صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمکم کنید (در باره منبع برای خداشناسی و مسلمان شدن)

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خجالت کمکم کنید (در باره منبع برای خداشناسی و مسلمان شدن)

سلام من دنبال کتاب هایی میگردم که منو به خداشناسی برسونه .کتاب هایی که متن سختی نداشته باشه . در ضمن من می خوام مسلمون بشم ولی چطوری باید بفهمم که اسلام واقعا بهترین و کاملترین دینه . تازه اگه مسلمون شم باید شیعه باشم یا سنی ؟ وااااااااااایییییییی دارم دیونه میشم میترسم همین فردا مرگ به سراغم بیاد و اونوقت من ببینم تمومه حرفای مسلمونا درست بوده وای که بیچاره میشم من 22 سال از زنگیم تباه شده کمکم کنید.

كارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۷/۱۱ در ساعت ۱۸:۵۱

2.  

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    به همان دلیل که فکر میکنید اگر فردا(زبونم لال)اتفاقی براتون بیفته 22 سال از عمرتون تباه میشه به همون دلیل هم نگرانی خاصی در خداشناسی و مسلمانی نخواهید داشت چون با پای خودتون به این راه قدم گذاشتید و 100% خدا هم شدیدا هوای شما رو خواهد داشت...
    .
    .
    .
    منتظر اساتید هستیم...
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط نگار جمالی نمایش پست
    سلام من دنبال کتاب هایی میگردم که منو به خداشناسی برسونه .کتاب هایی که متن سختی نداشته باشه . در ضمن من می خوام مسلمون بشم ولی چطوری باید بفهمم که اسلام واقعا بهترین و کاملترین دینه . تازه اگه مسلمون شم باید شیعه باشم یا سنی ؟ وااااااااااایییییییی دارم دیونه میشم میترسم همین فردا مرگ به سراغم بیاد و اونوقت من ببینم تمومه حرفای مسلمونا درست بوده وای که بیچاره میشم من 22 سال از زنگیم تباه شده کمکم کنید.

به نام خدا
    با درود و تشکر از شما و سؤالاتی که مطرح کردید سعی می کنم مختصر و مفید پاسخ دهم.
    در باره خداشناسی کتاب ها و منابع فراوانی وجود دارد که با کمی جستجو با بعضی از آن ها آشنا خواهید شد. از جمله این منابع می توانم به کتاب توحید مفضل که ترجمه ی روایتی از امام صادق علیه السلام است و نیز کتاب های آفریدگار جهان و خدا را چگونه بشناسیم، هر دو از آیت الله مکارم شیرازی اشاره کنم که امیدوارم بیابید و مطالعه بفرمایید.

منابع دیگری نیز در همین پایگاه معرفی شده است که علاوه بر کتابخانه سایت می توانید به تاپیک "
    خداشناسی" مراجعه بفرمایید.

و اما اینکه فرمودید چطور بفهمید که اسلام کاملترین دین است بنده توجه شما را به این نکته جلب می کنم که امروز در جهان هیچ دینی را نمی توانید پیدا کنید که مانند اسلام زنده و پویا باشد و کتابی مانند قرآن داشته باشد که با گذشت قرن ها دست نخورده است و علوم این کتاب و سخنان ارزشمند بزرگانش در مجامع علمی بین دانشجویان و دانش پژهان مورد بحث و گفتگواست و از همه مهمتر مدیریت زندگی مادی و معنوی فرد و جامعه را بر عهده دارد و و و...

علاوه بر این ها
    به محتوای غنی و بدون نقص قرآن و اغلب منابع اسلامی توجه کنید که محتوای هیچ دین دیگری با آن قابل مقایسه نیست.

همه این مسایل را که در نظر می گیریم اطمینان خاطر پیدا می کنیم که اسلام کاملترین دینی است که از طرف خداوند برای هدایت بشر آمده است.

و اما در اینکه در مذاهب اسلامی تشیع بهتر است یا تسنن، از نظر اعتقادی امروز تسنن نیز در حال نزدیک شدن به تشیع است. زیرا اهل تسنن نیز مودت و ولایت اهل بیت و به خصوص دوازده امام را تا حدودی قبول دارند و مانند شیعه منتظر ظهور مهدی آل محمد هستند.

از این گذشته اهل سنت نمی توانند معتقدات خاص خود در موضوع خلافت را از منابع شیعه استخراج کنند و به اثبات برسانند. اما علمای شیعه می توانند اعتقادات تشیع را از منابع اهل سنت استخراج کنند و حقانیت آن را به اثبات برسانند.

مثلاً در منابع اهل سنت به دوازده جانشین پیامبر اشاره شده است که با هیچ گروهی غیر از ائمه دوازده گانه شیعه نمی سازد.
    در منابع اهل سنت به جانشینی اهل بیت پیامبر و به خصوص امیرالمؤمنین اشاره شده است.
    حتی علمای شیعه بسیاری از احکام شرعی را به روش خود می توانند از منابع اهل سنت اثبات کنند.

از همه مهمتر اینکه طبق اعتقاد اهل سنت دین اکنون صاحب ندارد اما از نظر شیعه دین همیشه صاحب و رهبر دارد که امام زمان است.
    بنابر این مکتب تشیع اسلام ناب محمدی است و همیشه زنده و پویاست.

در باره حقانیت تشیع یا تسنن می توانید به کتاب هایی که مستبصرین نوشته اند مراجعه بفرمایید.

موفق باشید

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام، خيلي خوشحالم كه فكر افتاديد و بهتون واقعا تبريك ميگم. اميدوارم خدا و امام زمان توي اين مسير همراهتون باشن تا به حقيقت برسيد هر چند گوهري در وجودتون بوده كه به فكر افتاديد صميمانه براتون دعا ميكنم و آرزوي موفقيت براتون دارم

نوشته
    559
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    55 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

امیدوارم هرچه زودتر به حقیقتی که طالب آن هستید برسید...

یا علی مدد

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام من کتاب اعتقاد ما نوشته اندیشمند و مرجع بزرگ عالی قدر تشیع حضرت آیت الله مکارم شیرازی
    رو بهتون توصیه میکنم
    حتما بخونیدش
    دقیقا همون چیزی هست که شما میخواین
    من هم نسخه موبایلشو براتون قرار میدم و هم پی دی اف و...
    و در ادامه اگر خواستید سیر مطالعاتی که خودم ازش استفاده کردم و میدونم که براتون مفید هست و به بقیه هم سفارش میکنم رو تو همین تاپیک اعلام میکنم
    فعلا یا علی(ع)
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_313 نمایش پست
    با سلام من کتاب اعتقاد ما نوشته اندیشمند و مرجع بزرگ عالی قدر تشیع حضرت آیت الله مکارم شیرازی
    رو بهتون توصیه میکنم
    حتما بخونیدش
    دقیقا همون چیزی هست که شما میخواین
    من هم نسخه موبایلشو براتون قرار میدم و هم پی دی اف و...
    و در ادامه اگر خواستید سیر مطالعاتی که خودم ازش استفاده کردم و میدونم که براتون مفید هست و به بقیه هم سفارش میکنم رو تو همین تاپیک اعلام میکنم
    فعلا یا علی(ع)
    http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=2965
    http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=2283
    الهی العفو...

نوشته
    160
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 16 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    20

بهروز جان، اگر كتاب را با فرمت جاوا ولى zip شده ارائه كنى، ممنون ميشم
    ویرایش توسط avaye_zohur : ۱۳۸۹/۰۷/۱۳ در ساعت ۰۰:۳۷
    آمده ایم تا زندگی کنیم که قیمتی پیدا کنیم، نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.

آیت الله بهجت (ره)

شكر لله شيعه اى نامى شديم
    اهل جمهورى اسلامى شديم
    از خمينى درس عشق آموختيم
    در تنور جنگ و جبهه سوختيم
    بيعتى كرديم با سيد على
    راه حق در قول و فعلش منجلى

به اميد ظهور هر چه سريعتر حضرت حجت ابن الحسن مهدى موعود (عج)
    اللهم صل على محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

سلام

سلام دوست جدید نگار خانم
    به جمع عاشقان خوش آمدی
    این گل هم تقدیم به شما

روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط avaye_zohur نمایش پست
    بهروز جان، اگر كتاب را با فرمت جاوا ولى zip شده ارائه كنى، ممنون ميشم

منم منتظر میمونم.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری