد میزنم بعد کنکور بعد میام تو سایت میگمممممممم
    به من میگن عاطفه!!!!!!
    نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی

نوشته
    174
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حفظ قرآن به معنای اینکه یارقرآن هم هستی نیست. دوست قرآن کسی است که حلالش روحلال وحرامش روحرام میدونه وبه دستوراتش عمل کنه نه اینکه فقط حفظش کنه. البته حفظ هم کنه که چه بهتر.به نظرمن کسی که توی 53 روزقرآن روحفظ میکنه انگاربه قرآن به چشم یک کتاب درسی ودانشگاهی نگاه کرده که بایدبره امتحان بده ومسلمافکروذکرش فقط حفظ کردن بوده وبه قرآن اون توجهی که شایسته قرآن بوده رونداشته درحالیکه هدف نبایدحفظ قرآن باشه بایددرک مفاهیم قرآن باشه تاازاین مفاهیم درزندگی استفاده کنه.امابه هرحال کارش قابل ستایشه وپشتکارش شایسته تقدیر.
    هيچ كس خود را آنگونه كه براستي هست نمي نماياند بلكه نقاب خود را بر چهره مي زند و نقش خود را بازي مي كند. در حقيقت مراتب اجتماعي ما چيزي بيش از يك كمدي بي سر و ته نيست.آرتور شوپنهاور

نوشته
    1,016
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    28
    گالری
    42

بسم رب الحسین(ع)
    این چیزا عجیب نیست! اینها برکت قرآن است و برکت وجود امام حاضر حضرت صاحب الزمان ولی وصیت امیرالمومنین فراموش نشود که فرمودند:

**والله الله في القرآن لا يسبقکم بالعمل به غيرکم**

تاکید امیرالمومنین در «عمل» به قرآن کریم است...

آن روزها دروازه شهادت داشتیم و حالا معبری تنگ ، برای شهید شدن هنوز هم فرصت هست ، دل را باید صاف کرد.
    حضرت امام خامنه ای

اینجا "فضای مجازی" نیست، فضای بازی گلوله هاست و باز هم وبلاگ حاجی بخشی دارد در سه راهی شهادت آتش می گیرد. دیروز عده ای اجازه دادند "علــی(ع)" در "فضای کوفه" تنها بماند اما ما نمی گذاریم "سید عــــلی" حتی در "فضای سایبر" تنها بماند...

هر عمامه به سری که از رهبر مکرم فاصله بگیرد لعنت خدا برش باد.
    آیت الله شهید سید عبدالحسین دستغیب

نوشته
    1,346
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    42

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از يک نسخه عملي به يک افسانه موزه نشين مبدل کرده ام . يکي ذوق ميکند که ترا بر روي برنج نوشته،‌يکي ذوق ميکند که ترا فرش کرده ،‌يکي ذوق ميکند که ترابا طلا نوشته ،‌يکي به خود ميبالد که ترا در کوچک ترين قطع ممکن منتشر کرده و ... ! آيا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازي کنيم ؟
    قرآن ! من شرمنده توام اگر حتي آنان که ترا مي خوانند و ترا مي شنوند ،‌آنچنان به پايت مي نشينند که خلايق به پاي موسيقي هاي روزمره مي نشينند . اگر چند آيه از ترا به يک نفس بخوانند مستمعين فرياد ميزنند " احسنت ...! " گويي مسابقه نفس است ...اقرآن !‌ من شرمنده توام اگر به يک فستيوال مبدل شده اي حفظ کردن تو با شماره صفحه ،‌خواندن تو آز آخر به اول ،‌يک معرفت است يا يک رکورد گيري؟ اي کاش آنان که ترا حفظ کرده اند ،‌حفظ کني ، تا اين چنين ترا اسباب مسابقات هوش نکنند .
    اخوشا به حال هر کسي که دلش رحلي است براي تو . آنانکه وقتي ترا مي خوانند چنان حظ مي کنند ،‌گويي که قرآن همين الان به ايشان نازل شده است. آنچه ما باقرآن کرده ايم تنها بخشي از اسلام است که به صليب جهالت کشيديم
    گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای
    پرواز را علامت ممنوع می زنید
    با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟

نوشته
    31
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    6

سلام به همه دوستان. ممنون از نظرات خوبتون.
    البته حرفتون درسته، حفظ قرآن بدون عمل که ثمره ای نداره. تازه مسئولیت سنگین تر هم میشه.

ولی به هر حال تلاش و همت این دختر خانم قابل تقدیر هست. ان شاءالله همین مقدمه ای هم بشه که باعث معرفت بیشتر و در نتیجه عمل به قرآن بشه.

برای خودم و همه شماها هم همین دعا رو دارم.

ویرایش توسط آمنه : ۱۳۸۹/۰۶/۲۲ در ساعت ۰۹:۳۸

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

من هم به این خانوم تبریک می گم
    به نظر من اینکارهایی که دوستان میگن که در مورد قرآن انجام شده خیلی خوبه و قابل تقدیر
    بالاخره برای معرفی و نشر قرآن باید از تمام امکانات و راههای مختلف استفاده کرد شاید همون دانه کوچک برنج کاری بکنه کارستون. اینکه هیچ کاری انجام نشه و ارزشی برای این فعالیتها قائل نشیم به نظرم خوب نیست.
    انشالله که به قول دوستان عمل کننده واقعی به قرآن باشیم
    چه بسا افرادی که سواد خواندن و نوشتن رو ندارند و حتی قرآن رو نمی تونند رو خونی کنند اما رفتار و کردارشان قرآنی تر از خیلی از قاریان و حافظان قرآن باشه. صداقت، راستگویی، فروتنی و عدم تکبر و غرور(که دامن خیلیا رو میگیره) و خیلی رفتارهای قرآنی دیگه که دیگه بین ما خیلی کم رنگ شده....
    خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

خوشا به سعادتشون
    اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

رکورد حفظ قرآن کریم در کمترین زمان

به گزارش ندای انقلاب به نقل از شیعه آنلاین، اخبار رسیده از کشور امارات متحده عربی حاکی از آن است که یک دختر 19 ساله اماراتی به نام "آمنه سعید" رکورد حفظ قرآن کریم در کمترین زمان ممکن را زد.

گفته می شود "آمنه سعید" که دانشجوی رشته "شریعت اسلامی" در دانشگاه "الشارقه" است، موفق شد همه قرآن کریم را در عرض 100 روز یعنی سه ماه و چند روز حفظ کند.

وی طی گفت و گویی در مورد چگونگی دستیابی به این موفقیت و علاقه اش به قرآن کریم، گفت: من کوچک ترین فرزند خانواده مان هستم. همواره برای خواندن نماز جماعت به همراه پدر و برادر و خواهرانم به مسجد محلمان می رفتیم. همین امر مرا به مسائل دینی نزدیک تر و علاقمند تر کرد. مدتی بعد متوجه شدم که همه برادران و خواهرانم برای حفظ آیات قرآن کریم تلاش می کنند. بدین ترتیب تصمیم گرفتم من هم در کمترین زمان ممکن همه قرآن را حفظ کنم.

"آمنه سعید" در ادامه گفت: هنگامی که 17 ساله شدم تصمیم جدی گرفتم تا همه قرآن را حفظ کنم و علاوه بر آن در تفسیر خودم را تقویت کنم از همین رو در دو دوره کوتاه مدت یکی از مراکز قرآنی نزدیک به منزلمان ثبت نام کردم. در آن دو دوره روزانه 12 ساعت وقت خود را صرف حفظ کردن قرآن می گذاشتیم، از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر. این طور شد که با سرعت بسیار زیادی به هدفم دست یافتم.

این دختر اماراتی در مورد هدف خود از چنین کاری گفت: هدف اول و اصلی بنده از حفظ قرآن کریم، رضایت خداوند متعال و کسب ثواب بود. همچنین به دنبال رسیدن به نعمت حفظ آیات قرآن کریم بودم. اکنون از همه برادران و خواهرانم دقیق تر و کامل تر قرآن را حفظ کرده ام.

گفتنی است "آمنه سعید" اخیرا در مسابقات بین المللی حفظ قرآن کریم که در کشور اردن برگزار شد شرکت کرد و موفق شد رتبه نخست را به خود اختصاص بدهد. حافظان قرآن از 15 کشور جهان در این مسابقات شرکت کرده بودند.

www.nedayeenghelab.net

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

سلام بزرگوار

ممنون بابت مطلب خوبی که قرار دادین

خوشا به سعادت چنین انسانی

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری