صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درمان نا امیدی چیه ؟؟؟

نوشته
    80
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    142
    آپلود
    0
    گالری
    0

درمان نا امیدی چیه ؟؟؟

من اولین باره دارم تاپیک می سازم ...
    شدیدا نا امیدم
    یه جوون که مدرک گرفته و کار نداره ... تا حالا هم سرگرمی جز درس خوندن نداشته چی کار باید بکنه
    راستش بدجوری از خودم نا امید شدم
    مدرکی که به کار نیاد به چه درد می خوره؟
    دیگه انگیزه هیچی رو ندارم ... منی که 3 روز پشت سر هم بی برنامه نبودم حالا 10 ماهه کارم شده هیچ کاری نکردن
    خواهش می کنم نگید برو کلاس و ...
    اگه می شه بگید چطور می تونم دوباره امید و انگیزه رو به زندگیم برگردونم.
    خداوندا
    اگر روزي بشر گردي
    ز حال ما خبر گردي
    پشيمان مي شوي از قصه خلقت
    از اين بودن
    از اين بدعت
    خداوندا ! نمي داني كه انسان بودن و ماندن
    در اين دنيا چه دشوار است
    چه زجري مي كشد آنكه انسان است و
    از احساس سرشار است
    (دكتر شريعتي)

2.  

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر اینجانب اول باید بدانیم که احساسات چیست؟ تا بعد بدانیم با ناامیدی چطور برخورد کنیم
    شما فرض کن سوار یه ماشینی شدی وقتی مثلا موتور این ماشین درست کار کنه چراغ سبز روشن میشه ولی وقتی موتور این ماشین درست کار نکنه و ایرادی داشته باشه چراغ سبز خاموش و قرمز روشن میشه
    احساسات در واقع مثل چراغهائی هستند که به ما کمک میکنند حالا این وسط عده ای با مواد مخدر و موسیقی و ... سعی میکنند که این چراغ ها را از جا بکنند تا خیالشون راحت بشه

احساسات مثل ابزاری در دستان ما است ما می توانیم یا از انها به نفع خود استفاده کنیم یا قربانی احساسات خود شویم ، احساسات چیزی بیشتر از این نیست
    ناامیدی هم فقط جزء یکی از احساسات ادمی است تا به او کمک کنه
    پس این احساس ناامیدی داره به شما کمک میکنه تا شما را به خود بیاره تا تغییراتی را انجام دهید فقط همین

ویرایش توسط فقیر : ۱۳۸۹/۰۶/۲۱ در ساعت ۱۸:۰۰

هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

ببینید دوست عزیز بدترین گناه نا امیدی هست و نا امیدی هیچ ثمری برای انسان ندارن جز به هدر دان عمر!!!! عمری که انسان میتواند بهترین استفاده را از ان بکند و درس بخواند و تلاش کند. به نظر من شما باید حقیقت جویی را پیشه کنید و از واقعیت اینکه اینده ی شما در خطر خواهد بود فرار نکنید!!!! شما میتونید زندگی رو از نو شروع کنید و هدفی را برای اینده ی خود تنظیم کنید و برنامه ریزی کنید که من برای رسیدن به این هدف به چه چیزهایی نیازمندم و باید چگونه انها را بدست اورم. و هدفتان را در یک دفترچه بنویسید و برنامه ی روزانه خود را هم در ان نوشته و به خود و خدای خود قول دهید که به ان عمل خواهید کرد.
    مطمئن باشید با این کار موفق خواهید شد
    السلام علیک یا ابا عبدالله

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من چنتا سوال ازتون دارم:
    1. آیا سرطان دارید؟
    2. ایدز چطور؟
    3. عقب مانده ذهنی یا جسمی هستید؟
    4.از نعمت داشتن پدر و مادر محرومید؟
    5. در خانواده جنجالی زندگی می کنید؟
    .
    .
    .
    می بینی چقدر مشکل بزرگ وجود داره که شما ازش دوری،
    برای اول کار شما می تونید با کمک این روش روحیه رو به خودتون برگردونید؛ البته این یه مسکنه در همین حین باید به فکر یه برنامه خیلی خوب باشید مثلا مطالعه، ورزس حرفه ای، نوسیندگی، مدرک فروختن!!! ووو خیلی کارا میشه کرد.
    راستی توکل کردن به خدا کمک خیلی بزرگیه
    التماس دعا
    ویرایش توسط irankufe : ۱۳۸۹/۰۶/۲۲ در ساعت ۰۰:۱۳
    گندم شهر حسین روزی ما شد
    باز سر سفر ها غذای حسین است

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط آوای ققنوس نمایش پست
    شدیدا نا امیدم یه جوون که مدرک گرفته و کار نداره ...
    به نام خدا
    با سلام
    دوست بزرگوار شما ظاهرا دو مساله رو به عنوان مشكل مطرح فرموديد :
    اول نا اميدي و بي انگيزه بودن
    دوم بيكاري
    اما در يك نگاه كلي هر يك از اين دو مساله بر روي ديگري تاثير گذار است يعني نا اميدي بر بيكاري و بيكاري بر ياس ، لذا شما دوست گرامي بايد در هر دو زمينه تلاش كنيد .
    شما جوان هستيد و ظرفيت و توانمندي يك جوان براي ساختن آينده و پيشرفت رو به جلو بسيار بالاست از طرفي مدرك تحصيلي شما - كارشناسي نرم افزار - گوياي اين واقعيت است كه توانمندي و كار آيي بالايي نيز مي توانيد در زمينه رشته تخصصي خود داشته باشيد ، الحمدلله اين رشته و تخصص هم بسيار مورد نياز است و بازار كار خوبي دارد ، رشته شما به نحوي است كه با اشتغال در يك مركز بسيار كوچك يا يك كار فرعي و پاره وقت بسرعت مي توانيد به مراكز ديگر لينك شويد منظورم اين است كه ممكن است در ابتدا براي پيدا كردن كار مورد علاقه تان ، مركز يا جاي مناسبي كه نظرتان را تامين كند نيابيد اما با اشتغال در همان جا و بروز تخصص و تبحرتان ، ان شالله پيشرفت خواهيد كرد بويژه كه نوع كار شما به شكلي است كه حتي ساعاتي در منزل هم ميتوانيد فعاليت مفيد كاري داشته باشيد و نيازي به حضور فيزيكي در تمام مدت در محيط كار نيست .
    ده ماه بيكاري براي يك ذهن فعال ، سم است اين سم هم عملا ياس و نا اميدي را تزريق خواهد نمود .
    همانگونه كه دوستان هم فرمودند ، اهداف كوتاه مدت و بلند مدتتان را در يك دفترچه بنويسيد و سعي كنيد حتما به آنها جامه عمل بپوشانيد .
    با توكل و توسل ان شالله موفق خواهيد شد .
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

سلام
    دوست عزيز
    اگه نوميد شدي هر از چند گاهي به مزار رفته گان سري بزن تا عاقبت همه انسانها را ببيني
    ياد خدارا فراموش مكن
    واو را به اسامي اعظمش قسم بده تا درخواست شرعي خود را پاسخ بشنوي وتلاش وكوشش وتوكل را از ياد مبروبدان كه نااميدي از رحمت خدافقط مخصوص شيطان است

ما عابران رهگذري بي نشانه ايم
    جاماندگان قافله اي جاودانه ايم
    پائيزلحظه ها چه شتابان رسيد وما
    دلواپسان رويش چندين جوانه ايم

دانلودمحبوب ترین مجموعه تفسیر قران کانون گفتگوی قرانی

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=3611

گروه شاعران کانون:http://www.askquran.ir/group.php?groupid=140

نوشته
    566
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    1
    گالری
    5

به نظر من سعی کنید فرم های استخدام رو تا جایی که می تونی پر کنید . بعد هم تخصص خودتان رو بالا ببرید تا بالاخره اگر جایی برای مصاحبه خواستند که بروید آنقدر تخصص بالایی داشته باشید که حتما انتخاب بشید و خودتون تصمیم بگیرید که می خواهید بروید یا نه. می تونید از کارهای کوچک و پروژه ای شروع کنید.
    ان شاالله که موفق می شوید .

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام به نظر بنده شیطان باعث نامبدی انسان می شود و برای دور کردن نامیدی خواندن قران با تمرکز و صدقه دادن است امیدوارم مورد رحمت خداوند قرار گیرید و راه دیگر ی مثل خواندن کتاب راز و مدیریت زمان ومدبریت تمرکز و فکر را پیشنهاد میکنم در روحیه شما خیلی تاثیر میگذارد ممنون

نوشته
    677
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    0

برا دوری از ناامیدی پیشنهاد میکنم:
    1- رو این آیه فکر کنید:" قل یا عبادی الذین اسرفو علی انفسکم لا تقنطوا من رحمة الله ان الله یغفر االذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم" ( سوره زمر- آیه 53)
    2- دعای ابوحمزه ثمالی و مناجات شعبانیه بخونید و روشون فکر کنید.
    اینا تجربه های خودم بود، امیدوارم به دردتون بخوره!

----------------------------------------------------
    این وجه الله؟؟
    این وجه الله؟؟
    این وجه الله؟؟
    -----------------------------------------------------

نوشته
    139
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

با سلام
    ضمن تشکر از پاسخ زیبای پاسخگوی محترم مباحث زنان توجه شما را به نکات ذيل جلب مينمايم
    1- نااميدي شديد شما تا حد زيادي به عدم شناخت شما از مهارتهاي زندگي باز ميگردد. کسي که به مهارتها آشنايي ندارد ،در مقابله استرسهاي زندگي بي دفاع است و زود خود را مي بازد.
    2- برخي اوقات نااميدي به روحيات افسرده وار فرد برمي گردد. فرد مبتلا به افسردگي يا مستعد افسردگي با کوچک ترين ناکامي دچار بي معنايي و بيهدفي در زندگي ميگردد. اگر به لحاظ ژنتيکي يا محيطي داراي زمينه هاي افسردگي هستيد ،دست روي دست نگذاريد و از يک روان شناس باليني کمک تخصصي بگيريد.
    3-در برخي افراد شاهد رگه هايي از وسواس فکري هستيم .فرد مبتلا به وسواس فکري داراي چارچوبهاي خاص ذهني و آيينهاي ويژه رفتاري است .اين افراد معمولاً رويکردي وسواس گونه به موضوعات زندگي دارند .برخي اوقات خاطرات و افکار مزاحم يک لحظه هم ذهن آنان را رها نميکند. فرد وسواسي معمولا داراي روحيات کمال گرايانه منفي است . در هر چيزي به دنبال کمال آن ميباشد .اين افراد مثلا هر کاري را کار نميدانند و با هر بهانهاي از جمله عدم تناسب شأني و جايگاهي آن را به کناري مينهند. آن ها کاري را کار ميدانند که روحيات کمال گرايانه منفي آنان را ارضا کند ،مثلاً مي گويد چون من مدرک دارم ،بايد کار يدي و فيزيکي انجام ندهم و......
    4- چه بپذيريد، چه نپذيريد تافته جدا بافته نيستيد . با توجه به کثرت فارغ التحصيلان دانشگاهي بايد به فکر مزيت نسبي باشيد مثلا اگر پنجاه هزار مهندس صنايع داريم ،بايد از طريق مهارتافزايي و تجربه اندوزي در کنار مسايل مزيت آفرين ديگر مانند تسلط به زبان و کامپيوتر، امکان انتخاب خود را بالا ببريد. صرف اتکاي ذهني به مدرک هيچ دردي از شما دوا نميکند .نميتوان با دست روي دست گذاشتن به سرزنش روزگار و زمانه پرداخت.
    5- اشتغال را منحصر در مشاغل متناسب با مدرک تان ننماييد . بي دليل خود را از مشاغل گوناگون محروم ننماييد .تمرکز شما بر مدرک داشتن تمرکز نابجايي است. در شرايط بد بازار اشتغال بايد صرفا به دنبال کسب درآمد حلال از هر راهي باشيد. اين گونه نيست بعد از 10 ماه يا 10 سال انتظار ، کسي جوياي احوال شما گردد. هر کار مشروعي هر چند نامتناسب با شان اجتماعي شما باشد، براي ابتدا کار بسيار مطلوبيت دارد.
    6- همواره از گلايه و شکايت از افراد پيراموني خود بر حذر باشيد.سعي کنيد با پايين آوردن سطح توقع خود سطح اميدواري خود را بالا ببريد.
    دهها نکته ديگر باقي ماند که در اين مجال کوتاه فرصت پرداختن به آن ها نيست.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)