صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عمر نوح پیامبر و مشاهدات علمی

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش عمر نوح پیامبر و مشاهدات علمی

با سلام و عرض ارادت به مشتاقان اندیشه

مطلب زیر را قبلاً در سایت های دیگری هم نوشته ام و متاسفانه پاسخی نگرفته ام. خوشحال می شوم در این سایت پاسخی به سوالم داده شود.

خداوند در سوره عنکبوت آیه چهاردهم می‌فرماید:
    ... و لبس فیهم الف سنه الا خمسین عاما ...
    ... و در میان ایشان هزار سال پنجاه سال کمتر درنگ کرد ....
    اگر سری به تفاسیر مختلف بزنیم مجموعه‌ای از نکات مختلف را در این آیه می‌توان یافت. آن‌طور که در تفسیر راهنما هم طبقه‌بندی شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد [1]:
    1- نوح(ع) به مدت نهصدوپنجاه سال، در ميان قوم خود، عهده دار پيامبرى بود.
    2- برخوردارى از عمر طولانى براى انسان، امرى ممكن است.
    3- مردم دوران نوح(ع)، عمرى طولانى داشته اند.
    حال سوال این‌جاست که آیا این مسئله با یافته‌های علمی هماهنگی و تطابق دارد یا خیر؟
    من جستجوی زیادی در تفاسیر و مقالات موجود و در دسترس انجام دادم اما کمتر جایی حتی سوالی در این مورد مطرح شده بود. متاسفانه در تمام مواردی که من جستجو کردم فراتر از مطالب جزئی زیر نیافتم [3]:
    "البته اين عمر طولانى در مقياس عمرهاى زمان ما بسيار زياد است و هيچگاه طبيعى به نظر نمی‏رسد، ممكن است ميزان عمر در آن ايام با امروز تفاوت داشته ، اصولا قوم نوح چنانكه از بعضى مدارك به دست مى‏آيد عمر طولانى داشتند و در اين ميان خود نوح نيز فوق‏العاده بوده است ، ضمنا اين نشان مى‏دهد كه ساختمان وجود انسان به او امكان عمر طولانى مى‏دهد .
    مطالعات دانشمندان امروز نيز نشان داده كه عمر انسان حد ثابت و معينى ندارد ، و اينكه بعضى آن را محدود به 120 سال ، يا كمتر و بيشتر ، دانسته‏اند ، كاملا بى پايه است ، بلكه با تغيير شرائط كاملا ممكن است دگرگون شود .
    هم اكنون به وسيله آزمايشهائى توانسته‏اند عمر پاره‏اى از گياهان و يا موجودات زنده ديگر را به دوازده برابر عمر معمولى و حتى در بعضى از موارد اگر تعجب نكنيد به نهصد برابر ! برسانند ، و اگر موفق شوند با همين معيار عمر انسان را افزايش دهند ، ممكن است انسان هزاران سال عمر كند."
    اگر توضیحات فوق را دسته بندی کنیم چند محور قابل شناسایی است:

1- طول عمر انسان در برخی از اقوام گذشته بیشتر بوده است.
    [من خود تا سالها پیش به چنین باوری اعتقاد داشتم اما باید این را هم گفت که هیچ دلیلی بر این اعتقاد نیست جز ذکر مواردی که خود ما گفته‌ایم و بارها تکرار کرده‌ایم. بر طبق آخرین یافته‌های پژوهشگران که در مستندهای انسان شناسی "بی‌بی‌سی" هم عنوان شده است انسان امروزی از نظر جسمی و ذهنی و مختصات فیزیکی خود قدمتی سی هزار ساله دارد. به این معنا که اگر کودکی را از غار نشینان سی هزار سال پیش به سرپرستی قبول کنید در نهایت هیچ تفاوتی با فرزند قرن بیست و یکمی خودتان نخواهد داشت. به این ترتیب آنچه علم و تحقیق نشان داده است این نکته است که حتی حضرت آدم (ع) و فرزندانش (که بعید است بیش از 10 هزارسال سابقه حضور بر زمین خاکی داشته باشند) هیچ تفاوت جسمی و ذهنی و فیزیکی با ما نداشته‌اند.
    جالب است بدانیم که متوسط طول عمر انسان‌ها در 2000 سال پیش حدود 22 سال برآورد می‌شود در حالی‌که این حد در برخی مناطق جهان تا امروز به بیش از 82 سال رسیده است [2] اما برای انسان‌های غارنشین حتی کمتر از قبلی و در حدود 16 سال برآورد می‌شود [4]، یعنی بشر به تدریج با بهره‌گیری از کلیه علوم و تکنولوژی و توان توسعه‌ی خود به این مرحله دست یافته است. عجیب اینکه حتی برخی دوستان مسلمان ذکر کرده‌اند که هر چه به قدیم تر بنگرید عمر بشر زیاد می‌شود درحالی‌که این مطلب کاملاً خلاف یافته های علمی و اشتباه است. بر اساس یافته‌های علمی عمر متوسط انسانها در زمان نوح (ع) قطعا کمتر از امروز بوده است و تصور عمری فرای 100 سال در آن روزگار بسیار سخت خواهد بود.]

2- دانشمندان عمر ذاتی انسان را محدود نمی دانند.
    [متاسفانه رویکرد تفسیر نمونه در این مورد و موارد مشابه کاملاً غیر علمی است و حتی منابع مورد نظرش را ذکر نکرده است با این حال این ادعا صحت دارد که دانشمندان در مورد حد ذاتی عمر انسان (که مثلاً می‌تواند به واسطه ساختار ژنتیکی نوع بشر محدود باشد) متفق القول نیستند و از 120 سال تا بی‌نهایت را مقدور دانسته‌اند]

3- دانشمندان توانسته اند در مواردی عمر برخی موجودات را افزایش دهند.
    [در این مورد هم ضعف استناد علمی و روش‌مندی علمی مشهود است اما این گزاره نیز صحیح است.
    فارغ از بحث دقت علمی این گزاره‌ها اول باید روش شود که آیا این بحث فایده ای به حال سوال ما دارد یا نه. فرضاً که دانشمندان اثبات کنند که عمر ذاتی بشر نامتناهی است آیا این دلیل می شود که ما عمر هزار ساله نوح (ع) را بپذیریم؟ طبیعی است که نه! این نکته معمولاً در مواردی به درد می خورد که اشاره به خرق عادتی شده است و ما می خواهیم نشان دهیم که این خرق عادت در چهاچوب علم و منطق می گنجد. علاوه بر این جستجوی مختصری در منابع علمی دست اول نشان می دهد که موضوع حد عمر یک مسئله کاملاً علمی نیست و در حد فرضیاتی باقی مانده است و بشر امروز تنها می داند که ممکن است با برخی تمهیدات بتوان عمر را بیش از پیش افزایش داد و کمتر به دنبال تعیین سقفی برای آن بوده اند. این مورد اخیر همان نکته سوم است که در تفسیر نمونه به آن اشاره شده است. به هر حال اثبات امکان رخ داد امری دلیل بر رخ داد آن و یا توجیه آن نیست ضمن این که مستندات تاریخی و علمی ما را به این یقین می رساند که عمر قوم نوح فراتر از حدود امروزین آن نبوده است.]

4- علاوه بر موارد فوق برخی دیگر هم این مسئله را به مشیت و اراده الهی نسبت داده آن را امری معجزه وار عنوان می کنند.
    [این امر حتی با توصیف خود آیه کریمه متناقض خواهد بود چرا که همان‌طور که در تفسیر راهنما هم آمده برداشت از آیه این است که قوم نوح عمر طولانی داشتند و الا نوح را باید پیامبر اقوام نوح دانست نه قوم نوح و ثانیاً در آن صورت این مسئله خود آیه‌ای الهی برای آن اقوام تلقی می‌شد و قرآن قطعا به آن اشاره می‌کرد در صورتی که چنین اتفاقی صورت نگرفته است و از همه بدتر این است که عذاب الهی تنها متوجه قوم آخر شده است که خلاف عدل الهی خواهد بود. چنین برداشتی را اکثر مفسرین هم انتخاب نکرده‌اند.]
    برخی تفسیرهای شاذ هم در مسئله وجود دارد مانند تفسیری که بهائیان از مسئله می‌کنند و آن را کاملاً مسئله‌ای نمادین می‌دانند با این حال نه آن تفسیرها انطباق درستی با داستان نوح دارد و نه آیات مرتبط با آن اجازه چنان تاویل‌های خاصی را می‌دهد چرا که زبان قرآن بدین حد رمز گونه نیست که چنین استعاره‌های پیچیده‌ای به کار برده باشد که نه لطفی دارد و نه حکمتی. یکی دو جا نیز دیدم که اشاره کرده‌اند به این‌که 950 سال کنایه از عمر زیاد است ولی این مسئله کاملاً غیر منطقی است و اصلا جای طرح هم ندارد.

من بیش از مطالب فوق نیافتم. یکی از راه‌هایی که به نظر خودم باقی مانده است آن است که ما نیز دست به تاویل بزنیم و معنی آیه را از ظاهر آن جدا کنیم و دست به تاویل بزنیم و بگوییم منظور قرآن از 950 سال عدد سن و سال نبوده است (کاری که تا به امروز هیچ‌یک از بزرگان ما به سراغ آن نرفته‌اند چرا که نهصد و پنجاه سال عمر را برای نوح و قومش مقبول و ممکن می‌دانسته‌اند) و من چنین قولی را یک بار در مصاحبه‌ای با مرحوم فولادوند شنیدم که مثلاً این سنه در آیه به معنی غیر از سال ما بوده است و از این دست. با این حال بنده خود را شایسته چنین تعبیر و تفسیرهایی نمی‌بینم و لذا منتظر خواهم بود تا در این زمینه راهنمایی کنید.

مراجع:

[1] تفسیر راهنما
    [2] Human Life Span. Available at: http://www.newton.dep.anl.gov/askasc...0/zoo00079.htm [Accessed September 7, 2010].
    [3] تفسیر نمونه
    [4] http://www.longestlife.com/forever.htm

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    2,042
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و عرض ادب

با توجه به سفارشات طب سنتي جاي هيچ ترديدي نيست كه رعايت اين نكات عمر انسان را ده ها برابر افزايش مي دهد ، در ثاني با توجه به طباع چهارگانه اي كه در طب سنتي مطرح هست اگر اين طبايع به تعادل برسند عمر انسان بسيار طولاني خواهد شد؛ بنابراين نيازي به تأويل آيات قرآن نيست.

5. تشکرها 2

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی مباحث کلامی نمایش پست
    با سلام و عرض ادب

با توجه به سفارشات طب سنتي جاي هيچ ترديدي نيست كه رعايت اين نكات عمر انسان را ده ها برابر افزايش مي دهد ، در ثاني با توجه به طباع چهارگانه اي كه در طب سنتي مطرح هست اگر اين طبايع به تعادل برسند عمر انسان بسيار طولاني خواهد شد؛ بنابراين نيازي به تأويل آيات قرآن نيست.
    اتفاقا جای تردید هست، اگر طب سنتی میتونست عمر انسان رو ده ها برابر کنه، قدمای ما باید هرکدوم ۱۰۰۰ سال یا بیشتر عمر میکردند.
    دوم اینکه تنها علت مرگ انسان، طبع و عدم تعادل طبع نیست، یکی از دلایل مرگ انسان بیماری است، طب سنتی همانند سب نوین در برخورد با بیماری ها ضعیفه حتی ضعیف تر از طب نوین هستش.

دلیل دیگر مرگ انسان ها، میتونه خود dna باشه، آدم وقتی پیر میشه، بدون هیچ علت خارجی اعضای حیاتی بدنش، کارایی خودشون رو از دست میدن و همین باعث از کار افتادگی و در نهایت مرگ میشه.

منم خودم معتقدم نوح ۹۵۰ سال عمر نکرده، اما اینکه واقعیت ماجرا چی هست رو نمیدونم.

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

به نام خدا
    بله همونطور كه پاسخگوي محترم فرمودند رعايت موازيني در بهداشت و طب ، موانع محدود بودن و يا كم بودن عمر رو از بين ميبره .
    نقل قول نوشته اصلی توسط یکرنگ نمایش پست
    بر طبق آخرین یافته‌های پژوهشگران که در مستندهای انسان شناسی "بی‌بی‌سی" هم عنوان شده است انسان امروزی از نظر جسمی و ذهنی و مختصات فیزیکی خود قدمتی سی هزار ساله دارد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط یکرنگ نمایش پست
    به این ترتیب آنچه علم و تحقیق نشان داده است این نکته است که حتی حضرت آدم (ع) و فرزندانش (که بعید است بیش از 10 هزارسال سابقه حضور بر زمین خاکی داشته باشند) هیچ تفاوت جسمی و ذهنی و فیزیکی با ما نداشته‌اند.
    البته من مورد قابل استنادي براي مطلبي كه ميخواهم عرض كنم ندارم اما دو مورد را قبلا بصورت مستند ديدم :
    1- در كاوشي كه يكي از شركتهاي نفتي در بيابان الربع الخالي انجام داده بود به جسد انساني برخورد كردند كه حدودا پنجاه برابر يك انسان معمولي امروزي بود اين كاوش ثابت ميكنه كه انسانهاي چند هزار سال پيش بسيار عظيم الجثه بودند والبته همين جثه بزرگ و عظيم به طول عمر بيشترشون كمك ميكرده ، اگر اشتباه نكنم شركت امريكن پتروليم اين كاوش نفتي رو انجام ميداد و به اين جسد عظيم الجثه از انسان برخورد كرد .
    2- مورد بعدي يك تحقيق باستان شناسي در يكي از كوهها انجام شده بود كه طي آن به رد پايي از انسان - البته چند انسان - برخورد كرده بودند كه بصورت جاي پا در پاي كوه باقيمونده بود ، اين جاي پاها با اينكه كاملا شبيه جاي پاي انسان بود اما بسيار بزرگتر از انسان امروزي بود البته اين مورد رو در تلويزيون نشون دادند و من مستندي ندارم ارائه بدم .
    اما اينكه ادعا كنيم انسان سي هزار سال پيش درست از نظر فيزيكي و مختصات جسمي مثل انسان امروزي بوده كمي پذيرشش مشكله مگر اينكه مواردي كه عرض كردم كان لم يكن تلقي بشند .
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

8. تشکر

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اشاره

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی مباحث کلامی نمایش پست
    با سلام و عرض ادب

با درود و احترام و تشکر از توجهتان
    البته در این نکته که جای تردیدی نیست که طب سنتی تا ده ها برابر عمر انسان را افزایش دهد شک و تردید رواست دوست عزیز. دانش امروز بشر دانش کهن را به کنار ننهاده و هرکجا در دانش قدیم نکته ارزشمندی وجود دارد به رسمیت شناخته می شود و با تمام این احوال امروزه تاییدی بر عمر بیش از 130-140 سال از بشر وجود ندارد. یعنی حتی اگر عالمی اظهار می کند که عمر می تواند به 1000 سال برسد تنها یک نظریه ارائه کرده است نه قانون علمی.

علاوه بر این من در مطلب فوق عرض کردم که مسئله امکان وجود یک امر با وقوع حتمی و قطعی آن دو مبحث جداست و دو نگاه متفاوت می طلبد.

اینکه بشر در آینده بتواند تا هزاران سال هم عمر کند مسئله ای است که امروز ردی بر آن نداریم و بنابراین من در برابر این ادعا سخنی نخواهم داشت.

اما اگر بحث بر سر قومی از بشر است که متوسط عمرشان 300 سال و زاد و ولدشان کمتر از بشر امروز بوده است و کلاً کارها را در زمانهای طولانی تر انجام می داده اند (200 سال برای ساختن کشتی) این در واقع یک تفاوت اساسی بیولوژیک را مطرح می کند که علم امروز بشر به قطع و یقین آن را رد می کند.

به این ترتیب بنده معتقدم که این آیه جداً به تفسیر دوباره و تاویل نیاز دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی مباحث زنان نمایش پست
    به نام خدا
    بله همونطور كه پاسخگوي محترم فرمودند رعايت موازيني در بهداشت و طب ، موانع محدود بودن و يا كم بودن عمر رو از بين ميبره .

البته من مورد قابل استنادي براي مطلبي كه ميخواهم عرض كنم ندارم اما دو مورد را قبلا بصورت مستند ديدم :
    1- در كاوشي كه يكي از شركتهاي نفتي در بيابان الربع الخالي انجام داده بود به جسد انساني برخورد كردند كه حدودا پنجاه برابر يك انسان معمولي امروزي بود اين كاوش ثابت ميكنه كه انسانهاي چند هزار سال پيش بسيار عظيم الجثه بودند والبته همين جثه بزرگ و عظيم به طول عمر بيشترشون كمك ميكرده ، اگر اشتباه نكنم شركت امريكن پتروليم اين كاوش نفتي رو انجام ميداد و به اين جسد عظيم الجثه از انسان برخورد كرد .
    2- مورد بعدي يك تحقيق باستان شناسي در يكي از كوهها انجام شده بود كه طي آن به رد پايي از انسان - البته چند انسان - برخورد كرده بودند كه بصورت جاي پا در پاي كوه باقيمونده بود ، اين جاي پاها با اينكه كاملا شبيه جاي پاي انسان بود اما بسيار بزرگتر از انسان امروزي بود البته اين مورد رو در تلويزيون نشون دادند و من مستندي ندارم ارائه بدم .
    اما اينكه ادعا كنيم انسان سي هزار سال پيش درست از نظر فيزيكي و مختصات جسمي مثل انسان امروزي بوده كمي پذيرشش مشكله مگر اينكه مواردي كه عرض كردم كان لم يكن تلقي بشند .
    با درود و احترام
    خیلی از پاسختان متشکرم

من تردید اساسی در دو نمونه فوق دارم چرا که از نظر بیولوژیک و علوم طبیعی امکان مقیاس کردن یک موجود در ابعاد چند برابر قریب به صفر است. یعنی انسانی با قامت حتی 5-6 برابر ما نیاز به ساختار فیزیکی کاملاً متفاوتی با ما دارد تا هم شکل و همسان ما باشد (فقط به فشاری که استخوان ها باید در آن صورت تحمل کنند توجه کنید) و در نتیجه بهتر است نام آن موجود را مثلاً داینا-بشر بگذارید که قطعاً انسان نخواهد بود و مطمئن باشید موجودی به آن عظمت هرگز توانایی حرکت روی دو پا را نداشته است.

علاوه بر این ها اگر ابعاد و سن و بیولوژی حضرت آدم تا حتی پیامبر بزرگ ابراهیم اینقدر با ما تفاوت داشته است چرا خود را از نسل ایشان می دانیم؟

بد نیست من چند نکته را به مطلب اضافه کنم تا برخی مطالب بهتر روشن شود:

1- محدوده عمر بشر قریب به یقین با ساختار DNA او ارتباط دارد (مطلبی که دوست عزیر leadertime هم به آن اشاره کردند) برای اطلاع از آخرین یافته ها مثلاً این خبر را در گاردین ببینید: [1].
    بنابراین صرف اتکا به بهداشت و ... نمی تواند عمر ما را افزایش دهد و عوامل ذاتی و ژنتیک هم در این امر دخیل هستند.

2- سیر آخرین سلسله تکامل نوع بشر از آغاز حیات تا به امروز را در [2] می توانید ببینید که کاملاً مستند به نتایج آخرین تحقیقات علمی است. بر این اساس آخرین گونه انسان گونه (که کوچکتر از بشر امروز بوده است و در نواحی اندونزی یافت شده است [3]) تا دوازده هزار سال پیش منقرض شده است و از آن پس تنها شواهد وجود یک نوع از بشر باقی است که همان نسل خودمان باشد.

2- http://en.wikipedia.org/wiki/Timelin...uman_evolution

ویرایش توسط mmj : ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ در ساعت ۱۰:۵۶ دلیل: ترکیب پستها

10. تشکرها 2

نوشته
    1,002
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

قران کریم درباره کسانی که عمر طولانی دارند می فرماید : در افرینش انها دیگرگونی ایجاد کردیم

بنابراین انها ساختاری افرینشی - زنی متفاوتی با دیگر انسانها داشته اند و دارند (ونه باید با همه انسانها قیاس شوند و از امارهای عمومی استفاده شود مثل متوسط عمر انسان - که مسلما بدلیل فزونی عوامل مرگ و میر بوده است)

عمر لی چینگ یون 256 سال بوده است و در سال 1933 فوت کرده است
    بنگرید به :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Li_Ching-Yuen

با انجام عملیات خاصی عمر برخی موجودات تا 4 برابر افزایش یافته است و امکان افزایش عمر انسان تا 500 سال وجود دارد
    http://www.immortalhumans.com/extend...her-organisms/

http://rfemmer.tripod.com/increasinghumanlifespan/

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که نتایج تحقیقات خود را در شماره ۲۵ ژانویه مجله علمی ” PLOS Genetics” منتشر خواهند کرد، موفق شدند بدون عوارض جانبی عمر سلولهای یک نوع مخمر را با عنوان Saccharomyces cerevisiae که به طور طبیعی یک هفته زندگی می کنند به ۱۰ برابر عمر طبیعی آن افزایش دهند.
    در این خصوص “والتر لانگو” سرپرست این تیم تحقیقاتی اظهار داشت : “ما موفق شدیم عمر این مخمر را به ۱۰ برابر میزان طبیعی آن افزایش دهیم. معتقدم که این ارگانیسم هرگز تنوانسته است عمری به این طولانی داشته باشد.”
    در سال ۲۰۰۵ این تیم تحقیقاتی موفق شده بودند عمر این مخمر را به پنج برابر عمر طبیعی آن افزایش دهند.
    براساس گزارش نیوز مدیکال تودی، سلولهای مخمر در سطح تحقیقات ژنتیکی و مولکولی، سلولهای شناخته شده ای به شمار می روند.
    در این تحقیق دانشمندان یک موقعیت مهم را بین ژنهای مرتبط با تنظیم طول زندگی در مخمرها و پستانداران شناسایی کردند و نشان دادند که سه فاکتور مهم در افزایش عمر این ارگانیسمها وجود دارد. تاکنون تصور بر این بود که رژیم غذایی بر پایه کالری کم می تواند منجر به افزایش طول عمر شود. این در حالی است که عوامل ژنتیکی نیز در این فرایند نقش موثری دارد.
    در حقیقت این دانشمندان موفق شدند با ساکت کردن دو ژن به نامهای RAS2 و SCH9 و رژیم غذایی مناسب عمر این مخمرها را افزایش دهند.
    این دو ژن در فرایند پیری مخمرها و پیدایش تومورها در انسان شرکت دارند.

+

http://www.hawzah.net/hawzah/Magazin...=3853&id=29726

گفتگو درباره افزایش عمر و تبعات ان

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2002558

+
    افزایش عمر در انسان و میمون
    http://palscience.com/health-medicin...an-in-monkeys/
    ویرایش توسط mmj : ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ در ساعت ۱۰:۵۵
    بارخدایا! به من توفیق تلاش در شکست، صبر در نومیدی، رفتن بی همراه ، جهاد بی سلاح، کار بی پاداش ،فداکاری در سکوت، دین بی دنیا، مذهب بی عوام، عظمت بی نام، خدمت بی نان، ایمان بی ریا، خوبی بی نمود، گستاخی بی خامی، مناعت بی غرور،عشق بی هوس ،تنهایی در انبوه جمعیت،دوست داشتن بی آنکه دوستت بدارند،روزی کن

12. تشکر

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اشاره

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط mmj نمایش پست
    قران کریم درباره کسانی که عمر طولانی دارند می فرماید : در افرینش انها دیگرگونی ایجاد کردیم
    /
    دوست گرامی، مثل اینکه بنده منظورم را درست نگفته ام و یا شما مطالب من را درست نخوانده اید. در مورد مطلب فوق چند ایراد وارد است:
    1- قرآن چنین مطلبی در مورد نوح (ع) نفرموده است.
    2- سیاق آیه می رساند که قوم نوح نیز عمری حداقل نزدیک به 950 سال داشته اند و قرآن هیچ قومی را با مشخصات دیگرگون یاد نکرده است.
    اگر هم بر فرض محال سخن فوق درست بود هیچ تغییری در بحث بنده ایجاد نمی کند چون مسئله تناقض ادعا با واقع است. هیچ اثری از وجود بشری با مشخصات چنین متمایز از بشر امروز نه یافت شده است و نه محتمل است. لذا من این بخش از پاسخ را وارد نمی دانم.

بنابراین انها ساختاری افرینشی - زنی متفاوتی با دیگر انسانها داشته اند و دارند
    /
    از آن جا که آوردن دلیل و برهان بر عهده مدعی است لذا سندی علمی بر ادعای خود بیاورید.
    متاسفانه ادعای فوق هیچ بار علمی ندارد و تنها یک ادعا است. من هم می توانم بر این سیاق ادعا کنم که انسانهایی بودند که هشت پا داشتند و دو سر. لذا عبارت ادعا شده به هیچ وجه اعتبار ندارد.

و نه باید با همه انسانها قیاس شوند و از امارهای عمومی استفاده شود مثل متوسط عمر انسان - که مسلما بدلیل فزونی عوامل مرگ و میر بوده است
    /
    شما قطعا می دانید که بحث متوسط و حداکثر دو حرف است. من روی هر دو حرف دارم.
    اگر نوح را یک حداکثر فرض می کنید که استثنا بوده است در آن صورت این خود آیه ای الهی برای مردمش بود و قرآن (و احادیث) به سادگی از کنار آن نمی گذشتند. پس این ادعا مورد سوال جدی است.
    عرض کردم که سیاق آیه نشان می دهد متوسط عمر قوم نوح زیاد بوده است و حتی علاوه بر این منبع هم ذکر کردم. همچنین اگر به آن حدیث معروف توجه کنید که عمر قوم نوح را سیصد سال ذکر کرده است بنابراین حتی ملاک متوسط عمر هم در بحث می گنجد و نقد شما وارد نیست (و الاّ شاید همان اندک یاران نوح پس از مرگ زنده می شدند و رجعت می کردند تا نوح دعوتش تمام شود و به طوفان برسند!).

عمر لی چینگ یون 256 سال بوده است و در سال 1933 فوت کرده است
    بنگرید به :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Li_Ching-Yuen
    /
    فکر نمی کنم لازم باشد که توضیح دهم فرق ادعا با سند را. عمر ایشان تنها یک عمر ادعایی است. متاسفانه حتی شاهدی هم بر آن نیست. برای اطلاع از واقعیت ثبت شده به آدرس زیر مراجعه کنید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Maximum...span#In_humans
    به این ترتیب بشر همچنان در محدوده 105-120 سال باقی مانده است و هیچ یک از موارد بیش از آن معتبر تلقی نمی شوند. یادتان باشد که تا 1000 سال خیلی راه مانده است. غیر از ادعاهای بی سند اگر موردی بود با کمال میل پذیرا هستم.

با انجام عملیات خاصی عمر برخی موجودات تا 4 برابر افزایش یافته است و امکان افزایش عمر انسان تا 500 سال وجود دارد
    http://www.immortalhumans.com/extend...her-organisms/
    http://rfemmer.tripod.com/increasinghumanlifespan/
    +
    http://www.hawzah.net/hawzah/Magazin...=3853&id=29726
    گفتگو درباره افزایش عمر و تبعات ان
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2002558
    +
    افزایش عمر در انسان و میمون
    http://palscience.com/health-medicine/restricted-diet-increased-life-span-in-monkeys
    /
    من یک بار دیگر هم توضیح می دهم و امیدوارم دوباره مجبور به تکرار این مطلب نباشم که امکان وقوع یک گزاره را با وقوع حتمی آن در گذشته نمی توان خلط کرد. تازه آن هم امکان افزایش عمر مخمر!
    من هیچ مشکلی ندارم که کسی ادعا کند بشر می تواند عمر نامحدود داشته باشد و آن را به طریق علمی بیان کند که هنوز هم این اتفاق نیوفتاده است ولی در آینده محتمل است.
    با این حال تفاسیر موجود از قرآن و متون مذهبی عمر چندین هزارساله بشر را داره سابقه ای چندین هزار ساله (از آدم تا حداقل نوح و نوادگانش) می دانند.
    پس لطفاً این بحث امکان را دوباره مطرح نفرمایید. این همان ابزار ما شیعیان در اثبات امکان وجود حضرت ولی عصر با عمر بیش از هزار سال است و هیچ ارتباطی با موضوع سوال بنده ندارد.

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

درود بر دوستان

آیا در کتابهای دیگر قبل از قرآن مانند تورات و انجیل و غیره باز نامی از طول عمر نوح برده شده است یا تنها منبع فقط قرآن است

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ در ساعت ۱۳:۳۱

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اشاره

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری نمایش پست
    درود بر دوستان

آیا در کتابهای دیگر قبل از قرآن مانند تورات و انجیل و غیره باز نامی از طول عمر نوح برده شده است یا تنها منبع فقط قرآن است
    با سلام و درود

بله قبل از قرآن در تورات عمر نوح 950 سال ذکر شده است اما در قرآن این مدت زمان به عنوان مدت دعوت نوح ذکر شده است و نه عمر ایشان.

16. تشکر

نوشته
    2,042
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامي
    فرموديد « يكي از دلايل مرگ انسان بيماري است » اين سخن رو بنده نيز قبول دارم اما اينكه علت بيماري چيست و چگونه انسان بيمار مي شود جاي سخن بسيار است ؛ به عقيده اين حقير طب سنتي در پيشگيري بيماري ها بسيار قوي است ، تا جايي كه از حكما شنيده ايم قدماي ما در امر تغذيه خود بسيار دقيق بوده اند به حدي كه در كمتر قريه اي فردي مبتلا به بيماري و مرض مي شد
    ؛ هم اكنون نيز اگر امر تغذيه جدي گرفته شود و تمامي دستورات دين در مورد امر تغذيه رعايت شود هيچ بيماري انسان را تهديد نمي كند .
    يكي از مواد مورد نياز انسان آب است كه سالم بودن آن تأثير بسياري بر سلامتي انسان دارد كه متأسفانه امروزه در كشور ما اين منبع عظيم نا سالم است و خطر جدي براي انسان مي باشد ،دين ما تأكيد بسياري در نحوه استفاده اين منبع عظيم دارد امام صادق (ع) در روايتي مي فرمايد: آب را بجوشانيد زيرا آب جوشانده شده سبك است و آب سبك سلامتي را به ارمغان مي آورد و ...
    دومين ماده اي كه بدن نيازمند آن است نمك است ، كه نمك نيز متأسفانه دستخوش مواد شيميايي شده كه هم اكنون نمك هاي يد دار در ايران بسيار مضر است و اين كار طب جديد است كه اين ماده غني را آلوده به مواد شيميايي كرده . اهميت نمك در ضرب المثل هاي قدماي ما نمود پيدا مي كند « هر چه بگندد نمكش مي زنند » و از اين قبيل ضرب المثل ها كه اهميت بسزاي اين ماده را مي رساند . قدما معمولا از سنگ نمك و يا از نمك دريا استفاده مي كردند كه اتفاقا براي بدن بسيار لازم و مفيد است بر خلاف طب جديد كه مي گويد نمك مضر است!
    سومين ماده اي كه دستخوش تغيير شده روغن است ؛ قدماي ما از روغن هاي حيواني استفاده مي كردند كه متأسفانه امروزه از روغن نباتي ( كه روغن صنعتي است ) استفاده مي شود كه مضرات جبران نا پذيري براي بدن دارد . روغن زيتون ، روغن كنجد ، دنبه گوسفند و ... بهترين روغن هاي جايگزين است كه مي توان براي حفظ سلامتي و طول عمر از ان ها استفاده كرد .
    هم اكنون براي نگه داري دراز مدت مواد كارخانه اي نگه دارنده استفاده مي شود كه مضرات اين ماده براي كسي پوشيده نيست و ما به راحتي از اين مواد استفاده مي كنيم .
    يقينا عوامل ياد شده در عمر انسان تأثير شگفت انگيزي دارد اگر امروزه عمر ها بسيار اندك شده به خاطر اين است كه طب سنتي ما به فراموشي سپرده شده است كسي كه دقيقا به طبايع انسان آشنا باشد و در خورد و خوراك خود نهايت دقت را بكند به يقين عمر بسيار طولاني خواهد داشت اما چه كسي واقعا اين دستور العمل ها را رعايت مي كند ؟
    اگر به كسي بگويي نوشابه مضرات بسياري دارد كه آشاميدن آن به صلاح نيست و گازي كه در آن استفاده شده مرگ آور است اگر چه خود بر مضرات آن وقف اند اما به جهت خوشمزه بودنش اكثرا از اين نوشابه مرگ بار استفاده مي كنند .
    اگر بگويي چايي كه هم اكنون مورد استفاده بسياري است مضرات بسياري دارد كسي باورش نشده و يا اگر باور كند اهميت نمي دهد ، به دنبال همه اين امور امراضي نهفته است كه فرد آگاه يقينا از عوامل اين مرض ها آگاهي دارد. و هزاران چيز ديگر كه از حصله اين مجال خارج است .

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری