صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عوامل عدم تربيت صحيح جوانان چيست ؟

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

عوامل عدم تربيت صحيح جوانان چيست ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم دوستان

راستش چند وقت است که در اطرافم و در قوم و خویش به جوانان هم سن و سالم نگاه میکنم که در کودکی با انها هم بازی بودم و با هم بزرگ شدیم اما اکنون راهمان از هم کاملا جدا شده و انها به سمت کارهای نا مشروع و قرتی بازی رفتند اما من به سمت مسائل مذهبی و دینی!!!!! وفتی به گذشته فکر میبکنم میبینم که اونها دائما در حال گوش کردن نوار کاست های رقص و غیر مجاز بودند در حالی که در خانه ی ما چنین چیزهایی دیده نمیشد!!!
    حالا در این تاپیک میخوایم بحث کنیم و ببینیم که چرا فرزندان ما غلط تربیت میشوند؟؟؟ چرا وقتی بزرگ میشوند اینقدر به بیبند و باری روی می اورند؟؟؟؟ و باید چگونه انها را تربیت کنیم؟؟؟؟
    ممکن است برخی در این فکر باشند که شاید فرزندان ما عقده ای میشوند و نباید حجاب را از ابتدا سخت گرفت و یا زیاد در مورد مسائل شرعی بحث کرد تا انرژی شان خالی شود اما من با این عقیده مخالفم چون افکار شیطانی چیزی نیست که خالی شود و فرزندان ما چیزهای غلط را اموزش میبینند و بعدا تبدیل به فرهنگ و سنت خوبی میشود!!!!!!

نظر شما چیست؟؟؟؟؟
    السلام علیک یا ابا عبدالله

2.  

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام من هم در گذشته روی مسائل مشابه این فکر کردم
    به نظرم میرسه که نوع احساساتی که به ادما منتقل میشه شخصیت انها را درست میکنه
    هر چیزی که باعث ایجاد احساس در انسان بشه
    افکار و اندیشه ها یا محیط در شخصیت سازی بسیار موثرند چون اینها جزو عواملی هستند که تعیین میکنند که چه نوع احساساتی به انسان منتقل بشه
    حالا احساسات چیست؟ احساسات را به دو نوع + و - تقسیم بندی کنیم
    احساسات + باعث میشوند که انسان به انحام کاری رغبت پیدا کنه ولی - باعث میشه که انسان برای دوری از رنج ان کار را انجام نده
    هر کسی توی زندگی اش یاد گرفته برای کسب لذت یا دوری از رنج طریقه ای را پیش بگیره و این طریقه های مختلف باعث به وجود امدن شخصیت های مختلف شده است
    در کل افکار و اندیشه نوع + یا - بودن احساسی که به ما منتقل میشوند تعیین میکنند
    برای مثال اندیشه کسی باعث میشه تا لذت در تنبلی ببینه یا اندیشه دیگری باعث میشه که لذت را در کار و کوشش ببینه
    اندیشه ها است که نوع احساساتی که به ما منتقل میشود را تعیین میکند و همین اندیشه ها شخصیت انسانها و سرنوشت انها را رقم میزنه
    من نوشتم اندیشه هائی که به انسان احساسات را منتقل میکنه این همان ایمان است ایمان هم همان حب و بغض است
    ویرایش توسط فقیر : ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ در ساعت ۰۰:۳۲

هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فقیر نمایش پست
    باسلام من هم در گذشته روی مسائل مشابه این فکر کردم
    به نظرم میرسه که نوع احساساتی که به ادما منتقل میشه شخصیت انها را درست میکنه
    هر چیزی که باعث ایجاد احساس در انسان بشه
    افکار و اندیشه ها یا محیط در شخصیت سازی بسیار موثرند چون اینها جزو عواملی هستند که تعیین میکنند که چه نوع احساساتی به انسان منتقل بشه
    حالا احساسات چیست؟ احساسات را به دو نوع + و - تقسیم بندی کنیم
    احساسات + باعث میشوند که انسان به انحام کاری رغبت پیدا کنه ولی - باعث میشه که انسان برای دوری از رنج ان کار را انجام نده
    هر کسی توی زندگی اش یاد گرفته برای کسب لذت یا دوری از رنج طریقه ای را پیش بگیره و این طریقه های مختلف باعث به وجود امدن شخصیت های مختلف شده است
    در کل افکار و اندیشه نوع + یا - بودن احساسی که به ما منتقل میشوند تعیین میکنند
    برای مثال اندیشه کسی باعث میشه تا لذت در تنبلی ببینه یا اندیشه دیگری باعث میشه که لذت را در کار و کوشش ببینه
    اندیشه ها است که نوع احساساتی که به ما منتقل میشود را تعیین میکند و همین اندیشه ها شخصیت انسانها و سرنوشت انها را رقم میزنه
    من نوشتم اندیشه هائی که به انسان احساسات را منتقل میکنه این همان ایمان است ایمان هم همان حب و بغض است
    مطالبتون خیلی مفید بود ازتون تشکر میکنم
    ویرایش توسط جهاد اسلامی : ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ در ساعت ۰۸:۰۲

نوشته
    358
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.
    شايد اين مطلبي كه ميخوام بگم به نظر شما كليشه اي بياد ولي واقعيته.
    رفيق و محيط خيلي موثرند.
    من آقا پسري از آشنايان را ميشناختم كه وقتي دبيرستان مي رفت اهل هيئت و برنامه هاي مذهبي و نماز اول وقت و ...بعد تصميم گرفت بره هنرستان. وقتي رفت اونجا....
    سيگاري شد...نسبت به اسلام و دين و خدا بي عقيده شد...نمازش ترك شد...ديگه چي بگم؟
    اما خب ظرفيت و درجه ايمان افراد فرق داره.
    مثلا شما ميگيد من اين جوري نشدم اما اكثر دوستانم شدند. مهم اينه كه در هر محيطي باشيم و در بين هر قشر افراد بتوانيم ايمان و عقيده خودمان را حفظ كنيم و خودمان را نبازيم.
    البته خانواده هم موثرند اما نه به اندازه محيط و دوستان. متاسفانه خيلي از خانواده هاي مذهبي الان بچه هاشون اين جوري شدند.

چه حالي داره اي خدا سينه زدن تو كربلا
    غسل زيارت از فرات ،نگاه به گنبد طلا
    الهي كه يه شب بياد تو حرم اعتكاف كنيم
    با پرچم هيئتمون دور ضريح طواف كنيم
    دم دماي سحر كه شد از توي بين الحرمين
    بريم تو صحن حرم عباس علمدار حسين
    با ذكر يا ام البنين پا توي صحنش ميذاريم
    ار بارگاه با صفاش سوغاتي تربت مياريم
    غصه كربلات آقام عقده توي گلوم شده
    يه عمريه زيارت حرمت آرزوم شده

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط غريب نمایش پست
    سلام.
    رفيق و محيط خيلي موثرند.
    من آقا پسري از آشنايان را ميشناختم كه وقتي دبيرستان مي رفت اهل هيئت و برنامه هاي مذهبي و نماز اول وقت و ...بعد تصميم گرفت بره هنرستان. وقتي رفت اونجا....
    مثلا شما ميگيد من اين جوري نشدم اما اكثر دوستانم شدند. مهم اينه كه در هر محيطي باشيم و در بين هر قشر افراد بتوانيم ايمان و عقيده خودمان را حفظ كنيم و خودمان را نبازيم.
    البته خانواده هم موثرند اما نه به اندازه محيط و دوستان. متاسفانه خيلي از خانواده هاي مذهبي الان بچه هاشون اين جوري شدند.
    دقیقا دوست عزیز
    دوست و رفیق ادم خیلی روش تاثیر میگذارد که متاسفانه پدر و مادرها هیچ رسیدگی به ان نمیکند و ان فرزند با هر کسی که میخواهند دوستی میکنند!!!!

نوشته
    647
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط غريب نمایش پست
    سلام.
    رفيق و محيط خيلي موثرند.

اما به نظر من خانواده خیلی مهم تره
    چون بچه ها بیشتر وقتشون تو خونه اند(البته تا قبل از احتمالا خراب شدنشون!)
    میدونم دوست هم مهمه ها ولی اگه تو خونواده تربیت صحیحی شده باشه و با خانواده اش رابطه ی نزدیک داشته باشه طبیعتا تو انتخاب دوستاش هم تاثیر میگذاره و با افراد بدی دوست نمیشه
    اما اگر با خانواده اش رابطه ی کمی داشته باشه و حتی جرئت درد و دل و بیان مسائل روزمره ای که براش پیش میاد رو نداشته باشه خوب دوستاشم احتمالا دوستهای خوبی نخواهند شد چون معمولا آدم های (به قول خودمون بد) ناشایست به در ابتدا به دنبال افراد ضعیف و احتمالا دارای چنین نقطه ضعف هایی هستن

چه کسی می داند که تو در پیله ی خود تنهایی ؟

چه کسی می داند که تو در حسرت یک روزنه در فردایی ؟

...

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگه والدین رابطه خوب ونزدیکی با فرزندان داشته باشند اگه اونا سعی بکنند بروزشوند طوری که فرزند اونا رو به عنوان یک منبع آگاه قبول داشته باشه.اگه از تکرار توصیه های تکراری توضیح واضحات و بپرهیزند شاید قسمتی از مشکلات حل بشه

9. تشکر

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نمایش پست
    اگه والدین رابطه خوب ونزدیکی با فرزندان داشته باشند اگه اونا سعی بکنند بروزشوند طوری که فرزند اونا رو به عنوان یک منبع آگاه قبول داشته باشه.اگه از تکرار توصیه های تکراری توضیح واضحات و بپرهیزند شاید قسمتی از مشکلات حل بشه
    فرمایش شما درست اما از نظر انان خیلی از توصیه ها تکراری هست پدر و مادر باید فرزندان را طوری تربیت کنند که انان این سخنان را سخنان قدیمی و تکراری تصور نکنند

11. تشکر

نوشته
    647
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    20

به نظر من حتما لزومی نداره والدین به روز بشن چون احساسات انسانها تو این 21 قرن تغییری نکرده و آدم ها اگه یه گوش شنوا برای بروز احساسات خوب یا بدشون داشته باشن تا حد زیادی کافیه همین که بتونن همدیگرو درک کنن خیلیه!
    اما بروز شدن به نظرم لزوما به این معنی نیست که حتما بتونن با اینترنت کار کنن و .... به نظرم باید فقط بتونن بفهمن نیاز های یه جوون چیه،از نظر فرهنگ و پرستیژ و.. اینها هم که با هم همسطح هستن چون تو یه خونه بزرگ شدن بنابراین یه خورده هم جوونا باید راه بیا و الکی بهونه نیارن که چون کسی منو درک نمیکرد به حرف اون دوست ناباب گوش کردم(هممون می دونیم که این حرف شیطان

البته احتمالا شیطان نفس
    است نه ما) پس حداقل به جوونا باید یاد بدیم که با خودشون صادق باشن وحداقل دیگه خودشونو با این حرفا گول نزنن

چه کسی می داند که تو در پیله ی خود تنهایی ؟

چه کسی می داند که تو در حسرت یک روزنه در فردایی ؟

...

13. تشکر

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

توصیه تکراری توصیه ای است که یا فرزند به آن واقف است ولی والدین این راقبول ندارد ویا توصیه ای است که در دنیای جوان امروزی کاربردی ندارد ولی والدین به دلیل عدم آگاهی از این دنیا وعدم درک تغیرات فکری از نسل گذشته تا امروز از آن اگاه نیستند.
    در ضمن منظور از بروز شدن آشنای با تکنولوژی روز نیست .قبول تغییر فرهنگ و ارتباطات و طرز تفکرهاست.

15. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری