صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: يه خانم با وجود بيكاري مردان اگه يه فرصت شغليو اشغال كنه مديون ميشه؟

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

يه خانم با وجود بيكاري مردان اگه يه فرصت شغليو اشغال كنه مديون ميشه؟

من به عنوان يك خانم دوست دارم تو اجتماع باشم و در مشاغلي فعاليت كنم (البته منظور من مشاغلي غير از مشاغل مخصوص خانم هاست چون تو اونها كه حضور زنان ضرورت داره ) ولي هميشه با خودم ميگم اگه من با وجود اين آمار بيكاري در مردان كه اطرافم مشاهده ميكنم فرصت شغلي يك مرد رو كه ميخواد ازدواج كنه و بهش واجبه كه نفقه بده اشغال كنم اون موقع آيا واقعا از نظر شرعي مديون ميشم يا نه؟

هميشه با خودم ميگم نكنه برم اون دنيا پرده ها كه كنار ميره ببينم با اشغال يه فرصت شغلي باعث خسارت و مشكلات يه خونواده يا مردي شدم كه ميخواسته ازدواج كنه ولي به دليل بيكاري و عدم توان مالي نتونسته .

وجدانم اينارو بهم ميگه (تمام سعيمو كردم ديد جنسيتي و تعصبو تو درك اين مطلب بزارم كنار)ولي ميخوام بدونم آيا واقعا از نظر شرعي هم چنين ايرادي به بانوان وارده يا اينكه نه اين فقط احساس منه ؟
    البته علاوه بر نظر كارشناساي محترم سايت خيلي دوست دارم نظر شخصي اعضاي سايتو هم بدونم مخصوصا خانم هايي كه تو سايت عضو هستن.

كارشناس بحث : پاسخگوي علوم قرآن

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ در ساعت ۲۰:۳۴

2.  

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ْآلاله نمایش پست
    من به عنوان يك خانم دوست دارم تو اجتماع باشم و در مشاغلي فعاليت كنم (البته منظور من مشاغلي غير از مشاغل مخصوص خانم هاست چون تو اونها كه حضور زنان ضرورت داره ) ولي هميشه با خودم ميگم اگه من با وجود اين آمار بيكاري در مردان كه اطرافم مشاهده ميكنم فرصت شغلي يك مرد رو كه ميخواد ازدواج كنه و بهش واجبه كه نفقه بده اشغال كنم اون موقع آيا واقعا از نظر شرعي مديون ميشم يا نه؟

هميشه با خودم ميگم نكنه برم اون دنيا پرده ها كه كنار ميره ببينم با اشغال يه فرصت شغلي باعث خسارت و مشكلات يه خونواده يا مردي شدم كه ميخواسته ازدواج كنه ولي به دليل بيكاري و عدم توان مالي نتونسته .:ghamgin:

وجدانم اينارو بهم ميگه (تمام سعيمو كردم ديد جنسيتي و تعصبو تو درك اين مطلب بزارم كنار)ولي ميخوام بدونم آيا واقعا از نظر شرعي هم چنين ايرادي به بانوان وارده يا اينكه نه اين فقط احساس منه ؟
    البته علاوه بر نظر كارشناساي محترم سايت خيلي دوست دارم نظر شخصي اعضاي سايتو هم بدونم مخصوصا خانم هايي كه تو سايت عضو هستن.

كارشناس بحث : پاسخگوي مباحث زنان
    نگران نباشید .. شما هم به عنوان یک انسان حق حضور رو دارید . اگر اینطور باش همه بانوان گرامی باید با توجه به این نگرانی خانه نشین بشن
    ویرایش توسط Enerji : ۱۳۸۹/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۹:۲۴
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
    نگران نباشید .. شما هم به عنوان یک انسان حق حضور رو دارید . اگر اینطور باش همه بانوان گرامی باید با توجه به این نگرانی خانه نشین بشن
    با سلام
    دوست عزیز و قدیمی و عاری از معرفت!!!

شما چرا شغل حساس خانه داری رو اینقدر حقیر میدونید؟؟

مگه فقط هر کی بره و تو جامعه بیل دستش بگیره و عرق بریزه میشه انسان؟؟؟؟

اتفاقا خانه داری و تربیت فرزند خیلی حساس تر و پیچیده تر از این شغلهایی هست که شما با توجه به نفکرات غربی و متریالیستی خودتون افتخار و ملاک انسانیت میدونید...

خب همین دستکاری ما تو روال طبیعی کسب و کاره که اینهمه مشکل و معظل بیکاری زیاد شده

خب اگر خانمهایی که نیاز به کار ندارن فقط برای پر بودن اوقاتشون میرن سر کار و جای یه پسر جوون رو میگیرن نبودن الان وضعیت جامعه این نبود که هست
    تازه
    خانومها چون به حقوق کمتر هم راضی میشن و..کاری کردن که تبلیغات استخدام با توجه و به سود بیشتر برای کارفرما
    وخدای نکرده احیانا سو استفاده از و... همش شده به چند خانم .....

حرف زیاده
    ولی واقعا ممنون از اغاز گر تاپیک که اینقدر احساس انسانیت زیادی دارن و به فکر قشر نیازمند کار هستن و..
    فعلا یا علی(ع)

الهی العفو...

نوشته
    710
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    10 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_313 نمایش پست
    خب همین دستکاری ما تو روال طبیعی کسب و کاره که اینهمه مشکل و معظل بیکاری زیاد شده
    این روال طبیعو کی تشخیص میده؟

ایا زنان در اسلام از کار در بیرون خانه منع شدند؟

ایا در متون اسلامی دستوری دال بر کنار کشی زنان ، در زمانی که جامعه با معظل بیکاری روبه رو است وجود دارد؟

یا این که فرمودین نظر شخصیتون هست؟

---

سکوت کن!

اهسته برو
    اهسته بیا

وجدان ها همه خواب اند...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط مینیاتور نمایش پست
    این روال طبیعو کی تشخیص میده؟:gig:

ایا در متون اسلامی دستوری دال بر کنار کشی زنان ، در زمانی که جامعه با معظل بیکاری روبه رو است وجود دارد؟

---
    با سلام
    این روال طبیعی رو هر عقل سلیمی هم از روی تاریخ هم از روی تفاوتهای جسمی و فیزیکی و هم از روی ...میشه فهمید
    در اسلامم برای نمونه داشتیم که حضرت علی (ع)کارهای بیرون از منزل رو پذیرفتن و حضرت زهرا(س) کارهای داخل منزل رو تا با این روش تماس با نامحرم هم به حداقل بشه و...

در ضمن من نگفتم کنار کشی زنان!!!
    کی گفتم میشه بگید؟؟؟

بی زحمت پست من رو کامل بخونید اشاره کردم چه شغلها و چه کسانی کنار بکشن لطفا!!!

مثلا الان زن هست راننده اتوبوس وکامیون و...بابا خب شخصیت زن لکه دار میشه این شغلها رو داشته باشه
    زن ظریف آفریده شده و قرار نیست تو همه چی با مردا برابر باشن
    چرا این تفکرات غربی باید تو جامعه اسلامی هم باشه و به عنوان فمنیسم کلی بحث بوجود بیاد که...
    زن و مرد هر کدوم توانایی ها و وضایفی دارن که باید تو همون حیطه عمل کنن
    وگرنه اگه قرار باشه مردامون مثل زنا بشن وزنا مثل مردا دیگه اصلا چرا ازدواج و..
    خب همین میشه دیگه الان تو غرب ازدواجهای همجنسی داره رونق میگیره و...
    خدارو شکر شیعه بدنیا اومدم و با تحقیق کامل شیعه شدم
    الحمدلله
    یا علی(ع)
    الهی العفو...

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مینیاتور نمایش پست
    این روال طبیعو کی تشخیص میده؟:gig:

---
    سلام به دوست گرامي مینیاتور در جواب اين سوالتون (ایا زنان در اسلام از کار در بیرون خانه منع شدند؟)

من به خاطر وجود بيكاري زياد و اينكه مثلا در اطرافم ميبينم زني شغل و خونه و ماشين داره و ازدواج نكرده (دوست داره ازدواج كنه)پسري هم مثلا به خاطر بيكاري ازدواج نكرده به اين فكرا ميفتم و گرنه من در شرايطي كه كار براي همه هست اصلا چنين اعتقادي ندارم كه زنا نبايد تو جامعه باشن خود من آدم فعالي هستم و دانشجو (البته درسمو تازه تموم كردم) ولي ميخوام بدونم كه در اين شرايط من اگه شاغل باشم به نحوي مديون نميشم .
    (باز تاكيد ميكنم سوال من با توجه به شرايط جامعست نه كلي و تاكيد بر عدم حضور زنان من خودم خانم هستم و دوست دارم فعاليت كنم ولي وجدانم بهم ميگه اگه تو همزمان با يه مرد نيازمند به شغل براي شغلي تقاضا بدي و تو انتخاب بشي اونوقت اون دنيا چيه ميشه )

سوال من در مورد شرايط فعليه و در واقع همون سوال سوم شما

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مثلا الان زن هست راننده اتوبوس وکامیون و...بابا خب شخصیت زن لکه دار میشه این شغلها رو داشته باشه
    چرا لکه دار میشه ؟ اینطور باشه رانندگی هم برای زن باید منع بشه که ...

وگرنه اگه قرار باشه مردامون مثل زنا بشن وزنا مثل مردا دیگه اصلا چرا ازدواج و..
    به نظر شما با کار کردن زن ، مرد ها زن میشن و زن ما مرد ؟ خنده داره !!!

خب همین میشه دیگه الان تو غرب ازدواجهای همجنسی داره رونق میگیره و...
    چه ربطی به همجنسگرایی داشت ؟ ببین چیرو به چی ربط میدین
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    813
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 37 دقیقه
    دریافت
    165
    آپلود
    14
    گالری
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ْآلاله نمایش پست

هميشه با خودم ميگم نكنه برم اون دنيا پرده ها كه كنار ميره ببينم با اشغال يه فرصت شغلي باعث خسارت و مشكلات يه خونواده يا مردي شدم كه ميخواسته ازدواج كنه ولي به دليل بيكاري و عدم توان مالي نتونسته .:ghamgin:

كارشناس بحث : پاسخگوي احكام
    به نام خدا
    سلام به شما دوست عزیز
    ایکاش خیلی از خانمهای ما چنین حسی رو داشتن . خیلی از پسرهای ما تو جامعه بیکارن و نمی تونن کار خوبی پیدا کنن ، ایکاش شغلهای مردونه رو فقط به آقایون محول می کردن .
    به نظر من اصلا لزومی نداره خانمها در رشته دانشگاهی مثل مکانیک یا برق درس بخونن .
    من خودم خانواده ای رو می شناسم که مرد خانواده بیکاره و زن خانواده نون آور خونه . مرد بیچاره هر کجا گشت کاری مناسب پیدا نکرد و الان بیشتر مواقع بیکاره !!!!!!! و طفلک همیشه هم غرولندهای خانمش رو تحمل می کنه . این مرد بیچاره حتی دنبال کارگری هم خیلی گشته .
    خوب به نظر شما خدا رو خوش می یاد ؟
    چرا ما روال طبیعی زندگی رو داریم از بین می بریم ؟؟؟؟؟؟؟
    به قول عالمی دلسوز : فأین تذهبون ؟

10. تشکر

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 24434 نمایش پست
    به نام خدا

چرا ما روال طبیعی زندگی رو داریم از بین می بریم ؟؟؟؟؟؟؟
    به قول عالمی دلسوز : فأین تذهبون ؟
    دليل اين اتفاق اينه كه ما شايد ميخوايم خودمونو تطابق بديم با ادعاها و انديشه هاي حقوق بشري غرب در مورد زن و مرد و مساوات .

سعي براي اينكه اونها عليه ما در اين موارد حرفي نزنن ولي غافل از اينكه همونطور كه خدا هم به پيامبر بزرگوار فرمودند اونها از تو راضي نميشنود مگر ازآيين اونها پيروي كني اونها هم از ما هيچوقت راضي نميشن و دست از بهانه گيري بر نميدارند تا زمانيكه دست از كل اعتقاداتمون بر داريم .
    ترويج افكار فمينيستي و يكسان قرار دادن مفاهيمي چون عدالت مساوات و مشابهت يكي از اصلي ترين دلايل اين اتفاقاته .

البته اين حرفهاييه كه وجدان من به عنوان يه خانم زده خيلي دوست دارم بانواني كه در سايت حضور دارن فعالتر از قبل در اين موارد نظرشونو بگن البته كارشناس مربوطه هم حتما جواب فقهي و شرعي اين مطلبو كه من به دنبالش هستم ميدن.

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    با سلام و عذرخواهی و عرض شرمندگی نسبت به دوستانی که بحث کوروش رو در این تاپیک انجام دادند از آنجایی که پستها ارتباطی با موضوع تاپیک نداشت طبق وظیفه ام حذف قابل بازگشت کردمشون.
    لطفا هر بحثی رو در تاپیک مربوط به خودش ادامه بدید و موضوع تاپیکهای انجمن زن رو که طبق روال همیشگی از هرموضوعی سردرمیاره بجزموضوع زن! منحرف نفرمایید!

خیلی متشکر و ممنونم.
    مویدباشید.
    التماس دعا

13. تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)