صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امكانش هست خدا همه مريض‌ها رو شفا بده؟!

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش امكانش هست خدا همه مريض‌ها رو شفا بده؟!

سلام به همه دوستان

خيلي وقتا ما براي ديگران كه دعا ميكنيم مخصوصا بيماران از اين جمله استفاده ميكنيم (اللهم اشف کل مریض :خدايا همه بيمارارو شفا بده) يعني در دعاهامون از واژه همه استفاده ميكنيم اين دعا هم دعايي نيست كه ما خودمون اونو درست كرده باشيم دعاي زيبايي كه در ماه رمضان هم خونده ميشه و تو اون هم از واژه (همه) مكرر استفاده شده .

من نميدونم چرا هر موقع ميام اين دعاهارو بخونم اين افكار به ذهنم خطور ميكنه كه مگه ميشه خدا همه بيمارارو شفا بده(از اين جهت كه اين دنيا دنياي مادي است و درد و رنج و گرفتاري توي اون امري عاديه).

هميشه وقتي ميام اين دعاهارو بخونم ميگم چرا من بايد امريو كه ميدونم نميشه تو عالم ماده اتفاق بيفته از خدا بخوام

بعد خودم به اشتباه ميام عموميت دعارو كم ميكنم و و دايررو تنگتر ميكنم : خدايا مريضاييو شفا بده كه درد زيادي ميكشن يا مريضايي كه علاوه بر بيماري مشكلات ديگه اي هم دارن كه باعث رنجش و سختي بيشترشون ميشه و...جالب اينجاست كه آخرشم تازه به اين نتيجه ميرسم بايد بگم خدايا هر كسيو كه خودت صلاح ميدوني شفا بده خودت از همه چيز بيشتر آگاهي شايد براي يه فردي بيماري صلاح و خير آخرتشه و گناهاش قراره بريزه و پاك بشه و اجر ببره و ... بعد آخرشم به اين نتيجه ميرسم پس ما كه فهممون ناقصه و محدود همه چيزو به خدا واگذار كنيم .

خيلي با اين افكار اذيت ميشم خيلي وقتا دعا نميكنم ميگم خدا صلاح كار دنيا و اخرتمو بهتر ميدونه و ....

دوستان يه راهنمايي بهم بكنن اين افكار تو ذهنه شما دوستان نمياد ?

كارشناس بحث : پاسخگوي قرآني

ویرایش توسط ْآلاله : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۰۹:۰۹

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

هيچكس نميخواد منو راهنمايي كنه

5. تشکر

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدای خوبیها
    اللهم اشفع کل مریض
    به نظر من خدا همه ی مریض هارو شفا میده ،حال این شفا یا شفای دنیوی ایست و یا شفای اخروی.پس اگر اینطور بنگریم همه ی مریض ها شفا میگیرند آن هم به مصلحت الهی.
    یکی از اقوام من مدت مدیدی ایست که درد رنج سرطان رو داره تحمل میکنه و الان هم حالش رو به وخامته و با امراض دیگه هم درگیر شده هر کس رو که میبینه حتی ملاقاتی های دیگر بیمار هارو باعجز میخواد که دعا کنند خدا شفای اخروی رو بهش بده قبل از اینکه بخواد از این آزمایش (بیماری) رو سیاه بیرون بیاد.براش دعا کنید.
    ویرایش توسط آرامش m : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۲:۱۸
    :salavat10:

7. تشکرها 2

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط آرامش m نمایش پست
    اللهم اشفع کل مریض
    خدا تمام بیماران را شفاء نمی ده و اینکه ما ازو میخواهیم که شفاء بده یک حرف مفته که می زنیم

خدا هرکسی رو خودش صلاح بدونه شفاء میده به دعای من و شما که نیست

روزهای آخری که امام زنده بود میلیونها نفر برای او عاجزانه از خدا در خواست شفا کردند ولی خدا گوشش به این حرفا که بدهکار نبود کار خودشو می کنه

میلیونها نفر از ته دل و صمیم قلب می گفتن خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار اما خدا به حرف کسی گوش نکرد

پس دعا کردن جماعت برای سلامت کسی الزاما شفای او را بدنبال نداره

مریض خودش باید دنبال دعا ، کار و صلاح خودش باشد نه من و شما

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۵:۰۰

نوشته
    464
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    92

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری نمایش پست
    خدا تمام بیماران را شفاء نمی ده و اینکه ما ازو میخواهیم که شفاء بده یک حرف مفته که می زنیم

خدا هرکسی رو خودش صلاح بدونه شفاء میده به دعای من و شما که نیست

روزهای آخری که امام زنده بود میلیونها نفر برای او عاجزانه از خدا در خواست شفا کردند ولی خدا گوشش به این حرفا که بدهکار نبود کار خودشو می کنه

میلیونها نفر از ته دل و صمیم قلب می گفتن خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار اما خدا به حرف کسی گوش نکرد

پس دعا کردن جماعت برای سلامت کسی الزاما شفای او را بدنبال نداره

مریض خودش باید دنبال دعا ، کار و صلاح خودش باشد نه من و شما

سلام بر شما و دیگر دوستان

اعتقاد به دعا اختصاص به دین اسلام نداره و همه ادیان در آداب و رسومشون دعا رو دارند و اهمیت زیادی هم میدن. در واقع از نظر علمی هم امروزه تاثیر انکار ناپذیر دعا در سلامتی و بهبود مرض ها جسمی و روحی ثابت شده است.

در این مورد مقالات زیاد نوشته شده که با کمی سرچ در سایت های داخلی و خارجی میشه به منابع خوبی در این زمینه دست پیدا کرد. به عنوان نمونه من فقط یکی از مقالات فارسی رو قرار میدم که البته نتیجه تحقیق غیر مسلمانان هم هست:

http://www.rasekhoon.net/article/Show-48604.aspx

ضمن اینکه گذشته از نتیجه مورد نظر دعا (که شاید صلاح و مصلحت خدا در این نبوده که اجابت بشه)، حداقل فایده دعا اینه که باعث تقویت روحیه و آرامش مریض و اطرافیانش میشه.

البته مسلما کسی که در اون موقعیت قرار نگرفته باشه، شاید این مساله رو نتونه کامل درک کنه که دعا مخصوصا در حالت اضطرار، چقدر به انسان آرامش میده.

من خودم در این موقعیت بارها قرار گرفتم. نمونه اش در زمانی بود که واقعا همه درها را به رویم بسته شده می دیدم. قصد تعریف از خودم ندارم، ولی خدا شاهده در اون حالت (در نمازخانه بیمارستان) دو رکعت نماز با توجه، اینقدر بهم آرامش داد که حتی اگر خواسته ام اجابت هم نمیشد، از ارزش آرامشی که از برقراری این ارتباط معنوی پیدا کرده بودم، چیزی کم نمیشد.

از شما سوال می کنم جناب آقای نوری، واقعا هیچ وقت تا حالا برای شما پیش نیومده که عزیزی از عزیزانتون در موقعیت خطرناکی باشه، راه های درمان هم جواب نداده باشه و به قول معروف ناامید از بهبودی او باشید؟

آیا در این حالت دست به دعا بر نمی دارید؟ یا اینکه همینطور بی خیال می مونید و میگید: خوب من که وظیفه ام رو در درمان او انجام دادم، شد شد، نشد هم نشد؟!

بعید می دونم...

!!!
    ویرایش توسط Naser : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۵:۴۶

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرامش m نمایش پست
    به نام خدای خوبیها

یکی از اقوام من مدت مدیدی ایست که درد رنج سرطان رو داره تحمل میکنه و الان هم حالش رو به وخامته و با امراض دیگه هم درگیر شده هر کس رو که میبینه حتی ملاقاتی های دیگر بیمار هارو باعجز میخواد که دعا کنند خدا شفای اخروی رو بهش بده قبل از اینکه بخواد از این آزمایش (بیماری) رو سیاه بیرون بیاد.براش دعا کنید.
    انشاءالله خداوند به ايشون سلامتي بدن و از رنج و دردهاشون بكاهن .

چشم من به عنوان يك بنده گناهكار براشون دعا ميكنم .

11. تشکرها 2

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Naser نمایش پست
    سلام بر شما و دیگر دوستان

ضمن اینکه گذشته از نتیجه مورد نظر دعا (که شاید صلاح و مصلحت خدا در این نبوده که اجابت بشه)، حداقل فایده دعا اینه که باعث تقویت روحیه و آرامش مریض و اطرافیانش میشه.

من خودم در این موقعیت بارها قرار گرفتم. نمونه اش در زمانی بود که واقعا همه درها را به رویم بسته شده می دیدم. قصد تعریف از خودم ندارم، ولی خدا شاهده در اون حالت (در نمازخانه بیمارستان) دو رکعت نماز با توجه، اینقدر بهم آرامش داد که حتی اگر خواسته ام اجابت هم نمیشد، از ارزش آرامشی که از برقراری این ارتباط معنوی پیدا کرده بودم، چیزی کم نمیشد.

آیا در این حالت دست به دعا بر نمی دارید؟ یا اینکه همینطور بی خیال می مونید و میگید: خوب من که وظیفه ام رو در درمان او انجام دادم، شد شد، نشد هم نشد؟!

بعید می دونم...
    !!!
    كاملا درسته واقعا اين يكي از آثار مثبت دعاست من تا حالا به اين ويژگي آرامش بخشي دعا توجه نكرده بودم مخصوصا براي خود بيمار يعني گاهي ممكن است نتيجه اي هم در بر نداشته باشد ولي لااقل اين اثر مثبتو كه شما فرموديد داره ممنون از راهنماييتون .

ولي واقعا زماني كه به صورت كلي دعا ميكنيم نه مورد مشخصي كه اين نتيجرو كه شما فرموديد داشته باشه وقتي ميبينم امكانش نيست دعام مستجاب بشه مثلا اينكه بگم خدايا همه مريضارو شفا بده اينجاست كه واقعا نميتونم از به كار بردن كلمه (همه) در دعاهام استفاده كنم و احساس ميكنم دارم چيزيو ميخوام كه خودم ميدونم امكانش وجود نداره .

نوشته
    647
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    20

سلام
    من فکر نمی کنم این دعا انقدرها هم که شما ها می گید بی اثر باشه !!
    چون با این دعا بسیاری از بیماری ها شفا پیدا کرده ، مثل دعاهای معمولی!چطور بعضی هاش اجابت میشه بعضی هاش نمیشه !نمی تونیم بگیم چرا پس همش اجابت نشد؟خوب حتما حکمتی بوده!در مورد بیماری هم وقتی دعا می کنیم از خدا می خواهیم اونهایی که میتونن هنوز در این دنیا زندگی کنند(عمرشون هنوز به دنیاست)زودتر شفا بدهد و حتی گاهی به خاطر این دعا ها ممکنه به عمر اون فرد مریض اضافه کنند مثلا قرار بوده طرف فوت کند اما انقدر اطرافیان دعا کرده اند مدتی در مرگ او تاخیر افتاده
    در مورد امام خمینی (ره) نیز ایشان چند بار حالشان به وخامت رفت اما با دعا و توسل مردم قدری بیشتر از وجود مبارکشان مردم توانستند استفاده کنند اما این طور نیست که شما بگیید من وقتی این دعا رو خوندم حتما وقتی میگم خدایا تمام مریضها را شفا بده پس همه باید شفا پیدا کنند!!خیر !خدا خودش بهتر از هر کس دیگری صلاح بنده هاشو میدونه و به حرف بنده هاش هم بی اعتنا نیست اگه قرار بود بی اعتنا باشه امامان و پیامبران ما اینهمه دعا و.. به ما ها یاد نمیدادن!
    امیدوارم قانع شده باشید!!

چه کسی می داند که تو در پیله ی خود تنهایی ؟

چه کسی می داند که تو در حسرت یک روزنه در فردایی ؟

...

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا خیلی بیشتر از اینا تاثیر داره
    همین خود من بعضی از دوستان میدونن تا دو روز پیش هر ساعت 60 بار آرزوی مرگ میکردم ولی الان خیلی بهترم
    چرا؟
    به برکت دعای دوستان
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط naser نمایش پست
    .

از شما سوال می کنم جناب آقای نوری، واقعا هیچ وقت تا حالا برای شما پیش نیومده که عزیزی از عزیزانتون در موقعیت خطرناکی باشه، راه های درمان هم جواب نداده باشه و به قول معروف ناامید از بهبودی او باشید؟

بعید می دونم...

!!!
    درود بر شما

فراموش نکنید دعا فقط یک خواهش درونی است برای به رفاه و راحتی رسیدن !و به خودی خود بار عملی نداره

اگر انسان می خواهد دعا مستجاب شود باید در اقدام و عمل پیش از دعاکردن سنگ تمام بگذارد و بعد از عمل و اقدام عملی دعا کند و بگوید خدا یا نتیجه ی این زحمات مرا هدر نده

به نظرمن معنی دعا این است

اول اقدام عملی در نهایت توان ، بعد دعا برای هدر نرفتن نتیجه ی اقدامات

ابتدا به ساکن دعا کردن صرفا ًیک میل به رفاه ، راحت طلبی و بی دردسر بودن است

صرفا یک خواهش درونی است برای راحت بودن نه چیز دیگر

در ضمن من هیچ عزیزی ندارم که برای جلوگیری از از دست رفتن آن دعا کنم تنها عزیز من مرگ است

مرگ حق است و همه باید طبق سرنوشت بمیریم و دعای تنها برای نمردن دیگرا ن به نظر من کار اشتباهی است
    ما آبروی خودمون را نباید جلوی خدا با دعای های بی ارزش ببریم چرا که خدا کار خودشو می کنه و درخواست و خواهش ما براش اهمیت نداره

من هیچگاه از خدا هیچ نخواسته ام مگر اینکه اول نهایت تلاشم را قبلا بکار برده ام

اول تلاش کن و زحمت بکش بعد دعا کن که نتیجه ی زحمتت هدر نرود همین

دعای خالی کار راحت طلبان تنبل و تن پروران است

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۹:۳۱

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری